Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Yeni motorun hayırlı olsun,,
    allah kaza bela rast getirmesin,
    ee resim atta görelim yeni cenevarını
    bu arada parlak cıvata demişsin,

en yakın civatacıya gidiyorsun ve,
    elıne numune olarak civatalardanda 1.2 tane en uzunundan en kısasına olanını alıyorsun ve,
    civatacıya gidince,
    PASLANMAZ BOMBE BAŞLI CİVATA VE YINE PASLANMAZ PULLU SOMUN alıyorsun,
    sonrasında çil çil parlıyorlar ;)
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Sağolasın ustam :D tavsiyelerin için resim çeker koyarım hafta sonu

sol kırık sinyali iyice tutturdum kırık parçası ses yapıyordu söktüm ön çamurluktakş km teli tutucusunuda sıkıladım :D

şu anda 2 sorunum var 1. km saati ibresi sallanıyor ( km saati ya bozuk yada tel sorunlu hafta sonu öğreneceğiz)

2. buna frene basınca 4lü yanma olayını yapmışlar oda sorun çıkarıyor sol sinyal bazen yanmıyor sökülüp tesisat eski düzenine sokulacak :D sonrası içim rahat

Motosikleti
    racer'larda frenlerde 5..10 sanıye 4'luler yanıyor zaten,
    o tamamen sınyal flaşörünle alakalı bişiy...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    arka koltuk bagajında kablolar var hepsi birbirine bağlı bi çalışma yapılmış sanki :D benim diğer racer s te yokyu 4 lü felan bunda bir sürü kablo çekilmiş anlamadım çok rahatsız edici 4 lü olayı sola döneceğim yokuş aşşağı sinyal veriyorum 4 lü yanıyor frende felan ,saçma hiç sevmedim ben :D ek bi düğme olsada yaksak ok :D bir sürü kablo geçiyor rahatsız oldum

Motosikleti
    belkıde oncekı sahıbı kendı cabaları ıle led döşemiş ve satarken sökmüştür...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    işte benim canavar sorunu kalmadı hallettik bu gün hep göstergelerde led oldu km teli değişti arka balata temizlendi süper oldu .

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    yahu :D bu motorun frene basınca 4 lüler yanıyor ya :D ne dörtlüymüş arkadaş

4 lü yanarken kornaya basınca korna vik diyor bayılıyor :D bu sinyallerin 4 ü birden acaip sömürüyor elektriği ve ışıklar açıkken korna düzgün çalmıyor neden acaaba :D

sezginozkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FBA
    arkadaslar trafige kayitsiz racer 200 ariyorum

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    motorun sol grenajını ve farı söküp ciğerindeki kabloları gelişi güzel takan arkadaşın kulağını çınlattıktan sonra düzenledim ve topladım yerlerdinden söküp geçmesi gereken yerlere taktım , biraz uğraştırdı ve sol sinyal arada bi sönüyordu öndeki arkadakide çok hızlı yanıyordu o temassızlığıda uzun bi uğraş sonunda buldum istediğim gibi oldu motor ,

ama özellikle yokuş çıkarken ağır bi plastik grenaj sesi geliyordu ön tarafta birbirine sürten yerler arasına bant koydum tıkırtı yapmasın diye ama kuyruk kısmından geliyor galiba ağır bi tıkırtı plastik sesi böyle tek sorunum o şuan

resimdeki arkadaşım köstek oluyodu üstüne oturup .d :DD:

racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    benim hurdadan biraz resim atiyim size :D
    temzlik imandan gelir köye gidip geldi bi yıkanmayı haketti :D

MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    arkadaşım motorunda şarj sorunu olabilir,
    hani etrafta ''ÇİN PAZARI,1001 ÇEŞİT MAĞAZASI..IVIR ZIVIR satan dukanlar varya,
    onlarda bi ölçüm aleti al elektrıkcılerde olurya sıgara paketı gibi 2 kablosu vardır,
    onun kırmızı kablosunu akünün + ucuna,
    siyah kablosunuda akünün - ucuna bağla ve motorunun aküsünü ölç,
    sonrada bağlıyken çalıştır,
    12.8,,,13 vılt elektrık üretmelidir ve her gaz verdiğinde yükselmelıdır,
    bıraz fazla gaz ver ve kontrol et,
    14.15 voltlara kadar cıkmalıdır,,,
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    zealsun zs 200 gs
    S.A ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILIYORUM KANUNU RACER 200 İÇİN MARŞ SORUNU YAŞANIYOR DİYOLAR YANİ MARŞ DİŞLİSİ RUBLESİNDE DOĞRUMUDUR . ÇÜNKÜ BENDE ZEALSUN ZS 200 GS VAR onun marş rublesi bilye dağıtmıştı motor ustası racer 200 ünküyle değiştirmişti 1-2 gün bindikten sonra yine aynı oldu götürrdüm tekrar bunlarda hep oluyo bu dendi ?

yorumlarınızı bekliyorum..

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım motorunda şarj sorunu olabilir,
    hani etrafta ''ÇİN PAZARI,1001 ÇEŞİT MAĞAZASI..IVIR ZIVIR satan dukanlar varya,
    onlarda bi ölçüm aleti al elektrıkcılerde olurya sıgara paketı gibi 2 kablosu vardır,
    onun kırmızı kablosunu akünün + ucuna,
    siyah kablosunuda akünün - ucuna bağla ve motorunun aküsünü ölç,
    sonrada bağlıyken çalıştır,
    12.8,,,13 vılt elektrık üretmelidir ve her gaz verdiğinde yükselmelıdır,
    bıraz fazla gaz ver ve kontrol et,
    14.15 voltlara kadar cıkmalıdır,,,
    serkan usta bana yazdın sanırım bunu :D avometre diyorsun var evde kalitelisi :D elektrikte okuduk ama ustalık başka bişey tabi :D:D:D :D
    hiç aklıma gelmezdide zaten ilk fırsatta ölçerim sadece kornada sıkıntı var lambalar felan çok iyi çalıştırırkente hemen alıyor süper yani bence korna yanmış ufaktan ve dediğin gibi yüksek voltaj oluyor yüksek devirde o yüzden ciyaklıyor normalde dururken basınca iyi ama yüksek devirde ciyaklıyor :D korna bozuktur diye iplemedim pek söylediğini dikkate alacağım sağol :D

---------- Post added at 09:31 ---------- Previous post was at 09:21 ----------

bu arada 4-5 gün önce düştüm motordan motorla olan tüm bağlarımız koptu ,,,

hastaneden çıktım 200 mt aşşağıda adam yokuş çıkarken geri dönmek için önüme kırdı
    yolu kapladı boylu boyuna anlık oldu çokta yawaştım ama durmadı kayıp vurdum adama
    çarparken ayağa kalktım az fırlattı beni kaputtan diğer tarafa
    sol ayağım arabayla motor arasında kaldı ayakkabıyı zor bulduk :D
    direk şok sonrası kaskı çıkardım yuvarlanmaya başladı yokuş aşşağı
    motordan benzin akıyor ayağım acıyor vs vs . çok zoruma gitti vallahi

baktım ayakta kırık yok oh dedim sürünmeyi bırakıp kalktım ayağa

sonra motoru kaldırdık hiç bişey olmamış sinyal içine girmiş debriyaj elciği ve vites kolu yamulmuş
    tutanak felan tutacaktık dedim usta bişey yok en fazla 50 tl tutar dedim adam 100 tl verdi
    görmemiş adam iyide adamdı çok mahcup oldu yalvardı gidelim hastahaneye ne olur diye :D

sinyali yapıştırdım vida uclarından elcikle vites kolunuda düzeltttim , sinyalin çıkıntısında çizik vardı sadece şaşırdım
    önceki olduğu yere düştü 300 gitti bu sağlam epey .D

eve gittim sol diz kapağaım şişti bacaklarımda morluklar göbeğimde kocaman bi darbe ellerim ayaklarım her yerimde ufak tefek sızlamar oldu
    ertesi gün :D kötüymüş motor düşmesi tamamen soğudum binmiyorum

racerci57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey XF-125
    ozan abim tekrar tekrar geçmiş olsun dikkat gerek yakında dayanamaz tekrar binmeye başlarsın:D
    bende o takas edicem dediğim motorla takas etmedim motr yata yata çürümüş gibi polisler arıyo kargıda trafiğe çıkamıomuş:D evin kapısının önünde 1 mtre gidip tekrar geri geliyo öle biniyo :D bende yaramaz diyerek almadım çünkü faturayıda kaybetmişler.tekrar fatura çıkartmak 600 dedi çcuk bide cezası var plaka dedi bi 660 da öyle dedi ettmi sana bi 1260 motoru satsan 1500 zor eder :D
    kargıya gidiyim dedim taks için arkdaş benzini attı beraber çıktık yola az bi gittik motorda önden ses geliyodu bide bi cırlak ses var :D aşırı kötü gazı bi salıyorum pat pat sesler atoıo biyerden motor aşıır bağırıyo çekmiyo gitmiyo felan :Dmotordan öndeki ses için indim önlere bakarken arkadaş bana sol egsoz bağlantısına bak kapkara olmuş dedi :D bende elimi tuttum az bi gaz verdik sesin ve dumanın yarısı ordan çıkıo kaçak var benim moral sıfırlandı silindir çatladı sandım birsürü masraf yine dedim.yola devam ettik ağır ağır yolun çoğu inişti zaten bayır aşşa salladık motoru kargıya geldik.kargıdaki takslık motora baktık sonra malum anlaşamadık bende yine sana kaldık racer dedim atladım doğru tosya otabanı üzerindeki motorcuya yolda ben şehir dışına çıkarken şehir içine geiren benim yeşil racerin ikizini gördüm adam basarak gidiyodu :D bir müddet bakıştık ee sonuçda racerciyiz :D abi ylu yarıladım 60 la gidiyorum ee egsoz oynuya ses yapıo dimi .arkadan bu racerci bi geçti bizii yeşil racerci hava atark tabi benim motoru küçümsedi ben oralı olmadım ama bizim arkadaşın kanına dokunmuş olcak knka bas kapış felan diyodu.bendede tesir yaptı bu laflar çocuğa dediğim söz şu sıkı tutun oktay der demez hızımı artırdım egsoz o haldeyken 120 e geldi motor ama egsoz kısmından bi ses geliyo takur tukur aldırış etmeden az daha gazladım ve racerciyi rahat biçimde solladım.adamda şaşırdı sinirlendi gaz veriyo motoruna geçcem diye ama yok yemiyo bizimki canavar gibi :D o anda bir kez daha aşık oldum racerime ve satmaktan tamamen vazgeçtim.tamirciye girdim 4 tl verip egsozu felan sıktırdım arka stopları ve arka sinyalleri kornayı yaptırdım gidonları açtırdım 25 tl tuttu egsların pimlerni sıktım.motor canavar gibi oldu.şimdi tek sorunum bi arka teker şöyle 90 ila 130 tl civrı bi racer tekeri bulabilrmiyim.muayneden geçircemde motoru :D teker cvplarınızı bekliyorum
    MotorSiklet HayaTTır

Motosikleti
    Alıntı ekarabenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.A ARKADAŞLAR ARANIZA YENİ KATILIYORUM KANUNU RACER 200 İÇİN MARŞ SORUNU YAŞANIYOR DİYOLAR YANİ MARŞ DİŞLİSİ RUBLESİNDE DOĞRUMUDUR . ÇÜNKÜ BENDE ZEALSUN ZS 200 GS VAR onun marş rublesi bilye dağıtmıştı motor ustası racer 200 ünküyle değiştirmişti 1-2 gün bindikten sonra yine aynı oldu götürrdüm tekrar bunlarda hep oluyo bu dendi ?

yorumlarınızı bekliyorum..
    Ruble Olabilir Dostum,
    Ama sürekli olan bi arıza değildir o,
    ben 4 yıl kullandım ve bır sefer dahi değiştirmedim,
    sana ya çıkma ruble kullandılar,
    yada başka bi arıza var motorunda,
    sen tam olarak sorununun ne oldugunu yaz bende sana kesın bı cvp vereyım dostum...

bu arada unutma ihtiyacın olabılecek her türlü parçayı temın edebılır....
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    zealsun zs 200 gs
    Ruble Olabilir Dostum,
    Ama sürekli olan bi arıza değildir o,
    ben 4 yıl kullandım ve bır sefer dahi değiştirmedim,
    sana ya çıkma ruble kullandılar,
    yada başka bi arıza var motorunda,
    sen tam olarak sorununun ne oldugunu yaz bende sana kesın bı cvp vereyım dostum...

bu arada unutma ihtiyacın olabılecek her türlü parçayı temın edebılır....
    eyvallah saolasın cevabın için
    şimdisöleyim sana benim motoru aldıgımda marşrublesinde sorun vardı marşa basınca şır şır die ses geliyodu ama ayak marşıyla gayet iyi çalışıyodu . götürdüm motorcuya
    rublede dedi çıkarttı fln yaptı ruble değiştirmiş tmm calısıyodu . ancak aradan 1 -2 hafta gecti ancak ben zaten sadece pazarları fln biniyodum motora. yine aynısı oldu göürdüm dedim ustaya sen bunu kendii parçasıylamı değiştirdin dedim . yok dedi racer 200 ile aynısı zaten dedi istersen gönye fln var ölce bilirsin. dedi racerdende ckmaymıs. zaten dedi 200 lüklerin hepsi böle , küçük gelio ruble pistıonu ii döndermio sıyırıo fln dedi. bu sorunu veriyor dedi.
    istersen git bütün kanuni servisleri fln sor dedi bende tmm öle diosan öle solsun dedim cıktım geldim. hala ayak marşyla anlayacağın.
    senden cvp bekliyorum lne yapmam gerek sölermisin. motorcu haklımı ?bence değil sence ?
    [B][COLOR="#FF0000"]YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR, VE BİR ORMAN GİBİ
    KARDEŞCESİNEEE...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    dostum kesınlıkle motorcu haksız,
    çünki,
    bana gelen tüm 200cc motorların hiçbirinde ruble sorunu olmadı,
    sadece 3 sefer marş motoru değiştirmiş biri geldı bana,
    usta 3 sefer marş motoru değiştirdim marş dişlilerini sıyırıyor sürekli dedi,
    bende ruble bırakmıyordur dedim,
    nedır o dedi,
    açtın ve gösterdin,
    motorun ilk marşını sağlar ve motor dönmeye başlayınca ruble devreden çıkar dedim,
    kapak açıkken çalıştırdım gösterdım anladı ne oldugunu,
    yani o ruble her zaman dağılan bişiy değildir...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    günaydın bu lastik havaları ön 32 arka 40 felan olması gerekya bende

öne 30 arkaya 36 felan basayım acemiyiz kaymasın dedik :D hacı motorun lastik havaları 20 şerdi şişirdim az, kaya gibi oldu 26 felan yaptık ikisini ya hava basan kompresör bozuktu yada ben tırstım :D fazla basmaya ama motorun lastikleri az şişirince daha az yaktı , demekki epeydir inik biniyormuşuz :D ama arka teker çok sert oluyor kayıyor çözümü yokmu bunun :D

birde motora binmiyorumya kaç gün çalıştırmayınca akü biter , yada akü soğukta mı ? biter --- kafasına göremi biter :D

özellikle uzun süre çalıştırmayınca bu motor zor çalışıyor ısınmasını beklemek gerek :D

Motosikleti
    zealsun zs 200 gs
    dostum kesınlıkle motorcu haksız,
    çünki,
    bana gelen tüm 200cc motorların hiçbirinde ruble sorunu olmadı,
    sadece 3 sefer marş motoru değiştirmiş biri geldı bana,
    usta 3 sefer marş motoru değiştirdim marş dişlilerini sıyırıyor sürekli dedi,
    bende ruble bırakmıyordur dedim,
    nedır o dedi,
    açtın ve gösterdin,
    motorun ilk marşını sağlar ve motor dönmeye başlayınca ruble devreden çıkar dedim,
    kapak açıkken çalıştırdım gösterdım anladı ne oldugunu,
    yani o ruble her zaman dağılan bişiy değildir...
    peki usta ne yapmam lazım bu zealsunların rubleleri racer200 ile aynıymıs doğrumu yoksa benim motorun sorununu hangi parcayı alarak giderebilirm
    [B][COLOR="#FF0000"]YAŞAMAK BİR AĞAÇ GİBİ TEK VE HÜR, VE BİR ORMAN GİBİ
    KARDEŞCESİNEEE...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    dostum racer'lar ile aynı dediler ise eğer aynıdır,
    fakat sürekli aynı sorunu verıyor ise sorun rubleden farklı yerde olmalıdır,
    çünki ruble zırt pırt arızalanacak bişiy değil,
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 16 kullanıcı var. (0 üye ve 16 misafir)

Bu Konudaki Etiketler