Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    heybe sabitlenmiyor mu bir şekilde , tekere dolanması filan tehlikeli gerçekten... bu arkaya takılan çantalar da çok gıcık duruyor bana göre, sanırım koltuğun arkasına takılan filelerden alacam bir tane , en azından balığa filan giderken eşyalarımı sıkıştırırım içine...

silkelenme biraz canımı sıktı açıkçası, motora tın tın tın binemedim bir türlü, at gibi hoplaya hoplaya gidiyorum düşük hızlarda

ayrıca vites değişim hızlarını yazarsanız çok sevinirim, malum devir gösteren bir saat yok malesef... en ekenomik sürüş için nelere dikkat etmeliyim?

selamlar...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    Alıntı ubuntu67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heybe sabitlenmiyor mu bir şekilde , tekere dolanması filan tehlikeli gerçekten... bu arkaya takılan çantalar da çok gıcık duruyor bana göre, sanırım koltuğun arkasına takılan filelerden alacam bir tane , en azından balığa filan giderken eşyalarımı sıkıştırırım içine...

silkelenme biraz canımı sıktı açıkçası, motora tın tın tın binemedim bir türlü, at gibi hoplaya hoplaya gidiyorum düşük hızlarda

ayrıca vites değişim hızlarını yazarsanız çok sevinirim, malum devir gösteren bir saat yok malesef... en ekenomik sürüş için nelere dikkat etmeliyim?

selamlar...
    evet arkadaş..arkaya takılan sepetlik çok tehlikeli oluyor..kaza anında motordan kurtulmak istesen bırakmayacak gibi..heybe konusuna gelince,,dikkat et eksoza değip yakmasın

Motosikleti
    Pulsar NS200
    e innova ile alışverişe gidemeyecek miyiz yani... kısa bir heybe diktirsek , sıkıca yerleştirsek ?

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Ubuntu, yeni aracın hayırlı olsun aman nazik 1.vitezde 10.15 km's 2.vitezde 25.30 3.vitezde 30 40 km/s 4 vitezde ise 60 km's 65 de olabilir ama dikkat 1.vitezde fazla uzatmayın ne olur ne olmaz birde elin yatkınsa bnm yaptığım gibi 100 km's de yağını değiştir çaktırmadan sen performansı gör ama yapabiliyosan yapamıyosan karıştırma!.

Bugün hava filtresi ve yanak aldım aldım iki adet aldım birini kemer'deki muhtereme götüreceğim diğerini kendime takacağım performans önmli bnm için yanaklar ise biraz asaletli olduğumuzu göstersin diye bizimkisi KÜÇÜK BİR HEVES!...

Arka lastik konusunada gelirsek metzeler'den şaşmayın
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    e innova ile alışverişe gidemeyecek miyiz yani... kısa bir heybe diktirsek , sıkıca yerleştirsek ?
    illaki heybe derseniz sert kumaşlı olanlardan keçe gibi olanlardan alın ki yolda rüzgardan vs den savrulup jantın arasına dolaşmasın ..

Motosikleti
    Pulsar NS200
    teşekkürler, heybe konusu acil değil, belki bir koltuk filesi de işimi görür , sanırım oldukça pratik , koltuğu kaldırıp takıyorsun, geriyorsun, arka kısıma kimse oturmuyorsa istediğin şeyi içine sıkıştır, meyve gazete ekmek vs... acaba içinizde bu tip bir şey kullanan var mı?

cevran07 , vites değişim hızları için teşekkür ederim, ben acemi olduğum için, 20 ye kadar 1 de, sonra 2 e atıp 40 kadar 2 de, sonra 3 e atıp 55 kadar 3 de gidiyorum sonra 4 e atıp 60 geçmeden sürüyorum. 120 km oldu böyle süreli... ha ana yola çıkana kadar ham taşlık-toprak bir yol var 1km kadar, orada mecburen 2 viteste 20 km hızı geçmeden gidiyorum, acaba zarar verir mi rodaj a? vites geçişlerim yanlış diyorsan, senin dediğin aralıklarda sürerim 500km olana kadar...

peki 500 km olduktan sonra ne yapmalıyım ?

selamlar...

Motosikleti
    Gayet güzel vites geçişleri ama bozuk yolda arada sırada gazı kısarsanız iyi olur sürekli aynı ayarda olmaz daha yeni motor daha sonra tekrar gaz verin yol bitene kadar öyle o gaz da ilerlemeyin sibopları sıkıştırmasın.Yeni motor 120 km de ise yağını bi değiştireceksin 15w40 koyacaksın oo felaket olur o zmn full performans giderdi ben öyle yapmıştım 500 km'de değiştirebilirsin tabi servis'den gizli yapacaksın onlar anlamazlar değiştirme gerek yok derler halbuki değişmesi gerekir neyse gelelim 500 km'den sonraki sürüş konumuna öncelikle 5 km ye veya daha fazla dümdüz bi yer bulacaksın kendine 1. vites'de 4o km/s 2. vitesde 6o km/s 3.vitesde 9o km/s 4.vitesde ise 120 görsün ve bi süre böyle git gaz kesme enjeksiyonlu nası olsa yatabilirsen üzerinede yat,1.ooo km den sonraki hız konumu farklı 5.000 farklı 1o.ooo farklı olur mesela 1.5oo km ile 5.ooo km arasında ani duruş kalkışlar yapman gerekir ani dönüşler gerektiği hallerde sıfır yatırma 20 veya 40 km/s ilerlerken bunlar hep dikkat ister!...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    teşekkürler, heybe konusu acil değil, belki bir koltuk filesi de işimi görür , sanırım oldukça pratik , koltuğu kaldırıp takıyorsun, geriyorsun, arka kısıma kimse oturmuyorsa istediğin şeyi içine sıkıştır, meyve gazete ekmek vs... acaba içinizde bu tip bir şey kullanan var mı?

cevran07 , vites değişim hızları için teşekkür ederim, ben acemi olduğum için, 20 ye kadar 1 de, sonra 2 e atıp 40 kadar 2 de, sonra 3 e atıp 55 kadar 3 de gidiyorum sonra 4 e atıp 60 geçmeden sürüyorum. 120 km oldu böyle süreli... ha ana yola çıkana kadar ham taşlık-toprak bir yol var 1km kadar, orada mecburen 2 viteste 20 km hızı geçmeden gidiyorum, acaba zarar verir mi rodaj a? vites geçişlerim yanlış diyorsan, senin dediğin aralıklarda sürerim 500km olana kadar...

peki 500 km olduktan sonra ne yapmalıyım ?

selamlar...
    sizin motorunuz yeni 2009 innova i versiyonumu yoksa bir önceki modelmi??

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    ubuntu eğer 2009 enjeksiyonlu innovaya sahipsen motorunun resimlerini bekleriz

Motosikleti
    YBR 125 '08
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ubuntu eğer 2009 enjeksiyonlu innovaya sahipsen motorunun resimlerini bekleriz
    katılıyorum

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    2009 ların tadı başka beyler alet çok hoş özellikle kırmızı turuncu olanı süper duruyor...bide fiyatı biraz düşürseler çok iyi olacak 4500 tl yahu....

hakkaten üstüne 1500 daha konulup hysung gt r alınır...haftalık benzin sarfiyatı innovada aya tekabul eder o ayrı tabi )))

Motosikleti
    Alıntı emrekrbrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakkaten üstüne 1500 daha konulup hysung gt r alınır...haftalık benzin sarfiyatı innovada aya tekabul eder o ayrı tabi )))
    hysung ney motor mu yoksa moloz yığınımı...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı emrekrbrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    innova iyidir gene parasını çabuk çıkarır hyomu aman aman uzak dursun benden ....

Motosikleti
    YBR 125 '08
    yok efendim üstüne 200 lira koy şahin al falan filan.. 100 km de 2 litre yakıyor,daha ne olsun..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok efendim üstüne 200 lira koy şahin al falan filan.. 100 km de 2 litre yakıyor,daha ne olsun..
    bende sinir oluyorum böyle diyenlere bi şahine bineceğime innovayı tercih ederim hem yakıtı hemde pratikliği hangi makinada var ........

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İnnova gibi sağlam innova gibi atak innova gibi hızlı gidipde innova kadar az yakan bir motor varmı ya

şu lastikler de tubeless olabilseydi tam süper olucaktı

Selamlar İnnova ailesi

Cgl 125 ile mutluyum, ama neden İnnova almadım der dururum.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnnova gibi sağlam innova gibi atak innova gibi hızlı gidipde innova kadar az yakan bir motor varmı ya

şu lastikler de tubeless olabilseydi tam süper olucaktı
    o tubless olayını okadar takmayın tabiki tubless daha iyi ama tel jant çok daha sağlam burasıda var.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:04 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar İnnova ailesi

Cgl 125 ile mutluyum, ama neden İnnova almadım der dururum.
    gökhan takılmıyosun galiba artık buralara..

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

gökhan takılmıyosun galiba artık buralara..
    Takılamadım Murat, 6 aydır kapalıydı internetim, artık katılırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler