Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kanuni racer 200 HEMDE ACİL SATILIK
    kanka seni unuturmuyum ya
    imza mimza yok bundan sonra parmak basıcam:cat::cat::cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bttfemre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 HONDA CBR 600F
    selam ı aleykum arkadaslar,sizlere birşeyler sormak istiyorum,bende bu ay sonuna kadar bu motordan alıyorum inşallah.merak ettiğim bu motor 125 lık yada 150 cclık motorlar kadar serimi.yoksa kalkısklarda cokmu hantal.mesela honda cbf 150 kadar kalkıslarda serimi,eğer evet se motordan memnun kalırım,zaten bu motordan fazla serilik ve performans beklemıyorum.son hızıda 120 falan gorurse gercekten memnun kalırım,motoru almadan once sizlere bir danısayım dedim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    kardeşim emın ol yeterınce seri motor,
    senı tatmın edecektır,
    kontrol etmeyı başarabılırsen teker dahi yapabılırsın,

şimdiden hayırlı olması dılegı ile...

_________________------------------_____________________-----------------_____________________
    arkadaşlar depo işine girişim yapılmış durumdadır,
    ince ayrıntılara değinmedım bu gün ama,
    kada bir uygulama yaptım,
    dierleri bu malzeme üzerınden yürümek koşulu ile devam edecektır,....
    kenarlar bıraz daha kabartılıp bır nevii tutamak tarzı olacaktır,
    race tarzı yanii,
    sonucta kuyrukta tutamak yok,
    depoda olmalı ...

umarım bitince orj bi görüntüsü olacaktır
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    şu motor bitsin artıkkkkkkk

Motosikleti
    bitecek ama sen asker olucan sanırım:D:D

sana resim yollarım:D askerıyeye:D:D

inş istanbula düşersınde turlamak şansında olur
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    nerde o şasn abi inş

Motosikleti
    beliimi olur:D

bende hep komando olamayı istiyordum ve,
    askerliğim isteğim doğrultusunda gerceklestı:D
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    ninja 250 '11
    iyi günler bnm size bi sorum olacak ilk motorumu almak istiyorum ilk olarak cbr 125 düşünüyordum ama çok küçük görünüyor bu yüzden almak istemedim. sonra dedim ki kendimi biraz zorlayıp(maddi anlamda: ) ) hyosung 250r alayım ama açıkcası ilk motorum olacağı içinde biraz tırsıyorum başlangıç motoru olarak bi kanuni racer alsam memnun kalırmıyım size ben motoru 1 yıl kullanıp satmak için alacağım bu yüzden 2. el almayı düşünüyorum bu alış satış işleminde çok zarara girermiyim?notere verilen parada vergi fln işte başta devlete vereceğim paralar? tabi esas sorum temiz bi 2. elini ne kadara alırım ve bu motor bana sorun çıkarır mı ? cbr125 ten daha mı iyidir? şimdiden teşekkürler herşey için..

Motosikleti
    Kanuni racers 200
    Alıntı washburn24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günler bnm size bi sorum olacak ilk motorumu almak istiyorum ilk olarak cbr 125 düşünüyordum ama çok küçük görünüyor bu yüzden almak istemedim. sonra dedim ki kendimi biraz zorlayıp(maddi anlamda: ) ) hyosung 250r alayım ama açıkcası ilk motorum olacağı içinde biraz tırsıyorum başlangıç motoru olarak bi kanuni racer alsam memnun kalırmıyım size ben motoru 1 yıl kullanıp satmak için alacağım bu yüzden 2. el almayı düşünüyorum bu alış satış işleminde çok zarara girermiyim?notere verilen parada vergi fln işte başta devlete vereceğim paralar? tabi esas sorum temiz bi 2. elini ne kadara alırım ve bu motor bana sorun çıkarır mı ? cbr125 ten daha mı iyidir? şimdiden teşekkürler herşey için..
    oncelıkle merhaba dıyorum kardes ben kanunı kullanıcısı olarak motorumu kotulumem cbr kullanıcısıda kotulemez sonucta alınmıstır alınmısın kotusu olmaz bakımsızı olur.Bana göre cbr den daha karızma bı motorun olacak kanunı alırsan her kez cınlı dıyor ama japonlarada kafa tutuor. hysong konusundada motor ıyı yalnız fıyatı yukseklerde ben sana alacaksan tavsıye edıyorum.ben yaklasık 7 ay oldu alalı ve motor saat gıbı tabı bakımklarını gecıktırmedım sen alır motoruna bakmassan o motor senın elınde kalır.marka farketmez bakımsız motor ıyı deıldır.2 el motor konusundada nasıl bı motor alacaksın motoru ıyıce bılıomusun alırsın elınde kalır sonra gerı donusu olmaz bır suru paran gıder alırsın ama satarmısın bılmıyorum.2. el fıyatları 3 e var 2 e var 1.5 e var var. yanı.forum sayfalarını oku cbr ve kanunın ozellıklerı her seyı yazıyor bıraz ıncele derım.bana gore kanunı dığerlerını bılemem.hayırlı surusler.
    BiZ HeR CeVaBa BiR SoRu İLe KaFa TuTTuk

Motosikleti
    ninja 250 '11
    ya işte diyorum ya hyosung almak istiorm aslında ama onun da parası zorluo beni. ama şu anda bi kanuni alırsam bile en geç 1 yıl sonra onu satıp hyosung almak istiyorum. işte şu an merak ettiğim bir nokta da ben kanuni alırsam ikinci el bunu üstüme geçirmek için ne kadar masraf yapmam gerekir yada bu iş en ucuza nası hallolur ? çünkü motoru geri satacağım için en az zararla kapatmak isiyorum

Motosikleti
    ikinci alman senin karın olacaktır satarkende zarar tmezsin benim makina satılık gayet te bakımlı temiz motor anlaşırız iistersen benim ilk motorum deildi ve ben memnunnum askere gidiyorum vereyim sana siteden birine gitsin;)

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Alıntı washburn24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya işte diyorum ya hyosung almak istiorm aslında ama onun da parası zorluo beni. ama şu anda bi kanuni alırsam bile en geç 1 yıl sonra onu satıp hyosung almak istiyorum. işte şu an merak ettiğim bir nokta da ben kanuni alırsam ikinci el bunu üstüme geçirmek için ne kadar masraf yapmam gerekir yada bu iş en ucuza nası hallolur ? çünkü motoru geri satacağım için en az zararla kapatmak isiyorum
    Merhabaa..

1 sene gibi bir süre için alıcaksan ve sonra başka (hyo) gibi bişey alıcaksan tabiki racer alıcaksın, nedenine gelince cbr 2. el sanırım 3 ve 3,5 gibi racer 2. el yukarda arkadaşın da dediği gibi 1,5 1,7 2,0 2,5 3, böyle gidiyor yani daha ucuz daha büyük güzelliğine gelince ikiside güzel ama cbr bisiklet gibi hakkatten ordan çok şey kaybettiriyor racer alırsan cebinden daha az para çıkıcak ama satmaya gelince nasıl olur onu bilmiyorum kendimden örnek veriyim ben racer aldım şuan 8.000 km civarı artık büyütmek istiyorum belki hyo alabilirim ama ilk önce satmam lazım 2,5 gibi aldım şuan 2 ye vericem yani bu durumda 500 tl zararım oluyor ama daha satmadık tabi bakalım birde servis ücretleri var onuda kullandığımıza sayıyoruz artık.

ya arkadaşlar herkese merhabalar bi konu hakkında fikirlerinizi almak istiyorum. bende racer s 200 var sormak istediğim şu: bir depo ile kac km yol yapıyorsunun ortalama.

Motosikleti
    arkadaşlar belki konularda ilgisi olmayan ve sadece bu topıc'e bakan arkadaşlar için,
    aynı konuyu burayada açmayı uygun gördüm,,,

Mrhb Dostlarım,
    bazı arkadaşların fiber yapımı nasıl oluyor adı altında MSN den aklemesi ve,
    kolay yapabilirmiyim acaba,
    gibi sorularına yardımcı olması açısından Fiber Glass yapım aşamasını resimler yardımı ile,
    elimden geldikçe açıklamaya çalıştım...

bu malzeme büyük sanaayi tarzı nalburlarda bulunur...
    malzemeler,
    ''MALZEMELER''
    POLYESTER (ilaç gibi cıvık olan),
    KETEN (ince bir şekilde ve dağılabılen tel tel olabılen malzeme)
    SERTEŞTİRİCİ (ufak ve beyaz bi şişe,baş parmak kalınlığında oluyor)

''UYGULAMA ANLATIMI'',
    bu polyester,bunu bir kabın içine ihtiyacınız kadar koyuyorsunuz

bu sertleştirici,bunuda bir su bardağı kadar polyester ilacına yaklaşık 5 damla yeterli,,,
    fazla koyarsanız işiniz bitmeden sertleşir ve sürülemeyecek kıvama gelir ve işinize yaramaz,
    yenisini yapmanız gerekir...

bu keten,bunuda ihtiyacınız olan miktarda keserseniz,
    hem fazlası ziyan olmaz,hemde fazla bir temizlenmesi gereken yere yapılmamış olur...

NASIL UYGULANIR
    İLK Önce ihtiyacınız olan yerler için keteninizi kesersiniz.

gerekli miktarda keten kesildikten sonra,
    ketenin uygulanacağa yere önce biraz bol miktarda kalacak şekilde polyester (ilaç )sürülür,
    bunun nedeni üzerine keten koyulduğu zaman ketenin alt kısmınında ilacı yemesidir.

sonra gereken keten sürülen yerin üzerine uygulanır,
    ve sonrasında ketenin üzerine yine ilaç uygulanır ve kuru görülen kısımlar komple ıslanmış şekilde görülene kadar fırça yardımı ile ufak ufak darbeler ile ilaç ketene yedirilir...

o kuru şekilde koyulan keten ıslak bir biçime gelene kadar üzerine ilaç uygulanır...

ve sonrasındada,
    fazla sürülen ilacın akan kısımları,macun sonrası zımpara aşamasında kollarımız fazla ağrımaması için SELÜLOZİK TİNER yardımı ile temizlenir...

)işte bu kadar,

sizlere en kısa sürede (belkide yarın),
    polyester macun nasıl uygulanır'ı anlatacağım,,,

''ee malum fiber sonrası macun lazım depoya:D

Slm dostlarım,
    bu günkü konumuz fiber karışımlı macun nedir ve nasıl uygulanır olacak,,,

''MALZEMELER''
    TENEKE Kutu İçerisinde olan Macun,
    BEYAZ MİNİK ŞİŞE sertleştiricisi,

''NASIL UYGULANIR''
    ÖNCE YETERLİ MİKTARDA MACUNU SPATULA YARDIMI İLE ALIYORUZ.

sonrasında sertleştiriciden çok az mıktarda üzerine damla şeklınde uyguluyoruz,
    (fazla uygularsak çok çabuk kuruyacaktır),

sonrasında bir birine karıştırıyoruz,
    bu işlemı yaparken 2 adet spatulanız olursa daha iyi olacaktır,,,

sonrasında istediğiniz biçimde yapacağınız yüzeye sürüyorsunuz,
    ister az mıktarda yer ise parmak yardımı ile ,
    veya düz bir yüzey ise,
    spatula yardımı ile uygulanır,,,

macun sürme işleminiz bittiği zaman SELÜLOZİK TİNER ile üzerinden parmağınızla düzeltiniz.

bu sayede zımpara esnasında hem dazla ugrasmak zorunda kalmazsınız hemde görsel olarak sorunlu bölgeyi görmüş olursunuz,,,

işlem sonunda malzemeniz düzgün ve istediğiniz duruma gelince kurutma aşamasında bekletıyorsunuz,
    (ben bu işlemı akşam uygulayığ ertesi güne kadar bırakıyor ve sonrasında zımpara yapıyorum,)

[URL]

kullanacağınız zımpara macun zımparası adı altında en düşük 60 kum olarak kullanırsanız daha çok işinize yarayacaktır,,,

Kolay Gelsinnn...
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    abim gene parçalamışsın güzel yandanda hafif şişirseydin ya:d
    BENDE BENİM EGZOSU TEKE DÜŞÜRDÜM FOTOLARI EKLİYİM BARİ AMA ACAYİP ALEV ATIYOR YA OLMAZ BÖLE BİŞEY EGZOZLARI ALTTAN BİRLEŞTİRDİK ORDAN GERİSİNİDE KALIN BORU YAPTIK EGZOSUN OLDUĞU YERE İSTEDİĞİMİZ ZAMAN SÖKÜLLCEK ŞEKİLDE AMAPAT YAPTIK SESTE FENA DEİL

İŞTE EN SON OLARAKTA BÖYLE OLDU BENİM GAYET HOŞUMA GİTTİ SESDE GÜZEL AMA MEST OLDUĞUM ŞEY ALEV ATMA OLAYI EGSOZ ESKİSİNDEN BİRAZDAHA GEREK VE DAHA RAHAT HAVA ÇIKIŞI OLDUĞUNDAN SANIRIM;););)

ya arkadaşlar bugün servise gittim bende motora bazı modifiyeler yapmak istiyorum öncelikle egsozları değiştirmek istiyorum ama servisteki arkadaşlar tavsiye etmiyor sorun yaşarsın diyorlar. motora zara verir falan dediler siz ne diyorsunuz bu konuda değiştiren arkadaşlar yardımcı olsun lütfen

Motosikleti
    egzosu değiştirmende sorun olacagını sanmıyorum,
    ben zaten teke düşürüp kuyruk altına almıştım geçen yılın başlarında,
    ____________------------___________-----------_________-------______,

osmanım umarım tam alttan eklettırmemişsindir???

yarın egzosları söküp conta değiştirirmişsin gibi yapmaya çalış bakalım egzoslar çıkacakmı??

bende yaptırdım ama malesef egzosları motor bloğundan sökerken sorun yaşadım ve,
    tekrar kesmek zorunda kaldım,,,

2. bir ek yeri yapmalıyım şimdi,,,

bak bakalım egzosları sökebiliyormusun???

umutma ama,
    sonradan yine uğraşma diye şimdi görsen daha iyi olur unutma ama....

''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    hehe 10 gün içinde sökmeye gerek kalmaz heralde artık gelince devam edicz gibi görünüyor satılmadı gelince full modifiye devam

Motosikleti
    GT250R
    hayırlısıyla git gel Osman
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    osman bu gidişle motor senın gıdecegın gun hazır olucak galıba:D
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 21 kullanıcı var. (0 üye ve 21 misafir)

Bu Konudaki Etiketler