Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    undone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS , 2014' R1200 GS ADV.
    Alıntı sgeray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Haftalardır foruma uzaktan bakıp duruyorum, sonunda buradayım. Sanırım aranızdan en acemi olan benimdir, o nedenden ötürü aptalca şeyler sorarsam kusuruma bakmayın lütfen.

2014 siyah FZ8 3 aylık sipariş döneminin ardından Nisan 16 da elime ulaştı, sorularımda başladı. Size zahmet aşağıda yazacağım maddeler hakkında yardımcı olmaya çalışırsanız çok sevinirim.

- Ön cam, sürüşe doğrudan etki edecek bir şey mi? Yani daha mı dengeli olur?
    - 1300KM yi geçtim, görüyorum ki 1000KM civarı eksoz değiştirmekte bir sakınca bulmuyorsunuz. Yamaha'nın kendi sitesinde önerdiği eksoz biraz pahalı gibi geliyor, aksi durumda ise garanti dışına çıkar diyorlar. Siz bir alternatif biliyor musunuz? Ya da babalar gibi ödeme mi yapmamız gerekiyor?
    - Motor koruma demiri teoride pek kullanışlı gibi değil, yanılıyor muyum? Sanki radyatör korumaya öncelikle ihtiyacım var, üzerine gelenleri gördükten sonra.
    - 1-2-3 vites değişimlerinde özellikle ışık bölgerinde motorun arkası çok güzel özgürlüğünü ilan ediyor, ilk önceleri çok korktum hatta 2 gün motora binmedim, ama şimdi eğlenceli bile oluyor diyebilirim, sonuç olarak normal mi? Yoksa lastik değişimi önerir misiniz?
    - Depo üzerine ıslak koruyucu film kaplattım, uygun bir tank pad bulamadığım için (depo üzerinde kabartma&vernikli FZ8 şeridi var), çok mu zorlama durur sizce? Alternatif?
    - Son olarak, bir türlü içime sinen bir mont ve pantolon bulamadım, 2 takım aldım fakat hepsi emanet gibi duruyor, açıkcası yakışmıyor. Doğrudan verebileceğiniz bol çeşit olan bir adres mevcut mu? İstanbul ve Sakarya tercihimdir.

İlk gönderi için çok uzun oldu, umarım canınızı sıkmaz.

https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/s...140412_001.jpg
    https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/s...140412_002.jpg
    https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/s...140412_003.jpg
    https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/s...140412_004.jpg

Saygılarımla.
    Bu şeritleri sonradan yaptırmamız mümkün mü ? çok hoşuma gitti..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rocker06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 yamaha fazer 8 abs beyaz
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hallettiğine sevindim
    bende almıştım cihan çok teşekkür ederiz artık radyotör korumayıda bekliyoruz senden ;)

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Onu da arkadaş yapacak da diğer marka ve modellere aksesuar üretmekten bi sıra getiremedi bizim radyatör korumaya..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Cihan şu an kullandığın jant şeridini nerden bulabilirim ? ve tekrar bi fotoğrafını yükleyebilir misin ?

sgeray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8, ELAND 200 ATV
    Alıntı undone adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu şeritleri sonradan yaptırmamız mümkün mü ? çok hoşuma gitti..
    Merhaba,

Benim görmeden önce sipariş ettiğim ve sonra fuarda gördüğüm model de jant üzerinde şerit ve depoda şerit yoktu, açıkcası teslimatta sürpriz oldu ve çok sevindim. Fakat nereden bulunur, var mıdır bilemiyorum. Hatta bu şeridi kapamayacak bir tank pad bulamadığım için ıslak film kaplattım.

Saygılarımla.

Motosikleti
    Alıntı sgeray adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Benim görmeden önce sipariş ettiğim ve sonra fuarda gördüğüm model de jant üzerinde şerit ve depoda şerit yoktu, açıkcası teslimatta sürpriz oldu ve çok sevindim. Fakat nereden bulunur, var mıdır bilemiyorum. Hatta bu şeridi kapamayacak bir tank pad bulamadığım için ıslak film kaplattım.

Saygılarımla.
    Bu tarz bi şerit bulup üstüne şeffaf bi tank pad yapmak istiyorum aslında çok şık durur eminim. Bu arada kazasız belasız iyi günlerde kullanın efenim.

Motosikleti
    FZ8, ELAND 200 ATV
    Bu tarz bi şerit bulup üstüne şeffaf bi tank pad yapmak istiyorum aslında çok şık durur eminim. Bu arada kazasız belasız iyi günlerde kullanın efenim.
    Teşekkür ederim, hepimiz inşallah. Benimde güzel bir şeffaf tank pad arayışım devam ediyor.

Motosikleti
    fazer8
    Yeni fazerci arkadaslara selam. Hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler diliyorum. Fazer800 de 3. yilini tamamlamak uzere olan bir kardesiniz olarak tavsiyem oncelikle ne koruma aksesuarlari ne de cam vs. Ilk olarak ustunde gelen lastiklerden kurtulun. Mevcut bridgestone lar lastik degil cunku. Herkese keyifli surusler...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Cihan şu an kullandığın jant şeridini nerden bulabilirim ? ve tekrar bi fotoğrafını yükleyebilir misin ?
    Ben şeritlerimi İzmir'de yaptırıyorum Özgür. İzmir'de Yıldız Motor'un yanında, sadece motosiklet giydirmesi, stickerları vs. yapan bir yer var. Bundan önceki motoruma da buna da oradan aldım şeritlerimi.. İstediğin tarzda gayet de kaliteli şerit yapıyor adam

Bunlar da eski motorun bir iki fotoğrafı. Yakından bulamadım, buradan görünüyo şeritler. Fazer 6'ya yaptırdığım model, karşılıklı Fazer yazılı düz jant şeridiydi. Şimdikini de üç parçalı kademeli yaptırdım.. Bu tarz varyasyonlar arttırılabilir tabi..

Alıntı fazermat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni fazerci arkadaslara selam. Hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler diliyorum. Fazer800 de 3. yilini tamamlamak uzere olan bir kardesiniz olarak tavsiyem oncelikle ne koruma aksesuarlari ne de cam vs. Ilk olarak ustunde gelen lastiklerden kurtulun. Mevcut bridgestone lar lastik degil cunku. Herkese keyifli surusler...
    Evet haklısın
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

rocker06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 yamaha fazer 8 abs beyaz
    Nerdeyse 1 aydır bekliyorum bugun geleceğini söyledi bayii umarım bu bekleyiş son bulur bende artık gazlamak istiyorum.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı fazermat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende şu ana kadar lastiklerden çok memnunum. 1 parmak kalana kadar yatırıyorum ama kayma vs gibi bir sıkıntı yaşamadım. BT 021, BMW'den, Yamaha'ya kadar birçok üretici fabrika çıkışı kullanıyor. Bu lastikte bu gibi sorunlar olsa 2011'den 2014'e kadar bu lastiği çoktan değiştirirlerdi. Ya da Bridgestone üretimden kaldırırdı. 1200TL civarı olan bir lastiğin kötü olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Para yalan söylemez. Sadece size naçizane tavsiyem lastik hava basınçlarını üzerindeki yazan max değerlere göre değil bizim yollarımıza uygun bir değerde tutmanız.

Birde şunu belirteyim 2013 yılı ile beraber, fz8 ve fazer 8'de ön ve arka amortisörler ayarlı tipler ile değiştirildi, bununda lastiğe etki edeceğini düşünüyorum. Biri çıktı bu lastiklere kötü dedi tamam herkes kötü biliyor artık.

Son 3 sene içerisinde Metzellerde mıchelında kullanan birisiyim birazda gazlamayı severim inanın arasında hissedilir bir fark yok boş yere paranıza yazık etmeyin.
    xismailaydin bunu beğendi.

sa millet

https://www.facebook.com/photo.php?v=10204019083225487&set=vb.1475780982&ty pe=2&theater

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı iayvaz-fz8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa millet

https://www.facebook.com/photo.php?v=10204019083225487&set=vb.1475780982&ty pe=2&theater
    Yol güzelmiş. Nerede bu yol?
    "CaRPe DieM"

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    arkadaşlar bi muhabbettir gidiyor... ''lastikler kötüymüş'' kötü bi lastik olsa bu adamlar koskoca bridgestone firması olarak bu güne kadar bi düzenleme yapmazlarmıydı? benim lastik basınçları fabrika verileriyle aynı ve de hiç bi sorun yaşamadım. abs bile nadir devreye gidiyor... virajda hiç bi kayma yaşamadım. kalkışlarda kaymak asfaltta (sıcak) tamgaz yaparsanız o lastikde japon yapıştırıcı olsa yine de gezinir... şahsi görüşüm

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı mehmetoguzzz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi muhabbettir gidiyor... ''lastikler kötüymüş'' kötü bi lastik olsa bu adamlar koskoca bridgestone firması olarak bu güne kadar bi düzenleme yapmazlarmıydı? benim lastik basınçları fabrika verileriyle aynı ve de hiç bi sorun yaşamadım. abs bile nadir devreye gidiyor... virajda hiç bi kayma yaşamadım. kalkışlarda kaymak asfaltta (sıcak) tamgaz yaparsanız o lastikde japon yapıştırıcı olsa yine de gezinir... şahsi görüşüm
    delinin biri kuyuya bir taş atmış, kırk akıllı çıkaramamış

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

Lastiğin raf ömrü olmasa şu yok parasına satanlardan alıp kenara kayacağım. 400-500tl veriliyor çok komik bir rakam yazık, vede alacağı lastik ondan iyide değil. Super sport lastiği ile Sport Touring lastigi ayrıdır bunu da unutmayalım.
    mehmetoguzzz bunu beğendi.

efsane_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu da arkadaş yapacak da diğer marka ve modellere aksesuar üretmekten bi sıra getiremedi bizim radyatör korumaya..
    radyatör korumaya ben de şimdiden talibim

Servisten motoru teslim alırken ilk söyledikleri "abi lastikleri değiştir, çok güvenme bunlara" demek olmuştu ama henüz bir sorun yaşamadım, umarım yaşamam da çünkü ömrünü tamamlayana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.

Motosikleti
    FZ8, ELAND 200 ATV
    Alıntı efsane_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radyatör korumaya ben de şimdiden talibim

Servisten motoru teslim alırken ilk söyledikleri "abi lastikleri değiştir, çok güvenme bunlara" demek olmuştu ama henüz bir sorun yaşamadım, umarım yaşamam da çünkü ömrünü tamamlayana kadar değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Daha önce belirttiğim gibi en aceminiz benimdir. Banada servis "lastiklere pek güvenme, biraz dolan, beğenmezsen değiştiririz" dedi ama sonuçta servisin her işten %20 oranında pay aldığını düşünecek olursam, bu lastik işini benim acemiliğime ve "heyecanıma" bağlamak şu an için işime geliyor

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Bugün, Manisa siyah bir fazer8'ine daha kavuştu. Arkadaşım BMW K1200S'ini sattı ve sıfır full givi çantalı fazer8 aldı. Şuan Aydın semalarında gelmekteler

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Millet BMW'lerden Fazer 8'e dönüş yapıyor. maşallah diyelim.. Nazar değmesin 8'cilerimize..

Hayırlı olsun
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün, Manisa siyah bir fazer8'ine daha kavuştu. Arkadaşım BMW K1200S'ini sattı ve sıfır full givi çantalı fazer8 aldı. Şuan Aydın semalarında gelmekteler
    manisada siyah fazer8 hemen satıyorum motorumu Hayırlı olsun sekizciler çoğalıyor manisada. Tanıdığım bir çok kişi var sekize epey kafası yatan. Yakın bir zamanda geçişler başlar.

Bmw'nin ..tü ağır olur diyorum.

Adamı kandırdın yani anıl helal olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)