Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    :D renkler canlıda bu senin motorun jantlar öldürüyo beni :D metalik renk daha bi yakışırdı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D renkler canlıda bu senin motorun jantlar öldürüyo beni :D metalik renk daha bi yakışırdı :D
    hehe :D sorma abi bende çok sövdüm sahibine boyattırdığında turuncu renk varken mor menekşemi ne bu renk bilmiyorumki.
    borcunu felan bi ödyimde orjinal rengine yakın jantları turuncu yapıcam.
    MotorSiklet HayaTTır

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah sagolasın. Ama herkes castrol öneriyor. Bunun castrol versiyonu var mı ?

---------- Post added at 01:20 ---------- Previous post was at 01:16 ----------

Benden 5 lira sadece işçiliğe almıştı + 20 lira da yağ parası.
    Dostum şimdi ben 10 40 mı alacağım yoksa 15-50 mi . Bunu kesin olarak bilmiyorum.

---------- Post added at 01:31 ---------- Previous post was at 01:20 ----------

Serkan Usta Allahını seversen bir el at benim şu yağ olayına.

Ben racer'a castrol koyacağım ama o 10-40 olaylarından hiç anlamıyorum .Tam olarak ne koyacağız yani ?

ve bir de

Kaç litre koyacağız.Tavsiye ettiğin miktar var mı ? Çok acil bir durum. Motor yağ bekliyor . Kal sağlıcakla ...
    dostum yağ olarak 10/40,,,,15/40 yarı sentetik motor yağı kullanacaksın,
    yaz aylarında 20/50 uygundur hava ısınıyor ve motorda ısındıgından yeterınce ıncelıyor,

mıktarına gelınce,
    1200,,1300 gr kadar koy ve 5...10 dk çalıştır,,
    sonra düz bir zemine getir motoru 5...10 dk bekle ve yağ çubuğundan seviyesini kontrol et,
    seviye tamamlandıgını göreceksin.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum yağ olarak 10/40,,,,15/40 yarı sentetik motor yağı kullanacaksın,
    yaz aylarında 20/50 uygundur hava ısınıyor ve motorda ısındıgından yeterınce ıncelıyor,

mıktarına gelınce,
    1200,,1300 gr kadar koy ve 5...10 dk çalıştır,,
    sonra düz bir zemine getir motoru 5...10 dk bekle ve yağ çubuğundan seviyesini kontrol et,
    seviye tamamlandıgını göreceksin.
    Çok sağolasın.
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Motosikleti
    Racer 200 S
    Aklıma bir şey daha takıldı. Sormassam içimde kalacak kafamı kurcalayacak.
    Yaz aylarında ince yağ mı kullanılıyor. İnce yağ kullanılıyorsa kullanılmasının sebebi nedir ?

0 Rh (-)

Motosikleti
    yaz aylarında 20/50 yanı kalın yağ daha ıyı oluyor,
    çünki,
    hava sıcak,,motorda daha geç soğudugundan ınce yağ onca sıcağa maruz kalınca SU misali kıvam alıyor,
    daha kalın yağ yeterli miktarda incelmiş oluyor ve motora daha fazla yararlı oluyor...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Racer 200 S
    yaz aylarında 20/50 yanı kalın yağ daha ıyı oluyor,
    çünki,
    hava sıcak,,motorda daha geç soğudugundan ınce yağ onca sıcağa maruz kalınca SU misali kıvam alıyor,
    daha kalın yağ yeterli miktarda incelmiş oluyor ve motora daha fazla yararlı oluyor...
    Ahanda şimdi kafamda tam olarak oturdu. Sağolasın

0 Rh (-)

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    benim motora led taktırmayı düşünüyorum fikirlerinizi alıcam
    benim far park halindeyken yani orta kademedeyken mavi yanıyor bende resimde çizerek gösterdiğim yere mavi led döşettirmeyi düşünüyorum fikirlerinizi alabilirmiyim.

PAİNTT TERK
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    serkan usta :D
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8946728/detay/

böyle bir gösterge alsam kessem biçsem benim motorun göstergesine olur mu yani tellimi buda ?

bana bi yardımcı olurmusun motorun hız gösterge sorununu çözmek istiyorum

Motosikleti
    dostum hiçbir bilgim yok ne desem boş,
    alıp denersin uydurabılırsen uydurursun uyduramassam onca parayı çöpe atarsın,

telli olup olmadıgını ve pazarlıgını yap aklına yatarsa aklındaki fiyatı ver işine gelirse al dene...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    dostum hiçbir bilgim yok ne desem boş,
    alıp denersin uydurabılırsen uydurursun uyduramassam onca parayı çöpe atarsın,

telli olup olmadıgını ve pazarlıgını yap aklına yatarsa aklındaki fiyatı ver işine gelirse al dene...
    adam olmaz dedi :D elektrikliymiş :D

kanuni breton hız göstergesi buldum bide içleri aynı sanırım bu olacak gibi onu alacağım olmazsa

Motosikleti
    hız göstergesının iç kısmı yanı ibresi oraya yapışık sabit.
    bilgin olsun kırmadan çıkartmaya çalış,
    devir saati çıkabiliyor ama,
    Kolay Gelsin,
    eğer bulabilirsen,
    cbr gösterge iç camı yada YUAN ÇELİK 150 (cbr 125r çakması olan modelin) göstergelerine bak,
    220 ibre var onlarda ))
    ve telliler )))
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    işte bak burada
    motoru yıkatırken ön tekere tazyikli su vurduruyorsun ve ibre kompresör sağlam ise yıkamacıda 220 km hızda çeviriyor

http://img509.imageshack.us/img509/6005/grnt012fn5.jpg
    http://img509.imageshack.us/img509/6...550edf91d0.jpg
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    bakındım epeyde kanuni bretonun yeşilyurt motordaki resmine baktım iç kısımları aynı ve dediğin gibi sökerken dikkat edilecek sadece çok söktüm daha önce ,,, 2. elde
    kanuni breton göstergesi alınca o ne kadar doğru gösterecek ben orada takıldım yoksa bu gün alacağım düşünmeden
    olmazsa ustama sorayımda oda yürügit diyor :D takıldığın şeye bak diyor alıyosun dandik motorları ondan sonra orası çat dedi burası pat dedi geliyorsun diyor :D

---------- Post added at 15:08 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

serkan usta birde sana soracağım hep unutuyorum hız km saat kısmını söksem bizim buraya yakın organize sanayi var araç hız km saatleriyle uğraşan yerler var
    versem ilgilenirler mi acaba ? yayı felan değiştirip test ederler mi ki söküp götürsem cumartesi

Motosikleti
    sanmıyorum,
    şansını dene yınede...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Racer 200 S
    Moturun yağını değiştirdim sonunda. Yağ aldığım yerde adam bana artık castrol'ün motosikletler için 15-40 yağ üretmeyeceğini ve piyasada çok zor bulacağımı söyledi. Bende 10-40 yağ aldım.
    Fakat yağ kutusunun üstündeki resimde enduro'ya benzer bir motor resmi var. Bu adam bize yanlış yağı vermedi inşallah. Motor kanuni racer dedim tamam dedi. Racing tipi mi dedi .Evet dedim. Verdi bi yağ ama hayırlısı bakalım. Motoru yaka yaka öğrenecez bu işleri

0 Rh (-)

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Moturun yağını değiştirdim sonunda. Yağ aldığım yerde adam bana artık castrol'ün motosikletler için 15-40 yağ üretmeyeceğini ve piyasada çok zor bulacağımı söyledi. Bende 10-40 yağ aldım.
    Fakat yağ kutusunun üstündeki resimde enduro'ya benzer bir motor resmi var. Bu adam bize yanlış yağı vermedi inşallah. Motor kanuni racer dedim tamam dedi. Racing tipi mi dedi .Evet dedim. Verdi bi yağ ama hayırlısı bakalım. Motoru yaka yaka öğrenecez bu işleri
    Seri motorcu kardeşim nedir bu yağ meselesi :D yağın üstündeki motor resimleri ne farkederki hiç bi farklılık göstermez
    tamircine veya servisine gittiğinde bana 10 40 veya o anki mevsimine göre 15 40 sentetik motrsiklet yağı diyorsun onlarda yağı değiştiriyorlar bu kadar basit :D
    veya işinin ehli bir ustaya gidiyorsan öyle bir ustan varsa de abi yağını değiştircem diye tmm.
    benim yeşil racer yağ yakıyordu orta ayaklığa alıyordum motorda 500 gram kadar yağ kalıyordu yukardan ekliyrdum cam hizasına kadar dolduruyordum tmm.d Ama bu yöntemi tabikide size tavsiye etmiyorum :D
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı racerci57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seri motorcu kardeşim nedir bu yağ meselesi :D yağın üstündeki motor resimleri ne farkederki hiç bi farklılık göstermez
    tamircine veya servisine gittiğinde bana 10 40 veya o anki mevsimine göre 15 40 sentetik motrsiklet yağı diyorsun onlarda yağı değiştiriyorlar bu kadar basit :D
    veya işinin ehli bir ustaya gidiyorsan öyle bir ustan varsa de abi yağını değiştircem diye tmm.
    benim yeşil racer yağ yakıyordu orta ayaklığa alıyordum motorda 500 gram kadar yağ kalıyordu yukardan ekliyrdum cam hizasına kadar dolduruyordum tmm.d Ama bu yöntemi tabikide size tavsiye etmiyorum :D
    Aynen abarttığımın farkındayım da ilk defa yağı kendim aldığım ve değiştirdiğim için motorun sonu benim elimden olacak diye korkuyorum.
    İlk tecrübeyi yaşadık bidahakine koyup geçicez artık mevsimine göre . Sen yağ yakma sorununu nasıl çözdün peki sonra?

0 Rh (-)

Motosikleti
    Ramzey XF-125
    Aynen abarttığımın farkındayım da ilk defa yağı kendim aldığım ve değiştirdiğim için motorun sonu benim elimden olacak diye korkuyorum.
    İlk tecrübeyi yaşadık bidahakine koyup geçicez artık mevsimine göre . Sen yağ yakma sorununu nasıl çözdün peki sonra?
    anladım kolay kolay elinde kalmaz sağlam motor bizim motorlar en kötüsünde fazla yağ koyarsın oda keçelerden kaçırır bloklara sızar motorun yağ yakar o yağ bitne kadar. :D
    benim motorun ben yağ yakma sorununu çözmedim motorun dişlileri berbattı yağ değiştirmek için yağğ tıpasını açtığımda yarım kilo dişli kırığı çıktı ama yinede diğer racerlardan iyi gidiyordu .d
    bende sattım yerini bulunca yapıcak bişi yok.motor sohbetlerini severim faceden ekle istersen link bu http://www.facebook.com/e.sarikaya94 ekle konuşalım kardeşim .d
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    emre :D kız felan ekle kaynat hacı erkeklere verme face :D gençliğini yaşa :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 77 kullanıcı var. (0 üye ve 77 misafir)

Bu Konudaki Etiketler