Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 X-treme Max Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İbrahim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende bugün biraz bakım yaptım fotoğraf çekecektim ama ellerim berbat olmuştu
    kriko müthiş birşeymiş daha önce kullanmamıştım, parmağımla çevire çevire arka tarafı yerden kestim ve yağlama çok rahat oldu

arka frendeki tutukluk giderildi
    zincir gerginliğini ayarladım ve bi güzel yağladım biraz kuruduktan sonra sürmeye çıktım
    akşam sürmekte bir ayrı güzel ve tehlikeli

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:42 ----------

Alıntı sysrq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bugün xtreme le 2. kere yolda kaldım birincisi iç lastiğim patlamıştı bugünde şilede anlamsız bir şekilde boğularak motor stop etti endüksiyon bobininden start butonuna kadar bakmadığımız yer kalmadı bujiye kadar fakat motor çalışmıyor marş yapıyor bildiğiniz bir durumu varmıdır çelik halatla çekerek geldik yarın servise bırakcam daha 1500 kmde sizlerinde bukadar sık arıza yapıyor mu ?
    arıza? :D taş gibi motor. ciddi anlamda bir sorunla karşılaşmadım 500 gibi yağ değişmişti şuan 1550 civarındayım 2000bakımına götüreceğim( sadece yağ değiştirirler yine geri kalan kontroller bana kalıyor )
    ayaklık müşüründeki bir sebepten dolayı ayaklıktaymış gibi algılanıyor olabilirmi?
    aynı şekilde acil durum stop tuşundada bir sebepten dolayı kapalı olarak algılanıyor olabilirmi?
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mondial x-treame max
    Cumartesi günü azıcık eski tren yolundan gideyim dedim.Su birikintilerinden çamurlardan geçerek motosiklet sürmek müthiş zevkliydi. Ancak Sahile doğru inecekken arka fren pedalının biraz düştüğünü hissettim arabalardaki gibi pompalarsam belki şişer diye bir kaç kere pompaladım ve demirin demire sürtme sesi duyuldu. durdum baktım ki arka frendeki bir vida çıkmış, balatanın teki düşmüş, merkezdeki balatalara baskı yapan demir silindir yerinden çıkmış düşmek üzereymiş ve fren hidroliği boşalmış. Çok canım sıkıldı. geçenlerde fren kendi kendine sıkıyor diyordum bir usta sağolsun paslanan parçaları yağlayıp tekrar takmıştı. Onun bir hatasından mı oldu yoksa olacağı mı varmış bilmiyorum. Yine usta yolu göründü bana :(

egekocasoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende yine bir talihsizlik ile basbasayim.. yaklasik 10 gundur yagmur sebebiyle motoruma dokunamiyordum bi biniyim gazliyim teker yapiyim dedim 3 5 dakika cikle'de calistirarak isittim hersey cok guzel gidiyordu, gaza dokunmamla beraber elcik elimde kaldı gaz telini kopardim hava sartlarindan dolayı tıkandı yada pislik girdi diye tahmin ediyorum 2 yıldırda kopmaması ve allahtan yolda kopmaması sevindirmedi degil. Bizim motorun gaz telini nasil alabilirim yani boyutları standartmıdır yoksa illa söküp karsilastirip mi almam lazim bu konuda bilgisi olan varsa acil yardimlari beklyiroum

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    gecmiş olsun ege, söküp bakman lazım.yada servisden orjınali iste hazırda varsa daha iyi olur

Alıntı ekicimert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü azıcık eski tren yolundan gideyim dedim.Su birikintilerinden çamurlardan geçerek motosiklet sürmek müthiş zevkliydi. Ancak Sahile doğru inecekken arka fren pedalının biraz düştüğünü hissettim arabalardaki gibi pompalarsam belki şişer diye bir kaç kere pompaladım ve demirin demire sürtme sesi duyuldu. durdum baktım ki arka frendeki bir vida çıkmış, balatanın teki düşmüş, merkezdeki balatalara baskı yapan demir silindir yerinden çıkmış düşmek üzereymiş ve fren hidroliği boşalmış. Çok canım sıkıldı. geçenlerde fren kendi kendine sıkıyor diyordum bir usta sağolsun paslanan parçaları yağlayıp tekrar takmıştı. Onun bir hatasından mı oldu yoksa olacağı mı varmış bilmiyorum. Yine usta yolu göründü bana :(
    sana da gecmiş olsun, muhtemelen fren sabitleme vidalarına yag bulastırmıs ondan gevseyip düşmüştür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

Alıntı sysrq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bugün xtreme le 2. kere yolda kaldım birincisi iç lastiğim patlamıştı bugünde şilede anlamsız bir şekilde boğularak motor stop etti endüksiyon bobininden start butonuna kadar bakmadığımız yer kalmadı bujiye kadar fakat motor çalışmıyor marş yapıyor bildiğiniz bir durumu varmıdır çelik halatla çekerek geldik yarın servise bırakcam daha 1500 kmde sizlerinde bukadar sık arıza yapıyor mu ?
    gecmiş olsun yaklasık 10 tane max sahibini sahsen tanıyorum yuzyuze olmayan ise 20 civarı.

daha önce boyle birsey duymadım.

arkadasın dediği gibi müşirden yada stop swichinden kaynaklanabilir. dert edilecek problem değil üstesinden gelinir.

belkide calıstırmaya calısırken fazla gaz ve jıkle ile siz motoru bogmusda olabilirsinz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

istanbul pendik den slm lar arkadaslar, kısa bir istanbul ziyaretim oldu yarında adana ya geri dönüyorum
    allah istanbul trafiğinde arac kullanması gerekenlere sabırlar versin.
    buralar ya adamı deli eder yada katil
    AttilaXtreme ve ekicimert bunu beğendiler.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gecmiş olsun ege, söküp bakman lazım.yada servisden orjınali iste hazırda varsa daha iyi olur

sana da gecmiş olsun, muhtemelen fren sabitleme vidalarına yag bulastırmıs ondan gevseyip düşmüştür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:58 ----------

gecmiş olsun yaklasık 10 tane max sahibini sahsen tanıyorum yuzyuze olmayan ise 20 civarı.

daha önce boyle birsey duymadım.

arkadasın dediği gibi müşirden yada stop swichinden kaynaklanabilir. dert edilecek problem değil üstesinden gelinir.

belkide calıstırmaya calısırken fazla gaz ve jıkle ile siz motoru bogmusda olabilirsinz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

istanbul pendik den slm lar arkadaslar, kısa bir istanbul ziyaretim oldu yarında adana ya geri dönüyorum
    allah istanbul trafiğinde arac kullanması gerekenlere sabırlar versin.
    buralar ya adamı deli eder yada katil
    Görüşmek isterdim ama şu saat olmuş hala şirketteyim Cem abi. Kim bilir bundan sonra bir daha ne zaman böyle bir fırsat gelir.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    valla engin artık baska sefere diyelim, ablam istanbul da.
    daha önce pek yolum istanbula düşmüyordu, genelde onlar geliyordu ammma
    dayı oldum artık onlardan ziyade yol bana düşer
    bir dahaki gelişim daha planlı olursa duyururum önceden ayarlarız bişeyler,imkanlar cercevesinde
    dockerengin bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

Motosikleti
    Mondial Xtreme Max
    hayırlı akşamlar max çılar bilgisayarım olmadığından pek giremiyorum ama mobilden takip etmeye çalışıyorum vaktim oldukça okuyorum. elcik koruma almayı düşünüyorum universal yazanların bazılarının uymadığını öğrendimde, nerden alabilirim bizim küheylana uyacak elcik koruma

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:14 ----------

Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla engin artık baska sefere diyelim, ablam istanbul da.
    daha önce pek yolum istanbula düşmüyordu, genelde onlar geliyordu ammma
    dayı oldum artık onlardan ziyade yol bana düşer
    bir dahaki gelişim daha planlı olursa duyururum önceden ayarlarız bişeyler,imkanlar cercevesinde
    hayırlı olsun bu arada yeğen allah bağışlasın senin gbi bir motorcu mu olacak acaba
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı uday.31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hayırlı olsun bu arada yeğen allah bağışlasın senin gbi bir motorcu mu olacak acaba
    tesekkürler, sagolun, dayısı gibi motorcu olacak baska yolu yok

elcik koruma takan arkadaslar yardımcı olacaktır,ben o işlerle ugrasmadım daha, fikrim yok.
    eger yurt dısı sitelerden alacaksanız 22 mm gidona uygun olanlardan alacaksınız.
    birde 28mm olanlar var çünkü.
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

cftc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha YBR 125 - 2007 Honda CBR 125R
    Hocam bu motorun on janti ve lastikleri degistirerek supermoto havasi yakaliyorlar diye biliyorum detayli bilgisi olan varmi?

muhammetcon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Kitapçıkta rodajda belirli devirleri geçmememiz gerektiği yazılı fakat motorda devir göstergesi yok,nerede taktırabilirim maaliyet olarak ne kadardir ?

Motosikleti
    XTreme-MAX
    Merhabalar, uzun zamandır sadece okumakla yetiniyordum ama bugün fırsat bulmamla fotoğraflar yüklemem bir oldu diyebilirim. Meğer bugünü bekliyormuşum )

Tekteker konusunda kendimi biraz daha geliştirdim (Tabi bu arada bir kez arka teker bilyalarını dağıttığımı söylemiyorm ) )

Sanırım çamur merakım hiç gitmeyecek benden.

Burası benm yavru hill climb im )

Bu pozu verebilmek için düşmem gerekmişti.

Burda apaçi günümdeymişim. (kolay kolay yapmam ama). Orjinal lastikleri aşındıkça asfalta daha iyi tutunuyor. Lastiğin basma noktasına bakarsanız açıyı anlayabilirsiniz.

Burada motor ciddi ciddi saplanmıştı çamura.

'' Girsem Çıkabilirmiyim ? '' Temalı
    AttilaXtreme, cenkito ve spookslam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial Vulture 150
    arkadaşlar merhaba tekrardan garantiden komple elektrik tesisatı siparişi verildi sanırım tesisatta bir sorun varmış bakalım salı günü gelicek ve tamiri şlemine başlıyacağız.

Motosikleti
    Şu an yapayalnız :(
    Fotoğraflar harika! Olmuşsun sen.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Hocam motorlar sağlam dimi dökülme servisten çıkarmama gibi şeyleri yok degilmi?

dalangıç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial xtreme max 200
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motorlar sağlam dimi dökülme servisten çıkarmama gibi şeyleri yok degilmi?
    Valla ortaya mı soruldu yoksa şahısa mı soruldu bilemedim ama bi cevap şey edeyim dün artık zorla gittim servise jant akortları iyice bozulmuştu göbek dağıtmadan gideyim dedim gitmişken iki civata sıktılar o da ayıp olmasın para aldık iş yaptık demek için galiba servislik bi durum olmuyor yağ değişimi için gidiyorum o da kendim yapmaya üşendiğimden işte bide uzun yol sonlarında öyle gidip ıvır zıvır batırıyorum ne olur ne olmaz diye.
    muhammetcon ve cenkito bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mt-09 (2018)
    Alıntı dalangıç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ortaya mı soruldu yoksa şahısa mı soruldu bilemedim ama bi cevap şey edeyim dün artık zorla gittim servise jant akortları iyice bozulmuştu göbek dağıtmadan gideyim dedim gitmişken iki civata sıktılar o da ayıp olmasın para aldık iş yaptık demek için galiba servislik bi durum olmuyor yağ değişimi için gidiyorum o da kendim yapmaya üşendiğimden işte bide uzun yol sonlarında öyle gidip ıvır zıvır batırıyorum ne olur ne olmaz diye.
    Ortaya idi sağol usta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Bide şu devir saatsiz rodaj ve ankara ve istanbulda iyi usta hakkında bilgi verseniz efsane olur :D

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alıntı muhammetcon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ortaya idi sağol usta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Bide şu devir saatsiz rodaj ve ankara ve istanbulda iyi usta hakkında bilgi verseniz efsane olur :D
    Motorun sesi alt devirde neredeyse yok. Biraz gaza yüklenince orta devirlere kadar gayet tok bir egzoz sesi geliyor. Çok yüksek devirde zırıldar gibi bir ses çıkıyor. Kısacası motorun sesi devrine göre değiştiği için rodajda zorlamadan kullanabilirsin. Sizlere benimde bir sorum olacak ön amörtisör fena değilde arka biraz sert geldi geri tepme ve sertlik ayarı var mı ?
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Mehmet Turan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun sesi alt devirde neredeyse yok. Biraz gaza yüklenince orta devirlere kadar gayet tok bir egzoz sesi geliyor. Çok yüksek devirde zırıldar gibi bir ses çıkıyor. Kısacası motorun sesi devrine göre değiştiği için rodajda zorlamadan kullanabilirsin. Sizlere benimde bir sorum olacak ön amörtisör fena değilde arka biraz sert geldi geri tepme ve sertlik ayarı var mı ?
    ne yazıkki ne ön ne de arka da hiç ayar yok
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK

metingüzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xteme max bajaj avenger
    Herkese selamlar bana komple debriyaj yada bu motora uyan balata ara sacı lazım orjinalini bulamıyorum veya başka bir marka komple debriyaş lazım enduroda kullandığım için erken bitiyor 7000de 2defa değiştirdim iyi bişi lazım

toprakg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Merhaba abilerim bende dün gidip bayi ile konuştum Xtreme-max almak için gitmiştim fakat 10 gün için 1 yıl eskitme bekle ocağın ilk haftası 2015 modeller gelicek o zaman alırsın dediler onu bekliyorum ehliyetde ocağın 2. haftası gibi elimde olacak 17 yaşındayım boyum 174 boyumun kısalığından dolayı problem yaşar mıyım acaba? hayatımda hiç motora binmedim haftaya sürücü kursunun direksiyon eğitiminde bineceğim ilk defa inşallah direk xtreme-max ile başlamak zorlar mı beni çok?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)