Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoca nasılsın söktüm motoru ne piston kalmış ne gömlek yağsız kullanmış arkadaş sağolsun öküzlüğün bu kadarı olur neyse parça siparişi geçecem şimdi sıfırlanacak ceylanım rodajı daha sonra deteylı konuşuruz artıkın
    Murat ,geçmiş olsun. Umarım parçalarını hemen bulur çıkartırsın motorunu,ben de 1,5 aydır karbüratör conta seti bekliyorum Çin'den.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    hoca nasılsın söktüm motoru ne piston kalmış ne gömlek yağsız kullanmış arkadaş sağolsun öküzlüğün bu kadarı olur neyse parça siparişi geçecem şimdi sıfırlanacak ceylanım rodajı daha sonra deteylı konuşuruz artıkın
    abi geçmiş olsun bugün yanına uğramaya çalışacağım..

benim önceki innovayı sattığım elemanda aynı hatayı yapmış motoru yağsız bırakmış piston sekman set komple değişmiş, sattığımda saat gibiydi 19000 km de 2007 model.. fakat 32000 e kadar dayanmış servis bilgilerinde hepsi görünüyor bende geçen gün öğrendim şaşırdım ben 1000km de bir motul yağ ile değişim yapardım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:18 ----------

yağmur yağıyor
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    slm millet verdim parçaların siparişini motor kit, sübap lastikleri vede contaları sürekli parça aldığım servistir oto sever sağolsun parça bölümünde elmas hanım gereken iskontayı yaptı servise her gittiğimdeki o iyimserlik birde samimiyet müşteriyi memnun bırakabilinecek davranışlar, sizler kısacası honda ailesi olarak bizler diğer motosiklet tutkunu arkadaşlardan daha farklı olduğumuzu düşünüyorum arasıra sataşmalar olsada aile içinde böyle konuların olabileceğini düşünüyorum innovacılar olarakta bu bize ait topictede bi kaptan belirleyelim bi organize olup iyi bir havada toplanmayı birbirimizi daha iyi tanımayı dostluklar kurmayı temenni ediyorum sevgiler saygılar.

Motosikleti
    slm millet verdim parçaların siparişini motor kit, sübap lastikleri vede contaları sürekli parça aldığım servistir oto sever sağolsun parça bölümünde elmas hanım gereken iskontayı yaptı servise her gittiğimdeki o iyimserlik birde samimiyet müşteriyi memnun bırakabilinecek davranışlar, sizler kısacası honda ailesi olarak bizler diğer motosiklet tutkunu arkadaşlardan daha farklı olduğumuzu düşünüyorum arasıra sataşmalar olsada aile içinde böyle konuların olabileceğini düşünüyorum innovacılar olarakta bu bize ait topictede bi kaptan belirleyelim bi organize olup iyi bir havada toplanmayı birbirimizi daha iyi tanımayı dostluklar kurmayı temenni ediyorum sevgiler saygılar.
    +1

hondayı çocukluğumdan beri severim ve kullanırım, özelikle tr şartlarında servis ve parça desteği gerçekten yalnız olmadığınızı hissettiriyor

bu toplanma işini ciddi düşünmemiz lazım neden olmasın diyorum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    toplam kit ne kadar tuttu.

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Arkadaşlar diğer sayfada sözü edilen mobil racing 4T 15w-50 full synthetic kullanalar ne gibi faydaları var artıları nelerdir ?
    Genellikle motul marka yağ kullanıyorum en son Motul 5100 4t 15w-50 modelini almıştım.Vites geçişleri çok rahat tavsiye ederrim.
    Motul Link http://www.sahibinden.com/motul_5100...XQQdisplayitem

Mobil racing linki : http://www.yedekparcasiparis.com/pinfo.asp?pid=15

Fiyat olarak iki markada yakın mobil hiç kullanmadım bilemiyorum fakat son 4 yağ değişimimde motul marka yağ kullandım çok memnunum.
    İnnovamın yağ değişim zamanı geliyor ve mobil racing 4T 15w-50 denemek istiyorum, tavsiyeleriniz nedir ?
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    bede castrol kullanıyorum...ancak size bir sorum olacak arkadaşlar yag seviyesini ölçerken yağ çubugunu tamamen sıkıp kapatıp mı ölçüyoruz,yoksa sadece daldırmak yeterli mi???

Motosikleti
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar diğer sayfada sözü edilen mobil racing 4T 15w-50 full synthetic kullanalar ne gibi faydaları var artıları nelerdir ?
    Genellikle motul marka yağ kullanıyorum en son Motul 5100 4t 15w-50 modelini almıştım.Vites geçişleri çok rahat tavsiye ederrim.
    Motul Link http://www.sahibinden.com/motul_5100...XQQdisplayitem

Mobil racing linki : http://www.yedekparcasiparis.com/pinfo.asp?pid=15

Fiyat olarak iki markada yakın mobil hiç kullanmadım bilemiyorum fakat son 4 yağ değişimimde motul marka yağ kullandım çok memnunum.
    İnnovamın yağ değişim zamanı geliyor ve mobil racing 4T 15w-50 denemek istiyorum, tavsiyeleriniz nedir ?
    motul un o yağıda güzeldir bir ara aramış bulamamıştım, memnunsan sorun yok ismi motul olduğu ve türkiyede dist. yok karaborsa olduğu için pahalı ama güzel bir yağ doğru yağı koymuşsun..

innovaya koyulacak en iyi iki yağdan birisi motul 5100 diğeri mobil 15w-50 zaten serviste mobili 22.5 tl koyuyorlar..

1 seferliğine mobilide dene bakalım arada fark hissedecekmisin? hem bizimle paylaşırsın. ben şunu söylemek isterim motoru aldığımda içindeki yağ neydi bilmiyourm ama mobil den sonra motorun kendini daha iyi hissettiğine eminim çünkü bende öyle hissettim..

Alıntı ilhan007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bede castrol kullanıyorum...ancak size bir sorum olacak arkadaşlar yag seviyesini ölçerken yağ çubugunu tamamen sıkıp kapatıp mı ölçüyoruz,yoksa sadece daldırmak yeterli mi???
    sende bir mobil dene bakalım ne olacak!??

hayır tam sıkmadan ölçeceksin neden..

çünkü motora yeni yağ koyduğumuz zaman karter tam manası ile dolar (850-900gr) motoru çalıştırmadan ilk ölçümü kapağı sıkmadan yaparsak seviyenin en üst çizgide olduğunu görürüz.
    yağ ölçümleri motor yağı süzüldükten sonra yapılır yani motoru stop edip en az 5 dakika beklememiz gerekir bunun için yağı ilk koyduğumuzdaki seviyeyi referans almak gerekir onun içinde kapağı sıkmadan ölçmeliyiz, zaten ilk yağı koyunca kapağı sıkarsan yağ seviyesi taa yukarılara çıkıyor eyvah fazla koymuşum diyorsun max 850-900gr idealdir..

Motosikleti
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motul un o yağıda güzeldir bir ara aramış bulamamıştım, memnunsan sorun yok ismi motul olduğu ve türkiyede dist. yok karaborsa olduğu için pahalı ama güzel bir yağ doğru yağı koymuşsun..

innovaya koyulacak en iyi iki yağdan birisi motul 5100 diğeri mobil 15w-50 zaten serviste mobili 22.5 tl koyuyorlar..

1 seferliğine mobilide dene bakalım arada fark hissedecekmisin? hem bizimle paylaşırsın. ben şunu söylemek isterim motoru aldığımda içindeki yağ neydi bilmiyourm ama mobil den sonra motorun kendini daha iyi hissettiğine eminim çünkü bende öyle hissettim..

sende bir mobil dene bakalım ne olacak!??
    Yorumun için teşekkür ederim mobil deneyeceğim yağ değişiminden sonra durumu sizlerle paylaşırım.

Motosikleti
    bugün @innovacı murat abinin dükkanındaydım, kendisi çok sevecen ve sıcak kanlı bir insan, birbirimize çok yakın oturmamıza rağmen hiç denk gelmemişiz, yine mt sayesinde bir araya gelmiş olduk. kendisi hemen mis gibi bir taze çay ikram etti ve hemen inovamın sorunlu yerine parmağını bastı

vites müşürü eskidiği için vites ışıkları yanmıyordu kendiside yedek olan müşürünü taktı zinciri temizledi yağladı ,hiç erinmeden zincir korumalara kadar temizledi motor 10 numero oldu ellerine sağlık murat abim

resimlerimiz

murat abinin innova yarını bekliyor

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    2 el 125i uygun fiyata bulamadım yoksa Ybr yerine onu alacaktım innovadaki o

kalkış gücünü yumuşak vites geçişlerini özledim

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150

Maşallah nazar değmesin muhabbetinize...innovacı abimizin zerafeti satonun asaleti yeter be...ikisinide selam sevgiler...

innovacı tel açtı noyu kaydetmedim uykudan yenl kalktım teli açmamıştım sonra ararım diye...1 dk sonra satoyama arayınca açtım teli...ulan tam madara oldum iyi mi..
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    abi yok öyle bişey zaten o saatte uyuduğunu yada direksiyonda olduğunu tahmin ettik, bu arada senin zerafetinin ve asaletinin yanında biz traş kalırız

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    arkadaşlar benim boşa konuşmadığım ortaya çıkmış oldu honda ailesinin farkı demiştim satoyama ile tanışmak nasip oldu muhabbet ettik sanki kırk yıllık arkadaş gibiydik metehan ile telefonda konuşuyoruz ama en kısa zamanda onunlada biraraya gelicez kısmetse bu arada metehan yeni imajın on numara harbiden ulen fuarda nasıl görüşemedik hala kızıyorum kendime fuarı aylar öncesi biliyoduk gideceğimizide dediğim gibi artıkın toplanalım bi organize olalım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:37 ----------

Alıntı ınnowa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    toplam kit ne kadar tuttu.
    abi kusuruma bakma sonradan fark ettim özür abi kit,sibap lastiği, ara conta,piston sekman ikramı ile 160 tl'ye maloldu

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    teşekkür ederim.

Motosikleti
    Cevran07 kardeşim nasip olursa cumartesi antalya merkeze sınava geleceğim, motorla gelmeyi düşünüyorum.Gelmişken servise bir uğrayayım diyorum.
    Senin gittiğin servisi bir tarif edermisin ? ve serviste hangi marka yağ koyuyorlar 2 gün içersinde mobilracing 4t 15w-50 full synthetic yağı nereden bulacağım.Netten sipariş versem cuma gününe bana ulaşmaz.

Motosikleti
    arkadaşlar benim boşa konuşmadığım ortaya çıkmış oldu honda ailesinin farkı demiştim satoyama ile tanışmak nasip oldu muhabbet ettik sanki kırk yıllık arkadaş gibiydik metehan ile telefonda konuşuyoruz ama en kısa zamanda onunlada biraraya gelicez kısmetse bu arada metehan yeni imajın on numara harbiden ulen fuarda nasıl görüşemedik hala kızıyorum kendime fuarı aylar öncesi biliyoduk gideceğimizide dediğim gibi artıkın toplanalım bi organize olalım.

abi kusuruma bakma sonradan fark ettim özür abi kit,sibap lastiği, ara conta,piston sekman ikramı ile 160 tl'ye maloldu
    abi o senin güzelliğin

Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevran07 kardeşim nasip olursa cumartesi antalya merkeze sınava geleceğim, motorla gelmeyi düşünüyorum.Gelmişken servise bir uğrayayım diyorum.
    Senin gittiğin servisi bir tarif edermisin ? ve serviste hangi marka yağ koyuyorlar 2 gün içersinde mobilracing 4t 15w-50 full synthetic yağı nereden bulacağım.Netten sipariş versem cuma gününe bana ulaşmaz.
    özel mesaj attım sana

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    oo topik almış başını yürümüş ben biraz izleyici oldum bugünlerde arkadaşlar bakıyorum güzel işler yapıyorsunuz, bende daha alamadım motoru beklemedeyim...

Motosikleti
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oo topik almış başını yürümüş ben biraz izleyici oldum bugünlerde arkadaşlar bakıyorum güzel işler yapıyorsunuz, bende daha alamadım motoru beklemedeyim...
    beyaz bomba haberini bekliyorum murat

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyaz bomba haberini bekliyorum murat
    mustafa gri veya beyaz farketmez esmer sarışın hesabıinşallah kanka

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler