Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2011CBR125R almalı :)
    bende siyah veya kırmızıyı bekliyorum en iyisi hepsinden getirsinler yurt dışında innovanın yeşili bile var arkadaş bizim memlekette her şey mi sınırlı yahu
    [B]Düş peşindeysen, [U]DÜŞ PEŞİME[/U][/B] :bounce:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    griye her zaman hayrandım....gelse keşke önceki kullandıgım wave modeli gri renk idi ....

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla farkında olmadan çok kötü çukurlara girdim ama ayarı hala bozulmadı resmen gitti dediğim zamanlar oldu inanın çok sağlam ...
    Tahmin ettiğim gibi Aykan, zaten Honda'nın Avrupa'da satılan bir modele kötü bişey takması olanaksızdı.

Motosikleti
    bir türlü getiremediler bayilere offf...

Alıntı ercaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir türlü getiremediler bayilere offf...
    Nisan sonu sabret azcık, ben de ehliyet alayım bari .

Motosikleti
    Nisan sonuysa iyi 2009 un 2. yarısı diyorlardı nisana yetişirse iyi de fiyat çekerlerse inşallah yaza 125i ile giricez hep beraber

Motosikleti
    Honda Dylan 150
    izzet kardeş sende gecen yaz innova vardı diye biliyorum sen ne yaptın motoru ?.. yenisi hakkında ne düşünüyorsun ?..
    Evet hala kullanıyorum Innova'yı satmayı çok düşündüm ama bir türlü vazgeçemiyorum.Geçen hafta satacaktım yenisi için tekrar vazgeçtim.

Tamamen Tr'ye yenisi geldiğinde satacağım.Çok memnunum satılırmı bu motor.

Yenisi iyi güzelde tipi bana güzel gelmedi,bence şuan kullandığımız Innova'ların tipi daha güzel.Ayrıca test için getirilen aracı test eden bir arkadaşım kullandığımız Innova'lara göre hantal olduğunu söylüyor.Gelsin görecez ama.

Sağlıcakla kal...

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    izzet aynı olay dylan kullananlardada yaşandı dylan karbüratörlü sistemde iken daha seri kalkıs ivmelenme sunuyordu fakat ps 150i geldikten sonra dylanla aynı motor ama enjeksiyon farkı motorun çekişinde azalmaya yol açtığı söylendi, bende teredütlüyüm enjeksiyon alışık olmadıgımız bi konu 3 üncü cup motorum 3 üde karbüratörlüydü fakat bu gelince test sürüşü yapmadan karar vermem beyenmessem tekrar cbf 150 almayı düşünüyorum.....
    cbf 150 parça kalitesi olarak innovadan kötü ancak benim genelde uzun yol yaptıgım düşünülürse konfor olarak tercihim o olacak...

Renk olarak mavi gri ve yeşilli siyahlı modeller güzel kırmızıyı pek beğenmedim bende nisandaki ehliyet dınavlarına yazılmak istiyorum eğer 0 motor alamazsam sizde yeni innovaları bekliyorsunuz sizinkilerden uygun olanıda ben alırım.

Aradaşlar enjeksiyonla ilgili önyargınız gereksiz. Her bakımdan karbüratörlüye üstünlük sağlayacağını garanti ediyorum. Yanmayı optimize edip sürekli kontol ediyor.Perfrmansı da ona göre en iyi karışım ayarına getirip yapıyor,şüpheniz olmasın.

Motosikleti
    yeni innovanın performansı eskisinden düşükse çok kızarım valla

quadro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda innova ANF125i
    Merhabalar..
    Biraz geç oldu ama....
    Telli jant daha esnektir teller çapraz olduğu için ani darbelere karşı geometrisi yüzünden esneme sağlar bu da darbeleri emerek jantın kırılmasını engeller kesinlikle dökme janttan daha sağlamdır bu ciddi bi artı.. çok sert darbelerde aşırı yüklenmelerde tel kırar fakat çok ucuza tel değiştirip ayarlatabilirsiniz (honda motorun tel kırdığına henüz rastlamadım, mobilete ~250 kilo attık o bile arkadan 2tel kırdı) yani tamir edilebilir. Zamanla tellerin jantla birleştiği yerden su alır ve jantı içeriden küflendirebilir periyodik olarak şamrel lastiğinin çıkarılıp temizlenmesi ve küf tutmaz cila gibi bişeyle cilalanması gibi bi bakım ister. üzerindeki kromaj çıkmaya başladığı zaman kötü görünür. imalatı dökme janta göre daha masraflı daha emeklidir. Tüpsüz lastik kullanamazsın dezavantaj...
    Dökme janta gelince: Darbe emmez sağlam gibi görünsede sert darbelerde ya bükülme yada çatlama yapar çünkü yekparedir jant kolları telliye kıyasla kalın ve azdır kuvvet dağılım geometrisi verimsizdir. Tamiratı yok gibidir bükülünce çatlayınca yenisini alırsın. Bükülünce akord ayarı gibi bi şansı yoktur, tüpsüz lastik kullanımı mümkündür bu en büyük artısıdır, üretimi telli janta göre daha kolay ve ucuzdur.
    Ağırlıkları konusunda bi bilgim yok ama bu bilgiler ışığında telli jant cup motorun üretim amacıyla örtüşür.
    Biri yer, biri bakar kıyamet ondan kopar.

Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim ybr yi geçemezsin, Ben rampada 110 yaptığımı biliyorum, boğaz köprüsü gibi bir aşırı rüzgarlı rampada bile 100 le çıktım. kullanıcıya göre değişir bu durum.

Bu arada rodaj için tavsiyem var. ben 2006 sıfır innova alıp gazete dağıtıyordum. günlük 60 km yol katediyordum. motor daha 0 km ama ben 135 yapmıştım ilk aldığımda.. 12000 km den sonra motor çok kötü sağır kaldı, artık 100 ü geçirememiştim.

Benim bildiğim ilk 500 km 60 i geçmeyin, 2. 500 km ise 80 i geçmeyin, az sabredin yoksa benim gibi pişman olursunuz..
    birde en önemlisi üzerindeki orjinal bujisinin aynısı türkiyede hiçbir serviste yok. 8000 km civarı buji değişiyor, servis ise 6 numara buji takıyor, sonra motorun çekişinde önemli düşüş ve hızlanmada zayıflık meydana geliyor.
    tavsiye ettiğim buji : cpr7ea ngk marka. denso : u20epr9 (motorun üzerinde olan orjinali)
    Adam önemli bilgieri vermiş güncelliyorum

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    önmli bi konuya değinmiş gerçektende yaw..
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    ben zaten innova gibi bir motorda döküm jant düşünemiyorum düşünmek istemiyorum...yakışmaz bence

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    ben zaten innova gibi bir motorda döküm jant düşünemiyorum düşünmek istemiyorum...yakışmaz bence

Birdaha düşün derim.... bu benim makina şuan arka çantada takıldı saygılar...

Motosikleti
    ilk defa görüyorum, yakışmış gerçekten ama diğeri daha hoş ve kibar duruyor bana göre

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)

Bu bir başkası...

buda yolda giderken çekilmiş hali daha çanta takılmamıştı...umarım beyenirsiniz..

burada pek belli olmuyor ama bu PORTRE gibi resimi basmadan geçemicem

Gayet hoş jantlar beğenilmeyecek tarafı yok ve cuk oturmuş innovaya. Orjini nedir jantların?
    İnnova 125i için de düşünmüşler ama icraat yok.
    http://www.hondainnova125i.com/tuning-a-accessories

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    innova (şimdilik)
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gayet hoş jantlar beğenilmeyecek tarafı yok ve cuk oturmuş innovaya. Orjini nedir jantların?
    İnnova 125i için de düşünmüşler ama icraat yok.
    http://www.hondainnova125i.com/tuning-a-accessories
    Benim motorcu taktı bilmiyorum ne olduğunu sağ olsun beni yolda bırakıcak herhangi bir parça kullanmaz 1 yılda 28bin km az buz bir yol değil lastık patlaması dışında herhangi bir sorun yaşatmadı...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler