Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    eyvallah kankam bende senin resimlere hastayım

paylaşta millet motorcu görsün
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    saoldaki gri renk gibi olan kaç model ve enjeksiyon lu mu far açısından sordum ve beyazı var mı ..sağdakinin far tipi farklı
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah kankam bende senin resimlere hastayım

paylaşta millet motorcu görsün
    Kanka millet apaçhi görür diye korkuyorum teker fln boş iş aslında
    Her neyse.. şu yağ meselesinde po gerçekten çok iyi kanka adamlar sayfalarında kinematik vizkozite indeksine kadar yayınlamış diğer firmalar bunu yapmıyor ben po ya güveniyorum denemesi 13 tl
    http://www.poas.com.tr/default.aspx?pg=49

Motosikleti
    Alıntı sercan2667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saoldaki gri renk gibi olan kaç model ve enjeksiyon lu mu far açısından sordum ve beyazı var mı ..sağdakinin far tipi farklı
    kardeşim sanırım innova yı pek tanımıyorsun ben sana yardımcı olayım

sağdaki gümüş rengi benim makina 2005 model ilk jenerasyon innova125 ve kalbülatörlü

soldaki ise hattathasanın son jenerasyon enjeksiyonlu innova125i 2010 model innovası

far sistemleride farklı yeni innovada halogen ampul kullanılmış ayrıca bir çok yeri farklı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

abi bu sato yama kardeşimin dediği po maximoto 10/40 benzinliklerde bulabilirmiyim acaba ? bide benm bu yağı fethiyede yaz kış kullanabilirim herhalde demi? bu yağlardan hangisini tavsiye edersin yok sa po maximoto 10/40 mı kullanayım ama ben yaz kış diyorum 800gr koyucam 1 500km bir değiştiricem satoyama kardeşimin dedi yağlardan birini önerirmsin yok sa po maximoto 10/40 mı kullanayım aykan abi?satoyama kardeşimden yorum aldım bide sen söyle bida söz başka soru sormucam xD :d

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı innowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu sato yama kardeşimin dediği po maximoto 10/40 benzinliklerde bulabilirmiyim acaba ? bide benm bu yağı fethiyede yaz kış kullanabilirim herhalde demi? bu yağlardan hangisini tavsiye edersin yok sa po maximoto 10/40 mı kullanayım ama ben yaz kış diyorum 800gr koyucam 1 500km bir değiştiricem satoyama kardeşimin dedi yağlardan birini önerirmsin yok sa po maximoto 10/40 mı kullanayım aykan abi?satoyama kardeşimden yorum aldım bide sen söyle bida söz başka soru sormucam xD :d
    Ben kesinlikle öneririm sana po maximoto serisini kullanıyorum son derece memnunum 10/40 sentetik olanı öneririm dilersen mustafanın verdiği listedeki yağlarıda kullanabilirsin ama hepsi aynı ürün...bu ürünü benziklerde bulabilirsin 800 gr aşma 1500 de bir değiştir..

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    tanımamktan ziyade süremedim hiç
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    usta yaş kaç ?

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kesinlikle öneririm sana po maximoto serisini kullanıyorum son derece memnunum 10/40 sentetik olanı öneririm dilersen mustafanın verdiği listedeki yağlarıda kullanabilirsin ama hepsi aynı ürün...bu ürünü benziklerde bulabilirsin 800 gr aşma 1500 de bir değiştir..
    benim anlamadığım cub a 800 gr yağ mı konuluyor eğer öyle ise servis neden 1 lt koyuyor herhangibir sorun olurmu? 1 lt koyunca
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim anlamadığım cub a 800 gr yağ mı konuluyor eğer öyle ise servis neden 1 lt koyuyor herhangibir sorun olurmu? 1 lt koyunca
    Cublar genelde 750/800 gr arasında yağ alırlar 1lt yağ asla tavsiye edilemez... yağ keçesi patlatır, motora ciddi zarar verir.. hangi servis 1 lt kopyuyor merak ettim? bu dediğiniz yetkili servismi? yoksa başka bir servismi...??

Motosikleti
    Cublar genelde 750/800 gr arasında yağ alırlar 1lt yağ asla tavsiye edilemez... yağ keçesi patlatır, motora ciddi zarar verir.. hangi servis 1 lt kopyuyor merak ettim? bu dediğiniz yetkili servismi? yoksa başka bir servismi...??
    evet aykan haklısın fazla yağ motorda fazla basınç oluşturup elemanların çalışmasını olumsuz etkiliyor

ama şöyle bir muamma var..

bazı motorlar aynı hacimde olsalarda yağ depolama kapasiteleri değişiyor, bu bazen markalara görede değişiyor ama çinlilerin hepsi aynı, mesela

kymco activ 125cub: 900gr yağ koymalınısız diyot her 300km de yağı kontrol edip 1000km de bir değiştirmelisiniz diyor.

bende kymco cub varken taiwanda ki sitesinden pdf i indirip incelemiştim tr deki site bir çok bilgiyi sallama yazmıştı hatta ben kymco tr ile görüşüp sitedeki bilgileri düzelttirmiştim

mesela şöyle bir durumda var daelim s2 250cc scooter 900gr yağ ile çalışıyor çok garip değilmi

innovalara gelirsek 750-800gr arası yağ tavsiyesi, motor sökülüp takılırsa eğer 900gr yağ eklenmelidir diyor.
    motoruna 1lt yağ koyan arkadaşımé buna emin olmak için şunu yapmalısın

1. yağ değişiminde 1lt yağı doldur ve motor 5 dakika rolantide çalıştır sonra yağ çubuğunu çek ve bak! seviye iki çizginin arasındaysa sorun yok ama çok yukarı seviyelerdeyse fazlayağ koyuyorsun demektir

2.mümkünse motorunun kullanıcı kılavuzunu yada pdf kılavuzunu bulmaya çalış oradaki bilgiler doğrudur tamirci sevis lafına inanma

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben servise gitmem fakat benim arkadaş mondi yamaha ramzey tvs sakarya yetkili servisinde 4 yıl çalıştı ayrıca en az 15 yıldır motor tamircisi ona gidiyorum aldığım yağın hepsini boşaltıyor ve hiçbir sorun olmadı 8500 km oldu bi yaramazlık yok 2010 hariç geride kalan bütün markalara onun eli değmiştir yani bi olumsuzluk olsa koymaz gene de sorarım ona oda saçmalama der bana gerçekten ii usta ve güvendiğim usta olmasa elini süremez benim motora
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    evet aykan haklısın fazla yağ motorda fazla basınç oluşturup elemanların çalışmasını olumsuz etkiliyor

ama şöyle bir muamma var..

bazı motorlar aynı hacimde olsalarda yağ depolama kapasiteleri değişiyor, bu bazen markalara görede değişiyor ama çinlilerin hepsi aynı, mesela

kymco activ 125cub: 900gr yağ koymalınısız diyot her 300km de yağı kontrol edip 1000km de bir değiştirmelisiniz diyor.

bende kymco cub varken taiwanda ki sitesinden pdf i indirip incelemiştim tr deki site bir çok bilgiyi sallama yazmıştı hatta ben kymco tr ile görüşüp sitedeki bilgileri düzelttirmiştim

mesela şöyle bir durumda var daelim s2 250cc scooter 900gr yağ ile çalışıyor çok garip değilmi

innovalara gelirsek 750-800gr arası yağ tavsiyesi, motor sökülüp takılırsa eğer 900gr yağ eklenmelidir diyor.
    motoruna 1lt yağ koyan arkadaşımé buna emin olmak için şunu yapmalısın

1. yağ değişiminde 1lt yağı doldur ve motor 5 dakika rolantide çalıştır sonra yağ çubuğunu çek ve bak! seviye iki çizginin arasındaysa sorun yok ama çok yukarı seviyelerdeyse fazlayağ koyuyorsun demektir

2.mümkünse motorunun kullanıcı kılavuzunu yada pdf kılavuzunu bulmaya çalış oradaki bilgiler doğrudur tamirci sevis lafına inanma
    Dealim olayı garipmiş gerçekten ki s2 maxi scooter tabi modele ve markaya göre değişir örn ben c90 a kontrol etmeden ilave ettiğim 400 gr yağ keçesini patlatmıştı kullanma klavuzları en büyük yardımcı bu konuda..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:41 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben servise gitmem fakat benim arkadaş mondi yamaha ramzey tvs sakarya yetkili servisinde 4 yıl çalıştı ayrıca en az 15 yıldır motor tamircisi ona gidiyorum aldığım yağın hepsini boşaltıyor ve hiçbir sorun olmadı 8500 km oldu bi yaramazlık yok 2010 hariç geride kalan bütün markalara onun eli değmiştir yani bi olumsuzluk olsa koymaz gene de sorarım ona oda saçmalama der bana gerçekten ii usta ve güvendiğim usta olmasa elini süremez benim motora
    Dediğim gibi marka bazında farklılıklar olabilir ancak innovada 1 lt fazladır max oran 800 gr dır mustafanında dediği gibi dağıtmadan sonra 900 alır ancak bu 1 kere dağıtmaya mahsustur ...

Motosikleti
    c90 nın bende user manuel i var 700gr yağ koyulmalıdır diyor

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    c90 nın bende user manuel i var 700gr yağ koyulmalıdır diyor
    Kanka bu dediğim olay belki 10 sene önce şimdi olsa yaparmıyım hiç...

Motosikleti
    Kanka bu dediğim olay belki 10 sene önce şimdi olsa yaparmıyım hiç...
    ya kanka şaka maka c90 dedinde

92 model c90 nım inan 1 gram yağ eksiltmiyordu o nasıl bir alet yaaa nasıl sattım ben onu

muratgün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik yok
    ya kanka şaka maka c90 dedinde

92 model c90 nım inan 1 gram yağ eksiltmiyordu o nasıl bir alet yaaa nasıl sattım ben onu

evet c90 aynen dediğiniz gibi çok yakın arkadaşımda 2 tane var biri 99 model diğeri ise 2002 sıfır alındı 2side halen taş gibiler ve inanıyorumki torunlarımıza miras bırakıcaz galiba ama tabi onlar kıymetini bilmek isterlerse

aykan abi beim öğrenmek istediğim şey bu fethiyeedepo maxi moto 10w-40yağı yaz kış kullanabilrmiim?:D::d

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:39 ----------

he arkadalar bişi dah a sorcam bu bakım filan varya 4000 km yapılacak değilmi bakım yağda bn fethyede oturuyorum burda kışın sıcaklık 5 la 25 derece olur yazın ise 30 la 45 dereceolur aykan abi po maxi moto 10-40 yağ önerdi ama bunu yaz kış kullnabilirmiyim acaba veya sadece yazın vey kışın mı ? bide yağı 1500 mde bir eğişece değimi ? teşekkürler

Motosikleti
    1
    po maximoto 10/40 bu yağı ben fethiyede yaz kış kullanabilirmiyim acaba aykan abi? Bide po maximoto 10/40 hem ucuz hemde fethiye gibi biyerde kolay bulunur herhalde demi aykan abi ?texaco motex 10w-40 temin edebilirsen dedine göre zor bulunuyor po maximoto 10/40 kolay bulunur değilmi teşekkürler
    2
    ben o zaman fethiyede kışın 5 ila 25 derecew arasında yazın ise 30 ila 45 derece arasında satoyama kardeşimin dediği 10 w 40 yağı kullanıcam yarın yağı değiştircem bulabilirsem 10 w 40 kodurcam bu yağ zormu bulunuyor?

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 23:48 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 23:40 ----------[/sıze]

texaco motex 10w-40 kaç para?
    3
    abi bu sato yama kardeşimin dediği po maximoto 10/40 benzinliklerde bulabilirmiyim acaba ? Bide benm bu yağı fethiyede yaz kış kullanabilirim herhalde demi? Bu yağlardan hangisini tavsiye edersin yok sa po maximoto 10/40 mı kullanayım ama ben yaz kış diyorum 800gr koyucam 1 500km bir değiştiricem satoyama kardeşimin dedi yağlardan birini önerirmsin yok sa po maximoto 10/40 mı kullanayım aykan abi?satoyama kardeşimden yorum aldım bide sen söyle bida söz başka soru sormucam xd :d
    4
    aykan abi beim öğrenmek istediğim şey bu fethiyeedepo maxi moto 10w-40yağı yaz kış kullanabilrmiim?:d::d

[sıze=1]---------- mesaj ekleme zamanı: 10:38 ---------- ilk mesajı ekleme zamanı 09:39 ----------[/sıze]

he arkadalar bişi dah a sorcam bu bakım filan varya 4000 km yapılacak değilmi bakım yağda bn fethyede oturuyorum burda kışın sıcaklık 5 la 25 derece olur yazın ise 30 la 45 dereceolur aykan abi po maxi moto 10-40 yağ önerdi ama bunu yaz kış kullnabilirmiyim acaba veya sadece yazın vey kışın mı ? Bide yağı 1500 mde bir eğişece değimi ? Teşekkürler

sence bir gariplik yokmu? ben 5 tanesini bulabildim aynı şeyleri tekrar tekrar yazıyorsun

ve her defasında sana cevap yazılıyor ama sen hala aynı soruyu soruyorsun

yaşınız kaç dedim onu bile görmediniz sanırım bizim yazdıklarımızı okumuyorusunuz

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    1

2

3

4

sence bir gariplik yokmu? ben 5 tanesini bulabildim aynı şeyleri tekrar tekrar yazıyorsun

ve her defasında sana cevap yazılıyor ama sen hala aynı soruyu soruyorsun

yaşınız kaç dedim onu bile görmediniz sanırım bizim yazdıklarımızı okumuyorusunuz
    Harbi bu kaçıncı soru ya umarım çoluk çocuğa danışmanlık hizmeti vermiyoruzdur kıllandım şimdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:44 ----------

aykan abi beim öğrenmek istediğim şey bu fethiyeedepo maxi moto 10w-40yağı yaz kış kullanabilrmiim?:D::d

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:39 ----------

he arkadalar bişi dah a sorcam bu bakım filan varya 4000 km yapılacak değilmi bakım yağda bn fethyede oturuyorum burda kışın sıcaklık 5 la 25 derece olur yazın ise 30 la 45 dereceolur aykan abi po maxi moto 10-40 yağ önerdi ama bunu yaz kış kullnabilirmiyim acaba veya sadece yazın vey kışın mı ? bide yağı 1500 mde bir eğişece değimi ? teşekkürler
    Kardeşim dedikya sana kullanabilirsin diye daha kaç kere tavsiye edeyim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler