Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda ANF 125 İnnova Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    cevrancım, kırmızıda 1 viteste bekletirim zira arkada her an bi tehlike gelebilir..kaçmak için tetikte olmak gerek...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

1. vites de beklerim herzaman ne olcagı belli olmaz...

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Aykan resimler ve bilgi paylaşımların için teşekkürler

daha önceki mesajlarımda belirtdiğim gibi benim innova baya bir yağ yakıyordu zira 1200 km de 750 gr yağdan 350 gr geriye kalmıştı tabi vites geçişleri sertleşince hemen değiştirdim yağı

bakım ücreti serviste pahalı olduğundan tanıdığım bir motorcuya gittim oda yağ fazla yakıldığını görünce hiç uğraşma bunla diyip 1 lt re yağı doldurdu.

Motorda hiçbir değişme olmadı yaklaşık 300 km yaptım ama burda okuyunca dediklerinizi bir daha direk 1lt doldurmam arada bir biraz koyarım artık

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı victorist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykan resimler ve bilgi paylaşımların için teşekkürler

daha önceki mesajlarımda belirtdiğim gibi benim innova baya bir yağ yakıyordu zira 1200 km de 750 gr yağdan 350 gr geriye kalmıştı tabi vites geçişleri sertleşince hemen değiştirdim yağı

bakım ücreti serviste pahalı olduğundan tanıdığım bir motorcuya gittim oda yağ fazla yakıldığını görünce hiç uğraşma bunla diyip 1 lt re yağı doldurdu.

Motorda hiçbir değişme olmadı yaklaşık 300 km yaptım ama burda okuyunca dediklerinizi bir daha direk 1lt doldurmam arada bir biraz koyarım artık
    1lt yağı hiçbizaman tavsiye etmem makina sıkışık çalışır keçe patlatır 750 yi geçmeyin eksiltme fazlaysa ortalama 1000km de 100 gr geçmemelidir geçiyorsa motor indirmenin zamanı gelmiştir piston ve sekman revizyonuyla hallolacak bi durumdur ancak 50000km den aşşağı böyle bi durum sözkonusu olamaz..sana bir tavsiye 20/40 castrol actevo alıp dene bi değişim olacaktır..

ilhan007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 '08
    Alıntı cevran07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlhan Honda akçor'a git aşağıda mehmet usta var iki tane vardır sen usta olanına gideceksin bide yavuz abi var sen gene mehmet abinin yanına git selamımı söyle çok güzel yardımcı olur ben buğün subap ayarı yaptırdım yalnız giderden iki adet bisküvi ve 2,5 cola al da git yeni açıldığı için sevinirler.

Gelelim bizim karakaçana maşallah gerçekten yağ eksiltmeyi kesti kesinlikle 700 750 gr geçirmeyin benden söylemesi Aykan üstadım orj. parça kullanıldı normal pistondan bi büyüğü takıldı ustam bravo dedi gerçekten harika açmışsın motorunu ne motorlar gelio elimize senin kadar böyle harika açılmışını görmedim dedi acelemiz yok sağdan gideriz ağır ağır açarız dedim güldüler :D egzantirik zinciri ilerleyen zaman içersinde değişecek 25,30 lira gibi bişeymiş onuda yazın halleriz birde benzin filtresi takmayı düşünüyorum şu anda üzerinde performans hava filtresi var iyi rampalarda fark attırıo atmaca gibi...

daha servis yuzu goremedik yaw:d..motoru servise gotursem kufrederler herhalde kötü kullandıgımız için
    söylediğin için sağol..fırsatımız olursa gidecegim ayar için...

cevran07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA İNNOVA ANF 125,Honda CBF150. v strom inşalla
    Gene ses yapar oldu yaa Gene götürcem başka çaresi yok...
    <<<<<VEDALAR HEP ZAMANSIZDIR..!!>>>>>

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Cevran hayırlı olsun motoru sıfırlamışsın Allah güle güle binmek nasip etsin bu arada arkadaşlar motoru satmaktan kıl payı vazgeçtim ilanı kaldırdım.
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

Motosikleti
    Saol saoll teşekkür ederim aynen sıfır almış gibi oldu 97 model almaya başladım Satılmaz satılmaz İNNOVA sattığın an Pişman olursun...

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevran hayırlı olsun motoru sıfırlamışsın Allah güle güle binmek nasip etsin bu arada arkadaşlar motoru satmaktan kıl payı vazgeçtim ilanı kaldırdım.
    En iyisini yapmışsın demiştim, ben tekrar alıcam mesela yaza öle makina satılmaz yazık olur kardeş.

Knight_eagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda İnnova ANF-125/ Yamaha YZF R25 Race Blu 2016
    Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyisini yapmışsın demiştim, ben tekrar alıcam mesela yaza öle makina satılmaz yazık olur kardeş.
    Haklısın aykan eyvallah , sormak istediğim birşey var 3-4 gün motoru kullanmadığım zaman çalıştırmayı denediğimde çok zor çalışıyor bujiyi serviste değiştirmiştim fakat orjinal buji yoktu eskiden bu kadar zor çalıştırmazdım, cigle çekip bir kaç kere basınca çalışırdı.Bujiden olabileceğini düşünüyorum Arkadaşlar tavsiye ettiğiniz bir marka var mı ? daha önceki sayfalardan bir kaç tavsiye var ama yine de sormak istedim internet üzerinden alacağım.
    4 Teker bedeni, 2 Teker Ruhunu taşır.

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı Knight_eagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın aykan eyvallah , sormak istediğim birşey var 3-4 gün motoru kullanmadığım zaman çalıştırmayı denediğimde çok zor çalışıyor bujiyi serviste değiştirmiştim fakat orjinal buji yoktu eskiden bu kadar zor çalıştırmazdım, cigle çekip bir kaç kere basınca çalışırdı.Bujiden olabileceğini düşünüyorum Arkadaşlar tavsiye ettiğiniz bir marka var mı ? daha önceki sayfalardan bir kaç tavsiye var ama yine de sormak istedim internet üzerinden alacağım.
    Ne olursa olsun orjinal bujiyi kullan, tavsiyelere bakma muhtemelen sorun bujiden kullanım kitapçıgındaki kodda olsun mutlaka, bende öyle bi sorun olmadı hiç soguk havalarda olur sadece bu dediğin..(unutma honda ngk japan kullanır)

arkadaşlar her kez yağdan söz etmiş ben de burada sormuştum yağ her 1500 km de bir cok azalıyor diye bana da cok çeşitli yağlar önerdiler ama hepsi aynı km gidiyor ve artık ucuz yağ koyuyorum hiç gerek yok fazla para vermryin yağınıza ama 1000 km den sonra yağı kontrol edin benim motor şu an 40 000 km yi geçti ve hiç bir problemi yok anlaşılan yağ eksiltmede bu motorun özelliği kolay gelsin

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı habora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar her kez yağdan söz etmiş ben de burada sormuştum yağ her 1500 km de bir cok azalıyor diye bana da cok çeşitli yağlar önerdiler ama hepsi aynı km gidiyor ve artık ucuz yağ koyuyorum hiç gerek yok fazla para vermryin yağınıza ama 1000 km den sonra yağı kontrol edin benim motor şu an 40 000 km yi geçti ve hiç bir problemi yok anlaşılan yağ eksiltmede bu motorun özelliği kolay gelsin
    Yatık makinalar yağı biraz daha fazla eksiltir demiştik, ancak bu eksiltme 1000 km de 100-150 gr geçerse motoru elden geçirme gerekliliği doğar..

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    selamun aleyküm arkadaşlarım dün akşam saat 7 gibi malesef bi densiz bana fena bi şekilde vurup kaçtı ve ben yerlerde debelenmek zorunda kaldım allaha şükür benim bitek sağ ayak tarak kemiğimde çatlak harici bişey yok motorda vites eğrilmesi birde sağ aynada kırık allahıma çok şükür kaskın ve korumalı kıyafetn faydasını anlatamam bgn yaşıyosam bunların sayesinde diyebiliriz kıyafetleri aldım 10dakika olmuştu giymeyecektim son anda giydim ne olur ne lmaz dedim iyiki giymişim işte yakın biyere gidecem dememek lazımmış allah kimsenin başına vermesin

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamun aleyküm arkadaşlarım dün akşam saat 7 gibi malesef bi densiz bana fena bi şekilde vurup kaçtı ve ben yerlerde debelenmek zorunda kaldım allaha şükür benim bitek sağ ayak tarak kemiğimde çatlak harici bişey yok motorda vites eğrilmesi birde sağ aynada kırık allahıma çok şükür kaskın ve korumalı kıyafetn faydasını anlatamam bgn yaşıyosam bunların sayesinde diyebiliriz kıyafetleri aldım 10dakika olmuştu giymeyecektim son anda giydim ne olur ne lmaz dedim iyiki giymişim işte yakın biyere gidecem dememek lazımmış allah kimsenin başına vermesin
    Kardeşim büyük geçmiş olsun, duyunca şok oldum inan çok üzüldüm kötü bişiy olmaması sevindirici herzaman koruma mutlaka,şimdi nasılsın ayrıntılı anlatırmısın olayı nasıl oldu??

innovacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600rr
    slm murat naber nasılsın ayakta sorun var bir tek tarak kemiğinde çatlak varmış , birden önüme kırdıhiç bişey yapamadanbirbirimize girmiş olduk aslında omu bana benmi ona vurdum anlayamadım bile yani olan oldu beni üzen kaçması yazık başka bişey diyemiyorum aklıma geldikçe canım daha fazla yanıyor insanlık bitmiş onu anladım yolumda ilerlerken sinyal vermeden önime kırdı

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı innovacı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm murat naber nasılsın ayakta sorun var bir tek tarak kemiğinde çatlak varmış , birden önüme kırdıhiç bişey yapamadanbirbirimize girmiş olduk aslında omu bana benmi ona vurdum anlayamadım bile yani olan oldu beni üzen kaçması yazık başka bişey diyemiyorum aklıma geldikçe canım daha fazla yanıyor insanlık bitmiş onu anladım yolumda ilerlerken sinyal vermeden önime kırdı
    Yahu kardeş böyle olayları duydukça sitem ediyorum, bukadar vurdun duymaz bukadar yobaz insanlar var hemde dolu bunların vicdanı yok önüne gelenin ehliyet alabildiği bir ülkede şans eseri yaşıyoruz....resmen, diyecek okadar çok şey varki kendi sitemimiz içinde boğuluruz ancak, bir an önce sağlığına kavuşman dileğiyle tekrar geçmiş olsun gelişmelerden haberdar et bizi..

Motosikleti
    Ve aleykümselam innovacı çok çok geçmiş olsun 17eylül2007 tarihindede bende aynı şekilde kaza yaptım Resmen babasının yoluymuş gibi ortalamış ilerlemekteydi ve sinyal bişey vermeden küt sağa kırdı bi anda bende çarpmamak için motoru yatırdım oda gitti kaldırıma çıkardı polis geçiyodu ben suçlu çıktım 40 lira verdim lastik aldık lastiği yarılmıştı sonra altına eğilip bakmamış gerizekalı kartel'dede hasar vardı arkamdan bağırdı çağırdı kaçtım durmadım gerizekalı herif bi anda sağa kırdı. neyse sanada çok çok geçmiş olsun.

ubuntu67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200
    geçmiş olsun... çok can sıkıcı bir durum... motosiklet kullanmaya başladıktan sonra ben de fark etmeye başladım, arabaların motorculara hiç saygısı yok trafikte...

....

bugün 1000 km oldu benim makine. gittim servise , rodaj bakımı dedim... yağı değiştirdiler, filtreleri temizlediler, zinciri yağladılar, frenleri kontrol ettiler, lastikleri şişirdiler... 9,5 lira verdim çıktım...

800 gr yağ koymuşlar içine , öyle yazıyor faturada... burada yazanları okuyunca canım sıkıldı, 750 gr mı geçmeyin yazmışsınız... acaba çok zararı olur mu motora... çünkü servisçi , 3000 km de bir yağını değiştirelim dedi, normal bakımları 6000km bir yazıyor garanti belgesinde... açıkcası servisten kuşkulandım, pek de bilgileri yok innova i hakkında, genellikle honda scooterların kullanıldığı küçük bir kasaba burası... kitapçıkta 4000 km bir görünüyor bakım periyodu, garanti belgesinde mühür yerleri ise 6000 - 12000 - 18000 şeklinde gidiyor, kafamız karıştı açıkçası...

ayrıca yağı 10-40 değil de 20-50 koydu, burada havalar çok sıcak, ondan sanırım, şuan bile ceketsiz dolaşabiliyorsun sokakta...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:23 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:31 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:33 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:34 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:36 ----------

[IMG][/IMG][COLOR="Silver"]

[IMG][/IMG]

bu da honda beat... İskenderun un Arsuz beldesinde, insanlar hep motor kullanır ve genellikle honda beat tir... çoluğu çocuğu hanımı ile birlikte ailecek binerler motora binmeyen kız evde kalır

victorist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    İnnovacı

geçmiş olsun kardeş

ubuntu67

motorun çok güzel kazasız belasız mutlu ve sorunsuz kullanmanı dilerim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler