Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Benzin yakışı elinin ayarına bağlı ortalama 4,5 - 5,5 arası yakar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    arkadaşlar fazer8 için orta ayaktan bi haber yokmu?

Motosikleti
    Honda1000RR
    Orta sehpa yapımının çok kolay olmayacağını düşünüyorum biraz meşakkatli gibi duruyor.

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Orta sehpayı yapmak için inceledik ve alengirli geldi vazgeçtik

Motosikleti
    Honda1000RR
    Orjinali gibi olması için çok emek vermek lazım değmez yada makine işi olacaksa da maliyetli olur.

Al orjinalini tak geç ben öyle yaptım.

Motosikleti
    Bu arada Manisa'da bir tane daha siyah 2013 veya 14 gelmiş 45 KA ... amma çoağldı ya fazer8!
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Haftasonu istanbul bursa arası yol yaptım hızım 90 - 100 civarındaydı hatta 100 ü geçmedim diyebilirim fulledim ortalama 4,48 lt daha da altına düşeceğini düşünmüyorum şehir içi fix 6 lt yakıyor ayrıca uzun yolda bir depo bu kullanımda 380 km yapıyor ama yolda bırakıyo

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada Manisa'da bir tane daha siyah 2013 veya 14 gelmiş 45 KA ... amma çoağldı ya fazer8!
    Evet bende gördüm onu, sadece bizim guruptan şu an 2 tane arayan var biri oldu olacak gibi diğeri ağustos sonuna sipariş verildi sıfır alınacak. Manisada yakında sadece Fazer8 kulübü kurabiliriz gibime geliyor
    Maslak bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı MNS-FZ6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bende gördüm onu, sadece bizim guruptan şu an 2 tane arayan var biri oldu olacak gibi diğeri ağustos sonuna sipariş verildi sıfır alınacak. Manisada yakında sadece Fazer8 kulübü kurabiliriz gibime geliyor
    Bahsettiğim KA plaka çok apaçi kullanıyormuş, geçen polis benim arkadaşı durdurmuş. Geçen gün seni gördük tehlikeli hareketler yapıyordun,ceza yazıcaz demiş sonra arkadaşta biraz söylenince gerçek ortaya çıkmış. Polis plakaya bakmamış aynı renk, aynı motor diye bizim arkadaşa giydirecekmiş. Sende dikkatli ol Ahmet, karambole gitme
    İtalyanlar sadece motorları değil, hayalleri de yaratırlar

sgeray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ8, ELAND 200 ATV
    Alıntı kızıldeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba, bende de fazer6 var, satıp kısmetse fz 8 almayı düşünüyoyorum. forumda yapılan yorumları okumaya çalıştım, yalnız yakıt konusunda çok farklı yorumlar var. bu konuda yardımcı olabilir misiniz. birde ben başta fazer 8 düşünüyordum ama şimdi fz8 düşünmeye başladım, fz8 uzun yolda çok yorar mı? bu konuda da kullanan arkadaşlar yorumarıyla yardımcı olursa çok memnun olurum.
    Merhaba,

Ben FZ8 kullanıyorum. Uzun süreli bir kullanıcı değilim, 2 senelik motorsiklet deneyimim var belirtmek isterim, yanlış bir şey söylerem affola. İstanbul - Sakarya 2 defa gittim geldim, ilk gittiğimde çok rüzgar vardı, o kadar ki o turuncu rüzgar şeyleri (neyse artık) yatay vaziyette ve doluydu. Acemilikten olsa gerek, sopa yemiş gibi oldum. Fakat az önce İstanbul - Sakarya geldim, o kadar sorun olmadı, sabah saatleri rüzgar çok etkilemedi.

Yinede biraz hizlanınca ön taraf oynamaya başlıyor, tabi sürekli olmuyor bu, bir anlık rüzgarlarda falan sağa sola ittriveriyor, gaz kesip tekrar devam edince bir sorun olmuyor (kendi adıma).

Yakıt olarak ne kadar kestiremiycem ama şöyle açık bir cevap verebilirim;

https://www.google.com/maps/dir/41.0...!2d40.8015!3e0

166 KM yol, başlangıç noktasında depoyu doldurdum, varış noktasında 1 çizgi kaldı.

Not : 120km-160km arası seyrettim fakat hızlandığım zamanlarda oldu, motorda akropovic eksoz, koruma demiri, radyatör koruması, ağırlığım 100KG, sırt çantam 7KG civarı, enjeksiyon ayarı yok (inşallah haftaya o da olacak).

Saygılarımla.
    cihan54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğim KA plaka çok apaçi kullanıyormuş, geçen polis benim arkadaşı durdurmuş. Geçen gün seni gördük tehlikeli hareketler yapıyordun,ceza yazıcaz demiş sonra arkadaşta biraz söylenince gerçek ortaya çıkmış. Polis plakaya bakmamış aynı renk, aynı motor diye bizim arkadaşa giydirecekmiş. Sende dikkatli ol Ahmet, karambole gitme
    Şehir içi pek çıkmıyorum desem yeri var akşam bile anemon oteli yanından yeni çevre yolu üzerinden dönüp geliyorum bana yetiyor. Şehir içi 1-2 yapmaktan iyidir

Givi*V47NN Tech Arka Çanta Topcase 2014 YENI SERI - http://sahibinden.com/170680809 yamaha fazer uyumludur. egzoz takaslidir

mehmetoguzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer8
    arkadaşlar ihtiyacı olan varsa sedat abi topcase demirini satıyor

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-fazer-800-orjinal-tocase-demiri-fiyat-inmirilmistir-169831700/detay
    aydın07 bunu beğendi.

Temiz Topcase

Givi*V47NN Tech Arka Çanta Topcase 2014 YENI SERI -*http://sahibinden.com/170680809*temiz çanta egzoz takaslidir
    aydın07 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha FZ8N
    Arkadaşlar yanlışlıkla linkteki ürünü aldım ve tatilde olduğum için ürün iade süresini geçirdim. sadece taşıma demiri tablası yok ihtiyacı olan var ise 100 TL

https://www.motoavm.com/ProductDetai...iyici/322/1004

Merhaba arkadaşlar size bir hatırlatmada bulunmak istiyorum 30/31 temmuz ve 1/2 agustosda manavgat motor festivali var siz değerli fazer ci abilerimizi kardeşlerimizi orda görüp tanışmak isterim.. Allahın izniyle 1/2 ağustosda orda olucam gelmek isteyen herkeze bir antalyalı olarak hertürlü her konuda özelden mesaj atarsanız yardımcı olurum.

Rabbim kazadan beladan cezadan korusun inşaallah...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

Vay arkadaş yaa bir hatırlatma yaptım kimse yorum bile yapmadı ben neymişim bee .. buarada halen motorum gelmedi 1 aydır bekliyorum sözde bugün gelecekti ama önümüzdeki haftaya attılar.. Hayırlısı olsun bakalım geç olsun güç olmasın insaallah..
    efsane_, aydın07, mehmetoguzzz ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda1000RR
    Yeni motorlar için en erken tarih ağustos deniliyor bizde arkadaşıma bekliyoruz.

Festivale gelmek isteriz ama zaman bulamıyoruz:(
    Maslak bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aynı tarihte İzmir festivali de var. Biz de kulüp olarak ikiye ayrıldık. Benim grup İzmir'e gidiyor. diğer grup da Manavgat'a gelecek..
    "CaRPe DieM"

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    cihan'ın ilgilendiği radyatör korumasını https://www.facebook.com/waytake adresinden alıp taktım.

güzel oldu, hoşuma gitti. işe de yarar sanırım. fakat montajda bir sebepten dolayı zorlandım, montaj için açılan delikler radyatörden söktüğüm vidalar ile aynı genişlikte açılmış. vidalarken vida önce bu yeni korumaya diş yapıyor kendine, sonra orjinal deliğine tutturmak zor ve yorucu.

bu yüzden o deliklerin bir mm daha geniş açılması montajı daha da kolaylaştırır, biraz daha zorlansaydım delikleri genişletirdim matkaplam

üretimde buna dikkat ederseniz iyi olur, elinize sağlık.

eksozun resimleri de bunlar ;

videosu da burada;

http://www.youtube.com/watch?v=z3-XR...ature=youtu.be

motordan daha fazla ses almak isteyenler mutlaka katalizör iptali yapmalı.

çünkü orjinal eksozu söküp diğerini takmadan, eksozsuz çalıştırdığımda bile katalizör sesi baya bir filtre ediyor.

acil ihtiyacım ön cam aslında, orjinal cam ile çok rüzgar yiyorum.

ön cam takan var mı?
    aydın07 bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan'ın ilgilendiği radyatör korumasını https://www.facebook.com/waytake adresinden alıp taktım.

http://img219.imagevenue.com/aAfkjfp..._122_943lo.jpg

http://img129.imagevenue.com/aAfkjfp..._122_922lo.jpg

güzel oldu, hoşuma gitti. işe de yarar sanırım. fakat montajda bir sebepten dolayı zorlandım, montaj için açılan delikler radyatörden söktüğüm vidalar ile aynı genişlikte açılmış. vidalarken vida önce bu yeni korumaya diş yapıyor kendine, sonra orjinal deliğine tutturmak zor ve yorucu.

bu yüzden o deliklerin bir mm daha geniş açılması montajı daha da kolaylaştırır, biraz daha zorlansaydım delikleri genişletirdim matkaplam

üretimde buna dikkat ederseniz iyi olur, elinize sağlık.
    Bu söylediklerin çok tanıdık geliyo nedense. İlk numune ürünü benim motora taktık ve aynı sıkıntı vardı. Tabi matkapla genişletip hallettik. Sanırım arada o revizyonu yapmadan bi üretimi olmuş olsa gerek seninki.. Ben bu durumu arkadaşa bildiricem. Saol
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)