Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    Fırsatçı Honda motosiklet fiyatlarına gizli zam yapmış güya millet anlamayacak gizli zammı... Protesto ediyorum.. Gittim araba aldım.. oh olsun..
    Honda benim için bitmiştir.. artık binmem Hondaya..
    Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı quadro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fırsatçı Honda motosiklet fiyatlarına gizli zam yapmış güya millet anlamayacak gizli zammı... Protesto ediyorum.. Gittim araba aldım.. oh olsun..
    Honda benim için bitmiştir.. artık binmem Hondaya..
    öyle deme bak üzüldüm şimdi
    aslında çok normal hakkıdır zam yapması niye öyle düşündünüz bilemiyorum

desenizki hondanın kar marjı çok yüksek kazıkçı anlarım nitekim yamaha hondaya göre bayağı yüksek kar marjıyla satıyor

şöyle diyelim 1000 dolara aldığı motoru 2000 dolardan satıyor bayii de tutuyor
    2500 dolar diyor +yüzde 18 kdv+yüzde 22 eski ötv ne yaptı 3600dolar

yazın dolar 1.15 idi yani 3600 dolar eşittir 4140lira
    şimdi dolar 1700 eski ötv ile 6120lira yeni ötv indirimi ile 5566 lira

yani adam 5566 lira dese hakkıdır 4140 ta diyebilir di zam yapmış daha doğrusu kuru yansıtmış ki honda bir çok modelde diğer firmalardan ucuz

şimdi yazın 1000 dolarlık lap top 1150 liraydı teknoloji ucuzladığı halde adam laptop 1400 lira diyor kazıkçı mı şimdi bu adam

not:çin malı cub lar yaklaşık 300 dolara ülkemize geliyor

2-3 ay sonra bakarsınız cbr 125 7000 lira olur(şu an 5020lira) hiç ama hiç şaşmam çok normal yamaha yzf r125 9500 lira insaf yaa

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bukadar olmaz ya insaf bu fiyatlara araba alınır bu ötv sabitlense bile bu fiyatlar bile avrupanın çok üstünde....

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    bu honda'nın çalışma prensibini çözmüş değilim vesselam ne yapmaya çalışıyor halen daha..!
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Gerçekten bu fiyatlar normal'in çok üstünde.Honda'ya şaşıyorum 100 cc'lik Scooter'a 150 cc vitesli motor ile aynı fiyatı çekmiş...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Şahsen ben son fiyatları hiç beyenmedim indirim dedikleri şey sadakadan ibaret .......

Motosikleti
    3,600 küsür yaa satılıyoda ondan satılmadı satılmadı 2005 2006 da fiyatları baya düşüktü şimdi patlama yaşayınca fiyatlar anormal derecede fırladı beat le arasında n kadar fark var ah innova'nın üretimine neden ara verirler ki anlamam bi türlü..!

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    neyse biraz motorlarımızdan bahsedelim bize su an hiç bişeyin yararı yok ötv vs....

dün seri bi kalkış yaptım şehir içinde yaklaşık 70 km yoldan gelmiştim motor sıcaktı kalkıştan 1 den 2 ye geçerken ani vites atınca sanki ikinci viteste debriyaj kaçırıyor hissine kapıldım ama bu olay çok sıcakken oluyor...daha öncede başıma geldi sebebi ne olabilir yoksa benim balatalar bitmek üzeremi...

Motosikleti
    gelelim senin baskı ya bu kuşku bendede vardı honda'nın tamir bölümünde çalışan arkadaşım vardı onada sordum bu soruyu ve bi bak dedim baskıma çok boşluk var gibi bazen de girmio ani kalkışlarda bi test yaptı rampa yukarı rampa aşağı engebeli bozuk vb.kısacası her türlü bozuk stabilize yolda zorlaya zorlaya denedi verdiği cvp şaşırttı beni en fazla 25 30 bin daha gider dedi iyi dedik ama bazen zorlanıyoda nie öyle yapıo bi türlü çözemedim geçen bi kapattım 70 80 iki kişi düz ve rüzgar+yağış da vardı ani bi fren yaptım sanki abs asr varmış gibi aniden kitledi arka tekeri iyice neyse durdurdum motoru indim baktım bişey varmı diye dumanlar çıkıodu yokladım frenleri hiç bişey yok buğünde dağıttım komple arka tarafı içime sinmeyince baktım bişey olmamış şükür dedim ama dehşet derecede duman çıkıodu leş gibi de koktu arka frenler çok kuvvetli bastımıydı tamamen kitlio durdurcam diye önlerde biraz gevşemeler var fren geç tutuyo yağışdandır dedim normal havada denedim gene aynı hayret dedim..!(gene uzun oldu )

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    lanet olsun yaw...yine jigle açık gittim
    içim acıdı motora ya yaklaşık bi 3 km gittim...arkadaslar ne gibi zarari olur yuksek devire çıkmamasindan başka

yani kullanma klavuzunda başka ne yazıyor?

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lanet olsun yaw...yine jigle açık gittim
    içim acıdı motora ya yaklaşık bi 3 km gittim...arkadaslar ne gibi zarari olur yuksek devire çıkmamasindan başka

yani kullanma klavuzunda başka ne yazıyor?
    ben 15 km yol geldim açıkken inan hiç bişey olmadı baya dalgındım ogün sadece fazla yakmış benzini.. bujiyi yakması gerek ama yakmadı endişelenme saat gibi makinadır innova kolay kolay bişiy olmaz...

Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelelim senin baskı ya bu kuşku bendede vardı honda'nın tamir bölümünde çalışan arkadaşım vardı onada sordum bu soruyu ve bi bak dedim baskıma çok boşluk var gibi bazen de girmio ani kalkışlarda bi test yaptı rampa yukarı rampa aşağı engebeli bozuk vb.kısacası her türlü bozuk stabilize yolda zorlaya zorlaya denedi verdiği cvp şaşırttı beni en fazla 25 30 bin daha gider dedi iyi dedik ama bazen zorlanıyoda nie öyle yapıo bi türlü çözemedim geçen bi kapattım 70 80 iki kişi düz ve rüzgar+yağış da vardı ani bi fren yaptım sanki abs asr varmış gibi aniden kitledi arka tekeri iyice neyse durdurdum motoru indim baktım bişey varmı diye dumanlar çıkıodu yokladım frenleri hiç bişey yok buğünde dağıttım komple arka tarafı içime sinmeyince baktım bişey olmamış şükür dedim ama dehşet derecede duman çıkıodu leş gibi de koktu arka frenler çok kuvvetli bastımıydı tamamen kitlio durdurcam diye önlerde biraz gevşemeler var fren geç tutuyo yağışdandır dedim normal havada denedim gene aynı hayret dedim..!(gene uzun oldu )

cevran benim dediğim olay motor sıcakken 1 de kalkıyoruz aniden 2 ye atınca motor şöle bi boşta dönüp 2 yi yiyor sanki vitesi anlık boşa alıp manuel debriyaj gibi bırakıyor bu olay çok sıcakken oluyor önemli bi sorun alabilirmi bilemiyorum balatalarda, aşırı ısıdan yapıyor gibi genelde 40-50 km yol alıp ışıklarda seri kalkmaya çalıştığım zaman oluyor...

motor harika bence

arkadaşlar honda anf 125i lerin arka frenlerini diskli yapma şansımız varmı veya yapan varmı..?... ve bunlara telli cant değilde, dubleks çelik cant uyarmı..? teşekkürler......

Motosikleti
    ilhan007 bende sıcakta gittim açıkken allahaşükür bişey olmadı biraz yağ yakabilir o da çok az bişey birde yakıtı çoğaltır

diğer bi husus ısındığı zaman artık çığırından çıkıyor vites geçişleri..

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    tesekkur ederim ...silindir çeperlerine zarar veriyormus diye tuymustum da...
    oh içime ferahlık geldi....

Motosikleti
    kolay kolay bizim motorlarda vereceğini zannetmiyorum...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    arkadaşlar yakın bi zamanda lastiklerimi değiştirmek istiyorum fakat uygun ebat yok gibi sadece arka lastik var piyasada ön lastik 80/100 17 ebadında hiçbiryerde yok olsa bile iç lastik yok acaba 2,75 arka 2,50 önmü yapsam ne dersiniz...bi motorda gördüm adam 2 sinide 2,75 prelli takmış...saçma geldi bana öneriniz nedir ebat konusunda..??

Aman Aykan, gerekirse tüm Tr.'yi tararız orjinali neyse onu tak.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman Aykan, gerekirse tüm Tr.'yi tararız orjinali neyse onu tak.
    yahu ara tara ön lastiği bulana ödül koyacam gökan

Halaoğullarında var gözüküyor, yazın hesaplaşırız

HF-297 kodlu Duro 100/80-17 Ebat

http://www.halaogullari.com/lastikle...iklet_duro.htm

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halaoğullarında var gözüküyor, yazın hesaplaşırız

HF-297 kodlu Duro 100/80-17 Ebat

http://www.halaogullari.com/lastikle...iklet_duro.htm
    şimdi ebatlara baktım tekar klavuzdan abtlar ön için
    70/100-17 40p
    arka için
    80/90 17-50 p
    biraz zor gözüküyo bakayım sevinmiştim bende ebat yanlışmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler