Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de gerek yok, arka disk olayını sanırım 145 cc'ye yüseltenler için düşünmüşler ama çok iş var kabüratör,kam mili,beyin tuning,145cc kit İnnovanın yarısının değişmesi lazım.
    Gerek varmı???? Tartışılır

Bence yok sonuçta bu makina 125cc adamlar fabrika çıkışı 150 yaparlardı demekki 125 uygun görmüşler kurcalamaya parmaklamaya gerek yok diye düşünüyorum kimseye bişey ıspat etme çabası yok bu motorun herşey ortada... sıfındaki aynı tip otorların hangisi innovaya kafa tutabilicek kalite-kapasite ve sağlamlıkta???? tamam belki sürat olarak fazla olanları vardır ama honda cup bam başka bişey yılalrdan beri böyleydi halada öyle olmaya devam ediyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

http://images.google.com.tr/imgres?i...%3Dtr%26sa%3DN
    Bu linke girdin mi, adamlar yarışa hazırlamak için yapıyor bu tuningi galiba Cup kupası için yarışıyorlar.
    Linki düzelttim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Oradaki jantın fiyatını gördünmü????? 2. sayfada 240.00euro

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    kafa zırıltısını nasıl kesemedin...
    neleri denedin ki ?
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    ek yerine silikon çekin çözülüyor

Alıntı nonsleep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oradaki jantın fiyatını gördünmü????? 2. sayfada 240.00euro
    Orjinal ama, değer bence, ama tel jant bittikten sonra, tabii ona da gerek kalmaz yani onu da 160'lık gösterge paneliyle beraber yarış ekipman listesine postalarız olur biter

Motosikleti
    evet en yaygın yöntemler silikon, 0.25 mm lik cift taraflı bantlar ve ek olarak 1-2 damla japon yapıştırıcısı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Alıntı ercaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet en yaygın yöntemler silikon, 0.25 mm lik cift taraflı bantlar ve ek olarak 1-2 damla japon yapıştırıcısı...
    Japon tavsiye etmem daha sonra herhangi bir sorunda kafa granajını sökerken sorun yaratıyor silikon hem esnek hemde sökerken falçata ile keserek rahatlikla sökebilirsiniz motorun hiçbir parçasına zarar vermeden daha sonra yine aynı şekilde çekebilirsiniz... fakat çok ince çekilmesi gerekiyor burayı atlamayın lütfen...

Motosikleti
    evet japon sorun çıkarabiliyor 8 yıldır dükkanımızda silikon kullanma tecrubem var ama bazlarında hala tecrubeme rağmen kesemedim zırıltıyı bu modellerde 0.25 mm çift taraflı bant üzerine 1-2 damla yapon damlatıyorum zaten bant çoğunu emdiği için kötü durmuyor sökerken biraz zahmetli oluyor onuda az damlatmanız lazım

Poliüretan köpük denediniz mi, bence sesi keser.Koçtaş'da var 5Tl gibi bir fiyatı var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    poliüretan köpük kullanıldıktan sonra şişer o olmaz...

Motosikleti
    arkadaşlarında innovalardaki zırıltıyı kesmek için genellikle silikon kullandık...innova malzemesi kaliteli olduğu için silikon çekilen yer renk atmıyor küf yapmıyor zaten görünmeyecek şekilde çektinmi tamamdır...
    köpüğü denemedim hiç ama o köpükler sanırım sıktıktan sonra 40 kat büyüyor eğer benim dediğim köpükse olmayabilir ondan yada bilene yaptırmak lazım

He şimdi hatırladım biz arabada sesi kesmek için sprey yağ ve sprey silikon kullanıyoruz,kapı lastikleri kapı panzilotları gibi ses yapan yerlere silion spreyi uygulayınca kesiyor sesi.

Motosikleti
    inşallah yenisinde bu tür problemler yoktur...
    tamam çözümü kolay ama ilk bindiğimde kafayı tutarak geziyordum rezillik diyordum moral bozuyor yinede

Alıntı ercaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inşallah yenisinde bu tür problemler yoktur...
    tamam çözümü kolay ama ilk bindiğimde kafayı tutarak geziyordum rezillik diyordum moral bozuyor yinede
    Bende öyle arıza olsa kesin hallederdim,73 tospa kullanıyorum tık ses yok olsa zaten kaçacak yeri yok. Kafaya taktım şimdi o problem neyse bulmadan rahat yok

Motosikleti
    bende halletmiştim ama düşünüyorum ben bu motoru sıfır aldım neden zırıltı yapıyor bide yüksek devirlere çıktınmı caddedeki gözler direk sende millet bakıyor acaba o ses sürücüden mi geliyor motordan mı
    sonra ister istemez hallediyorsun

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    dayanamadım yine bu fotoyu bilgisayarımda bulunca sizle paylaşmak istedim tekirdağ dönüşü gece (eski c90 nım)

zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    bende ilk zamanlar kafa zırıltısı çekiyordum malum en çok kafa ağrıtan sorunumuz.Bir kaç denemeden sonra artık sessiz bir şekilde biniyorum.Önce sadece bir kaç sertlikde farklı süngerleri denedim olmadı.En son olarak tekrar süngerleride kullandım ve kafa grenajının birleşim yerinin altına ses yapacak yerlerini çift yönlü kalın bant ile yapıştırıp monte ettim artık yüksek devirlerde bile zırıltı duymuyorum.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://images.google.com.tr/imgres?i...%3Dtr%26sa%3DN
    Bu linke girdin mi, adamlar yarışa hazırlamak için yapıyor bu tuningi galiba Cup kupası için yarışıyorlar.
    Linki düzelttim.
    dostum arka disk olsa çok iyi olur ama bu malzemeyi bize getirmezler ben innovanın arka kampana sisteminin duruş sırasında çok yeterli olmadıgını düşünüyorum pedal ayak ıslanınca kayabiliyor ve benim balata su sıralarda sona dayanmak üzere bi 1000 daha götürür herhalde ancak ön balatalar gerçekten sağlam bi 7000 daha gider...kafa zırıltısı belkide innovalarda en büyük problem ama ben bu saydıgınız bütün şeyleri denedim geçmedi ön kafanın ön paneli bile değişti pimapen lastiğini farın çerçevesine bile sardım...
    önemli olan makina diyoruz.....

bu motorun artları daha fazla....

+motor sağlamlıgını ıspatlamış tok sesi ve performansıyla rakipsiz
    +tüketim dip gaz gidilmediğinde koklama şeklinde
    +2 vites 80 km hıza ulaşmak mümkün..yokuş aşşagı -125 düzde 115..
    +parçalar çok kaliteli fren sistemi nissin (cbr 1000rr ve diğer üst modellerdede bu kullanılıyor sinyallerde aynı şekilde)
    +yüksek süratlerde seyredilmediği taktirde yolla bağlantısı çok iyi diğer taklit cuplar gibi güvensizlik vermiyor yere iyi basıyor, viraj alışı çok iyi ama limitler zorlandıgında önden kayabiliyor (80km ve üstü)
    +altı nekadar alçakta gözükse şu ana kadar araziye bile çıktım hiç sürtmedi.
    +göstergede yanılma payı yok kaçla gidiyorsanız aynen dogru.
    +koltuk altında eşya koymak için yeterli alan var (ufak tefek evrak vs pet şişe su 1 lt lik yağ şişesinde yedek yakıt ben sürekli bulunduruyorum depo küçük oldugundan sakata gelmeyim diye

eksileri..

-ön kafa zırıltısı geçmiyor...
    -ön süspansiyon hafif tümseklerde ve çukurlarda vuruyor esneme oranı kısa.
    -iki kişi biraz cüsseliyseniz innovayı düşünmeyin sele dar ama zayıfsanız yeterli gelebilir
    -yedek parçası biraz pahalı.
    -depo 3,7 litre küçük
    -orjinal lastikleri lastikleriniz bittiğinde asla temin edilemiyor ön lastik ebadı hiçbiryerde yok arka ise mevcut..başka bir lastik takıldıgında ön hava basıncının ne olacagı belli değil....çünkü farklı ebat fabrikanın koydugu bi standart olmayacak arka ile aynı havayıda basamassınız...

Bunlar çokta takılacak şeyler değil ama en azından araçların orjinal lastiklerini blundursa servisler daha iyi olacak rastgele, sunu tak bunu tak demiyecekler...
    lastikler son derce hassas ölçümlerden birsürü hesaptan sonra o janta oturtuluyor iç lastiği isteseniz oda yok orjinali......

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dayanamadım yine bu fotoyu bilgisayarımda bulunca sizle paylaşmak istedim tekirdağ dönüşü gece (eski c90 nım)

ahdostum hatana yan diyorum herzamn sana satılırmı bu diyorum kızıyorum sana

bende şu an bitane var ama yıprandı artık jant istiyor çamurluk ve kafa grenajı alıcam kos adasında mevcut bütçeyi ayarlayınca toplamayı düşünüyorum...

Bu honda c90 nasıl bir motorki değerlimi yani kaç model bunlar?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler