Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    8 ciler merhaba

fazer600 ve fazer 1000 e kıyasla nasıl bir motor 800?bunları kullanmış olanlar kısaca yorum yapabilirlermi?
    Fazer 800 bir çok yönden sürücüsünü tatmin edecek özelliğe sahip bir motor. Mükemmel sürücü konforu ve tork egrisi var. Benim görüşüm 800 piyasaya yeni nüfüz ediyor. Bu sene iyi bir satış rakamı yakalayacak diyorum.

Kısaca bahsetmek gerekirse estetik açıdan eğzos görüntüsü hariç hiç bir eksisi yok diyebilirim. Arka mafsal ve amortisör olayı mükemmel olmuş sürüş konforu arttırılmış. Viraj ve manevra kabiliyeti çok daha güvenli ve kullanışlı.(2013 modeller için) Frenlemesi zaten tartışılmaz. Şehir içi kullanımı çok rahat. Yakıtı ise 6 göre en fazla 1lt oynar. Gelelim makine performansına şanzuman farkı nedeni ile vites geçişleri çok güzel,kemikli değil. Makinenin torku yüksek olduğu için kısa mesafede 600 göre daha çabuk sürate biniyor. 1000'lik denemedim ama çok farklı olacağını zannetmiyorum. Sonuçta alt takım ve şase aynı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

[QUOTE=cihan54;3314250]Arkadaş da aynı şekilde çok çabuk yedi lastiği. 3-4 ayda bi M5 yedi.. Şimdi ikimiz de beraber PiPo3 aldık. Bakalım ne kadar zamanda hangimiz önce yiycek lastiği
    Rölantide stop etme mi, üstüme iyilik sağlık.. arkadaşta da yoshi var. hatta telde görüştürmüştüm sizi beyaa..

O zaman yazın benimki ile deneriz. Ben egzoz ve hava filtresi takılması nedeniyle orjinal ayarların karışımı değiştiği için gaza fazla dokunma ihtiyacı duyuyor olabilirsin diye düşünüyorum.
    initial-D bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efsane_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar,
    forumu fazer almayı düşündüğümden beri takip ediyorum yazmak bugüne kısmetmiş.
    Ben de hem yapmış olduğunuz yorumlardan hem de fazer'ın duruşundan etkilenerek 15 gün önce beyaz fazer 8 aldım.
    Bayinin dediğine göre en geç önümüzde ki hafta motoru teslim edeceklermiş, sabırsızlıkla o günü bekliyorum

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    bana da ay sonunu bulabilir dediler

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Çok büyük beklentilere girmeyin yine de.. Bildiğim kadarıyla sevkiyat firmasının gümrük sıkıntıları devam ediyor.. Biraz sabır bence
    "CaRPe DieM"

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    yaz geldi buralara... beklemesi sıkıntı veriyor insana...

Motosikleti
    Honda1000RR
    Bunca bekleyişten sonra geldiğinde gözünüz gibi bakarsınız artık.

Fazer 800 tarzı nedeniyle dünyada supersport motorların satışları da dusuyor. Benim de bir önceki motorum r6 dı. Motorun sesi soluğu oturuş şekli makinenin sesi performansı adamı sürekli dürtüyordu. Basmamak elde değil sanki. Şimdi 800'le gayet iyiyim gezmenin tadına varmaya başladım ve beni r6 kadar tahrik etmiyor. Son sürat hariç ara hızlanmaları çok iyi gayet tatminkar ve r6'dan çok daha az yakıyor yanında rahatlığı konforu cabası, tartışılmaz dahi.

Yani benim gibi düşünenlerin sayısı artıyor demekki.Tüm fazer 800 kullanıcılarını ve kullanacaklarını seçimlerindeki doğruluktan ötürü yürekten kutluyorum.
    maverıck bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 8
    ben de okuduğum kadarıyla gerek şehiriçi gerekse uzun yolda rahat edebilecek bir motor olarak görüyorum fazer'ı. nabza göre şerbet verme konusunda da gayet başarılı sanırım

Merak ettiğim bir şey var motora kasko yaptıran oldu mu hiç aranızda ? Ben direk kasko yaptırmayı düşünüyorum.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Lastik hakkında şunu söyleyeyim, internette bir deli taş attı diye herkes lastik değiştirme macerasında! Arkadaşlar BT021 gerçekten iyi lastik, sorun lastikte değil, sorun ya motorunuzun amortisör ayarında ya da sizde! Bende en dip noktanın 1 cm yanına kadar yatırıyorum daha kaydığını görmedim. Sorun varsa motorunuzda bir ayarsızlık durumları var, lastikleri değiştirseniz de çok farklı bir duruma geleceğini zannetmiyorum. Motoru geçtik,sorun bizim kullanma şeklimizde de olabilir. Geçen hafta 3 günlük eğitim aldım,gerçekten acayip faydasını görüyorum,bu benmiyim dediğim noktalar çok...mesela 40km/h hızda kazık fren yapıp,arkayı kilitleyip 10m kaydırmak bana göre değildi...Lastiği boşverin sorun ya motorunuzdaki ayarlarda, ya sizde hiç yoktan lastiğe para gömmeyin. Bir video'da lastik berbat denildi,milletin kafasına enjekte edildi adam ufacık kaymada lastikte iş yok deyip değiştirmeye başladı,bence psikolojik bir durum oluştu. Eski motorumda Metzeler M3 Sport vardı,BT021'den kötü yol tutuyordu ama motor bambaşka bir klasmanda idi!
    Belki o test yapılırken lastik basınçları uygun değildi vs vs...Mesela o testte grenajla depo arasına parmak giriyor deniliyor,ben şimdiye kadar o şekilde bir Fazer8-fz8 görmedim,bende tırnak ancak girer. Oradaki sorunda servisini kim yaptıysa o motorun hava filtresi üst kapağı olan o parçayı tam oturtmaması,sonra parmakta girer,kolda...ama aea'ın o videosu çok kişiyi etkiledi,herkes lastik diyor,aralık var diyor,işçilik kötü diyor...alın canlı canlı görün,ya da test etmeyi deneyin!
    cihan54 ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Valla Ben Battlax'ın kötü olduğunu düşünerek değil, tamamen kendi açımdan düşünerek değiştirdim lastiklerimi. Önceki motorlarım için de bu şekildeydi. İçimde tedirginlik şüphe olmasın diye.. Ki PiPo3'lerden de memnun değilim. Virajı gayet iyi, ama kalkışa alışamadım bir türlü.. Gaz da çekmiyorum, hafi hafif rölantide kalksam bile arka gezmeye başlıyo.. Bu arada lastik hava basınçlarından da şüphe etmiyo değilim. motorda da 36-42 lastikte de 36-42 yazıyor. Ben o havayı bastığımda motor takoz gibi oluyo, balonun üzerinde sürüş yapıyormuş gibi oluyorum. Kimine soruyorum 29-30 basıyorum diyor, kimisi 30-35... İçimde ukde kaldı resmen hava basınçları.. Hep muallak.. Ama; standart rakamlar yanlış, bundan neredeyse emin olmak üzereyim..
    MNS-FZ6 bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Ben Battlax'ın kötü olduğunu düşünerek değil, tamamen kendi açımdan düşünerek değiştirdim lastiklerimi. Önceki motorlarım için de bu şekildeydi. İçimde tedirginlik şüphe olmasın diye.. Ki PiPo3'lerden de memnun değilim. Virajı gayet iyi, ama kalkışa alışamadım bir türlü.. Gaz da çekmiyorum, hafi hafif rölantide kalksam bile arka gezmeye başlıyo.. Bu arada lastik hava basınçlarından da şüphe etmiyo değilim. motorda da 36-42 lastikte de 36-42 yazıyor. Ben o havayı bastığımda motor takoz gibi oluyo, balonun üzerinde sürüş yapıyormuş gibi oluyorum. Kimine soruyorum 29-30 basıyorum diyor, kimisi 30-35... İçimde ukde kaldı resmen hava basınçları.. Hep muallak.. Ama; standart rakamlar yanlış, bundan neredeyse emin olmak üzereyim..
    sakalımız da var ama neyse

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik hakkında şunu söyleyeyim, internette bir deli taş attı diye herkes lastik değiştirme macerasında! Arkadaşlar BT021 gerçekten iyi lastik, sorun lastikte değil, sorun ya motorunuzun amortisör ayarında ya da sizde! Bende en dip noktanın 1 cm yanına kadar yatırıyorum daha kaydığını görmedim. Sorun varsa motorunuzda bir ayarsızlık durumları var, lastikleri değiştirseniz de çok farklı bir duruma geleceğini zannetmiyorum. Motoru geçtik,sorun bizim kullanma şeklimizde de olabilir. Geçen hafta 3 günlük eğitim aldım,gerçekten acayip faydasını görüyorum,bu benmiyim dediğim noktalar çok...mesela 40km/h hızda kazık fren yapıp,arkayı kilitleyip 10m kaydırmak bana göre değildi...Lastiği boşverin sorun ya motorunuzdaki ayarlarda, ya sizde hiç yoktan lastiğe para gömmeyin. Bir video'da lastik berbat denildi,milletin kafasına enjekte edildi adam ufacık kaymada lastikte iş yok deyip değiştirmeye başladı,bence psikolojik bir durum oluştu. Eski motorumda Metzeler M3 Sport vardı,BT021'den kötü yol tutuyordu ama motor bambaşka bir klasmanda idi!
    Belki o test yapılırken lastik basınçları uygun değildi vs vs...Mesela o testte grenajla depo arasına parmak giriyor deniliyor,ben şimdiye kadar o şekilde bir Fazer8-fz8 görmedim,bende tırnak ancak girer. Oradaki sorunda servisini kim yaptıysa o motorun hava filtresi üst kapağı olan o parçayı tam oturtmaması,sonra parmakta girer,kolda...ama aea'ın o videosu çok kişiyi etkiledi,herkes lastik diyor,aralık var diyor,işçilik kötü diyor...alın canlı canlı görün,ya da test etmeyi deneyin!
    Bende lastiklerinde hiç bir sorun görmüyorum. Aynen astral katılıyorum. 2013'te yazılım amorisörler ve koltuk yapısı değişti. Bunlarıda göz önünde bulundurmak lazım.

undone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FAZER 8 ABS , 2014' R1200 GS ADV.
    Fazer teslim alacak arkadaşlar , motorlarınızla ilgili bi gelişme var mı acaba ?

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Bugün parayı verdim yarın bayiye gelecekmiş motor

Motosikleti
    bizde bekliyoruz , dediklerine göre bu gece en geç yarın sabah geliyormuş umarım bi aksilik çıkmaz. havalar çok güzel burda motora binmediğim her günü kayıp gibi görmeye başladım

Motosikleti
    Fazer 8
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün parayı verdim yarın bayiye gelecekmiş motor
    hangi bayiden aldınız motoru ? yarın bende tekrar arıyım henüz bana bir şey söylemediler.

Motosikleti
    Şimdi aldım haberi yarın sabah 9da fotoğraflarını yüklüyorum yeni oğlumun

Alıntı efsane_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi bayiden aldınız motoru ? yarın bende tekrar arıyım henüz bana bir şey söylemediler.
    Manavgat erdem motor'dan aldım.

Motosikleti
    Honda1000RR
    fotoları bekliyoruz artık

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hatta fotolar yetişmese bile, motorların geldiğinin haberini bile alsak yeter.. Herkes, Yamaha'nın motorları ne zaman teslim edebileceğini merak ediyo..
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Hele bizim MT'çilere motorlarınız gelmez ise merak etmeyin biz size gittiğimiz yerlere ait bol bol resim gönderirim dedikçe hemen bayii arıyorlar

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Ahmet valla bu yamaha adamı çıldırtır, arkadaşım MT07'nin yarı parasını verdi,2. parti mor renk bekliyor ama fuar harici canlısını daha vitrinde göremedik. Adam delirmek üzere yüz defa aramıştır,en son benzin alıp bayiyi yakıcam diyor.
    Lastik konusunda ben birde şu konuya takılıyorum, yüklü-yüksüz,hiçbir ağırlık koşulu olmadan, her koşulda bu lastik hava basıncı nasıl 36-42 öneriliyor! Şimdiye kadar ne motosikletlerde, ne de otomobiller de böyle birşey görmedim.Ben 36 ön, 39 arka kullanıyorum.
    cihan54 bunu beğendi.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet valla bu yamaha adamı çıldırtır, arkadaşım MT07'nin yarı parasını verdi,2. parti mor renk bekliyor ama fuar harici canlısını daha vitrinde göremedik. Adam delirmek üzere yüz defa aramıştır,en son benzin alıp bayiyi yakıcam diyor.
    Lastik konusunda ben birde şu konuya takılıyorum, yüklü-yüksüz,hiçbir ağırlık koşulu olmadan, her koşulda bu lastik hava basıncı nasıl 36-42 öneriliyor! Şimdiye kadar ne motosikletlerde, ne de otomobiller de böyle birşey görmedim.Ben 36 ön, 39 arka kullanıyorum.
    Aynı şeye ben de takıldım.. İlginçtir, lastikte de bu değerler yazıyor. Ama yanı lastik bir çok motora takılabiliyor..
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)