Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Şu sıralar acaip aragaz çekiyorum ya sonumuz ne olacak bakalım...
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ara gaz mı Cevran Abi sen kaç kiloydun

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    Valla hocam enfes bir motorbu innova gerçekten çok haklıymışsınız gösterge sıfır aldım kendim monte ettim tek sıkıntım kullanırken 1.viteste biraz bağırmaya başlayınca gaz kesip 2. vitese takıyorum işte o an vites sesli geçiyo gibi belkide innovanın özelliği budur siz iyisini bilirsiniz bgn baya bir bakım yaptık temizlikte baya bir dolaştım yakıt bence mükemmelin ötesinde .

Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam enfes bir motorbu innova gerçekten çok haklıymışsınız gösterge sıfır aldım kendim monte ettim tek sıkıntım kullanırken 1.viteste biraz bağırmaya başlayınca gaz kesip 2. vitese takıyorum işte o an vites sesli geçiyo gibi belkide innovanın özelliği budur siz iyisini bilirsiniz bgn baya bir bakım yaptık temizlikte baya bir dolaştım yakıt bence mükemmelin ötesinde .
    O zaman daha iyi işte gaz kesme sen de bas gaza

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    gökhan iyi olmuş bu malzemeler kalite genel olarak eline geçince denersin bizde fikir sahibi oluruz güle güle kullan.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:11 ----------

cupların genel özelliği vitesler biraz sesli geçer kullandıkça alışırsın, hayırlı olsun kafanıza takılan bişiy oldugunda sorabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:12 ----------

Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevran fazla kökleme yalan olursun sonra bak he

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gökhan iyi olmuş bu malzemeler kalite genel olarak eline geçince denersin bizde fikir sahibi oluruz güle güle kullan
    Full korumalı var bir tane ona bayağı iyi şeyler söylemişler, benim hoşuma gitmedi bu Hudson yarım deri olan tavsiye etmem. Derileri kötü,korumalar dandik, kumaş dandik, ne bileyim deri montum daha iyiydi.

Gene de haksızlık etmeyim kışın kullanmak için 4 mevsim mont alınmaz,hata bende

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full korumalı var bir tane ona bayağı iyi şeyler söylemişler, benim hoşuma gitmedi bu Hudson yarım deri olan tavsiye etmem. Derileri kötü,korumalar dandik, kumaş dandik, ne bileyim deri montum daha iyiydi.

Gene de haksızlık etmeyim kışın kullanmak için 4 mevsim mont alınmaz,hata bende
    ben 2006 dan beri akito marka yağmurluk waterprof özelliği olan bi mont kullanıyorum gayet iyi ama biraz rengi soldu bidaha alırsam gene akito alıcam..metro marketler satıyor.

http://www.akito.com/

ben 2006 dan beri akito marka yağmurluk waterprof özelliği olan bi mont kullanıyorum gayet iyi ama biraz rengi soldu bidaha alırsam gene akito alıcam..
    Akito al ne o Japon markası gibi Resimde kalın duruyor bu Hudsonlar inanma ipince mont bu ,neyse yazın giyeriz zaten İnnova'ya aldık

Şekilmiş bu Akito , sağlam markaymış.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akito al ne o Japon markası gibi Resimde kalın duruyor bu Hudsonlar inanma ipince mont bu ,neyse yazın giyeriz zaten İnnova'ya aldık
    valla 06 dan beri sırtımda giyorum hala iyi bi mont..

valla 06 dan beri sırtımda giyorum hala iyi bi mont..
    Neyse Murat, burada Eskişehir AutoShow açılıyor sabahtan beri uğraşıyorum derman kalmadı ,bana müsaade yatağıma çekileceğim.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    @ osmaniyeli @ nikli arkadaş benim fotoğrafları görünür hale getirmiş sağolsun... bu haftasonu motorun deposunu bitirir tekrar full yaparım, böylece son sürat kullanımda yani gazı tam açarak kullanımda ne yakıyor görürüz... 500 km aştığım için, motoru açma çalışmalarına giriştim, 1 viteste 40 ; 2. viteste 60 ; 3. viteste 90 ; 4. viteste de 105 yaptım... 105 i geçemedim bir türlü, üzerine yatmam lazım sanırım 120 i görmek için ve ya tam düz kaymak bir yol lazım otoban gibi...

şimdilik 1 lt ile 60 km altına düşmedim, sakin kullanım ile... bu atak kullanımla sanırım 50km e düşer 1 litre ile...

bana 3. ve 4. viteslerde yapabileceğim minimum hızı söyler misiniz, yani sağlıklı olan en az surat nedir... mesala 4. vitesle 50 ile gidiyorum genelde, 40 ile gitsem motoru yormuş olur muyum? daha az yakıt tüketmek adıan en iyi hız vites oranı ne olabilr, tecrübeli arkadaşlara sormak isterim...

son bir sorum da, motorun yağını nasıl kontrol edeceğim, kontrol çubuğunu siyah yapmışlar, hiçbir şey anlaşılmıyor, insan arabalardaki gibi gri metal yapar, üzerinde kahverengi yağ net görünür değil mi?

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    kıskandım vallahi yeni innovalarınızı güle güle kullanın
    bizim motorunda subap ayarı kaçmış herhalde,çekişi iyice düştü..1. viteste ful trottle verdiginde hemen hissediliyor,,

mozdogan1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    innova 125 i 09
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıskandım vallahi yeni innovalarınızı güle güle kullanın
    bizim motorunda subap ayarı kaçmış herhalde,çekişi iyice düştü..1. viteste ful trottle verdiginde hemen hissediliyor,,
    selam subap ayrı yani sente ayarı kaç 0,05 mi

Motosikleti
    klx 250/xl 200/wr 125 çelişkisinde

herkese selamlar

arkadaşlar bugün innovamın deposunu ağzına kadar doldurdum.
    kız arkadaşımı da aldım düştüm yollara.
    belki bilenleriniz vardır izmir manisa arasında bir karagöl var oraya gitmeye niyetlendik.
    daha önce de hiç gitmediğim bir yer olduğu için bir ön araştırma yaptım ve gidebileceğimiz 3 yol vbuldum. bunlardan biri karşıyaka tarafından uzun bir yol biri evka-4 dağlar taşlar, diğeri de manisa sarnıç köyü dağlar taşlar idi
    ilk önce en kısa olan evka 4 den dağlara çıkmaya başladık fakat bu aralar yağan yağmurlar toprak yolu fena dağıtmış gerisin geri döndük.
    daha sonra manisa tarafındaki yolu deneyelim dedik. sapmamız gereken yol ters yönde kalıyor, manisa yolu da fena bi yol, sağa sola bakınırken yolu ararken bi bakmışız manisaya varmışız
    ordan da gerisin geri izmire doğru yollandık... hala yolu arıyoruz.
    derken ben sağa doğru gördüğüm bütün sapa yollara girdim baya bir dağ, köy gezdim.
    en sonunda taş ocağının olduğu bir yerlere kadar geldik fakat oradan da bir yol bulamadık. daha doğrusu eve gelince anladım ki bizim yol ayrımlarında yaptığımız bazı yanlış tercihler bizim hedefe ulaşmamızı engellemiş
    bir türlü karagölü bulup da piknik yapmak nasip olmadı anlayacağınız.
    oradan da gerisin geri dönüp bornova da bir parkta teselli pikniğimizi yaptık
    eve geldiğimde hala 2 çubuk benzin vardı ve ben 130 km yapmıştım...
    sizinle paylaşmak istedim...

ama o karagölü bulacağaaam !!!
    hem bu sefer karşıyakadan girip manisadan çıkacağaam

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı jop adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün innovamın deposunu ağzına kadar doldurdum.
    kız arkadaşımı da aldım düştüm yollara.
    belki bilenleriniz vardır izmir manisa arasında bir karagöl var oraya gitmeye niyetlendik.
    daha önce de hiç gitmediğim bir yer olduğu için bir ön araştırma yaptım ve gidebileceğimiz 3 yol vbuldum. bunlardan biri karşıyaka tarafından uzun bir yol biri evka-4 dağlar taşlar, diğeri de manisa sarnıç köyü dağlar taşlar idi
    ilk önce en kısa olan evka 4 den dağlara çıkmaya başladık fakat bu aralar yağan yağmurlar toprak yolu fena dağıtmış gerisin geri döndük.
    daha sonra manisa tarafındaki yolu deneyelim dedik. sapmamız gereken yol ters yönde kalıyor, manisa yolu da fena bi yol, sağa sola bakınırken yolu ararken bi bakmışız manisaya varmışız
    ordan da gerisin geri izmire doğru yollandık... hala yolu arıyoruz.
    derken ben sağa doğru gördüğüm bütün sapa yollara girdim baya bir dağ, köy gezdim.
    en sonunda taş ocağının olduğu bir yerlere kadar geldik fakat oradan da bir yol bulamadık. daha doğrusu eve gelince anladım ki bizim yol ayrımlarında yaptığımız bazı yanlış tercihler bizim hedefe ulaşmamızı engellemiş
    bir türlü karagölü bulup da piknik yapmak nasip olmadı anlayacağınız.
    oradan da gerisin geri dönüp bornova da bir parkta teselli pikniğimizi yaptık
    eve geldiğimde hala 2 çubuk benzin vardı ve ben 130 km yapmıştım...
    sizinle paylaşmak istedim...

ama o karagölü bulacağaaam !!!
    hem bu sefer karşıyakadan girip manisadan çıkacağaam
    gps uyumlu bi teliniz varsa uygun cazip gps paketleri var yönünüzü daha kolay bulusunuz tavsiye ederim,bu geziden foto beklenirdi

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    kg 130. aragaz dehşet gidio çatır çatır. Subap ayarı işi bnmde kafamı karıştırmaya başladı çünki alındığından bu yana hiç yapılmadı 28bin'de...
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    honda 600rr
    herkeze iyi geceler muhabbetiniz bol olsun nasılsıız arkadaşlar sonunda innovanın benzinini bitirebildim

herkeze iyi geceler muhabbetiniz bol olsun nasılsıız arkadaşlar sonunda innovanın benzinini bitirebildim
    Ooooo, iyi geceler

Motosikleti
    honda 600rr
    hocam 1 çay bardağı yağ çıktı motordan kontrol edeyim dedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:32 ----------

yağı değiştim,zinciri temizledim yağldım arka balatalar ötüyo satan ıslakken öter dedi ama bana pek öle gelmedi doğrumudur bilmiyorum

hocam 1 çay bardağı yağ çıktı motordan kontrol edeyim dedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:32 ----------

yağı değiştim,zinciri temizledim yağldım arka balatalar ötüyo satan ıslakken öter dedi ama bana pek öle gelmedi doğrumudur bilmiyorum
    Öter soğukken balatan ama sıcakken öterse bu bittiğine de işaret olabilir.

Yağını tam sentetik kullanmaya dikkat et, Cgl'ye bile 10-50 Castrol Power 1 Racing atıyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 13 kullanıcı var. (0 üye ve 13 misafir)

Bu Konudaki Etiketler