Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki KLX 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    Hareketlenme olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Eski renklerine geri dönmüş gibi bişey. Şu an birebir bendeki 2009 KLX'le aynı. Çatal koruma plastiği siyah, farın üstündeki grenaj farklı.

Siyah şaseyide eski haline çevirmişler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

kx ile klx teknik olarak aynı ama fiyatları kx daha pahalı.bu durum nerden kaynaklanıyor?

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı refree78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kx ile klx teknik olarak aynı ama fiyatları kx daha pahalı.bu durum nerden kaynaklanıyor?
    KX250 iki zamanlı special bir makina. KLX ile kıyaslanamaz dynoda 48bg güç üretebiliyor. En son 2006 modelini gördüm. 2006 sonrası üretimi olmayabilir.
    KX250F 4 zamanlı special makina. Yine KLX ile kıyaslanamaz. Motoru, şasesi, süspansiyonları tamamen farklı.
    KLX250 4 zamanlı Dual Purpose bir makinadır. Güçten ziyade dayanıklılık ve uzun ömür amaçlanmıştır.

Allah herkese bir Special bir de Dual Purpose bir makina nasip etsin İkisinin de yeri çok farklıdır.

kaanaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250
    14 Temmuz gecesi aklıma geldi hazır iş güç yokken bi gezip geleyim dedim. 15'i sabahı tam saat 6da yola çıktım. Yoldan hiç sapmadan gidildiğinde toplam yolum 287 km.
    Geze geze, beyşehir'de göl kenarında 1 saat civarı uyumalı, ara ara durup fotoğraf çekerek tam 6 saatte vardım.
    Özetleyecek kadar fotoğraf atıyorum.
    İki kişiyle bana ettiği eziyet tek kişide tamamen fikirlerimi yeniden değiştirdi. Tek kişi gayet keyifli oldu.

Önceki akşam temizlikten sonra..

Depoyu doldurdum ve tam 6'da yoldayım.

Konya'dan Beyşehir yolu üzerinde 20. km civarların Altınapa Barajı

Yine yol üzerinde Kent Ormanı var. Girmeden biraz önce sola iniş var. Kesim alanı imiş. Çok çok küçükken pikniğe gelmiştik. O zaman çok güzeldi.

Temmuz'un ortasında olmamıza rağmen saat 7 gibi hava buz gibiydi. Daha fazla süremedim. Küçük mesciti gördüm bi yarım saat burada durdum.

Beyşehir gölünden bir görüntü

Hiç uyumadan yola çıktım, yolda kendisini fazlasıyla hissettirdi. Bir yerde beni yokladı ciddi bi tehlike atlattım. Beyşehir'de göl kenarında uyukladım.

Eğirdir Gölü

Isparta'ya girdikten sonra Türkoloji ismiyle dikkatimi çeken kafe. Bir tost iki meyve suyu 14 TL

Muhtemelen insan görmemiş kedi :D

Bide eksiklerimi söylemeniz açısından, ufakta olsa hazırlık yapmak isteyenlere örnek olsun diye çanta içeriğini çektim. Kamp atma planım yoktu. Ne olur ne olmaz diye bu eşyaları aldım. Çok detaylı bi hazırlık değil.
    Sırasıyla;
    -Lastik Patlak Spreyi
    -Herhangi bi aksaklık durumunda lazım olacak tüm anahtarlar, alyanlar, cırt, kelepçe vs. çantasında
    -Çöp poşeti
    -Şampuan
    -Çakmak, kibrit
    -Kalem, not kağıdı
    -El feneri
    -Islak mendil, selpak
    -Plastik eldiven
    -El temizleme jeli
    -İki çeşit bıçak
    -Birbirine geçmeli kamp çatal,kaşık,bıçak seti
    -Kafa lambası

Hepsine rahatlıkla ulaşabileceğim şekilde sığdırdığım çantalar

Isparta'da çok çılgın bi yağmura yakalandım. Su geçirmez çantam pek kaliteli bişey değil, test ettim ama pek güvenmiyorum. Risk almamak için çöp poşetine koyup öyle sosis çantaya bastım. Buradan bi alışveriş merkezinde buldum. Büzgülü çöp torbası diye geçiyor. Kullanışlı.

Buda son durum. Yarın Konya'ya doğru döneceğim.
    cenkito, inertiya, iptaluyelik02 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    KLX de dişli büyüten oldumu arkadaşlar? Ön 13 arka 45 yapmayı düşünüyorum. Görüşlerinizi alayım. Motorun çevikliği de ve arazide fark yaratıyor mu?

Motosikleti
    kawasaki klx 250s
    herkese merhaba

ramazan bayrami tatilinde el opmek resitali yerine bir gezi planliyorum. 7 agustos carsamba Istanbul cikisli 11 veya 12 agustos donuslu karadeniz gezisi.dusunuyorum. zaman ve sartlar uyarsa rize hopa uzerinden Gurcistanada gecmeyide dusunuyorum. motorum klx 250. simdilik yanlizim. katilmak isteyen varsa memnuniyetle beklerim.

saygilar.

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KX250 iki zamanlı special bir makina. KLX ile kıyaslanamaz dynoda 48bg güç üretebiliyor. En son 2006 modelini gördüm. 2006 sonrası üretimi olmayabilir.
    KX250F 4 zamanlı special makina. Yine KLX ile kıyaslanamaz. Motoru, şasesi, süspansiyonları tamamen farklı.
    KLX250 4 zamanlı Dual Purpose bir makinadır. Güçten ziyade dayanıklılık ve uzun ömür amaçlanmıştır.

Allah herkese bir Special bir de Dual Purpose bir makina nasip etsin İkisinin de yeri çok farklıdır.
    kx 250f modelinin gücü v teknik özellikleri klx 250 ye göre nedir?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı refree78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kx 250f modelinin gücü v teknik özellikleri klx 250 ye göre nedir?
    Belki şurada şirin bir internet vardır..
    dockerengin, cenkito ve blamir bunu beğendiler.
    #sürenadam

Motosikleti
    İnternette yaptığım ufak araştırmalardan edindiğim bilgileri sizlerle paylaşmak istiyorum.
    KLX250 standart olarak ön 14 arka 42 dişliye sahip. 106 bakla oringli zincir ile geliyor.

KLX250 de en sık yapılan dişli tercihi ön 13 arka 45 şeklinde. Bu dişliler ile kullanılacak zincir 108 baklaya çıkıyor. Y.Dışı foroumlarda yorumlara baktığımda 14-52 13-50 gibi oranlar denenmiş fakat pek beğenilmemiş. Beğenilmeme sebebi 1. vitesde motor çok yavaş 2. vitesde ise güçsüz kalması. Big bore kitler ile bir nebze motor gücü kurtarıyor. Standart motorda büyük dişli oranları 1. vitesi tamamen kullanışsız hale getirebiliyor.

Y.dışından dişli siparişi verdim.
    http://www.wemoto.com/ favori sitem benim. Ürün ve kargo fiyatları çok iyi.
    inertiya ve ferad bunu beğendiler.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Çok şükür biyel kolunu hallettik fakat motordan subap sesine benzer ses geliyor egsantrik zincirini tutan kayışlardanmış en kısa sürede değişeceğim inşallah.Gidişte sorun yok fakat pek kullanmıyorum.
    +Blamir kardeş yurt dışı forumlardan takip ettiğim kadarıyla 13t ön dişli bile bayağı farkediyormuş motorda arkaya da 45 oldu mu tadından yenmez diye düşünüyorum hayırlı olsun şimdiden.Ayrıca bizim motorlarda snorkel denen hava filtre kutusunu genelde çıkarıyorlar motorun daha rahat nefes alması için bilginize
    +Geçenlerde plaja gitmiştik ufak 1 foto atiyim
    blamir bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok şükür biyel kolunu hallettik fakat motordan subap sesine benzer ses geliyor egsantrik zincirini tutan kayışlardanmış en kısa sürede değişeceğim inşallah.Gidişte sorun yok fakat pek kullanmıyorum.
    +Blamir kardeş yurt dışı forumlardan takip ettiğim kadarıyla 13t ön dişli bile bayağı farkediyormuş motorda arkaya da 45 oldu mu tadından yenmez diye düşünüyorum hayırlı olsun şimdiden.Ayrıca bizim motorlarda snorkel denen hava filtre kutusunu genelde çıkarıyorlar motorun daha rahat nefes alması için bilginize
    +Geçenlerde plaja gitmiştik ufak 1 foto atiyim
    http://s4d2.turboimagehost.com/t1/16...24114182_n.jpg http://s4d2.turboimagehost.com/t1/16...66485372_n.jpg
    Ferad ne kadara maal oldu sana biyel kolu birde nerde buldun?

Ben o kutunun çıkarılmasından yana değilim. O kutu tüm toz toprağı dışarıda tutuyor. Yani geçen temizlemek için açtığımda hava filtresinin tertemiz olduğunu o kutunun dışının ise leş gibi olduğunu gördüm. Tabi SuperMoto o kadar fazla yoğun toprak ve toza maruz kalmıyor olabilir. Çıkarılabilir ama yine de tavsiye etmiyorum.
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Biyel kolunu 325 liraya Antalya`dan getirttim usta da sagolsun para istemedi ama kendisine hediye kask sözü verdim.Şu sesi de halledeyim başka birşey istemiyorum zaten özlemişim motoru bol bol karşısına geçip seyrediyorum
    cenkito bunu beğendi.

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ferad ne kadara maal oldu sana biyel kolu birde nerde buldun?

Ben o kutunun çıkarılmasından yana değilim. O kutu tüm toz toprağı dışarıda tutuyor. Yani geçen temizlemek için açtığımda hava filtresinin tertemiz olduğunu o kutunun dışının ise leş gibi olduğunu gördüm. Tabi SuperMoto o kadar fazla yoğun toprak ve toza maruz kalmıyor olabilir. Çıkarılabilir ama yine de tavsiye etmiyorum.
    aynen hocam, evet bende tavsiye etmem. belki kutunun içinde kalan uzantısı kesilebilir fakat kutunun dışını kesmek çok zararlı, heleki toza toprağa araziye giriyorsanız
    cenkito ve blamir bunu beğendiler.
    CRF250L; KLR650, Pioner200, STR250, Skygo200, MCT 250

Motosikleti
    Kutuyu bende çıkarmadım zaten kıyarmıyım hiç ya komple çıkarıyorlar ya da kdx 200 ün snorkelini takıyorlar

Motosikleti
    Kutuyu bende çıkarmadım zaten kıyarmıyım hiç ya komple çıkarıyorlar ya da kdx 200 ün snorkelini takıyorlar
    Ferad egzantirik zincirini kaça aldın ve gergisini yada kanallarını değiştirdin mi?

Motosikleti
    Zinciri aksilikten ötürü değişemedim fakat pazartesi gergiyle birlikte onu da halledeceğiz inşallah fiyatı 40 euroydu sanırım + benim makinedeki ses egsantrik gergisiymiş meğer yay özelliğini yitirince tam basmıyormuş o da ses yapıyor parçanın gelmesini bekliyorum.Hayırdır sende mi değiştirmeyi düşünüyorsun ?Bu arada geçen gün motoru kantara çıkardım 128.5 kilo geldi kerata yarım depodan daha az bir benzinle
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Zinciri aksilikten ötürü değişemedim fakat pazartesi gergiyle birlikte onu da halledeceğiz inşallah fiyatı 40 euroydu sanırım + benim makinedeki ses egsantrik gergisiymiş meğer yay özelliğini yitirince tam basmıyormuş o da ses yapıyor parçanın gelmesini bekliyorum.Hayırdır sende mi değiştirmeyi düşünüyorsun ?Bu arada geçen gün motoru kantara çıkardım 128.5 kilo geldi kerata yarım depodan daha az bir benzinle
    Evet düşünüyorum fakat parçaları çok pahalı. Gergisi 80usd sadece.

Motosikleti
    Beyler KLX250 lerde egzantirik gergisi tam olarak görevini yapamıyor. Ben iki kere geçici olarak elle ayarlatmak zorunda kaldım gergiyi fakat yine ses gelmeye başladı ve internette bir araştırma yaptım. Meğer KLX lerde kronik sorunmuş bu. Çoğu kişi manual gergi alarak sorunu çözmüş. 15 000 mil boyunca sorunsuz kullananlar var.
    Detaylı bilgiyi burada bulabilirsiniz.
    http://www.kawasakiforums.com/forum/klx-250s-71/krieger-cam-chain-adjuster-installed-36477/
    cenkito, ferad ve inertiya bunu beğendiler.

Motosikleti
    Burada detaylı olarak parçamızı görüyoruz.

http://www.clems-garage.com/CCT/klx250_300.htm
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Evet bu konuyu bende araştırmıştım tıpkı 600f lerdeki gibi 1 süreden sonra gergi görevini tam yapmıyor ve motorda korkunç bir ses ortaya çıkıyor şu videodaki gibi http://www.youtube.com/watch?v=0nJuHs3rvh8

REKLAM ALANI
22. sayfa BirinciBirinci ... 12202122232432 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)