Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    bende işte fotolara bakarak biraz soğudum motordan ufak bi sürtme düşmeye benzemiyor yani 400km yol gıtcem alcam gelcem ondan biraz sıkıntı benim için vazgectim gibi yani.genel anlamda motora bakınca ne sıkıntısı neden yapar anlıyorum bi sıkıntı egzantrikti oda kolay anlasılcak bişeymiş yani. benim derdim almadan bi kendim bakmak biraz iyise motor sonra servise sokmak yani ondan bilgi almak istiyorum boşuna servise sokmanın bı anlamı yok sorunlu motoru.bide km olayı yanı 2005 -2006 model 30bin km üstü bakıyorum altı zaten kesın bişey oynama falan vardır. fabrisio arkadaşın motora baktım fiyat bana uygun değil o fiyatlara cıkamıyorum oyuzden daha düşük fiyatlı motorlara bakıyorum. topcase,puig cam koruma demirleri yurtdışında getirme imkanım var uygun fiyatlara o yuzden onlar dert etmıyorum önceliğim motor kısmı ve şaselerde sorun olmıcak motorlara bakıyorum km takıntımda çok yok çünkü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

bide bu grubu çok uzun suredir takip ediyorum zaten az çok bilgiye sahip oldum sahibinden.comdada 1 aydır araştırmadayım ama anca alma noktasına geldım motoru o yuzden sizlere yazmak istedim konu hakkında.yakın cevrenizde dedim fiyatlara temiz motorlar varsa benimle iletişime geçebilirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende işte fotolara bakarak biraz soğudum motordan ufak bi sürtme düşmeye benzemiyor yani 400km yol gıtcem alcam gelcem ondan biraz sıkıntı benim için vazgectim gibi yani.genel anlamda motora bakınca ne sıkıntısı neden yapar anlıyorum bi sıkıntı egzantrikti oda kolay anlasılcak bişeymiş yani. benim derdim almadan bi kendim bakmak biraz iyise motor sonra servise sokmak yani ondan bilgi almak istiyorum boşuna servise sokmanın bı anlamı yok sorunlu motoru.bide km olayı yanı 2005 -2006 model 30bin km üstü bakıyorum altı zaten kesın bişey oynama falan vardır. fabrisio arkadaşın motora baktım fiyat bana uygun değil o fiyatlara cıkamıyorum oyuzden daha düşük fiyatlı motorlara bakıyorum. topcase,puig cam koruma demirleri yurtdışında getirme imkanım var uygun fiyatlara o yuzden onlar dert etmıyorum önceliğim motor kısmı ve şaselerde sorun olmıcak motorlara bakıyorum km takıntımda çok yok çünkü.
    benım motorum 2005 model ama hazıran 2008 bayı cıkıslı ve tokattan gelme bır motosıklet . benım annem tokatlı ve ben 8 yıl orda oturdum. oranın motorları hem temız olur hem az kullanılır hemde bakımlı olur. ben motorumu tokattan aldım ve su anda 37650 km de arkadaslarım arasında bunu soylememe ragmen dusurmuslerdır km yı dıyenler oldu olmadı degıl. ama ankarda hakan ısmınde tanıdıgım bır motosıklt ustası var ondada 2005 fazer vardı km sıne bakdım 89 bın cıvarındaydı. hanı buda cok normal motoru calıstırdım bındım bır tur attım makına canavar gıbı calısıyor. aslında km den cok motorun durumuna bakmak daha mantıklı. dedıgın gıbı gozunun tutmadıgı motoru bırde servıse goturup servıscılerı zengın etmeye gerek yok. egzantırıge nasıl bakılacagınıda ogrendın buda senın ıcın sorun olmakdan cıktıgına gore artık yavas yavas fazer arayıslarını hızlandırabılırsın.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım motorum 2005 model ama hazıran 2008 bayı cıkıslı ve tokattan gelme bır motosıklet . benım annem tokatlı ve ben 8 yıl orda oturdum. oranın motorları hem temız olur hem az kullanılır hemde bakımlı olur. ben motorumu tokattan aldım ve su anda 37650 km de arkadaslarım arasında bunu soylememe ragmen dusurmuslerdır km yı dıyenler oldu olmadı degıl. ama ankarda hakan ısmınde tanıdıgım bır motosıklt ustası var ondada 2005 fazer vardı km sıne bakdım 89 bın cıvarındaydı. hanı buda cok normal motoru calıstırdım bındım bır tur attım makına canavar gıbı calısıyor. aslında km den cok motorun durumuna bakmak daha mantıklı. dedıgın gıbı gozunun tutmadıgı motoru bırde servıse goturup servıscılerı zengın etmeye gerek yok. egzantırıge nasıl bakılacagınıda ogrendın buda senın ıcın sorun olmakdan cıktıgına gore artık yavas yavas fazer arayıslarını hızlandırabılırsın.
    hızlandırdımda piyasada çok yok yani fiyatlar 13-14-15 diye gidiyor.12.5 tl bakıyorum adam plaka kapamış zaten plakayı kapatanları direk eliyorum amaç ne anlamış değilim ben motoru ilana koydum ertesi günü sattım ama herşeyiyle ekledim adam geldi aldi gitti.fazerlere bakıyorum sanki motoru satmak istemiyorlarmış gibi koyuyorlar ilanlara :D

Motosikleti
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...50115963/detay cem bunu onerırmısın ? yagı ve fıltreyı degıstırmeyı dusunuyorumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:38 ----------

hızlandırdımda piyasada çok yok yani fiyatlar 13-14-15 diye gidiyor.12.5 tl bakıyorum adam plaka kapamış zaten plakayı kapatanları direk eliyorum amaç ne anlamış değilim ben motoru ilana koydum ertesi günü sattım ama herşeyiyle ekledim adam geldi aldi gitti.fazerlere bakıyorum sanki motoru satmak istemiyorlarmış gibi koyuyorlar ilanlara :D
    satmak ıstemıyo degıllerde sadece satarken zarar etmek ıstemıyorlar ( bunlardan bırtanesıde benım ) plaka kapayan adamlar guya resımler calınmasın dıye kapatıyorlarmıs.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...50115963/detay cem bunu onerırmısın ? yagı ve fıltreyı degıstırmeyı dusunuyorumda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:38 ----------

satmak ıstemıyo degıllerde sadece satarken zarar etmek ıstemıyorlar ( bunlardan bırtanesıde benım ) plaka kapayan adamlar guya resımler calınmasın dıye kapatıyorlarmıs.
    ya orası ayrı adam masraf eder motoruna bakar zarar etmek istemez ona bişey demem ama bi başkasınınkınde masraf yoktur yani aksesuar falan ama diğeri yüksek fiyat yazmış diye piyasa bu deyip kendi motorunada o fiyatı yazıyor onu diyorum ben yani.1 tane ilan baktım geçen gün lastık 2 sezon goturur diyor ilanda aksesuar sıfır ama yok bişey sade yani fotolarda lastıklere bakıyorum artık lastık uzerındekı su kanalları gitmiş 12 bin tl olur bu diyorum ilana bi bakıyorum 13.5 bin tl yazmış km 60bin civarıydı 2005 model yuh diyorum yani 13 aldım diyim 1bin tl lastık taktık 14 tl geldi boş motor ne anlamı var yanı simdi mantıklı baktığında ondan. ama fotoların çalınma olayı olsa nolcak alan kişi saf olmasın okadar yani motoru görmeden para veriyorsa.

Motosikleti
    ya orası ayrı adam masraf eder motoruna bakar zarar etmek istemez ona bişey demem ama bi başkasınınkınde masraf yoktur yani aksesuar falan ama diğeri yüksek fiyat yazmış diye piyasa bu deyip kendi motorunada o fiyatı yazıyor onu diyorum ben yani.1 tane ilan baktım geçen gün lastık 2 sezon goturur diyor ilanda aksesuar sıfır ama yok bişey sade yani fotolarda lastıklere bakıyorum artık lastık uzerındekı su kanalları gitmiş 12 bin tl olur bu diyorum ilana bi bakıyorum 13.5 bin tl yazmış km 60bin civarıydı 2005 model yuh diyorum yani 13 aldım diyim 1bin tl lastık taktık 14 tl geldi boş motor ne anlamı var yanı simdi mantıklı baktığında ondan. ama fotoların çalınma olayı olsa nolcak alan kişi saf olmasın okadar yani motoru görmeden para veriyorsa.
    baktıgın fazerlerı burda bızımle paylasabılırsın herkez bır yorum katacak olup sende bılgı ve tecrubene bılgı katmıs olacaksın. bız fz6 kullanıcıları sana bu konuda elımızden ne gelıyorsa sonsuz bır sekılde yardımcı oluruz.

Motosikleti
    FZ6 FAZER
    baktıgın fazerlerı burda bızımle paylasabılırsın herkez bır yorum katacak olup sende bılgı ve tecrubene bılgı katmıs olacaksın. bız fz6 kullanıcıları sana bu konuda elımızden ne gelıyorsa sonsuz bır sekılde yardımcı oluruz.
    bundan sonra artık öyle yapıcam zaten almadan once bi paylasımda bulunıcam. neyse yarın iş vakti o yüzden yatma vaktı geldi verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ilanları inceledikce sizinle paylaşımda buluncam.zaten motoru aldıktan sonrada devamlı takılcağım yerde burası olcak

Motosikleti
    bundan sonra artık öyle yapıcam zaten almadan once bi paylasımda bulunıcam. neyse yarın iş vakti o yüzden yatma vaktı geldi verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim ilanları inceledikce sizinle paylaşımda buluncam.zaten motoru aldıktan sonrada devamlı takılcağım yerde burası olcak
    ınsallah en kısa zamanda en guzel fıyata ıstedıgınız motora kavusursunuz. sızıde aramızda gormekden mutlu oluruz.

benım fazerde 40,000e yaklasıyor. artık yag yag fıltresı degısmesı lazım bırde yarın hava fıltresını kontrol etmem lazım eger temız degılse komprasorle temızlemem ve 40 bınde degıstırmem lazım. artık yapacaz bırseyler.

dudaeva - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax almaya niyetlendi..
    Semih bende 1,5 aydır fazer bakıyorum.. Kesinlikle haklısın.. Adam sanki satmak istemiyorda reklamını yapıyor.. 2004 model motora 14,500 yazıyor.. 3-4 ilan geçiyor satılmıyor ama motor hala orada duruyor.. Bu iş biraz psikoloji.. Adam istediği fiyatın altına verdiğinde sanki dünyanın sonu.. Neyse sabah sabah yine sinir katsayısını arttırmayalım.. Allah herkezin gönlüne göre versin alana da satana da..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ben de eylül ayında satmakla satmamak arasında kalmıştım asfalta doyduğumu düşünerek...ama yok fazerdan sonra ne alırım bilemedim..bütçemi kasmak istemedim...az bir eklemeyle alınacak motorlar için bildiğim bakımını yaptığım motoru satıp bilinmez bir motoru almak gibi bir maceraya girmek istemedim...4 silindir tadını vermedi denediğim aletler...olaylar olaylar
    cihan54 bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Bazıları da bu maceraya girip elini yüzüne bulaştırıyo. Motoru alsa dert "alamasa" dert Sonra bizim başımıza ekşirler
    mkaptan ve erro bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazıları da bu maceraya girip elini yüzüne bulaştırıyo. Motoru alsa dert "alamasa" dert Sonra bizim başımıza ekşirler
    bu taş banamı geldi ne?
    Motor almayı bekleyen arkadaşların tüm sıkıntılarını bizzat bende yaşıyorum
    ama biraz sabır diyorum artık
    sanırım herkes motor festivalini beklemeye başladı ordaki fiyatlara göre piyasa canlanacaktır.
    Fiyatlar bunun üzerine çıkamaz artık kış sezonunda bile yazın olmayan fiyatlar yazıldı.
    İlanlardaki motorlar hep aynı motorlar
    Adamın biri 2006 bordo fazera 15500 yazmış üzerinde hiç extra yok :D
    yazın erro ve cihan abslisini o fiyata satamadı.
    Ben mesela dl650 arıyorum geçen mart nisan ayında 2007-2008 model sıfır hata motorlara 17 isteyenler şimdi kapıları 19 dan açmaya başladılar
    Artık aramayı bıraktım nasıl olsa bu fiyatlara motor satamazlar mutlaka düşecektir.
    Son olarak fazer alacak arkadaşlara tavsiyem
    -Motorun lastik durumuna mutlaka bakın (bir çift lastik en az 800tl)
    -Arka çanta koruma demiri olursa iyi olur (sonra taktırmak isterseniz en az 1000tl)
    -Dişli zincir durumuna mutlaka bakın.
    -Egzantrik sesini dinlemeye çalışın
    -almadan önce mutlaka ama mutlaka anlayan birilerine baktırın
    Fazer piyasada en çok oynanan motosikletlerden biridir.
    Temizi çoktur ama satan pek yoktur.Bulursanız hemen alın zaten 300 e 500 e bakmayın

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı mkaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu taş banamı geldi ne?
    Motor almayı bekleyen arkadaşların tüm sıkıntılarını bizzat bende yaşıyorum
    ama biraz sabır diyorum artık
    sanırım herkes motor festivalini beklemeye başladı ordaki fiyatlara göre piyasa canlanacaktır.
    Fiyatlar bunun üzerine çıkamaz artık kış sezonunda bile yazın olmayan fiyatlar yazıldı.
    İlanlardaki motorlar hep aynı motorlar
    Adamın biri 2006 bordo fazera 15500 yazmış üzerinde hiç extra yok :D
    yazın erro ve cihan abslisini o fiyata satamadı.
    Ben mesela dl650 arıyorum geçen mart nisan ayında 2007-2008 model sıfır hata motorlara 17 isteyenler şimdi kapıları 19 dan açmaya başladılar
    Artık aramayı bıraktım nasıl olsa bu fiyatlara motor satamazlar
    mutlaka düşecektir.
    Acaba
    "CaRPe DieM"

trlioner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 Yamaha FZ6 Fazer
    60 tl mı :D hemen benım kırmızıyı sana yollayayımda bana ıkı adet kopyalasın o zaman :d yamaha dıyorkı anahtarı alacaksınız ıcınde ımmo'su olmaz. kumandacıya gıdıp ıcıne ımmo taktıracaksınız bunu yapabılmesı ıcın kırmızıyı goturmenız ordakı cıpı kopyalayıp sıyaha takması lazım dıyor. bve sonra getırın bız tanımlayalım dedıler. fakat onun nasıl tanımlanacagını benım movıstar olan arkadasımdan ogrendım. arastırdım dogru cıktı. eger yarın yaptırırsam vıdeo cekerım dostum.
    benimde yedek anahtarım yok Diyarbakır Bismil Kardeşler Motora sormuştum kırmızı anahtar varsa 30 tl ye yedek anahtarı alıp tanımlarız demişlerdi 60 tl diyosun sen burda 30 duydum istersen bide sen ara telefonla eger olumlu cevap verirlerse bana kargolarsın ben yarımcı olurum

Motosikleti
    Alıntı trlioner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde yedek anahtarım yok Diyarbakır Bismil Kardeşler Motora sormuştum kırmızı anahtar varsa 30 tl ye yedek anahtarı alıp tanımlarız demişlerdi 60 tl diyosun sen burda 30 duydum istersen bide sen ara telefonla eger olumlu cevap verirlerse bana kargolarsın ben yarımcı olurum
    bak orda bır nokta var yedek anahtarı alıp tanımlarız demısler. yedek anahtarı alıp ıcıne ımmo taktırması sana aıt onlar sadece tanımlama ıslemı yapacaklar yanı sıyahın ıcıne ımmo taktırdıkdan sonra kırmızıyı takıp sıyahı aktıf etmek cın 30 tl ıstıyorlar. yada bısmıl kardeslerın numarası varsa arayıp detaylıca ogrenebılırsın. sadece tanımlamamı 30tl yoksa ımmobılızer'de takıyomusunuz ? dıye detaylı ogrenmek lazım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:11 ----------

bugun bızımkılerden kımse yok gıbı ?

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    Kayınpeder..Yamaha factory test pilotu 2014..

cihan54, fabrisio ve erro bunu beğendiler.

Motosikleti
    http://i.hizliresim.com/xE232Z.jpg

ayaklıklarıda ındırseymıs super olurmus.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Benim de ilk aklıma o geldi de sanırım boy kısa. O yüzden sıkıntı olabilirdi belki
    "CaRPe DieM"

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    İz-moto yamaha servisinden geliyorum şimdi sırf anahtar mevzusunu danışmak için gittim.

Yedek anahtar yaptırmak istiyorum dedim.

2 şekilde yapılıyor.

1- ilk önce elinizdeki siyah anahtarın normal kopyasını anahtarcıda herhangibi bir yerde farketmez 2.5 tlye yaptırıyorsunuz kontak dişleri uyması için ayrıyettende çip yapıyosunuz. Yamaha serviside kırmızı anahtarla boş götürdügünüz anahtarın çipine kodları yüklüyor.

2- Burdada direk siyah anahtarı götürüyorsunuz siyah anahtarın içindeki çip kodları kırılıp yani hacklenip direk aynısını yapıyorlar ve motorun çalışmasında bir problem teşklil etmiyor.

Kırmızı anahtar kaybolmasında veya olmaması taktirde kesinlikle tek kırmızı anahtar japonyadan getirtilmeyip komple set degiştirmek zorunda kalıyorsunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:30 ----------

Eren izmirde motul 1lt yag 30tl. 4 litresi kafadan 120tl yapar. 145 tl ise fiyat 25tlde orjinal yag filtresi oluyor. Yag 10/40 4 zamanlı bizim için uygun
    cihan54 ve fabrisio bunu beğendiler.

MNS-FZ6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda1000RR
    Cem manisada cilinğir arkadaşımız var bundan önceki motorlarımın R6-FZ6 yedek anahtarları yoktu sağolsun arkadaşımız çoğalttı kullandım hiç bir sorun olmadı. Kendisi bu işte uzman diyebilirim. Manisa daki tüm servisler emniyet bu arkadaş ile çalışır. Zaten daha öncede fazeri vardı, eski motorculardan.Kendisini çocukluğumdan beri tanırım. Fazerin sorunlu kontağını açıp yeniden her şeyiyle toplayıp çalışır hale getirdi. O zaman için bizi kontaktan kurtarmıştı. Düşünürsen tel verip görüşebilirsin. İşinizi halleder içiniz rahat olsun. Önemli olan kaybetmeden yaptırmak.
    CEM. ve fabrisio bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler