Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı adnan_simsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar aranızda yenıyım uye olmustum fakat kullanmadım nasıp buguneymıs sizlere bırsey danısmak ıstıyorum arkadaslar bende bı ınnova almaya karar verdım 2.el, sızce nasıl motor yakıt tuketımı dayanınıklıgı nasıl ben daha once cgl 125 ve cbr 125 de kullandım honda olarak bu 2 motordanda gayet memnundum acaba bu ınnovadanda boyle memnun kalabılırmıyım bu benım 6. motorum olacak inşallah ve az yakan benı yolda bırakmıyacak gerektıgındede 200 km gıbı yolu sıkıntısız gıdebılecegım bı motor bakıyorum... ınnovanın az yaktıgını duydum ama nekadar az ?? kullanıcılar bılgılendırırse sevınırım...
    hocam doğru adrestesin

az yakma konusunda en az yakıp en çok güç üreten makinadır diyebilirim

kullandığınız diğer hondalardan daha az yakar

dayanlıklılık konusunda bişey yazmama gerek yok honda cub bu sonuçta

200km yolu 2 kişi full yüklü şekilde gittim geldim (400km videosuda vardır)

innovayı diğer commuter lerle karıştırmamanız sizin için daha sağlıklı olur

yakıtı km de 0.80-0.85 kuruş civarı, 3,7 lt ile 155-160km arası gider

çekeceğin tek sıkıntı boyunun posunun 1.85cm ve 90kg üzeri olmasından olur bunun altı innoda rahattır
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda anf 125 innova
    bilgilerin için teşekkur ederım satoyama fakat benım korkum bırazda plastık aksamı cok olması cbr 125 de aynı heryerı plastık ve yuksek devırlerde ses yapıyo ve bu sesı tamamen kesmek olanaksız ınnovadada bu boylemı ve motorda tıtresım ne alemde tıtreme tek sılındır oldugu ıcın ıllakı olacaktır ama kımısı neredeyse hıc tıtremedıgını yazmıs dogrumu?? son olarakta ınnovanın pek pıyasası yok sanırım ve 2.el innova bulmakta zorlanıyorum satarken rahat satabılırmıyım sızce?? cok soru soruyorum kusura bakmayın sadece ınnovayı hıc tanımıyorum ve bılgı almak ıstıyorum...saygılarımla

Motosikleti
    bilgilerin için teşekkur ederım satoyama fakat benım korkum bırazda plastık aksamı cok olması cbr 125 de aynı heryerı plastık ve yuksek devırlerde ses yapıyo ve bu sesı tamamen kesmek olanaksız ınnovadada bu boylemı ve motorda tıtresım ne alemde tıtreme tek sılındır oldugu ıcın ıllakı olacaktır ama kımısı neredeyse hıc tıtremedıgını yazmıs dogrumu?? son olarakta ınnovanın pek pıyasası yok sanırım ve 2.el innova bulmakta zorlanıyorum satarken rahat satabılırmıyım sızce?? cok soru soruyorum kusura bakmayın sadece ınnovayı hıc tanımıyorum ve bılgı almak ıstıyorum...saygılarımla
    bu topiği şöyle özet gibi bir göz gezdir daha iyi fikir sahibi olursun

innovanın plastik aksamı çok ama çok sağlam zırıltı sadece ön fardan geliyor onuda bazı tampon işlemleri ile gideriyorsun keyfe keder yani başka ses yok

innova en titreşimsiz cub modelidir modenas kymco gibi cublara binersen beni daha iyi anlarsın, burada ne yazıyorsa doğrudur

innovanın piyasası istanbulda yok ama aslında var fakat alan pek satmaya gönüllü olmaz bundan 2 ay evel sahibinden.com da baya ilan vardı (2008 sonuna göre)

2008 de sattığım 2007 model innova fiyatına nerdeyse 2010 da 2005 model innova alamıyordum tabi bunda sezon rolüde büyük şu an pahalı olduğu dönem (ben motoru hep kışın alırım) öyle diyim piyasası ölü değildir

eğer innova alacaksan kafandan bişey geçirmeyeceksin
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    honda anf 125 innova
    bilgiler için tesekkur ederım suana kadar bende hep kısın aldım hem daha ucuz oluyo hemde satan kısın bu motora daha bakan olmaz dıyıp guzell fıyata verıyo ama ben bu yaza motorsuz gırdım sımdı ınnovaya karar verdım ama simdıde ınnova bulamıyorum :D bırazda tıtızım km dusuk ısterım kazasız boyasız kısaca katakullesı olmayan bı motor ısterım arastırmalarıma gore turkıye genelınde ınnovayla ınsanlar sorunsuz gezıyo ıns bende sorunsuz bı sekılde bınerım sanırım ınsanlar bu motorun debrıyajsız oldugundan bı sorun cıkartırsa dıe korkuyolar yoksa bu dayanıklılk bu az benzın tuketımıyle satıs rekoru kırardı yanlısmıyım??ama ben kararımı verdım bende ınnovacı olucam gonul ıster 2010 enjeksıyonlu 0 km almak ama butcemız 2005-2007 arası bı 2. ele yetıyo yanlız bısey daha kafama takıldı bu tel jant olması avantajmı yoksa akort ayarı gıbı herzaman yaptırmak zorundamıyız??tel jant olup dublex yaptırma olanagımızda olurmu??

bilgiler için tesekkur ederım suana kadar bende hep kısın aldım hem daha ucuz oluyo hemde satan kısın bu motora daha bakan olmaz dıyıp guzell fıyata verıyo ama ben bu yaza motorsuz gırdım sımdı ınnovaya karar verdım ama simdıde ınnova bulamıyorum :D bırazda tıtızım km dusuk ısterım kazasız boyasız kısaca katakullesı olmayan bı motor ısterım arastırmalarıma gore turkıye genelınde ınnovayla ınsanlar sorunsuz gezıyo ıns bende sorunsuz bı sekılde bınerım sanırım ınsanlar bu motorun debrıyajsız oldugundan bı sorun cıkartırsa dıe korkuyolar yoksa bu dayanıklılk bu az benzın tuketımıyle satıs rekoru kırardı yanlısmıyım??ama ben kararımı verdım bende ınnovacı olucam gonul ıster 2010 enjeksıyonlu 0 km almak ama butcemız 2005-2007 arası bı 2. ele yetıyo yanlız bısey daha kafama takıldı bu tel jant olması avantajmı yoksa akort ayarı gıbı herzaman yaptırmak zorundamıyız??tel jant olup dublex yaptırma olanagımızda olurmu??
    ,

merhabalar,

umarım aradıgın temizlikte bi innova bulursun, secim olarak dogru adrestesin.2005 den beri kullanmakta oldugum 72,000 deki innovamda vitesle ilgilide bi problem yasamadıgımı belirtmeliyim.tek cıkaracagı sorun 7000 dde bi bujin ve 1500 de birde degişen yagındır

Motosikleti
    hocam inş gönlüne göre innova bir bulursun

şimdi şöyle bir bakarsan türkiyede ve en çok kullanılan motorlardan birisi cub motorlardır bu dünyadada böyledir hondanın bütün cubları dünyada satış rekorları kırar, türkiyedede innovayı bilen anlayan alıyor. ciddi sayıda innova var ama malesef biraz pahalı geldiği için diğer cublara yöneliyor insanlar. aslında kuruşuna kadar değecek bir motor, şimdi siz cub motorlar ve honda cub motorlar ile ilgili biraz yeni olduğunuz için kaygılarınızda haklısınız ama ben size şunu tavsiye edeyim honda super cub nedir tarihini ve 1958 den bu yana gelen geçmişini bir araştırın beni daha iyi anlayacaksınız

anf innova da honda super cub un yeni nesil modern varyasyonlarından birisidir motor aksamı temelde orjinaline sadık kalınarak yapılmıştır

o insanlar işi bilmediği için motorun en sorunsuz bölümü olan debriyaj bölümünü kafalarına boşa takmışlar

dünyanın en sağlam engine (motor) ve mekaniğine sahip tek motor vardır oda honda cub dur bunu her şekilde ispat etmiştir ayrıca honda super cub c90, 100 yılın en sağlam motoru seçilmiştir (2 yıl önce bu yavrudan bir adet bendede vardı )

innovanın tek bir kötülüğü vadır oda

eğer innovaya binerseniz sonra başka hiç bir cub a binemiyorsunuz

Motosikleti
    honda anf 125 innova
    gercekten ıyıce heves ettım bunların yakıtını kımısı 100km'de 2.5 litre kımısı 1.8 lıtre kımısı 1.6 lıtre dıyor bunların hepsı aynı yakması lazım degılmı bunun en dogrusu nedır sızce sehır ıcı sehır dısı kaç lıtredır??ayrıca ınnova konusunda herkez burada paylasmıyomu bılgılerını bıkacgundur hep takıp edıyorum kımse konusmuyo yenı bı sayfamı acıldı noldu ben burayı pek anlayamadım belkı guleceksınız ama bu sayfayı bıle zor buldum cok karısık geldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:36 ----------

beyler bunun vıtes gecıslerı ne sekılde cgl gıbı yuvarlak sanzıman olup 1 asarı 2 asarı 3 asarı...mı??yoksa dıger motorlar gıbı 1 asarı 2 yukarı 3 yukarımı..??

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Bugün Shell 15/50 yağı 12.5 tl ye aldım iyi fiyat artık mobil e 20 tl vereceğime shell alırım

Motosikleti
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün Shell 15/50 yağı 12.5 tl ye aldım iyi fiyat artık mobil e 20 tl vereceğime shell alırım
    2 modeli var galiba sen yarı sentetik olanı almışsın o kolay bulunuyor

eğer advance 15w-50 yi o fiyata almışsan yerini banada söyle hemen gidip alayım

aldığın yağ bu mu?

Motosikleti
    CBF 150
    satoyoma aldığım yağ bu yeni çektim resmi full sentetikmi bu üzerinde herhangi bir ibare yokda

birde bu yağ başka istasyonda 21 tl idi galiba ben iyi fiyatdan aldım

Motosikleti
    CBF 150
    full sentetik olan buymuş

Motosikleti
    Honda İnnova 125i ( 2o1o model )
    iyi akşamlar size bir sorum olacaktı innovai nin gösterge panalinde ki 'FI' ışığı ne işe yarıyor acaba bilgilendirirmisiniz?

Alıntı innova-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar size bir sorum olacaktı innovai nin gösterge panalinde ki 'FI' ışığı ne işe yarıyor acaba bilgilendirirmisiniz?
    FI(Fuel İnjections) diye bir ışık varsa bütünleşik olan sistemin (enjeksiyon-elektronik ateşleme sistemi) elektroniğinde bir arıza olursa yanan ikaz ışığıdır.

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ

Şu ortadaki FI diyorsan enjeksiyonun silindire yakıt püskürtmesini tamamladığını göstermek için konmuş sanırsam.Motor hocasının dediğide olabilir.
    HONDA

Motosikleti
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satoyoma aldığım yağ bu yeni çektim resmi full sentetikmi bu üzerinde herhangi bir ibare yokda

birde bu yağ başka istasyonda 21 tl idi galiba ben iyi fiyatdan aldım

evet tam sentetik bu

bunun parakende satışı yıldız ticaret sirkecide 20tl istasyonlarda 18tl ben drek shell i aradım sordum

Motosikleti
    honda anf 125 innova
    bunların yakıtını kımısı 100km'de 2.5 litre kımısı 1.8 lıtre kımısı 1.6 lıtre dıyor bunların hepsı aynı yakması lazım degılmı bunun en dogrusu nedır sızce sehır ıcı sehır dısı kaç lıtredır??ayrıca ınnova konusunda herkez burada paylasmıyomu bılgılerını bıkacgundur hep takıp edıyorum kımse konusmuyo yenı bı sayfamı acıldı noldu ben burayı pek anlayamadım belkı guleceksınız ama bu sayfayı bıle zor buldum cok karısık geldı ve beyler bunun vıtes gecıslerı ne sekılde cgl gıbı yuvarlak sanzıman olup 1 asarı 2 asarı 3 asarı...mı??yoksa dıger motorlar gıbı 1 asarı 2 yukarı 3 yukarımı..?? yazmıstım cvp atan olmadı bı bilgi verirsenız sevınırım teşekkurler...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bunların yakıtını kımısı 100km'de 2.5 litre kımısı 1.8 lıtre kımısı 1.6 lıtre dıyor bunların hepsı aynı yakması lazım degılmı bunun en dogrusu nedır sızce sehır ıcı sehır dısı kaç lıtredır??ayrıca ınnova konusunda herkez burada paylasmıyomu bılgılerını bıkacgundur hep takıp edıyorum kımse konusmuyo yenı bı sayfamı acıldı noldu ben burayı pek anlayamadım belkı guleceksınız ama bu sayfayı bıle zor buldum cok karısık geldı ve beyler bunun vıtes gecıslerı ne sekılde cgl gıbı yuvarlak sanzıman olup 1 asarı 2 asarı 3 asarı...mı??yoksa dıger motorlar gıbı 1 asarı 2 yukarı 3 yukarımı..?? yazmıstım cvp atan olmadı bı bilgi verirsenız sevınırım teşekkurler...
    kimse yok ben yazayımben bi tur attım innovayya 1-2-3-4-5-6 hatta 7 bile hepsi aşaği ortalama 2 litre yakıyor diyelim..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Motosikleti
    arkadaşlar innova-i deki enjeksiyon muhabbetini anlamıyorum..yani şimdi motorda karbüratör yerine enjeksiyon mu takılı

Motosikleti
    Alıntı innova-man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar innova-i deki enjeksiyon muhabbetini anlamıyorum..yani şimdi motorda karbüratör yerine enjeksiyon mu takılı
    hoşgeldin kardeşim topic de seni yeni gördüm sanki! bu arada nick güzelmiş

evet hondanın geliştirdiği pgm-fi sistemli enjeksiyon var zaten koklayan innova şimdi daha az yakıyor bu sayede

Motosikleti
    hmm şimdi anladım teşekkürler..hoşbulduk bu arada

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler