Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Racer Kullanıcıları

Motovento
    REKLAM ALANI
    muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Arkadaşlar yeni aldığım ikinci el racer ile ilk uzun yolu yaptım sayılır b.evlerden b.çekmece pek uzun sayılmaz ama.

Geri dönüşte motor çalışmadı baya uğraştırdı kontağı açtığımda 4 lü ler sık sık yanıp söndü daha önce yapmıyordu marş basıyor ama çalışmadı ayak pedalını denedim oda baya zorladı beni belki bir püf noktası vardır bilemiyorum yeniyim nede olsa bende son çare vurdurarak çalıştırdım b.çekmeceden bir daha hiç durmadan geldim, geldiğimde biraz ses vardı bi kontrol ettim zincirde baya bir gevşemişti öylece bıraktım çalışmamasının sebebi sizce nedir arkadaşlar motor 60 km aldığımda zaten hiçbiryeri sıkılmamış servise gitmemişti zaten sıfırdı motor ben bir iki yerini sıktım ama servise gidicez anlaşılan birde direksyon da baya ses var boşluk var fabrikadan çıkarken motoru tükürükle yapıştırmışlar heralde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı muratq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yeni aldığım ikinci el racer ile ilk uzun yolu yaptım sayılır b.evlerden b.çekmece pek uzun sayılmaz ama.

Geri dönüşte motor çalışmadı baya uğraştırdı kontağı açtığımda 4 lü ler sık sık yanıp söndü daha önce yapmıyordu marş basıyor ama çalışmadı ayak pedalını denedim oda baya zorladı beni belki bir püf noktası vardır bilemiyorum yeniyim nede olsa bende son çare vurdurarak çalıştırdım b.çekmeceden bir daha hiç durmadan geldim, geldiğimde biraz ses vardı bi kontrol ettim zincirde baya bir gevşemişti öylece bıraktım çalışmamasının sebebi sizce nedir arkadaşlar motor 60 km aldığımda zaten hiçbiryeri sıkılmamış servise gitmemişti zaten sıfırdı motor ben bir iki yerini sıktım ama servise gidicez anlaşılan birde direksyon da baya ses var boşluk var fabrikadan çıkarken motoru tükürükle yapıştırmışlar heralde
    Sayın arkadaşım. Şu saydığın sorunların için sıralayalım şöyle:

- Motorun çalışmaması birkaç sebep olabilir. Makine boğulmuştur. 3 saatten fazla kaldıysa park halinde jigle şart oluyor. Jiglesiz denediysen birde üstü üstüne boğduysan makine o yüzden çalışmamıştır. Ayak marşı bana dert. Ben söktüm zaten.

- Zincir gevşemesi dert değildir. Kafaya takmaya değmez. O kolaylıkla sıkılır. Servis bir göz gezdirsin makineye. İyice bir incelesinler. Öyle yollara çık bence.

- Direksiyon sorunu bendede başıma geldi. Maalesef yollarımız bozuk olduğundan , dangır dungur gitmek zorundayız. Tümsekler , dolgular, çukurlar. Heryer gevşeyip boşluk yaratıyor. Direksiyon gidonunun ortasında büyük nikelajlı parlak bir somun var. Depo ile göstergelerin arasına denk geliyor. O somunun altındaki dişli ince somunlar sıkılmalı büyük bir olasılık ile. O sorunuda servis hall eder.

- Sıkma işlemine gelince. Bende zaman zaman alıyorum elime takımları , orasını burasını sıkıyorum. Her makinede olur. Yollar kaymak asfalt değil. Gevşemeler çok oluyor.

Kal sağlıcakla dostum.
    Selamlar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    Alıntı selcuk543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kusura bakmayın ama bu motorlar çok çirkin ya sağlamlığını hızını bilmem ama bence motor dediğin birazda göze hitap edecek tasarımcısı kimmiş acaba bunun belliki baya zevkli bi adammış
    selçuk543 sanırım yanlış tapige yazdın sen bu yazıyı 200 cc lik motosikletlerin içinde en gösterişlisi ve en cok göze hitap eden motosikler racer200.motora bakan dönüp bi daha bakıyo 200 yazısını görmeyen vatandaşlarda 600 cc mi diye soruyolar.kırmızı ısıklarda yanımıza yaklaşan 600 cc ve üzeri motosikletlerin sürücülerinin ara gaz verip yarışalım dedigini saymıyorum bile

Motosikleti
    600F
    adnan çok sağol verdiğin bilgiler için birde servis olayını sorucam bu dediğin olaylar için sanırım garanti işlemez benim motorun garantisi var ama daha garanti kağıtını alamadım bulamadı eski sahibi bulunca alırız inşallah da serviste bi proglem olurmu diye düşündüm birde önerdiğin servis varmı sende ist avrupadasın sanırım sen nereye götürüyorsun servise?

Alıntı ayhanbebit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam benim aküde dertli, servis garantiden değiştirmeye sıcak bakmıyor , yeni aküyü nereden aldın kaç amper aldın , bilgi verirsen sevinirim, birde kuru tip bakımsız akü (ups aküsü) tavsiye eden -kullanan arkadaşımız varmı grupta.
    Şimdiden teşekkürler.

hocam canavar gibi olmuş
    cidden tebrikler
    umarım bilgini ve tecrübeni bizle paylaşmaya devam edersin , bu sistemi bizde yaptırıp daha güvenli sürüş keyfine ulaşırız, yaptırdığın ustayı mahzuru yoksa söylermisin
    Şimdiden teşekkürler
    dostum garantisi devam ettigi sürece degiştirmek zorundalar ben 3 kere degiştirdim

aynen katılıyorum ve sorun bir modeli bende var ve şu mahkemelik arıza nedeniyle yasal yönden hakkımı arıyorum arkadaşlarından filan düşünen varsa parasını çöpe atmasın ve almasın aldıgına çok pişman olur

[bu motru alarak hata yapmışsın bende var aynı motordan ve dökülüyo elinden çıkarmaya bak

bu motru alarak hata yapmışsın bende var aynı motordan ve dökülüyo elinden çıkarmaya bak

Alıntı muratq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adnan çok sağol verdiğin bilgiler için birde servis olayını sorucam bu dediğin olaylar için sanırım garanti işlemez benim motorun garantisi var ama daha garanti kağıtını alamadım bulamadı eski sahibi bulunca alırız inşallah da serviste bi proglem olurmu diye düşündüm birde önerdiğin servis varmı sende ist avrupadasın sanırım sen nereye götürüyorsun servise?

Arkadaşlarlar Ben Bu Motoru Ilk çıktıgında Aldım Ve Aldıgıma Bin Pişmanım Motor Daglıyo Ilk 5 Ayda Yaptıgı Arzalar 4 Amontüsör Kadro çatlaması Yag Yakması Her Iki Eksozunda Bozulması Daha Aklıma Gelmeyen Arızalar Bu Motora Para Baglamayın Paranızla Rezil Olursunuz Ben şuanda Aldıgıma çok Pişmanım Ve Yasal Hakkımı Arıyorum Bende Tavsiye Paranızı çöpe Atmayın

Motosikleti
    600F
    Herkeze Selamlar,

Benim racer'den bir resim

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Lacivert-25 dostum senın amacının ne oldugunu bilmiyorum,
    şu bir gerçeğe benziyorki,
    senın bır motosıkletın oldugunu dahı dusunmuyorum,
    ve sen bu mılletı çekemiyorsun,
    yazdıgın yazıların hepsı ''kopyala yapıştır'' tarz'lı yazılar,
    __________________________________________________ _______________

Muratq Arkadaşım avrupa yakasında neredesın bilmiyorum ama,

G.O.PAŞA,,, Küçükköyde Reis Motor 0212 617 53 38
    Bağcılarda,,, Yüzyıl'da Moto Ref 0212 629 10 00

Ben Bu Servisleri Kullanmaktayım,
    Modifiyeli Yeşil Racer'ı var dersen tanırlar saten:D:p:p

servis kağıdı için sorun olacağını düşünüyorum,
    motoru aldıgı yere gıtsın ve tekrardan istek açsınlar,
    pc üzerinde kaydı bulunuyordur saten bakımlarına dair,,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ThugLord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Freedom 200
    Selam arkadaslar bende Kanuni nin Freedom 200 modeli var bu modeli Racer modeli ile ayni özelliklerde die buraya yazdim benim bir kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1. Egzos modifikasyonu yapmayı düsünüyorum bu konuyu önceden deneyen varmı yapılan işlemden gecerli sonuçlar alınıyormu.

2. Motorda modifikasyon için neler yapılabilir.

3. Motordaki zincir dişlisini 1 kademe buyutmeyi düşünüyorum acaba bu işlem motoru yorarmı, hız ve performasta değişiklik olurmu ?

simdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı ThugLord adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar bende Kanuni nin Freedom 200 modeli var bu modeli Racer modeli ile ayni özelliklerde die buraya yazdim benim bir kac sorum var yardımcı olursanız sevinirim.

1. Egzos modifikasyonu yapmayı düsünüyorum bu konuyu önceden deneyen varmı yapılan işlemden gecerli sonuçlar alınıyormu.

2. Motorda modifikasyon için neler yapılabilir.

3. Motordaki zincir dişlisini 1 kademe buyutmeyi düşünüyorum acaba bu işlem motoru yorarmı, hız ve performasta değişiklik olurmu ?

simdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
    Selam dostum. Freedom modelini hiç tanımıyorum .Yazdığına göre racer ile benzer. bilmiyorum. 3. madde ile ilgili şunu diyebilirim. Ön dişliyi büyütürsen hız artar . motor rahatlar. kalkış ve rampa performansı düşer . fakat aşırı bir düşme değil tabiki bu. hatta belli ettirmez bile. ben ön dişliyi söktüm. 15 yerine 17 taktım. Hız arttı harika. kalkış ve rampa sanki aynen kaldı.
    İnşallah yardımcı olmuşumdur.
    Hoşçakal.

ThugLord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Freedom 200
    tt Adnan görüslerini değerlendirmeye aldım hatta sorularımın içinden 3 üncü maddeyi tamamen cıkarabilirim yardımların için çok saol.
    Motora egzos sectim hatta kapora bile verdim egzos olarak yoshimura nın bir modelini dusünüyorum fiyat olarak biraz abes ama ses ve performansı garanti ediyolar.
    ben su egzosu dusunuyorum tabı dısı farbonfiber deılde nikelanj olanı sizce doğru bir seçimmi ?
    [B]Only Racer[/B]

Motosikleti
    dostum yoshımura gusel ve kendını kanıtlamış bir egzost markası,
    ama bır egzost'a da 400 lıra verılmez ,
    en azından kanuniye gitmez,
    bende arastırdım,
    hatta,
    ''teknık oto sanayıde buldumda topkapıda,
    ferık egzost dıye,
    adama acro egzostları bozdurmuşlar,
    benım egzost için 600 cektı,
    bende o kadar para düşünmedıgım için yaptırmadım,
    adam garantı vermıştı,
    begenmedıgın an getır düzenlerım dıye,
    ve alacagım ses 600 rr ile aynı diyede garantı etmıstı,
    ama yaptırmadım işte,
    sonucta KANUNİ,

madem kafana koymuşsun,
    hayırlı ugurlu olsun,
    eğer ist bıryerde isen taktırdıktan sonra dınlemek isterim,

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun,
    bu arada motordakı dışlerle oynarken dıkkat edin,
    dişler yuvaya değmesın,
    ve zincirle bir değiştirın,
    yoksa yenı parca eskıler nedenı ile aşınıacaktır...

ve birde senın motorun bir resmini atarsan sana modifikasyon hakında yardımcıda olabılırım,
    :d
    ben severımde modifikasyn işlerini:d:D
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

bide kanuni çift eksoz al sana 800 ytl
    şaka bi yana da aynı sesi verecek sadece görüntüsünün değişmesini sağlicak egsoz modelleri olursa bence daha makbul yani fiyat biraz abes gerçekten

Motosikleti
    bu arada arkadaşlar,
    dopo üzeri tank pad için:
    GÜNGÖRENDE
    yulgen@msn.com
    yıldırım ulgen 0212 637 84 33
    burada isteğe özel basılabılıyor,
    ve pıyasanın yarı fiyatına,

MOTO SAY
    BAYRAMPAŞA OTOGAR YOLUNDA ZÜMRÜT SOKAK,
    0212 613 32 87
    ve birde motorunuzun rengine ve sizin isteğinize özel renkte ve desende koltuk,elcik,top case (arka çanta,)sosis çanta,
    ve bilimum deri ve winneks malzemeden döşeniyor,
    hemde çok uygun fiyata
    bakın koltuk üzerinde::::
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı selcuk543 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya arkadaşlar kusura bakmayın ama bu motorlar çok çirkin ya sağlamlığını hızını bilmem ama bence motor dediğin birazda göze hitap edecek tasarımcısı kimmiş acaba bunun belliki baya zevkli bi adammış
    sn selcuk543,
    ya ömürsün be kardeş. ))))))))) ne kusura bakacağız.
    valla tasarımcısını tanıma imkanım olmadı. yoğunum bu aralar. sen aldığın herhangi bir tekstilin tasarımcısı ile tanışıyormusun ? ))))
    Motor 10 numara değil , ama 7 numarada değil.
    Sen ne biniyorsun bilmiyorum , yinede mutluluklar. )))))))))

Beyler egzos yaptırmak isteyen varsa bana özel den mesaj atabilir. Benim arkadaşım kendisi egzost yapıyor. Hem uygun fiyat hem isteğe göre.
    Kendiside motor biniyor ve egzosları kendi yaptı.
    Selamlar

Kanuni Racer Hakkında Bende Bilgi Almak İstiyorum

titanxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba STR 250cross + mondial xtreme supermoto
    Alıntı SorunluWelet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel demişinde ne tür bir bilgi istiyosun neyi merak ediyosun yazmamışınki hem forumda her türlü bilgi mevcut biraz göz gezdirirsen bulabilirsin.kolay gelsin

Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı SorunluWelet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım,
    Doğru topicdesin. Öncelikle merhaba, Racer 200 ' mü almayı düşünüyorsun? Herneyse. Sen , bu sayfaları gözden geçir. Göreceksinki epeyce bilgiler var. Tüm arkadaşlar bilgilerini paylaşmışlar, tecrübelerini aktarmışlar ve sorunların çözümlerini anlatmışlar burada. Sana bol eğence ve kolay gelsin dostum.
    Selamlar

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R

muratq kac paraya aldın motoru? kac km de aldın bide ? ruhsat işlemleri ne kadar tuttu bide ?

Motosikleti
    Bısan Lıfan Shalter 125
    [QUOTE=osman_22;1111289]
    Bu makınelerın su an kı fıyatı nedır?Bılgılendıren olursa sevınırım.Tkı bı makınaya benzıo..

ufuch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    harrbiden ne kadar şuan ki fiyatı çok güzel motsiklet walla renk te süper

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 38 kullanıcı var. (0 üye ve 38 misafir)

Bu Konudaki Etiketler