Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Alıntı erdem22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bu soğuk havalarda motoru çalıştırayım diye marşa bastım marş basıyor ama motorda çalışma isteği yok sadece marş sesi jikleyi çektim yine olmadı marşa basar iken akü zayıfladı düşünün ne kadar uğraştığımı sonra evin 2 sokak üstüne çektim motoru bayır aşağı vites boşta iken gayet rahat hızlanıyor ama vitese atıp debriyaja bastığımda motor zor ilerliyor şimdi havanın biraz ısınmasını bekliyorum gerçi bu sorum yazında vardı ama 3 4 marşta çalışıyordu şimdi ise vitesde debriyaj basık olmasına rahmen motor bayır aşağı zor gidiyor acaba bunun sebebi ne olabilir buji çıkardım temizledim ama olmadı yağı daha 3 hafta önce 10-40 koydum benzinde su olabilir diye biraz boşalttım olmadı sebebini anlayamadım lütfen yardımcı olabilirmisiniz ( arkadaşın mondialı bile 2 marşta çalışıyor benim motor niye çalışmıyor anlamadım ) şimdiden teşekkürler herkese

Dostum Burada Senınle aynı sorunu yasayan bı arkadaşa anlattım,
    aynen uygula... duruma gore daha ayrıntılı ve kesın sonucu anlatırım...

motorun benzın deposundan karburatore gıren benzın hortumunu sök ve benzın geldıgını gör,
    sonra tak,
    benzını aç ve 5 dk bekledıkten sonra,
    benzın hortumunu tekrar sök,
    karbüratörün altından bı hortum sarkacaktır kalem ıncelıgınde o hortumun dıbınde tornavıda ıle sıkılı yer var,
    onu gevset benzın akmaya baslasın ve benzın hortumundan üfle,
    içinde benzın boşalınca tekrar sık ve hortumu tak yerıne,
    5 dk bekle ve marşa bas,
    çalışması gerekır,
    eğer baktın benzın gelmış ve çalışmıyor ıse,
    ilk işlem olarak bujiyi sök ve bujide ıslaklık olup olmadıgına bak,
    eğer ıslanmış ise ateşlemende sorun olabılır bujıyı dışarıdayken pıpoya tak ve şasiye değdirerek ateşlemesıne bak,
    buji ıslak değilse eğer,
    karbüratöründen benzın gelmıyordur temızlenmesı gerekır...

İnş anlatabılmısımdır,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    çok teşekkür ederim ilginiz için yolunuz açık olsun

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    :D öyle soğukki benzin göstergesi donup kalıyor öbüründe kış vakti olmuyordu bu donu kalıyor motor ısınınca felan çalışmaya başlıyor :D
    hatta devir saati bile bi tökezliyor bazen :D vay arkadaş

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D öyle soğukki benzin göstergesi donup kalıyor öbüründe kış vakti olmuyordu bu donu kalıyor motor ısınınca felan çalışmaya başlıyor :D
    hatta devir saati bile bi tökezliyor bazen :D vay arkadaş
    slmlar.... bence o sorunlar havadan değil de sizden kaynaklanıyor sanırım....
    benim 2007 de hiç bir sıkıntı yok....butun her aksamı canavar gibi çalışıyor....
    sadece vites göstergesinde boş lambası bazen yanıyor bazen yanmıyor...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı ferhatkars adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slmlar.... bence o sorunlar havadan değil de sizden kaynaklanıyor sanırım....
    benim 2007 de hiç bir sıkıntı yok....butun her aksamı canavar gibi çalışıyor....
    sadece vites göstergesinde boş lambası bazen yanıyor bazen yanmıyor...
    yok sorun yok :D hiç söktünmü bilmiyorum göstergenin benzin kısmındaki ibre çok serttir elektrikle çalışır
    çadır terleme yapıyor soğukta vurunca ibreler mallaşıyor sorunsuz ama soğuklarda çok sersemliyor motor, çadır motoru mahvediyo
    motor 2010 model sıfır gibi sorunu yok bende şaşırdım bu ibre soğukta bi çalışmıyor temassızlık yok tamamen soğuktan oluyor
    pas sökücüde sıkılmazki içine :D
    geçen bi soğukta 50 km yol yaptım gece off ısındıktan sonra yağda bujide yeni değişmişti acaip performanslı gidiyor :D
    sona dayadı devri kafayı yiyor :D biraz dahamı büyütsem dişlileri D :D

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    arkadaşlar bizim motorlara yani racer 200 lere çift tırnaklı buji varmı bilgisi olan her modele uygun çift tırnaklı buji var diyorlar ama bulamadım ben hiç bir yerde

Motosikleti
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok sorun yok :D hiç söktünmü bilmiyorum göstergenin benzin kısmındaki ibre çok serttir elektrikle çalışır
    çadır terleme yapıyor soğukta vurunca ibreler mallaşıyor sorunsuz ama soğuklarda çok sersemliyor motor, çadır motoru mahvediyo
    motor 2010 model sıfır gibi sorunu yok bende şaşırdım bu ibre soğukta bi çalışmıyor temassızlık yok tamamen soğuktan oluyor
    pas sökücüde sıkılmazki içine :D
    geçen bi soğukta 50 km yol yaptım gece off ısındıktan sonra yağda bujide yeni değişmişti acaip performanslı gidiyor :D
    sona dayadı devri kafayı yiyor :D biraz dahamı büyütsem dişlileri D :D
    o dediğin parça deponun içinde çalışıyor dimi...
    belkide o sorun depo tam dolu olmadıgı için olabilir mi...
    yada aldıgın yakıtla ilgili... yada ön göstergenin içinde su felan vardır belki...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

Alıntı erdem22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bizim motorlara yani racer 200 lere çift tırnaklı buji varmı bilgisi olan her modele uygun çift tırnaklı buji var diyorlar ama bulamadım ben hiç bir yerde
    ne faydası olacakki....aksine cebine zararı olacak...
    ben 4 liralık buji kullanıyorum...20.000 kmdir 3 buji değiştirdim....sonuncu değişeli 2000 km oldu olmadı...

Motosikleti
    kanuni 200cc racer 2007
    ne faydası olacakki....aksine cebine zararı olacak...
    ben 4 liralık buji kullanıyorum...20.000 kmdir 3 buji değiştirdim....sonuncu değişeli 2000 km oldu olmadı...[/QUOTE]

en azından benzini tam anlamıyla yakar diye düşünüyorum belkide haksızım bilemiyorum kullanan varsa bilgilndirsin lütfen

Motosikleti
    çinli motorların hiçbirinde hatta tek silindir motorların hıc bırınde,
    çift tırnaklı,,3 tırnaklı,,iridıum,,, lazer iridium,,.,,platınıum vs bıjiler hiçbir işe yaramaz,
    siz verin 5 ,,,10 lira alın adam akıllı bujı gerısını boşverın...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    kanuni racer 200
    Şehitlerimiz için motorlarla konvoy yapalım bayraklarımızla tepkilerimizi gösterelim.. sayın motosiklet.net yöneticileri lütfen bu konuya duyarlı olun acil motorlarla tepkimizi gösterelim

Motosikleti
    Alıntı ERKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şehitlerimiz için motorlarla konvoy yapalım bayraklarımızla tepkilerimizi gösterelim.. sayın motosiklet.net yöneticileri lütfen bu konuya duyarlı olun acil motorlarla tepkimizi gösterelim
    Haftaya c.tesi saat 2 (14,00) 'da dolma bahçede ol,
    zaten yeterınce motorıze komvoy olacak orada
    bayrağını almayı unutma

29 ekim korteji c. tesi saat 2 de dolma bahçe sahilde buluşulup edirne kapı şehitliğine gidilecek..
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Haftasonu motora bineyim dedim bi baktım anahtar üstünde :D
    açıkta kalmış akü bitmiş , bindim az şarj olmadı
    götürdüm şarj etmek için söktüler ama ouwww
    motor bi rahatladı ustaya dedim motor uçuyor aküsüz daha iyi diye
    evet sarj yaparken performans düşer dedi ayak marşıyla çalıştırıp aküsüz binmek süper :D

5 tl aldı şarja

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Serkan usta , frenlere basınca 4lü yanıyorya onu nasıl iptal edebilirim ?
    mesela arka fren lambasına led taksam az güç çeken şerit ledlerden yada daha farklı bi lamba bulsam frenee basınca ışığı az kısılan ön farın durumu düzelir mi ? sende ön far için böyle beyaz çok iyi aydınlatan bi lamba var mı? ,, elimde 12 v ile çalışan 3 adet çubuk 30 cm civarı neonlar var soğuk katot diye geçiyor motora taksam bi zararı olur mu ?

çk soru sordum ama bi cevap verirsen sevinirim :D

Motosikleti
    motorundakı sınyal flaşörünü iptal edip piyasa malı sınyal flaşörünü takarsan 4'lüler aradan çekilir,

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...936380/detay/?

bu link'i incele istersen,
    bende yok fakat sipariş verirsen elıne ulaşacaktır,
    tek yapman gereken monte etmek,
    fakat dikkat et eğer aşırı ısınırsa far aynasını eritir,
    gerçi led olduklarından sorun cıkarılacagını sanmam,

motora boydan boya led döşesende sıkıntı yaratmaz sana motoru ürettiği güç ledleri rahat rahat çalıştırır...

Bu arada sen motorunu kontrol et yada ettir,
    motorunda üretilen elektrik düşük geliyor olabilir,
    ondan titreme yapar ampuller...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    ben far lambalarını 55 wat civalı takacaktım....parçacı arkadaşım takarsam far etrafını eriteceği için daha çok masraf cıkarır...orjınal halıyle kullan dedi....
    4 lüyü iptal etmek için de flaşördeki kablolardan 2 tanesini kesmen yeterli....
    kesmen gereken kabloların renklerine bakacaktım, kuyruk yan grenajını felan sökmem lazım....bu sogukta daa üşendim valla ne yalan söyleyim...
    hem benim racer 2007 model.... seninki S model oldugu için belki kablo renkleri farklıdır....
    orda zaten 5-6 tane kablo var....benım gibi deneme yanılma yöntemi ile 10-15 dakikada yaparsın...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    cevplar için çok sağolun
    serkan usta motorun lambalar titremiyor hani frene basınca ön far göstergeler çok az bi söner gibi oluyorya honda cbf te bile oluyor gördüm çok az arka stoplar yanınca az bi sönüklük oluyor benim bir 4 lü yanıyor her ilk frene bastığımda gıcık oldum ayar oldum ,,,

o lambadan birazdan sipariş veririm süper benim motora olur inş. ısıyı kontrol ederim eritirsede bahtımıza yaw yenisini alırık :D yılalrdır aradığım şey :D ama bunda uzun kısa olayı var mı? serkan usta yakma bizi :D

karslı ferhat :D bende ardahanlıyım ,,,
    o arkadaki kabloları söktüm tek tek hacı söktüm yine yanıyor adi ,, serkan ustanın dediği gibi flasör yeni tip diye caymıştım bende 20-30 kaat heralde parada vermek istemiyorum ,

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 09:52 ----------

Serkan usta lambayı satan adamla konuştum elinde kalmamış haftaya yollayacak bi tane inş. h7 olurmu diye öğrenecek bizim lambalar h7 mi onuda bilmiyorum
    uzun kısa olayıda yokmuş bunlarda hadi hayırlısı sağol tavsiyen için[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    H,,, ile başlayan ampullerde uzun kısa olmuyor dıye bılıyorum,
    motorundaki o kesılmenın sebebı sanıyorum motorunun akü suyu azalmış olmalı ve şarjıda aynı şekilde,
    motorunu benzincilerden SAF SU al ve ekle sonrada şarj ettir bırde oyle dene sen,
    en fazla 5 lira şarj ücreti verirsin,
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    :D akü canavar :D kesilme yok yaw az kısılıyor çok az eskisindede oluyordu , sanırım bu modellerde kronik ustayada gösterdim oda normal dedi bakalım bi :D
    söylediklerini dikkate alacağım o linkini verdiğin ampul benim motora olursa çok güzel olacak :D
    yarında söylediğin ters takma olayını düzeltirsem tam süper olacak çalışırsa iyi :D

Motosikleti
    ben kastamonuluyum...karslı değil...
    o hafif kısılmanın sebebi arka stop lambasının 2 tane olması....
    ankaradasın sanırım...pazar günü öğleden sonra görüşelim, bakayım flaşörüne....

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    tamam işte hemşeriyiz aynı ne farkeder :D:D:
    kardeş motor şu an çalışmıyor birazdan inip bakıcam dün karbüratörü temizleyim dedim,
    söktüm motor bi tuhaf çalışıyordu hava filtresinden su çıktı tapayı açtım boşalttım ,
    kuruladım temizledim ,,, karbüratördede suya yağa benzer parlak bi sıvı vardı epey bekledim
    ucmadı kurumadı sildim bezle benzinle iyice yıkadım acemilik işte topladım geri motoru
    yok motor çalışmıyor :D en son serkan ustayı aradım o üstteki iğneli kapaklı yeri
    ters taktığımı söyledi 3 kere çalıştı son gaz çalıştı diyince anladı hemen ,,
    siz nerdesiniz ki ankarada nasıl görüşücez bi telefon bırakın siz ben arayayım

---------- Post added at 10:16 ---------- Previous post was at 08:26 ----------

çalıştı serkan usta çok teşekkürler :D Allah razı olsun valalhi sen olmasan epey bi canım sıkılacaktı ,,
    akü bile kendinden geçmişti marşa basmaktan,, düzelttim motoru çalışmadı ,vurdurdum bi çalıştı zaten dahada sorun çıkmadı .
    şimdi durumu çok iyi dünkü o çalkantılı sallamada gitti stop etme gitti. o hava filtresindeki sudan oldu sanırım önceki stop etmeler nasıl girdiyse oraya

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 44 kullanıcı var. (0 üye ve 44 misafir)

Bu Konudaki Etiketler