Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzzet ne içtiysen banada ver

Off..Off..başlarım Hornetinden Runnerinden ben Innovacıyım...

Innovacılığı bırakamam...Alemin en baba motoru...Duygusal bir bağ var aramızda...

Ulan şeytan diyor sat motoru Innova ile hayatını sürdür...

Nerdesiniz eski Innovacılar...Mete_han abi,Aykan,Cengizhan'ım,Oster,Muttaki,Muvattali,Mik uni...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı mondializzet100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Off..Off..başlarım Hornetinden Runnerinden ben Innovacıyım...

Innovacılığı bırakamam...Alemin en baba motoru...Duygusal bir bağ var aramızda...

Ulan şeytan diyor sat motoru Innova ile hayatını sürdür...

Nerdesiniz eski Innovacılar...Mete_han abi,Aykan,Cengizhan'ım,Oster,Muttaki,Muvattali,Mik uni...

eski arkadaslar yok izzetcim ama olsun sorun değil no problemo...
    bak hoca var sonra ercan var cevran var bereket var eagle var varda var yavv...

eski arkadaslar yok izzetcim ama olsun sorun değil no problemo...
    bak hoca var sonra varda var yavv...
    Tam nostalji oldu bugün Aykan ,ben de Zeki Müren dinlyorum şimdi

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam nostalji oldu bugün Aykan ,ben de Zeki Müren dinlyorum şimdi
    eyvallah yarasınvalla ama gerçekten eski arkadaslarda olsa cok iyi olurdu dahada matrak olurdu meto okur şimdi kulakları çınlasın adam forumun neşesiydi yavvv....

eyvallah yarasınvalla ama gerçekten eski arkadaslarda olsa cok iyi olurdu dahada matrak olurdu meto okur şimdi kulakları çınlasın adam forumun neşesiydi yavvv....
    Biliyorum Mete abiyi ,elinde yavrusu da vardır avatarda, tombik abimiz bizim ama dili biraz pütürlü, çok doğal bir abimizdir. Keşke o da olsa burada.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Biliyorum Mete abiyi ,elinde yavrusu da vardır avatarda, tombik abimiz bizim ama dili biraz pütürlü, çok doğal bir abimizdir. Keşke o da olsa burada.
    valla önceden forumdan zevk almazdım bakardım herkes kendi havasında taki meto bana takıncaya kadar ilk başlarda fırçaladı beni hep sonra kuzu dolama olduk valla çok üzülüyorum ya olsaydı çok iyi olurdu burda.....

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    aragaz vermekten artık bileym arımaya başladı yeter yaa..
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım için rahat olsun innovanın treddütsüz her koşuldaki sabit hızı 100km/h dir bu yol hava şartlarna göre 125 km bile çıkar ama en güzel durum innovanın göstergesi %100 doğrudur 87km/h ile gidip 100km/h ile gittiğini sanmazsın bunu unutma "rodaj önemli" rodajı nasıl yaptın bilmiyorum fakat ilk zaman özellikle ilk 500km motoru çok sıkıştırmışsan + yanlış yağ+ antalyanın sıcağında biraz motor sıkışmışsa +kilolu biriysen rodaj talihsiz geçmiş olabilir çünkü antalyanın sıcağında eğer innova gibi bir motora 10w-40 yada daha kötüsü 20w-40 numara yağlar koymuşsan motorun bi takım ayarları aşırı ısınmadan bozulmuş olabilir ben antalyada yaz kış 15w-50 tavsiye ederim buna dikkat et ustanın dükkanındaki yağı satmak için sana "yok yaaa o olurmu!" diyecektir eğerki elinde 15w-50 varsa "tamam koyalım diyecektir" buna dikkat et yağ çok önemli özellikle hava soğutmalı motor ve sıcak memleketlerde önemlidir için rahat olsun ayarlar tamsa rodaj iyi ise zaten motorun standart olarak düzde max 115-120 yapar

honda servisi 20w-40 numara castrol yağ kullanıyor bügüne kadar 2 kez yağ değiştirdiler açıkcası soğukta hiç memnun değilim yağdan bu cuma servise gidecegim 4000 km bakıma yine 20w40 yağ koyacaklar ama istemiyorum modül 15-50w alsam koyarlarmı acaba bir sorun çıkartırlar mı ? ikinci sormak istediğim sibob ayarları yaptırmak doğrumudur ilerisi için bir sıkıntı teşkil eder mi?

Merhaba ben siteyi ve yazdıklarınızı yeni gördüm.Modifiyeye çok fazla hayran kaldığınızı farkettim.Bütün Türkiye'de innova çok fazla tutuldu ve honda servisinden aldığım bilgiye göre Balıkesire deneme sürüşü için enjeksiyonlu 2009 model bi innova gelmiş.Yakında Türkiye'nin her yerine geliceğini düşünüyorum.

Modifiyeye gelirsek benim motoruma bazı parçalar getirttim istanbuldan bir abimiz var isteyinize bağlı olarak Yunanistan dan modifiye innova için eksoz beyin,eksentrik,debriyaj kapağı, çelik jant vb. birçok parça getirebiliyor.Parçaların fiyatlarıda fazla pahalı deil.İsteyen kişiler sahibinden.com sitesine arama motoruna: inova yazmanız yeterlidir.(innova deil inova unutmayınız)
    ayrıca ilanların sahibi carizmamotor diğer ilanlarına bakarsanız daha azla parça bulabilrsiniz

Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda servisi 20w-40 numara castrol yağ kullanıyor bügüne kadar 2 kez yağ değiştirdiler açıkcası soğukta hiç memnun değilim yağdan bu cuma servise gidecegim 4000 km bakıma yine 20w40 yağ koyacaklar ama istemiyorum modül 15-50w alsam koyarlarmı acaba bir sorun çıkartırlar mı ? ikinci sormak istediğim sibob ayarları yaptırmak doğrumudur ilerisi için bir sıkıntı teşkil eder mi?
    Antalya sıcak olduğundan servisin seçimi doğru bence kalın 20w-40 ideal yağ Sübap ayarı gerektiğini sanmıyorum,motorunun km'si çok düşük.

Alıntı mosterdead adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ben siteyi ve yazdıklarınızı yeni gördüm.Modifiyeye çok fazla hayran kaldığınızı farkettim.Bütün Türkiye'de innova çok fazla tutuldu ve honda servisinden aldığım bilgiye göre Balıkesire deneme sürüşü için enjeksiyonlu 2009 model bi innova gelmiş.Yakında Türkiye'nin her yerine geliceğini düşünüyorum.

Modifiyeye gelirsek benim motoruma bazı parçalar getirttim istanbuldan bir abimiz var isteyinize bağlı olarak Yunanistan dan modifiye innova için eksoz beyin,eksentrik,debriyaj kapağı, çelik jant vb. birçok parça getirebiliyor.Parçaların fiyatlarıda fazla pahalı deil.İsteyen kişiler sahibinden.com sitesine arama motoruna: inova yazmanız yeterlidir.(innova deil inova unutmayınız)
    ayrıca ilanların sahibi carizmamotor diğer ilanlarına bakarsanız daha azla parça bulabilrsiniz
    Eyvallah arkadaşım, Nisan sonu geliyor İnnova hele bir gelsin senin fikirlerini işleme ondan sonra sokarız

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım için rahat olsun innovanın treddütsüz her koşuldaki sabit hızı 100km/h dir bu yol hava şartlarna göre 125 km bile çıkar ama en güzel durum innovanın göstergesi %100 doğrudur 87km/h ile gidip 100km/h ile gittiğini sanmazsın bunu unutma "rodaj önemli" rodajı nasıl yaptın bilmiyorum fakat ilk zaman özellikle ilk 500km motoru çok sıkıştırmışsan + yanlış yağ+ antalyanın sıcağında biraz motor sıkışmışsa +kilolu biriysen rodaj talihsiz geçmiş olabilir çünkü antalyanın sıcağında eğer innova gibi bir motora 10w-40 yada daha kötüsü 20w-40 numara yağlar koymuşsan motorun bi takım ayarları aşırı ısınmadan bozulmuş olabilir ben antalyada yaz kış 15w-50 tavsiye ederim buna dikkat et ustanın dükkanındaki yağı satmak için sana "yok yaaa o olurmu!" diyecektir eğerki elinde 15w-50 varsa "tamam koyalım diyecektir" buna dikkat et yağ çok önemli özellikle hava soğutmalı motor ve sıcak memleketlerde önemlidir için rahat olsun ayarlar tamsa rodaj iyi ise zaten motorun standart olarak düzde max 115-120 yapar

Antalya sıcak olduğundan servisin seçimi doğru bence kalın 20w-40 ideal yağ Sübap ayarı gerektiğini sanmıyorum,motorunun km'si çok düşük.

hoca Allah aşkına şu benim yukarda ne yazdığımı okuyupda bunu adama tavsiye ve cevap olarak yazdıysan sana diyecek lafım yok

evet kafanıza göre öyle ora sıcak bura sıcak 20w-40 kalın koy iyi gelir diye bilip bilmeden yazmayın abi ne olur ya!!
    bakın benim motorum yok ama sırf şu topiği innovayı sevdiğim için burdaki arkadaşları doğru yönlendirmek için bu topiği boş bırakmıyorum bişeyler yazıyorsak tecrübe ve bilgimizle yazıyoruz koca forumda benim yazdığıma yanlış diyecek adam çıksın (denyolar hariç) ben üyeliğimi sildiririm

konuya gelirsek
    20w40 yağ viskozitesi düşük bir yağdır hava soğutmalı makinalar için kesinlikle tavsiye etmemmm heleki antalya gibi yerde bırak yazı kışın bile sakıncalıdır şimdi yukarda uyardım dedim servisinde büyük ihtimal 20w-40 vardır onu koyarlar sakın koydurma kendi yağınla git dedim elemana taa! antalyada servisin ne kullandığını nerden bildim sence?? çünkü 20w-40 yağ en ucuz yağdır en özelliksiz yağdır adam senin altındaki motoru senin kadar düşünmez

1 lt koyacağı yağdan edeceği karı düşünür, malsef türkiyemizde bu iş böyle, gitsen bide seninle iddaa eder ,onun için son tavsiyem sıcaklık 15 derecenin altına çoğunlukla düşmüyorsa ki antalya sürekli öyledir yağ olarak 15w-50 numara innovada kullanılmalıdır
    marka olarak motul bulunursa bulunmazsa castrol de koyulabilir yağ konusunda ihtisas yapmış biri olarak bunu böyle bilirim böyle test ettim motorun sesindeki farkı kendiniz duyacaksınız (sıcakken)
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    Any Old Time..ANF 125...

Alıntı:
    satoyama´isimli üyeden Alıntı

Alıntı:
    motorhocası´isimli üyeden Alıntı

hoca Allah aşkına şu benim yukarda ne yazdığımı okuyupda bunu adama tavsiye ve cevap olarak yazdıysan sana diyecek lafım yok

evet kafanıza göre öyle ora sıcak bura sıcak 20w-40 kalın koy iyi gelir diye bilip bilmeden yazmayın abi ne olur ya!!
    bakın benim motorum yok ama sırf şu topiği innovayı sevdiğim için burdaki arkadaşları doğru yönlendirmek için bu topiği boş bırakmıyorum bişeyler yazıyorsak tecrübe ve bilgimizle yazıyoruz koca forumda benim yazdığıma yanlış diyecek adam çıksın (denyolar hariç) ben üyeliğimi sildiririm

Ne diyosun sen ya, burada amaç arkadaşı bilgilendirmekti ve arkadaş kaçmıyor burayı takip ediyor. Bilgilendirme diyorsan ,servis bilgisini mi küçümsüyorsun şimdi de, sen Cup otoritesiysen ben de bisiketçi olayım.Alırsın birgün pistonu eline Antalya'da o ince yağları kullanırsan. Cup otoritesi olsaydın Kymco 125 Activ ile Honda İnnova karşılaştırması yapmasının gayet normal olduğunu bilirdin.

Motosikleti
    motorhocası
    Ne diyosun sen ya, burada amaç arkadaşı bilgilendirmekti ve arkadaş kaçmıyor burayı takip ediyor. Bilgilendirme diyorsan ,servis bilgisini mi küçümsüyorsun şimdi de, sen Cup otoritesiysen ben de bisiketçi olayım.Alırsın birgün pistonu eline Antalya'da o ince yağları kullanırsan. Cup otoritesi olsaydın Kymco 125 Activ ile Honda İnnova karşılaştırması yapmasının gayet normal olduğunu bilirdin.
    Arkadaşım seni muhattab olarak kabul etmiyorum seninle tartışmayacağım şu yazdığından bile bişeyde anlamadım inanki, senin bu foruma ilk geldiğindeki bu acayip agresif mesajlarını hatırlıyorum garip garip sataşmalar tuhaf cevaplarını onun için lafım yok sen bu forumdakilere sor bakalım kim otorite kim değil motor geçmişin nedir? kaç tane cup kullandın eskittin? fotoları ile ıspatlarmısın? hangi illerde hangi hava şartlarında kullandın? kaç bin km yol yaptın? ben ıspata hazırım

20w-40'a daha kalın 15w-50'ye daha ince diyorsan zaten sen aşmışsın
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Hakaret içerikli mesajlar silinmştir.Hakaret eden hakkında forum kurallarında belirtilen işlemler uygulanacaktır.
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın

Motosikleti
    hONDA CBF-150 (YAKINDA) :)
    ......motorhocası(gökhan abi) adına üzüldüm keşke olmasaydı.uğraşma be abim sonra cezayı sen yiyorsun :(

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Arkadaşlar öncelikle,böyle bir olayın yaşanmasından dolayı çok üzgün oldugumu belirtmeliyim bilmeliyizki hepimiz motorcuyuz burada gereksiz tartışmalara girip birbirimizi kırmanın bize ve motor dostlarına hiçbir yararı olmayacaktır tecrübelerine güvendiğimiz arkadaşlarımız(satoyoma)gibi bize bugüne kadar her konuda yardımcı olmuştur bilgisinden ve tecrübesinden hiçbir şüphem yoktur.....sadece yanlış anlaşılmalar olmuştur, tekrar üzgün oldugumu belirtirim....

Motosikleti
    "aykan" kardeş sanada tüm kalbimle katılıyorum böyle bir tartışma yaşanması son derece üzücü bir durum.Arkadaşlar bir anlık kızgınlık ve gereksiz tartışmalara girip birbirimizi kırmayalım bu konuyu epeydir takip eden biri olarak çok seviyeli bir ortam ve eğlence güzel bilgilerin,deneyimlerin paylaşıldığı bir ortam bu güzel ortamı koruyalım.satoyama arkadaşım bugüne kadar yaptığın açıklamalar ve yardımlar için sağol iyi forumlar.

Motosikleti
    keşke o hakaretli msj silinmesede görmeyen herkes okusaydı izzet görmedi sanırım silindiği için görse kıyamet kopardı zaten , ben okudum ama okadar ileri gideceğini tahmin etmedim etsem uğraşmazdım sonuçta bizde ağzımıza geleni yazmayı biliyoruz ne adamlar geldi geçti bizde sinirledik 2 zamanlıya 10-40 koy diyen adamlara bişey demedik bukadar kızmadık sanki babamızın malını paylaşamıyoruz git öğren yanlışım varsa ıspatla tartışalım ama böyle "sen ne diyorsun yaa" sen kimsin yaa" ile başlayan kelimelerle konuya girilmezz!!!!

Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "aykan" kardeş sanada tüm kalbimle katılıyorum böyle bir tartışma yaşanması son derece üzücü bir durum.Arkadaşlar bir anlık kızgınlık ve gereksiz tartışmalara girip birbirimizi kırmayalım bu konuyu epeydir takip eden biri olarak çok seviyeli bir ortam ve eğlence güzel bilgilerin,deneyimlerin paylaşıldığı bir ortam bu güzel ortamı koruyalım.satoyama arkadaşım bugüne kadar yaptığın açıklamalar ve yardımlar için sağol iyi forumlar.
    estgf.. kardeş lafı olmaz sen bildiğini bize anlatmıycanmı

Motosikleti
    cumartesi servise gideceğim bir aksilik çıkmazsa motul 15-50w yağımı alıp gideceğim inşallah bir sıkıntı çıkarmazlar yoksa 2 defa yağ masrafına girmek zorunda kalacağım.motul yağı burada 1 motorcu satıyor fiyatı 30,00 tl diyor bana biraz pahalı geldi..... netten alabileceğim bir yer varmı fiyatlar nasıl?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler