Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

bende bir sıkıntı yok, arkadas daha seri kullanım ve silkeleme yapmaması için (gazı tamamen bıraktıgında kompresöre giredgnden)belirtmiş olsa gerek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı emrekrbrn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir sıkıntı yok, arkadas daha seri kullanım ve silkeleme yapmaması için (gazı tamamen bıraktıgında kompresöre giredgnden)belirtmiş olsa gerek...
    İnnova'nın da vitesleri zor geçiyor olsa kimse 4500Tl verip de almaz.

aynen öyle ,iyiki innova almısım(aldıgı paranın hakkını sonuna kadar verir) 125 i daha fazlasını

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:32 ----------

işe gidip gelirken 125lik ler denk gelir genelde oralı olmam ama bazende basarım bugünde bastıgım bi gündü 2. viteste ybr nin yanından uzadım ...her ne kadar sallamasamda tahrik de oldugumuz oluyor tabi

yakın zaman da motorunu deneyen (performans,hız, kalkıs vs.)oldumu arkadaslar

Bu cuplar iyi kaçıyor çançinçon bile 2 kişi olduğu halde Cgl 125'i geçiyor,İnnova ile anahtarına iddiaya girmek isteyen oldu,hemen tırstım çekildim kenara.

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu benzin fiyatıyla İnnova nın değeri dahada artıyor bende İnnovayı satıp Cbf 150 almayı düşünüyorum ama pek akıl karı iş değil galiba
    Ben 2008 de Honda ya innova almaya gittim.Arkadaş bi tane kaldı onu da sattık dedi.Yeni parti ne zaman gelir dedim.Üretimden kaldırıldı dedi.Orda yıkılıdım tabi.Sana şunu verelim dedi(cbf 150 yi gösterip) sadece yok dediğimi hatırlıyorum.Motoru satmışlar bana.Honda beni kandırdı.Ne bilirdim bi sene bekleyip enjeksiyonlusunu çıkartacaklarını. iki motosiklette kendi alanında 1 numara kıyas yapılamaz.İnnova tam bir şehir motosikleti ama uzun yolda ne kadar rahat olur bilemem

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:43 ----------

Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu cuplar iyi kaçıyor çançinçon bile 2 kişi olduğu halde Cgl 125'i geçiyor,İnnova ile anahtarına iddiaya girmek isteyen oldu,hemen tırstım çekildim kenara.
    Hakkaten deli gibi gidio cuplar.İki zamanlı olduklarından heralde.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    İnnova silkeliyormu???vitesler zormu geçiyor??? bunları kim diyor??? ben 16 yıldır honda cup kullanıyorum, daha başıma böyle bir olay gelmiş diğil....honda cupların vitesleri her zaman akıcı ve düzgün geçer gazı brakınca motorun kapaklanması abartılacak bir durum değil kapaklanmayan motora ben motor demem zaten kompresyon honda cuplarda 10 numaradır...motor çalışırken çıkarttığı tok sesi hiçbir 125 cc çıkartamaz...buda güven demektir

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnnova silkeliyormu???vitesler zormu geçiyor??? bunları kim diyor??? ben 16 yıldır honda cup kullanıyorum, daha başıma böyle bir olay gelmiş diğil....honda cupların vitesleri her zaman akıcı ve düzgün geçer gazı brakınca motorun kapaklanması abartılacak bir durum değil kapaklanmayan motora ben motor demem zaten kompresyon honda cuplarda 10 numaradır...motor çalışırken çıkarttığı tok sesi hiçbir 125 cc çıkartamaz...buda güven demektir
    evet aykan haklısın vites geçişleri o kadar ve yumuşakki o silkeleme abartılacak değil hatta İnnova orda gücünü hisettiriyor cub kullanıcısı silkenlenmediği zaman motoru güçsüz hisseder

Ben 2008 de Honda ya innova almaya gittim.Arkadaş bi tane kaldı onu da sattık dedi.Yeni parti ne zaman gelir dedim.Üretimden kaldırıldı dedi.Orda yıkılıdım tabi.Sana şunu verelim dedi(cbf 150 yi gösterip) sadece yok dediğimi hatırlıyorum.Motoru satmışlar bana.Honda beni kandırdı.Ne bilirdim bi sene bekleyip enjeksiyonlusunu çıkartacaklarını. iki motosiklette kendi alanında 1 numara kıyas yapılamaz.İnnova tam bir şehir motosikleti ama uzun yolda ne kadar rahat olur bilemem
    uzakta olmasan gel takas edelim diyecem ama sorun olmaz innovaya devam benzin 3.75 tl fiyatda iken

audiophile34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar sanırım benim makina da yağ yakmaya başladı gözle göremedim ama egsoz deliğinde siyahlıklar başlamış x bi motorcunun kola şişesi içinde koyduğu yağ 1 ay geçmemesine rağmen bitmişti, alt tapa açıldığında yağ parlıyordu bunun neden ni ne olur yağdan diyin bana tamam motoru biraz sıkıştırıyorum ama 1 aydada bitmemesi lazım yağın sizce? bu arada motor 21,000 de

-ibrahim- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    uzakta olmasan gel takas edelim diyecem ama sorun olmaz innovaya devam benzin 3.75 tl fiyatda iken[/QUOTE]

Sen cbf ci olursun bu gidişle aha buraya yazdım Bişey dikkatimi çekti bu topaçta,innova kullanan mı az yoksa sorun mu? Bizim topic aldı başını gitti 600.sayfadayız yazın 1000.sayfayı kutlarız herhal

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı -ibrahim- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzakta olmasan gel takas edelim diyecem ama sorun olmaz innovaya devam benzin 3.75 tl fiyatda iken

Sen cbf ci olursun bu gidişle aha buraya yazdım Bişey dikkatimi çekti bu topaçta,innova kullanan mı az yoksa sorun mu? Bizim topic aldı başını gitti 600.sayfadayız yazın 1000.sayfayı kutlarız herhal
    Cbf yi kuryeler çok kullanıdığı için sizin konu uzar gider birde İnnovayı kullanan yaşlı adamlar da çok ve internetden bi haberler doğal olarak

Bizim milletimiz ön yargılıdır bu yüzden doğruya kavuşması zordur bu konu sayesinse insanlar azda olsa farkına varabiliyorlar

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı audiophile34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar sanırım benim makina da yağ yakmaya başladı gözle göremedim ama egsoz deliğinde siyahlıklar başlamış x bi motorcunun kola şişesi içinde koyduğu yağ 1 ay geçmemesine rağmen bitmişti, alt tapa açıldığında yağ parlıyordu bunun neden ni ne olur yağdan diyin bana tamam motoru biraz sıkıştırıyorum ama 1 aydada bitmemesi lazım yağın sizce? bu arada motor 21,000 de
    Hangi yağı kullandın sınıf numara olarak?21000 de böyle bir problemin olması mümkün diğil..yağı değiştirip bulunduğun bölgenin koşullarında bir yağ kullanarak denemeni tavsiye ederim (açık yağ koymuş olabilirmisin acaba?)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:45 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:43 ----------

Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf yi kuryeler çok kullanıdığı için sizin konu uzar gider birde İnnovayı kullanan yaşlı adamlar da çok ve internetden bi haberler doğal olarak

Bizim milletimiz ön yargılıdır bu yüzden doğruya kavuşması zordur bu konu sayesinse insanlar azda olsa farkına varabiliyorlar
    tek bi sözle bu iki motoruda kullanmış biri olarak özetleyim;
    konfor istiyorsan cbf 150 ye kalite ve sağlamlık istiyorsan innovaya bineceksin bukadar basit..

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    selam, 1.6 lt / 100 km ortalaması sakin kullanım sayılır evet... ama daha da sakin kullanarak 1.5 lt ortalamayı da tutturduğumu daha önce de yazmıştım... ama basarsam gaza tabi ki fabrika verisi olan 1.7 lt yi hatta 1.8 lt yi görüyorum...

hız denemeleri yaptığımda sadece bir kez o da yokuş aşağı 120 yi gördüm... onun dışında 100 ü hiç geçmedi... ha hız denemeleri sırasında da 1 lt ile 55 km gittim... o da 1.8 lt / 100km ediyor...

yağ ise , ilginçleşti... servis faturasında 20-50w yazıyor, 800 gr yazıyor... ama usta bana 10-40 koyduk , daha iyi olur demişti

kullanma kılavuzunda 10-40w yazıyor ama mevsime göre değişmesi gerekli numara diyor...
    ha bu arada 4000km yazıyor periyodik bakım süresi, ama garanti belgesinde 6000km

kafam karışık açıkçası

Aynen bu Alman gibi kullanıyorsun.
    http://www.spritmonitor.de/en/detail/341128.html

audiophile34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi yağı kullandın sınıf numara olarak?21000 de böyle bir problemin olması mümkün diğil..yağı değiştirip bulunduğun bölgenin koşullarında bir yağ kullanarak denemeni tavsiye ederim (açık yağ koymuş olabilirmisin acaba?)

Dostum tam olarak bilmiyorum ama piyasa yeni girmiş bi firma sanırım yağ kutusunu daha önce hiç görmedim, geçen değiştirdiğimde de schweppes şişesinin içinden döktü yağı işte bakalım belli olcak. bu arada dün tekrar motorcuyla konuştum yağ yakma değil seninki yağı kavuruyomu ne dedi yani parlak oluyo ya bi kısmıda buharlaşıyor ondan azalıyor yağın dedi ama eski innovacılar bilir sanırım bu sorunu bana bi yardımcı olurlar sa çok sevinirim birde aykan baba yağ olarak ne kullanim bundan sonra vites geçişleri yumuşak olsun istiyorum ve hızını etkilemesin.

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Ya bi sıkıntım var ama off off Nası söyleyeyim nası anlatayım size bilmiyorum ki! Yüksek devirlere çıktığı zaman çırrr çırrr diye ses gelmekte.
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı audiophile34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dostum tam olarak bilmiyorum ama piyasa yeni girmiş bi firma sanırım yağ kutusunu daha önce hiç görmedim, geçen değiştirdiğimde de schweppes şişesinin içinden döktü yağı işte bakalım belli olcak. bu arada dün tekrar motorcuyla konuştum yağ yakma değil seninki yağı kavuruyomu ne dedi yani parlak oluyo ya bi kısmıda buharlaşıyor ondan azalıyor yağın dedi ama eski innovacılar bilir sanırım bu sorunu bana bi yardımcı olurlar sa çok sevinirim birde aykan baba yağ olarak ne kullanim bundan sonra vites geçişleri yumuşak olsun istiyorum ve hızını etkilemesin.

Havalar yavaş yavaş düzeliyor bence 15 50 shell adwance sentetik kullan iyi bir yağ verimli, ancak kavurma olayı bence saçma öle bişiy olmaz yağ yakar bi miktar innovalar sen yağını değiştirip birdaha sonucu yaz buraya olmassa teknik servisten destek isteriz hondanın, arkadaşlara danışırım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:18 ----------

Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bi sıkıntım var ama off off Nası söyleyeyim nası anlatayım size bilmiyorum ki! Yüksek devirlere çıktığı zaman çırrr çırrr diye ses gelmekte.
    cevran sen geçenlerde eksantrik zincirinden yan sanayiden bahsediyordun değiştirmiştin sanırım, senin problemin eksantrik zinciri kardeş bence orjinalini al makara gergi takımınıda orj al problemin çözülür eksantriğin tapası içine kaçmışta olabilir..

Motosikleti
    İnnova 2007
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bendede innova 2007 model var.Karter tapası arızası verdi geçenlerde ayarladım teflon bantla şuanda güzel ama 20w-40 yağ koydum motor sanki
    çekişten düştü bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı Fistd16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bendede innova 2007 model var.Karter tapası arızası verdi geçenlerde ayarladım teflon bantla şuanda güzel ama 20w-40 yağ koydum motor sanki
    çekişten düştü bu konu hakkında bilgi alabilirmiyim?[COLOR="Silver"]
    Hoş geldin 20-40 yağ çok kalın 10-40 koymanı tavsiye ederim

Motosikleti
    İnnova 2007
    saol abi iyi oldu motorun fotolarını koyucam şimdi düşüncelerinizi ve yorumlarınız almak istiyorum

[IMG]http://img.*********.com/img/00007/d2d947800773e72af9634bb5cda43669.jpg[/IMG]

[IMG]http://img.*********.com/img/00000/8ab800dbcb96a8f3e7267bfdff89e7c8.jpg[/IMG]

Motorum budur yorumlarınızı almak isterim

Motosikleti
    CBF 150
    Fistd16

motorun çok güzel duruyor hemde siyah ne güzel ama orjinal halini çok bozma

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler