Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aydın07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer 800 2013
    Alıntı Maslak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar

Kışın kros olayına sarmak istiyorum malum yağmurda soğukta uzun yol olmuyor ama kros motor olarak ne alacağımı bilmiyorum cadde motoru olarak kullandığım makineler güçlü olduğu için alıcam makineyi biraz güçlü bir sey almak istiyorum, eğer bu iş sararsa ilerde bu motor zayıf geliyor artık deyip değiştirmek istemiyorum limit maximum 9 000 yada 10 000 civarı olan yolda bırakmayacak birşey istiyorum.. Ne tavsiye edersiniz.

siz nedersiniz biraz heyecan iyi olmaz mı _?
    honda crf 250 ve suzukı dr 350 namını duyduk ben bunları tavsiye edebilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    Alıntı aydın07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    honda crf 250 ve suzukı dr 350 namını duyduk ben bunları tavsiye edebilirim
    dr350 için bi sözüm yok. ancak crf250 23 beygir. wr250 31 beygir. arazi kullanımında crf nin gücü zayıf kalabilir. ayrıca hard arazi için crf'nin açıları yeterli gelmeyebilir.

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Arkadaşlar egzos almayı düşünüyorum istanbulda bildiğiniz bi yer var mı birde 1000tl civarına ne alabilirim

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar egzos almayı düşünüyorum istanbulda bildiğiniz bi yer var mı birde 1000tl civarına ne alabilirim
    tiger egsoz en ucuzu gibi... 890 tl idi

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-yamaha-fz8-trioval-paslanmaz-tiger-egsoz-149435343/detay

bir de bu var...
    Maslak bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Tiger değil de marka bişey istiyorum tok ses veren
    Maslak bunu beğendi.

Bizim makinelere en iyi leo vince oluyor yada twobrothers ama bunlarında en ucuzu 1500 civarı ben cok araştırdım temin süresinde sıkıntı oldu bende sonra arrow almaya karar verdim oldukçada memnunum..

Arrow italyan markası italyada üretiliyor sitesinde dyno verileri falanda var hangi modele hangi egzoz oluyor onunda bilgisini vermişler ben burada tanıdık oldugu için fiyatı uygun aldım oldugun yerde bir araştır bakalım fiyat ne cıkacak fikrin olsun diye kendim cektiğim videoyuda koyuyorum...

http://www.youtube.com/watch?v=qmPpT6AXh1M

Motosikleti
    fazer8
    bende leovince var. almanyadan bi yakınıma getirttim. çantasında getirdi gümrük sorunu falan olmadı. 900 tl ye mal oldu.

videolar ses hakkında karar vermenize yardımcı olabilir
    temperantia ve hercul3367 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Egzosların sesleri gayet güzel gidip alabileceğim bi adres var mı yurt dışından getirtme şansım yok maalesef

Motosikleti
    fazer8
    www.mototas.com.tr (istanbul)
    www.mototalonline.com

birde izmirde mca motor var. onlar sanırım 2 hafta içinde getirtiyorlar. brn motor da aynı şekilde getirttiklerini duymuştum. peki hangi markada karar kıldınız?
    Maslak bunu beğendi.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Düşünürseniz bende Yoshimura R77D var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:42 ----------

Egzoz FZ8 Fazer için üretilmiş,bütün bağlantı aparatları,ara borusu,yayları vs içinde,10dk da sök tak durumunda. Sesi bence çok güzel,çift çıkışlı ve karbon uçlu, R77 ye göre 3 db daha kısık sese sahip, ilave db killer yok bu modelde. İnternette videoları bulunmakta! Niye satıyorsun derseniz,daha 200km,2 ay oldu takalı ama yaşadığım yerde çok sıkı denetim var,üzerindeki egzoz orijinal değilse kaçışınız yok,acayip denetim var sokak başı,mahalle arası heryerde,kısaca bu şekilde rahat gezemiyorum.

Ahmet Abi ve Maslak bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Bu gün uzun araştırma sonucu akrapovic e karar verdim fiyatı da 1500 tl karbon modeli de var titanyum modelide büyük ihtimalle yarın gidip alıcam hemen hemen tüm markaları buldum ama akrep harici hep araboru yaptırmam gerekiyor tüv ve ce belgesi sadece akrepte var sizce titanyum ve karbon arasında ses farkı var mıdır kullanan var mı?

Motosikleti
    Eğer modele özel almazsanız ara boru vs. herşeyi kendiniz yaptırırsınız. Kısaca sadece tüp alırsanız uğraşırsınız, her markanın motorun modeline özel egzosu vardır ama bizde satıcılar universal tüpü size satar gerisini siz uydurursunuz. Karbon olmuş,titanyum olmuş ses farketmez. TUV ve CE(güvenlik standartı)olması size muaynede vs bir şey katmaz, çünkü bu tip egzozlarda sadece yarış kullanımı yazar,cadde kullanımı yasal değildir... markalı egzozların hepsinde zaten belli başlı belgeler var.

Motosikleti
    fazer8
    Bu gün uzun araştırma sonucu akrapovic e karar verdim fiyatı da 1500 tl karbon modeli de var titanyum modelide büyük ihtimalle yarın gidip alıcam hemen hemen tüm markaları buldum ama akrep harici hep araboru yaptırmam gerekiyor tüv ve ce belgesi sadece akrepte var sizce titanyum ve karbon arasında ses farkı var mıdır kullanan var mı?
    tüv için gideceğinde on dakkada söker orjinali takarsın. ayrıca ben ara boru falan almadım. markaya özel aldıktan sonra hepsinin ara borusu içinde geliyor. akrapovic lerin sesi desibel olarak az çıkıyor. bildiğim kadarıyla yol belgesi alabilen tek marka (susturucusu üzerindeyken). bu zevk işi. bence canlı tok bi ses olmazsa bi anlamı yok
    Maslak bunu beğendi.

astral hocam sizin makine cok güzel duruyor masallah rabbim kaza bela vermesin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:48 ----------

Peki nereden buldun

Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Korlas kızıltoprakta var

Motosikleti
    Teşekkürler, pek kullanmaya zamanım olmasa da biraz ekleme yaptım, Pirelli Rosso II lastikler,radyatör koruma,motor koruma takozu, tank gripleri ve yoshimura egzoz...ses bambaşka bir kimliğe büründü. 6000'e geldik motul yağ ve kn filtre aldım,onları değiştirip yolumuza devam edicez...Allah hepimizi kazalardan,nazarlardan korusun.
    mehmetoguzzz ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Astral sen daha o egzozla ceza yemedin mi? Adamlar niye 4 kişi geziyorsunuz üçten fazla gezmenin cezası var deyip hepimizi tek tek trafiğe saldı:(

Çete misiniz siz diyor o denli. Üst ışıkları kapatıp sessiz sessiz arkamızdan takip ediyorlar basacak mıyız diye. Bizde gezmek için ilk fırsatta izmire kaçıyoruz artık.

Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Astral sen daha o egzozla ceza yemedin mi? Adamlar niye 4 kişi geziyorsunuz üçten fazla gezmenin cezası var deyip hepimizi tek tek trafiğe saldı:(

Çete misiniz siz diyor o denli. Üst ışıkları kapatıp sessiz sessiz arkamızdan takip ediyorlar basacak mıyız diye. Bizde gezmek için ilk fırsatta izmire kaçıyoruz artık.
    Abi nerede yaşıyosunuz siz öyle yaa

Motosikleti
    Ben de şehir içine pek girmiyorum zaten,haftada bir çıkarsam şehir dışı! Eğer zorunlu şehiriçi gideceksem, dolmuşçular gibi 2binde vites atıyorum ses çıkmasın diye Biz Manisa'da yaşıyoruz, feci bir kontrol var motorlar üzerinde, hele ki yazın bir kontroller vardı,o zaman egzos yoktu,ceket-eldiven vs tam giyinmiş halde 500m'de 3 defa durduruldum,evrak kontrolüne girdim. Aklınıza gelen her trafik ışığı altında polis bekliyordu,sivil,asayiş,trafik hepsi bakıyor burada...Şuan o kadar olmasa da yine sıkı yönetim devam ediyor!Bir yönden güzel oldu,hiçkimse 10m de olsa kasksız çıkmıyor ama kullandıkları kask 20TL'lik karpuz kabuğu! Bu arada nazi kaskını da saymıyorlar,uyarı yapıyorlar! Acayip bir yer oldu Manisa, arabayla zaten park sıkıntısından dışarı çıkmıyordum,şimdi motorla da çıkmıyorum, tabana kuvvet oldum.
    Benim arkadaşlarda 7-8 kişi gezmişler sonra parka gidip oturmuşlar motorla hemen ekip gelmiş, niye böyle grup oturuyorsunuz diye! Çocukların da tek yaptığı kendi aralarında muhabbet etmek, bilmem kaç kişiden sonra birarada oturmak kanuna aykırıymış,dağıtmışlar bizimkileri de
    Maslak bunu beğendi.

Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de şehir içine pek girmiyorum zaten,haftada bir çıkarsam şehir dışı! Eğer zorunlu şehiriçi gideceksem, dolmuşçular gibi 2binde vites atıyorum ses çıkmasın diye Biz Manisa'da yaşıyoruz, feci bir kontrol var motorlar üzerinde, hele ki yazın bir kontroller vardı,o zaman egzos yoktu,ceket-eldiven vs tam giyinmiş halde 500m'de 3 defa durduruldum,evrak kontrolüne girdim. Aklınıza gelen her trafik ışığı altında polis bekliyordu,sivil,asayiş,trafik hepsi bakıyor burada...Şuan o kadar olmasa da yine sıkı yönetim devam ediyor!Bir yönden güzel oldu,hiçkimse 10m de olsa kasksız çıkmıyor ama kullandıkları kask 20TL'lik karpuz kabuğu! Bu arada nazi kaskını da saymıyorlar,uyarı yapıyorlar! Acayip bir yer oldu Manisa, arabayla zaten park sıkıntısından dışarı çıkmıyordum,şimdi motorla da çıkmıyorum, tabana kuvvet oldum.
    Benim arkadaşlarda 7-8 kişi gezmişler sonra parka gidip oturmuşlar motorla hemen ekip gelmiş, niye böyle grup oturuyorsunuz diye! Çocukların da tek yaptığı kendi aralarında muhabbet etmek, bilmem kaç kişiden sonra birarada oturmak kanuna aykırıymış,dağıtmışlar bizimkileri de
    Abi sıkıntılı bir durum, arkadaşlarla oturup muhabbete karışmasalar iyiymiş ama neyse iyi yanı apachi kalmamıştır hiç ortalıkta. Birde ıspartada 18 yaşında kaza yapıp olen cocugu izledim ve morelim gercektende cok bozuldu genç bir can daha gitti rabbim hepimizi korusun insaallah ailesinede sabır dayanma gücü versin.. böyle denetlemelerin bazen insanları frenlediğini düşünürsek birazda iyi oluyor sanki, tabi herkez için geçerli değil bu söylediğim..

link http://www.motosiklet.net/forum/son-...den-kacti.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)