Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

debriyaj balatası hızı etkilermi?sibob ayarı yada zincir ve dişliler diye bilirdim hıza etki eden neden olarak(eger böyle bi durum varsa bi 30 da ben vercem galiba 69,000 lerde de)kac km. de degiştirdiniz bu parantez içindeki yorum için önemli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı audiophile34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar soruldumu bilmiyorum

bizim makinalara alarm taktıran varmı?
    bazı motorlarda olduğu gibi alarm soketi hazır mıdır?
    Birde Lastiklerini ve Jantını orjinal ebatlara bağlı kalmaksızın tubeless e çeviren varmıdır? yardımcı olursanız sevinirim...
    17" jant dan başkası malesef olmaz! alaşım yada çelik milli jant ne olursa 17" olmalı tubeless için de alaşım jant şart gibi görünüyor..

Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm millet dün benim innovanın debriyaj balatasını değiştim çok fark etti sonradan hızlanıyodu şimdi çok aktifleşti fiatıda makul 30tl kendim değiştim çokta kolay değişmesi balatalar eskisi ileyenisi aynı kalınlıkta ilk dikkatimi çeken eskisinin rengi kömür rengi idi demeki yanmış bu yüzden kaçırıyomuş şimdi muhteşem
    abi evet debriyaj balatası çok önemli debriyaj balatası bitik bir cub a bindim sonuç malum hiç yazmıyım.., özellikle kalkışlar çok farkediyor. bu arada senin innova kaç km deydi?
    bende bugün bakım yaptırdım hava filtresi,buji,mobil 15w-50 full sentetik yağ, değişti bunların değişmesi bile 2. vitesteki ivmeyi çok arttırdı. servis dönüşü bi deneme yapmak istedim derken yem kendi ayağıyla geldi bugün akşam tem de korna ile yanımda geçerken taciz eden bir cbf 150 nin daha sonra yanından 120km/h ile geçtiğimi farkettim ibreye anlık baktım.. dedim nazara gelicez gaz keselim

Alıntı emrekrbrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj balatası hızı etkilermi?sibob ayarı yada zincir ve dişliler diye bilirdim hıza etki eden neden olarak(eger böyle bi durum varsa bi 30 da ben vercem galiba 69,000 lerde de)kac km. de degiştirdiniz bu parantez içindeki yorum için önemli
    evet etkiler ama ben innovada bariz bir debriyaj kaçırma yada debriyaj isteme durumuna denk gelmedim zaten biri 19 bindeydi şimdiki 15 binde ama 20bin km debriyaj değişmeli bence. 69bine kadar hiç değiştirmediysen bence zamanı gelmiş sonuçta bunlar ıslak debriyajlı fazla aşınan debriyaj zararlı olabilir..
    bu arada benim eski cillop gibi 19binde sattığım innovayı alan eleman motoru nasıl becerdiyse yağsız burakıp (2009 baharda) motorunu yemiş servis ekranında nelerin değiştiği görünüyor. acıdım doğrusu, okadarda tembih etmiştim dikkat etmesi gereken husulara
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Mustafa,nasıl 15/50 shel vsx dimi tam sentetiğini aldın izlenimlerin nedir varmıymış dediğim kadarcbf 150 ne yaptı ?valla innova çok hızlı cbf ve ybr düşmanıdün gibi aklımda senmi geçicen bu motorla beni diye arkadaşları mort etmem.. hatta bende cbf 150 varken innovaya geçildiğimi hatırlıyorum sınıfında en hızlı makina..

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle kazaq yapan arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum allah bir daha kimsenin başına vermesin yaşayan biri olarak temennim budur bu arada benim motoru aldığım arkadaş15 bindedemişti km göstergesi çalışmıyodu ben değiştikten sonra 1700km yaptım son zamanlar baya zayıflamıştı kalkışı toparlaması şimdi ise çok iyi vaziyetteben bu km de değişmesini erken olarak görüyorum ama bana satan kötü kullanmış olabilirde

Motosikleti
    selamun aleyküm arkadaşlar öncelikle kazaq yapan arkadaşımıza geçmiş olsun dileklerimi gönderiyorum allah bir daha kimsenin başına vermesin yaşayan biri olarak temennim budur bu arada benim motoru aldığım arkadaş15 bindedemişti km göstergesi çalışmıyodu ben değiştikten sonra 1700km yaptım son zamanlar baya zayıflamıştı kalkışı toparlaması şimdi ise çok iyi vaziyetteben bu km de değişmesini erken olarak görüyorum ama bana satan kötü kullanmış olabilirde
    maşallah abi!
    cup motorlarda debriyaj aşınma durumu tamamiyle acemi kullanımına bağlı! ayağı debriyajda baslı kullnıp zamanısz gaz vites aralığı ile sürüş olursa diğer cublarda 4000 innovada 10000km de debriyaj yedirir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:48 ----------

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mustafa,nasıl 15/50 shel vsx dimi tam sentetiğini aldın izlenimlerin nedir varmıymış dediğim kadarcbf 150 ne yaptı ?valla innova çok hızlı cbf ve ybr düşmanıdün gibi aklımda senmi geçicen bu motorla beni diye arkadaşları mort etmem.. hatta bende cbf 150 varken innovaya geçildiğimi hatırlıyorum sınıfında en hızlı makina..
    muratım yağ; mobil racing 4T 15w-50 full synthetic benim aradığım yağı buydu ,serviste rafta görünce çok sevindim.

cbf150 konusuna gelince scbf rüzgarlı havada innovayı düzde geçiyor innovanın rüzgarda hızı çok düşüyor hafif olduğu için ama normal koşullarda gerçekten şansı yok ben
    hepsini denedim

zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    bu arada bir hatırlatma! motorun orj egzost ayarı çok sessiz arkadaşlar(önceki innovada da yapmışlardı) usta egzost deliği çıkışındaki deliğin içindeki boruyu biraz içe doğru itti ve iç yanlardaki delikler açıldı sesi çok daha mütiş oluyor gerçekten tavsiye ederim

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster

muratım yağ; mobil racing 4T 15w-50 full synthetic benim aradığım yağı buydu ,serviste rafta görünce çok sevindim.

cbf150 konusuna gelince scbf rüzgarlı havada innovayı düzde geçiyor innovanın rüzgarda hızı çok düşüyor hafif olduğu için ama normal koşullarda gerçekten şansı yok ben
    hepsini denedim

Tamam ya bende shell demiştim sana mobil koyduğunu okumamışım,çok güzel bir yağ bir bulsam burda motora yaz kış bundan koyarım süper yağ...mobile çocukluğumdan beri ayrı bir sempatim vardır zaten şu tır reklamları fln bilinç altına işlemiş yılların markası..

Motosikleti
    bu arada yazmayı unutmuşum ,servis bakım masrafları 90 tl tuttu işçilik-buji-havafiltresi-yağ-sağ ayna dahil sanırım bir çinli ile gitsek daha fazla tutardı

Motosikleti
    honda 600rr
    arkadaşlar benim innovanın ciddi bir sorunu çıktı ortaya moral bende sıfır bugün çıktım kankamın yanına gideyim dedim mesafe 85km açık yol duruma göre70km ile 110km arası arada duman atıyoregsozdan cevranın başına gelen benimde başıma geldi toplamda bgn 175km yaptım400gr yağ eksiltti yani motor köfte anlamına geliyor değilmi sübap lastiğinden olabilirmi başınıza geldimi bujiyi söktüm hafif yağlı idi ben piston gömlek sekman kit değişecek diyorum ama motorda kompresyonda var buda beni yanıltıyor yalnız eksozo tıkıyorum stop etmiyor,tekleme yok çekişi iyi saolsun bana satan arkadaş biriktirmiş masrafı görünce bana satmış ihale bana kaldı açıkçası demesine göre 15 bindeydi bende 2000 yaptım 17bin olur valla kafayı yemek üzereyim ne olur bana akıl verin

arkadaşlar benim innovanın ciddi bir sorunu çıktı ortaya moral bende sıfır bugün çıktım kankamın yanına gideyim dedim mesafe 85km açık yol duruma göre70km ile 110km arası arada duman atıyoregsozdan cevranın başına gelen benimde başıma geldi toplamda bgn 175km yaptım400gr yağ eksiltti yani motor köfte anlamına geliyor değilmi sübap lastiğinden olabilirmi başınıza geldimi bujiyi söktüm hafif yağlı idi ben piston gömlek sekman kit değişecek diyorum ama motorda kompresyonda var buda beni yanıltıyor yalnız eksozo tıkıyorum stop etmiyor,tekleme yok çekişi iyi saolsun bana satan arkadaş biriktirmiş masrafı görünce bana satmış ihale bana kaldı açıkçası demesine göre 15 bindeydi bende 2000 yaptım 17bin olur valla kafayı yemek üzereyim ne olur bana akıl verin
    Murat geçmiş olsun, bayağı eksiltmiş, umarım sadece sübap keçelerindendir.

Motosikleti
    abi geçmiş olsun umarım ciddi bişey çıkmaz, birden nasıl oldu bu anlamadım mavimsi beyaz bir dumanmı atıyor?

topicde önceden yine böyle bir durum olmuştu değilmi?

Motosikleti
    honda 600rr
    mustafa naber napıyosun moralim sıfır anlatamam bu kadarda kısmetsizlik olmaz ya ben üstüne titredikçe başıma neler geliyo yaa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:19 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:18 ----------

aynen dediğin gibi mavimsi beyaz duman yani motor gidik değilmi mustafa ama kompresyon iyi onu anlayamadım ölü motorda zayıf olmazmı kompresyon

Motosikleti
    mustafa naber napıyosun moralim sıfır anlatamam bu kadarda kısmetsizlik olmaz ya ben üstüne titredikçe başıma neler geliyo yaa
    abi ben iyiyim teşekkür ederim de senin durum kafamı karıştırdı bu hatanın bir açıklması olması lazım motoru görmeden bişey demek yanlış olur

geçen gün debriyaj balatasını değiştirdim çok güzel oldu demiştin, ondan sonra mı oldu? orada bir hata oluşmuş olabilirmi?

çok daha yüksek km deki innovalarda bile piston sekman gömlek üzerinden yağ eksiltme bile bukadar olmuyor pistondan olduğunu sanmıyorum 2günde ölecek bir motor değilki bu

Motosikleti
    honda 600rr
    debriyajı değiştikten sonra 500km gibi yol yaptım bişey yoktu sıkıntı bgn başladı birden eksiltme duman debriyajın içinde motorla alakalı bişey yokki gördüğüm kadarı ile

Motosikleti
    debriyajı değiştikten sonra 500km gibi yol yaptım bişey yoktu sıkıntı bgn başladı birden eksiltme duman debriyajın içinde motorla alakalı bişey yokki gördüğüm kadarı ile
    abi bence bu 500km safhasında neler olup bittiğini iyice bir düşün olmadı özellikle cub dan anlayan bir ustaya baktır sesinde ve performansında bir gariplik varmı?

Motosikleti
    honda 600rr
    sabah servise bi gideyim, bakalım ne diyecekler hakkımda hayırlısı olsun canımız sağolsun

Motosikleti
    sabah servise bi gideyim, bakalım ne diyecekler hakkımda hayırlısı olsun canımız sağolsun
    abi hangi servise gidiyorsun? senin istanbul da olduğunu şimdi gördüm (anadolu yakasındaysan seni doğru ellere yönlendirebilirim

Motosikleti
    honda 600rr
    size iyi geceler vermiş olduğunuz bilgiler vede desteğiniz için çok teşekkür ederim hondacı olsun taştan olsun isterse

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:48 ----------

avrupa yakası oto sever bu arada bende oto tamiri ile uğraşıyorum motoru büyük ihtimal ben söküp yapacam

Motosikleti
    size iyi geceler vermiş olduğunuz bilgiler vede desteğiniz için çok teşekkür ederim hondacı olsun taştan olsun isterse

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:48 ----------

avrupa yakası oto sever bu arada bende oto tamiri ile uğraşıyorum motoru büyük ihtimal ben söküp yapacam
    abi otosever bana çok yakın dibimde ama tercih etmiyorum, bahçelievlerden kalkıp taa ümraniyeye d&B motora giderim hep, çokda memnunum.

sen zaten anlıyorsun sana kimse kül yutturamaz eğer ben yaparım dersen hiç dert etme cana gelecek mala gelsin iyigeceler

Motosikleti
    honda 600rr
    hoca nasılsın söktüm motoru ne piston kalmış ne gömlek yağsız kullanmış arkadaş sağolsun öküzlüğün bu kadarı olur neyse parça siparişi geçecem şimdi sıfırlanacak ceylanım rodajı daha sonra deteylı konuşuruz artıkın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler