Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ8 - Fazer 8 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    cihan o parça FZ8 için uygun bence bizimkilere olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ama ben bir fotoğrafta Bizimkinde de aynı parçayı görmüştüm. saf ve temiz duygularımla oynuyosun şu anda
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    kurtardım seni hadi yine iyisin,boyamayı düşündüğün parçalar işi bozuyor malesef fazer8 uygun değil.

Koruma ızgarası olur bak motoru çok güzel gösteriyor bence

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    O zaten yakın planlarda var
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Izgara ebay'da daha mı ucuz?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Arkadaşa yaptırcam onu.. Waytake markası benim arkadaş da.. Motosiklet gereç ve aksesuarları yapıyo.. Kendi tasarlıyıp kendi üretiyo.. Radyatör korumayı da ona yaptırcam
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Honda1000RR
    Hadi yine iyisin özel tasarım

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    FZ8 de yazdırmamış olurum, kendi yazı fonduyla FAZER yazdırırım. Kulak grenajındaki yazının aynısı olur..
    "CaRPe DieM"

astral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera, Derbi, Yamaha, Piaggio, Aprilia, Ducati, F
    Fazer yazılı siyah radyatör koruması, kargo dahil yurtdışında 150TL. Biraz uzun yol yapınca bu parçanın çok gerekli olduğunu anladım ve siparişini verdim. Bu arada Ahmet, seninkinde alt sakal sonradan mı takılma, çünkü bu parça sadece abs'li versiyonda var!

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Altin Elbiseli Adam in son programini izlediniz mi? Biz hep beraber gittik, sonuna kadar ordaydik, cok zevkli bir toplasmaydi, hatta sonrasinda da biraz muhabbet etme sansi bulduk, on numara adam cidden.

Neyse diyecegim su, ben hic fz8 kullanmadim, fazeri da bizim errodan alip bi gidip gelmisimdir, yani motorun sagini solunu bilmem ama fz6 icin arka frenin cabuk kitledigini duymustum. Programda izlediyseniz eger, arkadaslardan biri fazer 8 ile ilgili bir soru sordu, Barkin da, fz8 i bir arkadasinin aldigini ve halen arkasinin kaydigini soyledigini anlatti.
    Simdi Cihan lastik degistiriyor, dolayisiyla iyi lastikle bu sorunu biraz torpuleyebilirsin muhtemelen ama adam eger akliniz rahat etsin istiyorsaniz arka amortisoru degistirin dedi yaw. Muhtemelen benim gibi sinirlari zorlamayan suruculer icin hicbir sorun cikarmayacaktir ama ben yine de size soyleyeyim dedim. 8 kullanicilari arasinda bu arka amortisor yuzunden kayma ya da yol tutus sorunlari yasayan oldu mu?

Mesela Er6 nin amortisorlerinin berbatligini mt 60 denen lastikle az cok bertaraf ettik dedi. Ayni seyi muhtemelen Cihan da pilot power3 le yapacak. Cihan, yeni lastik farkini anlatmani bekliyorum 4 gozle, ben de muhtemelen yarin pipo lari taktiricam eger cok yagmur yagmazsa ankara da.

Cidden kullanan herkes bunu farkediyor mu yoksa cok spor kullanimda falan mi ortaya cikiyor bu arka taraf sorunsali?

Motosikleti
    Ben çok limitleri zorlamıyorum,mesela arka lastikte sınır noktasına 1 parmak kalana kadar yatırıyorum ama kayma vs gibi bir sıkıntı yaşamadım. BT 021, BMW'den, Yamaha'ya kadar birçok üretici fabrika çıkışı kullanıyor. Bu lastikte bu gibi sorunlar olsa 2011'den 2014'e kadar bu lastiği çoktan değiştirirlerdi. Ya da Bridgestone üretimden kaldırırdı. Birde şunu belirteyim 2013 yılı ile beraber, fz8 ve fazer 8'de ön ve arka amortisörler ayarlı tipler ile değiştirildi. Size tavsiyem 2013 model olanını almanız.
    2013 modellerde yapılan diğer değişiklikler, yeni enjeksiyon yazılımı,egzoz görsel farklılığı(şişko egzoz gitti),koltuk materyali farklılığı,ön kafa yan grenajda boyalı kısım siyah yapıldı. Sinyaller beyaz tip oldu.
    cihan54, Bulent78, MNS-FZ6 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Altin Elbiseli Adam in son programini izlediniz mi? Biz hep beraber gittik, sonuna kadar ordaydik, cok zevkli bir toplasmaydi, hatta sonrasinda da biraz muhabbet etme sansi bulduk, on numara adam cidden.

Neyse diyecegim su, ben hic fz8 kullanmadim, fazeri da bizim errodan alip bi gidip gelmisimdir, yani motorun sagini solunu bilmem ama fz6 icin arka frenin cabuk kitledigini duymustum. Programda izlediyseniz eger, arkadaslardan biri fazer 8 ile ilgili bir soru sordu, Barkin da, fz8 i bir arkadasinin aldigini ve halen arkasinin kaydigini soyledigini anlatti.
    Simdi Cihan lastik degistiriyor, dolayisiyla iyi lastikle bu sorunu biraz torpuleyebilirsin muhtemelen ama adam eger akliniz rahat etsin istiyorsaniz arka amortisoru degistirin dedi yaw. Muhtemelen benim gibi sinirlari zorlamayan suruculer icin hicbir sorun cikarmayacaktir ama ben yine de size soyleyeyim dedim. 8 kullanicilari arasinda bu arka amortisor yuzunden kayma ya da yol tutus sorunlari yasayan oldu mu?

Mesela Er6 nin amortisorlerinin berbatligini mt 60 denen lastikle az cok bertaraf ettik dedi. Ayni seyi muhtemelen Cihan da pilot power3 le yapacak. Cihan, yeni lastik farkini anlatmani bekliyorum 4 gozle, ben de muhtemelen yarin pipo lari taktiricam eger cok yagmur yagmazsa ankara da.

Cidden kullanan herkes bunu farkediyor mu yoksa cok spor kullanimda falan mi ortaya cikiyor bu arka taraf sorunsali?
    Üstadım, güzel konuya değindin.
    Fz6 için söylenenler doğrudur. Şöyle ki, bazı arkadaşların "fz6 arka fren falan kitlemiyor, siz fren yapmayı bilmiyorsunuz." sözünden yola çıkarak söylüyorum. Fz6'nın frenleri zaten iyi. Ama asıl frenleme sıkıntısı, panik frendedir. Yani frenin asıl lazım olduğu zaman! Yani Hem dengeli hem başarılı hem "arka tarafı birden yanımda gördüm" dedirtmeyen fren olması açısından fz6'da sıkıntı var. Bildiğim kadarıyla bu ağırlık merkezinin frenleme üzerinde bir handikapı olmasından yani mühendislik hatasından kaynaklanıyor. Ben o yüzden fz6'da abs'yi tercih etmiştim ve hiç sıkıntı yaşamadım çok şükür. Ayrıca motoru aldığımda M3 vardı, daha sonra M5 aldım ve inanılmaz başarılı buldum, keyif aldım.. Velhasıl, Fz6'da performans lastiklerle frenleme sıkıntısını nispeten azaltabilirsiniz...

Geleyim Fz8'e. Evet, 11 ve 12 modelde (Barkın'ın test ettiği model) amortisör adına sıkıntı vardı. hem frenlemenin güvenirliğinde hem de viraj kabiliyetinde dezavantaj sağladı. Bu durumun geri bildirimini Yamaha kısa zamanda tolere etti. 2013 kasada ilk iş olarak amortisörleri değiştirdi. Yani 13'te amortisörler 11 ve 12'den farklıdır. hem 12 hem de 13 kullanmış kişilerden dinlediğime göre; "fz8, 2013'te kendini buldu" diyorlar. Yani frenleme ve viraj sorunsalını 13'te giderdi Yamaha...

Ben motorumu henüz bir haftadır kullanıyorum, iş yoğunluğundan dolayı henüz 500km yaptım. Ama bu tarz meraklarımı gidermek için motorun bazı özelliklerini yoklamadım da değil üzerinde Bridgestone BT021 lastikler var; bu lastiklere rağmen frenlemede bir kilitleme-kızaklama, güven eksikliği yaratma sezmedim. Abs'yi de çok nadir bir iki defa devreye soktum, o da anlıktır... Bu cepte... Fz8'in virajının (Özellikle amorsitör değişikliğinden sonra) çok çok iyi olduğunu biliyorum. Fakat ben yine de bu lastikler için emin olmadığımdan dolayı çok da zorlamadım. Temkinli bir şekilde birkaç viraja girdim. Motor gerçekten söylendiği gibi viraj ustası.. Dengesi olsun, amortisör tepkileri olsun on numara.. Tabi beklediğim gibi, lastikler bir yere kadar karşılayabildi bir noktadan sonra "Ben tamamım ağabey, uğraşma daha fazla" dediğini hissettim hani

Lastikleri (PiPo3) haftaya haftasonu taktırıcam kısmetse... Ayrıca rodajı da biraz biraz atlatmaya başlamış oluyorum. O noktadan sonra hem lastikler hem de motor hakkındaki gözlemlerimi de aktarırım üstadım.
    Bulent78, MNS-FZ6 ve RBC bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Ben Fazer 8 almaya karar verdiğimde ikinci ellerde sadece 2013'lere bakmıştım. Çünkü 2013 ile beraber, yazılım ve amortisörler yenilendi. Benimki ABS'siz versiyon,frenlerde kitleme yaşamadım,panik frende arka tabiki kitliyor ama dengesiz bir biçimde değil. Özellikle frenler çok hisli! Bu arada motosiklete melez diyebiliriz. Önemli aksamlardan şase FZ1'den alınma,frenler FZ1, motoru FZ1'in piston çapı küçültülmesiyle elde edilmiş ve daha hafif bir krank uygulanmış,torku çok iyi! Kuyruk,göstergeler,kafa vs yine bu motordan alınma,jantlar XJ6 serisinden, bu şekilde liste uzuyor...Kısaca motor özellikleri çok iyi her devirde tork var, yol tutuşu bence güzel ama limitte bu lastiklerle denemedim.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazer yazılı siyah radyatör koruması, kargo dahil yurtdışında 150TL. Biraz uzun yol yapınca bu parçanın çok gerekli olduğunu anladım ve siparişini verdim. Bu arada Ahmet, seninkinde alt sakal sonradan mı takılma, çünkü bu parça sadece abs'li versiyonda var!
    Evet benim alt sakal sonradan takılma, orjinal koruma ızgarası var üzerinde çok güzel duruyor. ebay'da orjinal ızgara buraya göre ucuzdu.

Daha öncede söylediğim gibi ben lastiklerden ve fz8'in frenlerinden çok memnunum. Geçen gece izmire giderken hep yokladım bana gerçekten çok güven veriyor.Virajları ve gazlaması çok güzel kısa mesafede iyi toparlıyor.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı astral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Fazer 8 almaya karar verdiğimde ikinci ellerde sadece 2013'lere bakmıştım. Çünkü 2013 ile beraber, yazılım ve amortisörler yenilendi. Benimki ABS'siz versiyon,frenlerde kitleme yaşamadım,panik frende arka tabiki kitliyor ama dengesiz bir biçimde değil. Özellikle frenler çok hisli! Bu arada motosiklete melez diyebiliriz. Önemli aksamlardan şase FZ1'den alınma,frenler FZ1, motoru FZ1'in piston çapı küçültülmesiyle elde edilmiş ve daha hafif bir krank uygulanmış,torku çok iyi! Kuyruk,göstergeler,kafa vs yine bu motordan alınma,jantlar XJ6 serisinden, bu şekilde liste uzuyor...Kısaca motor özellikleri çok iyi her devirde tork var, yol tutuşu bence güzel ama limitte bu lastiklerle denemedim.
    Bu yamahanın aslında bilerek yaptıgı bişi.

Belli başlı parçaları daha önceki modellerinde kullanıp güven sagladıgı için aynı parçalarla müşteri karşısında acaba sorusunu ortadan kaldırmak istiyor..

Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yamahanın aslında bilerek yaptıgı bişi.

Belli başlı parçaları daha önceki modellerinde kullanıp güven sagladıgı için aynı parçalarla müşteri karşısında acaba sorusunu ortadan kaldırmak istiyor..
    Maliyeti de unutmayalim

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maliyeti de unutmayalim
    Buda başka bir etken

Fz1 fz8 testinin detaylı karşılaştırılmasını isterdim alacagımdan degil merak konusu

fz8 bulurumda fz1 kimden bulupta sürecegim bilemıyorum.

Motosikleti
    Sadece görsel anlamda benzerliği göstermek istedim,diğer benzer parçaları zaten yukarıda belirtmiştim.
    Yamaha FZ1

Yamaha FZ8S(Fazer 8)
    cihan54 ve MNS-FZ6 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda1000RR
    Uleee 1000'lik makineyi bize 8 diye kakalamışlar mı yoksa

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tıpkısının aynısının şıp demiş burnundan düşmüşü
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)