Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ben pazar akşamı oto yıkamacıya gittim. 1 TL ile çalışan otomata yaklaştım.
    Önce kalın çamuru akıttım. 10 dk sürüyor otomat, tabii bi yandan yıkamacılar nasıl küfür ediyor belli değil. Kamyon gelse o kadar çamur çıkmaz.
    Sonra 1 TL daha attım. Yumuşak olan çamuru da akıttım. 3. TL de ise dişlileri, zinciri, aksesuarı ve son dk.da tabancayı arkadaşa verip kendimi yıkadım.
    Evde elbise temizliği çok zor oluyor. Kask, eldiven, Mont, Pantalon, ayakkabı hepsini bir kerede yıkamış oldum. Akşam vakti kurulayasım gelmedi.
    Bende çoğunlukta yıkayıp bırakıyorum. kendi kendine kuruyor. Eskiden bende sarı bezlerden kullanıyordum. ıslaklığı alıyor. Ancak cross yapıp çamurlandıkça önemsemiyorsun.
    1 TL'ye 10 dakka mı ? bizim burda 1 TL'ye 2-3 dakka zor çalışıyo makina.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı ibrahimuney adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ediyorum, sağolun.hepimiz kazasız belasız günlerde kullanırız inşallah. arka amartisörler iyi yine de önler kütük gibi. ya da benim öncekiler çok iyiydi. ama olsun bu fiyata bu görünüş süper. motor çok kral duruyor gerçekten.sabırsızlıkla yazı bekliyorum. bir de şunu soracam acerbis elcik korumalığı almayı düşünüyorum. tavsiyeniz var mı? sahibinden nde var bikaç model 75 tl falan önerir misiniz?
    50 TL ye al bir tane elcik koruma tak, marka falan arayışına girme, Crossda yaparsan, zaten düş kalk ile yamulup, çatlayacak, sende sürekli keser ile düzelteceksin dert etme.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 TL'ye 10 dakka mı ? bizim burda 1 TL'ye 2-3 dakka zor çalışıyo makina.
    5 dk abartısız çalışıyor. Yağmurlu havalarda kullandığım hali ile yıkamaya gittiğim zaman yeter artık bitsede su gitsem moduna geçiyorum.
    Çok rahat motorun her yerini yıkayabiliyorum. Birde boş yere su ziyan ediyorum. 1 TL ile 2-3 motor rahat yıkanır diyorum.

---------- Post added at 14:08 ---------- Previous post was at 14:04 ----------

Maxdeki eski far kafasının yuvasına yeni aldığım far kafası (Çekirge) olmuyordu. alt delikleri takınca üst çok yukarda kalıyordu.
    Onada sis farlarından L çekerek bi formul uydurdum. şimdi çok güzel ve sağlam oldu.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAX
    50 TL ye al bir tane elcik koruma tak, marka falan arayışına girme, Crossda yaparsan, zaten düş kalk ile yamulup, çatlayacak, sende sürekli keser ile düzelteceksin dert etme.
    tamam galiba öyle yapacam. bide şeyi sorayım bugün ilk defa yağmurlu havada kullandım motoru. forumu da okudum aynı derten muzdarip bikaç kişi var. ön çamurluk hiçbir işlev görmüyor
    ön grenaj farlar hatta üstüm hep çamur oldu. STR250 ve Motoran250 çamurlukları önerilmiş. bende mi taktırsam aynısından. trabzon da bu mevsim de kuru zemin bulmak zor çünkü
    Tolga Can bunu beğendi.

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Arkadaşlar motorsikletim için yeni pompa aldım,
    bir önceki pompam sedona marka idi ve tek yönlü idi onu abime verdim.
    yeni pompa bir karış uzunluğunda ve çift yönlü hava basıyor(iterken ve çekerken) üstelik psi göstergeside var göstergeye göre 100 psi'ye kadar hava basıyor
    fiyatı ise 30 tl markası GIYO
    her max kullanıcısına lazım arkadaşlar, çok kısa sürede lastiğinizi şişirebilirsiniz daha fazla yorulmadan yani malum arazide zaten hışınız çıkıyor birde lastik patlaması hiçte hoş bir durum değil. başıma geldi tek yönlü pompa ile ne kadar hava basabilirsiniz ki ve ne kadar enerji harcarsınız? (:

haa birde askeri bir bot aldım 70 tl ye orjinal manda derisinden göletten ve çamurlu yollardan geçerken ayağımı korusun diye ufak tefek darbelerdende korur diye düşünüyorum derisi kalın çünkü onunda fotosunu 1-2 gün içerisinde atarım foruma

(:

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Ben motora çakmaklık taktım bu dertten kurtuldum. Çantamda ufak bir komprösör var. onu da 20 TL ye almıştım. Önüme gelene hava basıyorum.
    Komprösör : http://www.hepsiburada.com/liste/300...fview%3dsearch

Bu arada arkadaşlar yeni sitemiz açıldı. Sizinde katılımlarınızı beklerim. Max kullanıcıları olarak

Hakan şu botu çok merak ettim. Benimde ihtiyacım var. umarım güzel bir şeydir. eline geçer geçmez fotosunu paylaşmanı istiyorum.
    Acilen benimde bot almam lazım. Suda çamurda rezillik çekiyorum. Bilekten ayakkabı ile olmuyor.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    Pompa gerçekten güzelmiş hayırlı olsun Biz de abimle kullanılmayan küçük yangın söndürme tüpünün ucuna sibopa göre hortum bağladık. İçine 11bar hava basabiliyoruz, hem manometresi de var çok işe yarıyo gerçekten içine az biraz su da koyunca çok eğlenceli oluyo

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aman dikkat sakata gelmeyin. Kaç kere kullanabiliyorsunuz. Teker şişirmede

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Motor tekeri denemedim ama bisiklet tekerini 2 sefer rahat şişiriyor Araba lastiğini bile şişirebilir o derece kuvvetli dikkatli davranınca bir sıkıntı olacağını sanmıyorum

selam beyler , motor 2000 km bakıma girdi supab ayarı yapıldı , yağı değişti shell 20 -40 birde arka firen müşürü bozulmuş arka fren lambası yanmıyor basınca . Sipariş edildi Bakım ücreti toplam 45 tl verdim bayiye .

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Sonunda jant şeridini çekmeyi başardım ilk aldığım metresi 1 lira olan geniş geldi. Sonra metresi 50 kuruş'a daha ince olanını aldım. Bu arada toplam 6 metre iş görüyor haberiniz olsun. Ek yerleri biraz canımı sıktı ama bayağı uğraşarak oraları'da fazla sırıtmayacak şekil'de birlestirdim güzel oldu. Inşallah kopmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:03 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:18 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

@tcs, ben 1000'de yağ ve buji değiştim. 1200'de subap ayarı yaparız dediler. Şuan 1100'de yim. Daha başka bakım olarak birşey yapılmıyor galiba? Karbüratör yada hava filtresi felan temizlemek gerekir mi acaba ?
    drumstar bunu beğendi.

4000 de temizlenecek dedi hava filtresini

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Serdarom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda jant şeridini çekmeyi başardım ilk aldığım metresi 1 lira olan geniş geldi. Sonra metresi 50 kuruş'a daha ince olanını aldım. Bu arada toplam 6 metre iş görüyor haberiniz olsun. Ek yerleri biraz canımı sıktı ama bayağı uğraşarak oraları'da fazla sırıtmayacak şekil'de birlestirdim güzel oldu. Inşallah kopmaz.[COLOR="Silver"]
    Serdar çok içe yapıştırmışsın. Kenar kısımlara yapıştırsan daha hoş dururdu.neyse sağlık olsun. bakalım ne kadar dayanacak.

Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam beyler , motor 2000 km bakıma girdi supab ayarı yapıldı , yağı değişti shell 20 -40 birde arka firen müşürü bozulmuş arka fren lambası yanmıyor basınca . Sipariş edildi Bakım ücreti toplam 45 tl verdim bayiye .
    Alıntı tcs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 de temizlenecek dedi hava filtresini
    45 TL yine iyi , Bizde 50 TL 5 TL kar var
    Hava filtresi için 4.000 km beklemeye gerek yok. Kendin sök, hava tut. Motor rahatlar.
    Bende 6.000 km deyim. Var mı 6.000 den fazla olan yoksa liderlik bana mı ait

ocalh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x-treme max 150
    Tolga aldığım bot budur

Alt kısmı kauçuk taban yani taş gibi değil yani, askeri botlardaki gibi bot giymeye alışık değilim ama bu botu sadece araziye çıkacağım zaman kullanacağım yağmurlu havalarda zaten arabamı kullanıyorum
    (:

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    @tolga, bilerekten içe yaptım. Tam iki köşenin birleşme noktasına denk getirdim :d düz zemine yapmaya kalksam eğri olacak tutturamayacağım

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Evet hakan bu askeri bot, benim demek istediğim çamura, suya ayağımızı koyduğumuzda içeri su almamalı, ben çizme gibi bir şey bakıyorum. Bu botlarda iyi aramızda jandarma var. oda arazide bundan giyiyor.

serdar 2 kişi yaparsan kesinlikle yamukluk olmaz. yavaş yavaş acele etmeden yapıştıracaksın. neyse bir kere yapıştırdın artık. 2.ye dediğim gibi yaparsın. bu bandın yapısını bilmediğimden dolayı eleştiride bulunmak istemiyorum.
    umarım uzun ömürlü olur. ben şimdi araziye kaçarım. hepinize eğlenceli bir haftasonu dilerim. Sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Yarın tekrar bant alıp jant yanağına yapıştıracağım bu sefer. Çok içeride oldu tolga'nin dediği gibi. Dikkatli bakmayınca görünmüyor bile hem bu sefer yeşil almayı düşünüyorum bant'i. Metre'si 50 kuruş. Sök yapıştır sorun yok

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Merhaba arkadaşlar. Biliyosunuz ki bizim motorun farının kendine hayrı yok. Geceleri de motor kullanmam gerektiğinden farı değiştirmek istiyorum. Farı daha önce sökmüştüm ama bacaklarını ne olduğunu tam olarak hatırlayamadım. Elimde daha önce arabaya takmak için aldığımız fakat bir tanesi pırpır ettiği için takmadığımız xenon far var. Modeli H4, yanılmıyorsam 8000 kelvin. Sizce uyum sağlar mı motora? Yarın söküp takmaya girişicem ancak belki bilen vardır diye danışmak istedim Sistemi de çok fazla zorlayacağını sanmıyorum. Şimdi aklımda geldi de uzun kısa yapılamayacak sanırım :( Uzunlar için de sis farı tarzında birşeyler yapsam nasıl olur

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Ben komple yanlış hatırlamışım xenonlar 6000kelvin H7 az sonra gidip sökücem

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drumstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben komple yanlış hatırlamışım xenonlar 6000kelvin H7 az sonra gidip sökücem
    H7 takarsan uzun kısa yapamazsın ki zatan takabileceğini sanmıyorum Usta hiç uğraşma Al bundan bak keyfine 3 aydır kullanıyorum sorun yok
    http://www.camgoz.com.tr/asp/product...ENON-UZUN-KISA
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    xtreme max "250"
    Bu uymazsa zaten standart bi ampul takıp geçerim Mühim olan eldekini değerlendirmek sanırım linkte problem var açılmadı bende

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)