Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aynen bekliyoruz ne gelmez gelişmeymiş bu yahu
    yukarıdaki olayı ne bugüne kadar gördüm nede duydum o motorun karbüratörü kurcalanmış gibime geliyor....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzinin kartere dolduğunu ilk kez duyuyorum hazne derken karter mi kastetti acaba eğer gerçekten karter benzinle doluyorsa sibob tam kapatmıyordur sanırım sibob lastiği arıza verdi
    uzgunum hazne dedigim karter olacak kusura bakmayın...evet benzin kartere akıp yagın içine işlemis...zaten yag ince şu na su gibi olmustur....direkt yeni castrol yag aldım..servise bugun goturdum... aldıgım yagı katıp yag seviyesini ve genel bakımı yaptılar...sorun jigleyi çekip ısındıktan sonra kapatmamammış....teşekkür ederim arkadaşlar

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzgunum hazne dedigim karter olacak kusura bakmayın...evet benzin kartere akıp yagın içine işlemis...zaten yag ince şu na su gibi olmustur....direkt yeni castrol yag aldım..servise bugun goturdum... aldıgım yagı katıp yag seviyesini ve genel bakımı yaptılar...sorun jigleyi çekip ısındıktan sonra kapatmamammış....teşekkür ederim arkadaşlar
    başka motor olsa bujiyiyide yakardı neler gelmezdi başına.....
    bizim innovalar çok sağlam maşallah ama bende jikle teli bekliyorum şu an açıp kapatırken ucundan kıvrıldı ve çok zor açılır kapanır oldu tel özelliğini kaybedince yenisini isitiyor mutlaka...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oooooooooo dostum aklıma geldi ama yok artık dedim

kitabında okuduysan uzun süre jikle kullanımı yağlamayı etkilediği için piston çeperine zarar verir diyor başka motor olsa inana aline almıştın geçmiş olsun nasıl jikle ile gidersin yaa sende böyle yaparsan
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    5 ytl ile 88 km yol yapıyor buyrun sizler hesaplayın 1,740 litre yapmakta birde aldığımdan bu yana subap ayarı hiç yapılmadı bi arıza'da çıkarmadı ancak eski çekişi yok gbi innovamın nie öyle çözemedim yağ konusunada gelince 4bin 5bin arası değiştiriyodum bundan sonra 3bin km ye düşürcem..!
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ytl ile 88 km yol yapıyor buyrun sizler hesaplayın 1,740 litre yapmakta birde aldığımdan bu yana subap ayarı hiç yapılmadı bi arıza'da çıkarmadı ancak eski çekişi yok gbi innovamın nie öyle çözemedim yağ konusunada gelince 4bin 5bin arası değiştiriyodum bundan sonra 3bin km ye düşürcem..!
    cevran yağ değişim sürelerini bukadar uzatma 2000 idealdir bu arada senin motor kaç km deydi?

Motosikleti
    hoca sen ne yaptın ya 4000-5000km tabi çekiş kalmaz yağ filtresi yok bu motorlarda yağ max 2000km geçmeden değiştirilir
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    hoca sen ne yaptın ya 4000-5000km tabi çekiş kalmaz yağ filtresi yok bu motorlarda yağ max 2000km geçmeden değiştirilir
    yakacak motoru cevran

Motosikleti
    23247 km'de bujiyide sorarsanız n zmn değiştirdiğimi hatırlamam :D:D

ya aklıma gelmişken soraym hayrınıza biriniz resimli anlatırsa nasıl subap ayarı yapılır çok memnun olurum..!

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    23247 km'de bujiyide sorarsanız n zmn değiştirdiğimi hatırlamam :D:D

ya aklıma gelmişken soraym hayrınıza biriniz resimli anlatırsa nasıl subap ayarı yapılır çok memnun olurum..!
    Supap ayarı hakkında bi topik vardı kullanım klavuzunda yeterli açıklama mevcut..

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    beyler gördüğüm kadarıyla topic gene uykuya dalmış her neyse,8000 bakıma vericem motoru 8000 bakımda ekstradan neleriniz değişti?

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler gördüğüm kadarıyla topic gene uykuya dalmış her neyse,8000 bakıma vericem motoru 8000 bakımda ekstradan neleriniz değişti?
    8000 de bişey değişmez murat buji değiştir istersen çinlimi bu ya :D

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    4000 bakımından sonra benim innova düzeldi sabahları daha rahat çalışıyor sesi değişti daha bir güzel çıkıyor motul ile innovam kendine geldi.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    8000 de bişey değişmez murat buji değiştir istersen çinlimi bu ya :D
    yahu mustafa filtre miltre ıvır zıvır kanka onları dedim

Motosikleti
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 bakımından sonra benim innova düzeldi sabahları daha rahat çalışıyor sesi değişti daha bir güzel çıkıyor motul ile innovam kendine geldi.
    abisi senin motorun yağ olayını anlatabilmek için burda ortalıklar baya karıştı (ama sen hiç oralı olmadın) burda boşa kafa patlatmadığımın ispatıdır yoksa kimseyi şahsen tanımam bi gıcığım yoktur, herkesin bildiğim kadarıyla yardımına koşmaktır amcım yağ önemlidir

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu mustafa filtre miltre ıvır zıvır kanka onları dedim
    kanka bidaki bakıma filtreye baktır eğer kötü durumda temizlenmiycek gibiyse değiştir (onu servis anlar) buji 8-10bin de bir kesin değiştir 15binde balataların 20binde lastikler değişir tamamdır tabi bunlar normal koşullarda geçerli ki sen temiz bakıyorsun

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    senin motorun yağ olayını anlatabilmek için burda ortalıklar baya karıştı (ama sen hiç oralı olmadın) burda boşa kafa patlatmadığımın ispatıdır yoksa kimseyi şahsen tanımam bi gıcığım yoktur, herkesin bildiğim kadarıyla yardımına koşmaktır amcım yağ önemlidir
    Yardımların için sağol satoyama tekrar teşekkür ederim ortalık biraz karıştı herkes tepkisini gösterdi daha ne yapalım.hiç oralı olmadın demişsin bende mi bir kargaşa çıkartsaydım

Motosikleti
    vay be subap ayarına baksen hele buğün açtım dediği yeri kafa şarj ettmedi bi türlü hemen yerine taktım buğün arka balatamı değiştirdim daha bi 5bin km giderdi de ah bi salaklık ettik değiştirdik işte lastik kenarına beyaz yanak taktık baya hoş oldu bizim burda çamurlu yer vardı tam üzerinden geçersen gaza yüklendim biraz motor sanki boşta yani N konumundaymış gibi ses geldi güzelde pati yapmışHoNdA İnNoVa hayat onda..!(sormadan edemiyeceğim tıngır tıngır diye ses geliyo egsoz tarafından acaba nereden geliyor)

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    vay be subap ayarına baksen hele buğün açtım dediği yeri kafa şarj ettmedi bi türlü hemen yerine taktım buğün arka balatamı değiştirdim daha bi 5bin km giderdi de ah bi salaklık ettik değiştirdik işte lastik kenarına beyaz yanak taktık baya hoş oldu bizim burda çamurlu yer vardı tam üzerinden geçersen gaza yüklendim biraz motor sanki boşta yani N konumundaymış gibi ses geldi güzelde pati yapmışHoNdA İnNoVa hayat onda..!(sormadan edemiyeceğim tıngır tıngır diye ses geliyo egsoz tarafından acaba nereden geliyor)
    ben söleyim o tıngır mıngır sesi alttaki eksozt koruması gevşiyor seninki muhtemelen düşmek üzeredir tam alt fren pedalının karşısı dediğim yer 4tane ince krom pul somun krom vida yada metal motor akü vidası ile sıktınmı hiçbişiyi kalmaz ama o parça gevşiyor nedense ..
    bide kaça aldın balataları?benimde arka bitmek üzere ....

Motosikleti
    10 lira ya aldım takarken yayları gevşetipde takman gerekir yoksa hayatta girmiyo ya bu lastik kenarını nası yapcaktık bi türlü beceremedim maşallah deyin senede lastik değiştiriyorum :D:D
    hea arkasına yazı yazdırcam çekerim resmini tosuno 2006 diye veya vedalar hep zamansızdır

Motosikleti
    tgb 303r
    kardes yakıt performansı super az yakıyor yanıı hızı desen oyle bır motora gore mutış vıbrasyon az kısacasıı super...:d

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler