Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    2006 model naked kulanıyom şehir içi sıkıstırsam duyan baksın desem 370 krş yakıyor yok sakin kulanayım yakıt tasarufu olsun diye 280 ile 310 krş arası yakıyor uzun yolda yakıt hesabı yapmıyom

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun yolda yakıt hesabı yapmıyom
    Ne yakarsa bahtıma
    canYOLDAS bunu beğendi.
    "CaRPe DieM"

fabrisio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA TRACER 700
    Alıntı Onurkahraman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler hepinize kazasız belasız günler...
    Kle500 üm vardı ve sattım...
    Fazer600 almaya niyetlendim 2006-2007 model bakımları düzgün yapılmış bi fazer arıyorum ancak bu motorun şehir içi şehir dışı 5-6000 devir ve 9-10000 devir kullanımlarında kaç lt yaktığını merak ediyorum... Kle uzun yolda 100ile 4.3 lt , sıkıştırınca 5.2 lt... şehir içinde sakin kullanımda 5 lt sıkıştırınca 6.6lt civarı yakıyordu... sizden kullanıp yakıtını ölçenlerinizden yardım bekliyorum... 4 silindir ve devirli bi makina olduğu için yorumlarınızı almadan satın almayı gözüm kesmedi...
    Şimdiden sağoluun
    Kardeş, 7000 deviri geçmezsen 4,4 lt yakıyor. Adrenalin yaşamak istersen 10-11 litre yaktırırsın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı canYOLDAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2006 model naked kulanıyom şehir içi sıkıstırsam duyan baksın desem 370 krş yakıyor yok sakin kulanayım yakıt tasarufu olsun diye 280 ile 310 krş arası yakıyor uzun yolda yakıt hesabı yapmıyom
    Dostum ne yaptın sen yahu. Abi cup değil ki bu. Benzinde 5TL yi geçmiş. Bence hesapta bir yanlışlık var.

Edit: Benim hesap makinası bozulmuş galiba çok pardon

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben yakıt sarfiyatını kendi motorumda bizzat detaylı ölçerek yaptım. Tabi Fazerdan Fazerede degişilik gösterebilir.

Benzinim yedege düştügünde topcase'im içine pet şişede 1 litre benzin aldım daha sonra yolda kalana kadar fazerı kullandım neyseki evime yaklaştıgım sırada benzinim bitti anayolda biter diyede korkmuyor degildim..

Boş depoya 1 litre benzini koyarak tekrar benzin bitene kadar kullandım 1 litre ile 15km gitti.

Bunuda nasıl anladım. Yedekte iken 45 kmde benzin bitmişti. 45 + 15 60kmde tekrar yolda kaldım.

Hyosung ile şehir içi aynı taktik ile 20 22 km gidiyordum.

Mct 250 ile 20-25 arası degişiyordu .

Fazerında 1 litre ile şehir içinde 15km normal diyebilrim. Fakat 15= 1 litre 100km'de 6.5litre yapıyor hemen hemen.

Şimdi şehir içi anlayış farklı olabilir fakat ben anayolda yada karşıyaka alsancak arası ölçümler degil.

Sadece bir semtte karşıyakada mahalle arasında kız arkadaşımı al bırak götür alışveriş bakkal yemege git gel derken 100km 6.5litre yaktıgına emin oldum.

Uzun yolda ölçtügümde 80-90 arası 4.2litre ile beni şaşırttı.

Her daim şu bilinirki 4 silindiri şehir içinde kullanmak çokda mantıklı bir iş degil. Bu yüzden bir scooter alıcagım
    canYOLDAS ve fabrisio bunu beğendiler.

canYOLDAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 YAMAHA MT 09
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yakarsa bahtıma
    neden yapmıyom biliyonmu o sürüşün verdği zevki ne + 100 krş ne - 100 krş tadını aldınmı sorun yok derlerya motorsiklet tutkudur diye

ama dediğin gibi ne yakarsa bahtıma

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:34 ----------

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yakıt sarfiyatını kendi motorumda bizzat detaylı ölçerek yaptım. Tabi Fazerdan Fazerede degişilik gösterebilir.

Benzinim yedege düştügünde topcase'im içine pet şişede 1 litre benzin aldım daha sonra yolda kalana kadar fazerı kullandım neyseki evime yaklaştıgım sırada benzinim bitti anayolda biter diyede korkmuyor degildim..

Boş depoya 1 litre benzini koyarak tekrar benzin bitene kadar kullandım 1 litre ile 15km gitti.

Bunuda nasıl anladım. Yedekte iken 45 kmde benzin bitmişti. 45 + 15 60kmde tekrar yolda kaldım.

Fazerında 1 litre ile şehir içinde 15km normal diyebilrim. Fakat 15= 1 litre 100km'de 6.5litre yapıyor hemen hemen.

Şimdi şehir içi anlayış farklı olabilir fakat ben anayolda yada karşıyaka alsancak arası ölçümler degil.

Sadece bir semtte karşıyakada mahalle arasında kız arkadaşımı al bırak götür alışveriş bakkal yemege git gel derken 100km 6.5litre yaktıgına emin oldum.

Her daim şu bilinirki 4 silindiri şehir içinde kullanmak çokda mantıklı bir iş degil. Bu yüzden bir scooter alıcagım

güzel izlenimlerde bulunmussun cem 1 lt 5,180 krş / 15 km = 345 krş yakıyor şimdiki benzin fiyatına göre yoksa yanılıyormuyum.
    fabrisio bunu beğendi.
    ...SABIR SUSKUNLUK DEĞİL, İŞİTİLMEYEN BİR FERYATTIR...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Aynen öyle fakat direk şehir içi yani 1 gıdım ana yol yok.

Hyosung ile direk şehir içi 1 litre ile 20km gidiyordum. Buda 20x5 =100km 100km'de hyosung şehir içi 5lt yakıyor demek. Buda zaten bilindik degerler.

Fakat fazer 4 silindir hyosung çift silindir aralarında 5km fark olması gayet normal.

Yani 1 litre ile şehir içi fazerla 25km gibi rakamlar mümkün degil işin içinde anayol yoksa.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Litre hesabı bilmiyorum ben şehiriçinde 30 kuruş şehirlerarası 23 kuruş
    üç aşşa beş yukarı benim hesapla aynı

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:02 ----------

cem en guzel olcum ( bence ) deponu fulleyıp sayacı sıfırlayacaksın. 100km sonra aynı benzınlıkden aynı benzın fıyatı olması kaydıyla yenıden depoyu fulleyıp ornegın 30 tl benzın aldın 30/100 = 300krs seklınde hesaplayacaksın. tabı bu benım gorusum. dıger turlu ne yazıkkı olcumun saglıklı olacagını pek sanmıyorum.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Şimdi bende o yöntemi biliyorum. Fakat şöyleki ben kuryelik yaptıgım zamanlardan örnek vereyim haricinde pek depoyu fullemek nasip olmadı çünkü

Spacy 110'um her benzin bittginde her fulleyişimde inan farklı degerler ortaya çıkıyordu tamamen pompacının ve benim sabrıma kalmış.

Salladıkça alıyor meret salladıkça alıyor. Her seferinde 3-5 tl rakam oynuyordu.

Belki pompanın tık dedigi yerde bırakırsın oda olabilir.

Fakat depodaki benzini tamamen bitirip sonra 1 litre benzin koyup bitene kadar devam etmek bence en dogru çözüm.

Benzin bittiginde depoyu salladıgımda 1 gıdım ses yoktu. Yani sapma konusu bu yöntemde bence pek olamaz.

Motosikleti
    Şimdi bende o yöntemi biliyorum. Fakat şöyleki ben kuryelik yaptıgım zamanlardan örnek vereyim haricinde pek depoyu fullemek nasip olmadı çünkü

Spacy 110'um her benzin bittginde her fulleyişimde inan farklı degerler ortaya çıkıyordu tamamen pompacının ve benim sabrıma kalmış.

Salladıkça alıyor meret salladıkça alıyor. Her seferinde 3-5 tl rakam oynuyordu.

Belki pompanın tık dedigi yerde bırakırsın oda olabilir.

Fakat depodaki benzini tamamen bitirip sonra 1 litre benzin koyup bitene kadar devam etmek bence en dogru çözüm.

Benzin bittiginde depoyu salladıgımda 1 gıdım ses yoktu. Yani sapma konusu bu yöntemde bence pek olamaz.
    dedıgınde olabılır saygı duyarım. bende depoyu fullerken bu deponun ıcınde yuvarlak parcanın hızasına gelene kdr fulletıyorum. belkıde dedıgın gıbı yapomak en mantıklısı olabılır. ama sımdıye kadar hep motosıkletım benı tasıdı bu saatten sonra ben onu tasımayı pek ıstemem :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:40 ----------

cem bugun yamaha ıle gorustum bız ımmoblazer anahtarı yapamıyoruz sadece sız yaptırıyorsunuz bız kırmızı anahtar ıle sıyah anahtarı tanımlıyoruz dedıler. yarın ımmo' yapan bır yere gıdıp fıyat alacam eger uygun olursa 2 sıyah anahtar yedeklttırecem. kırmıkzı anahtar ıle sıyah anahtar nasıl tanımlanır onuda ogrendım kırmızı anahtarımlada ıkı sıyahı tanımlayacam. yarın fıyat alınca sana haber vereyım mı ?
    CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Valahha iyi olur bende konustum bugun 60tl dedi adam fiyat çok uygun geldi.

Fakat anahtarla kodlamaya gerek yok dedi ben yapıcam direk takıcaksın çalıştırıcaksın dedi. Tabi ne bilsin Fazer kırmızı anahtar vs vs.

En iyisi sen yaptır iyice ögrenelim ardından bende yaptırayım Hatta anahtar kodlamayı videoyulu eklersen çok yararlı olur diger arkadaşlarada sonucta yedek anahtar hepimizin problemi. :/

Bu arada kargom geldi fabrisio'ya tekrar tekrar teşekkür ederim ellerin dert görmesin valahi mahcup oldum
    _pLay_06 ve fabrisio bunu beğendiler.

Motosikleti
    Valahha iyi olur bende konustum bugun 60tl dedi adam fiyat çok uygun geldi.

Fakat anahtarla kodlamaya gerek yok dedi ben yapıcam direk takıcaksın çalıştırıcaksın dedi. Tabi ne bilsin Fazer kırmızı anahtar vs vs.

En iyisi sen yaptır iyice ögrenelim ardından bende yaptırayım Hatta anahtar kodlamayı videoyulu eklersen çok yararlı olur diger arkadaşlarada sonucta yedek anahtar hepimizin problemi. :/

Bu arada kargom geldi fabrisio'ya tekrar tekrar teşekkür ederim ellerin dert görmesin valahi mahcup oldum
    60 tl mı :D hemen benım kırmızıyı sana yollayayımda bana ıkı adet kopyalasın o zaman :d yamaha dıyorkı anahtarı alacaksınız ıcınde ımmo'su olmaz. kumandacıya gıdıp ıcıne ımmo taktıracaksınız bunu yapabılmesı ıcın kırmızıyı goturmenız ordakı cıpı kopyalayıp sıyaha takması lazım dıyor. bve sonra getırın bız tanımlayalım dedıler. fakat onun nasıl tanımlanacagını benım movıstar olan arkadasımdan ogrendım. arastırdım dogru cıktı. eger yarın yaptırırsam vıdeo cekerım dostum.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Detayları bekliyoruz

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    herkese iyi geceler arkadaşlar. 2013 model honda cbr 125r sattım.simdi fazer6 sahibi olmak istiyorum ama ufak tefek sorunlarım var bu konuda bütçem 12 bin tl. fazla üstüne cıkamıyorum önceliğim istanbul içinde bakmak.ama 2.elde fazerde nelere dikkat etmem lazım alırken önemli olan yerlerı nelerdır yardımcı olursanız sevinirim motordan az çok anlarım ama ayrı bakılması gereken yerler nelerdir şaselerde motor kısmında falan. bi tanıdığımız var ankarada fazer6 bulduk orda 1 tane ama motorun garaja sokarken düşmesi var 2006 model 38bin kmde. motorun deposunda cizikler var bide şasede düsme izleri eziklik falan yok cizikler var sadece yaptırmamış alan kişi görsün diye 12bin tl fiyat veriyor topcase falan hersey var sadece hafta sonları kullanıyormus.motorda 4 aydır yatıyor.sizce sadece düşmesi varsa öyle almaya değer mi o fiyata ?

Motosikleti
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi geceler arkadaşlar. 2013 model honda cbr 125r sattım.simdi fazer6 sahibi olmak istiyorum ama ufak tefek sorunlarım var bu konuda bütçem 12 bin tl. fazla üstüne cıkamıyorum önceliğim istanbul içinde bakmak.ama 2.elde fazerde nelere dikkat etmem lazım alırken önemli olan yerlerı nelerdır yardımcı olursanız sevinirim motordan az çok anlarım ama ayrı bakılması gereken yerler nelerdir şaselerde motor kısmında falan. bi tanıdığımız var ankarada fazer6 bulduk orda 1 tane ama motorun garaja sokarken düşmesi var 2006 model 38bin kmde. motorun deposunda cizikler var bide şasede düsme izleri eziklik falan yok cizikler var sadece yaptırmamış alan kişi görsün diye 12bin tl fiyat veriyor topcase falan hersey var sadece hafta sonları kullanıyormus.motorda 4 aydır yatıyor.sizce sadece düşmesi varsa öyle almaya değer mi o fiyata ?
    sımdı dostum yatması olmayan fazer yok denılecek kadar azdır fakat depoda cızık vs varsa yaklasmaya degmez gıbı. fazer alırken bence dıkkat etmen gerekenler saseye dıkkat etmelısın motoru dınlemelısın hatta kullanılmalısın absurt bır durum varmı yokmu dıye. egzantıgıne bakmalısın şıkırtı yapıp yapmadığına bakabılırsın. boya ufak tefek olabılır ona bırsey demıyorum. lastık vs bunlara bakabılırsın malum bu meretın lastıgı bıraz pahalı 1000 tl yı buluyor cbr 125 gıbı olmaz. topcase xenon far veya baska bır aksesuara cok takılma nıhayetınde bunlar aksesuar olsada olur olmasada kendın takarsın yıne olur =) onemlı olan motorun durumu acılıp acılmadıgı herhangı bır sıkıntısının olup olmadıgı.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Play06 yani erenin yorumlarına katılıyorum sadece listeye birkaç eklemede bulanayım.

Zincir dişli setinede bak çünkü 500 tl gibi rakamlardan başlıyor.

Egzantirik zinciri ve gergisi degişmişmi eger degiştiyse eski zinciri yada faturasını kesinlikle görmek iste.

Çünkü ustalar başka yöntemlerle sesi 5bin km kadar kesibiliyor.

Motorda koruma demiri takoz çanta demiri + topcase sidecase puig ön cam gibi +larıda dikkate almalısın bunlarda kendin yaptırmaya kalkarsan 1 milyarı bulabilir.

Tabiki öncelik motorun temiz olması fakat öncelikle yapman gereken buldugun motorların linklerini yada fotolarını burada paylaşman.

Kazası olan motor alınmaz fakat kazası olupta kusursuz şekilde tamir edilmiş motor alınabilir.

Bahsettigin Fazer satmasıda problem olur depoda ezik büzük çizik olması . Bence o motoru elemelisin.
    erro bunu beğendi.

semih39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 FAZER
    zincir,lastik konularını zaten az cok anladığım için bakıyorum.topcase xenon far falan bunlara cok takılmıyorum ben 100 tl ye xenon takarım yanı zaten elımde fazlasıyla var kendi arabamdan onlar sıkıntı değil sıfır aksesuar olabilir. çünkü nekadar sade benim için fiyat okadar iyi olur.yüksek fiyatlara bakamıyorum bütçeden dolayı.ufak tefek çiziklerede takılmıyorum çünkü daha motor kullanlarırız arada olmazsa olmaz o çizikler illaki oluyor bi yere sürtüyor yada üstümüzden başımızdan oluyor.benim sıkıntım motor kısmı yanı sonuçta 12 bin tl yakın para bağlıcam aldıktan sonra beni soğutmasın alet egzantirik zinciriden iste ses olayını nasıl anlarım onu cok iyi bilmiyorum. onlar sıkıntı bıraz benim için bide şaselerde nereler en önemli bakmam için. o dediğim motorunda fotoları

satan arkadaş dürüst elimden kacırıp düşürdüm diyor ama o cizikler sanki öyle ufak düşmeye benzemiyor yani bide mesafe uzak gidip bakmak için.

Motosikleti
    dostum 12 bın tl ye bu motordan cok daha temızını alabılırsın. sevkını kırmak ıstemem ama bu motorun dıs gorunumu resmen bıtık tabı motorunu bılemem. bu arada forumdan fabrisio motorunu satıyordu ama fıyatını hatırlayamıyorum. ıstersen onunlada bır gorus derım. ama dedıgım gıbı bu motora asla yaklasma. cemınde dedıgı gıbı zıncır dıslı tedarık setıde onemlı yazcakdım ama aklıma sonradan geldı. egzantırıgı nasıl anlarım demıssın o cok kolay motoru calıstır alt tarafa dogru bı egıl zaten sorun varsa şıkır şıkır şıkır şıkır ses yapar. yada motora bın motoru motor frenıne bırakınca komprasorunde devreye gırmesıyle az cok demek ıstedıgımızı anlayıp alla alla bu motora ne oldu dıyıp anormallıgı anlayabılırsın.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bunlar sürtünme izleri öyle durdugu yerde düşmeyle yada garaja sokarken düşürmeyle olacak şeyler degil.

Farkettiysen çizikler çizik degil sürtünme izleri.

Ayrıca koruma takozu olsaydı bu hasarları almazdı bile fakat sana bi hesap yapayım .

Puig ön cam 200-250tl . Koruma demiri 200-250tl givi çanta demiri. 200tl topcase 46lt 250tl side case falanda eklersek etti 1 milyar. Egsoz kişiden kişiye göre degişebilir kimisi + olarak görür kimisi - ama ne olursa olsun. bi twobro egsoz demek 2nci elinin 1500tl'den başlıyor olması demek.

Hem bütçene uygun hemde dolu motor alırsan hem daha kullanışlı olur hemde satması kolay olur bunun içinde sabretmek gerek. Piyasa çok degişken .

Egzantirik zincirini ustaya götür anlaşılmıcak bir ses kesinlikle degilde yinede yamaha servisine götürmende yarar var .

Gidonda boşluk varmı onada baktırmalısın. Kısacası yamaha servise git gerisini düşünme. İzmirden Fazer alırsan bende yardımcı olurum aklında bulunsun.

Motosikleti
    Bunlar sürtünme izleri öyle durdugu yerde düşmeyle yada garaja sokarken düşürmeyle olacak şeyler degil.

Farkettiysen çizikler çizik degil sürtünme izleri.

Ayrıca koruma takozu olsaydı bu hasarları almazdı bile fakat sana bi hesap yapayım .

Puig ön cam 200-250tl . Koruma demiri 200-250tl givi çanta demiri. 200tl topcase 46lt 250tl side case falanda eklersek etti 1 milyar. Egsoz kişiden kişiye göre degişebilir kimisi + olarak görür kimisi - ama ne olursa olsun. bi twobro egsoz demek 2nci elinin 1500tl'den başlıyor olması demek.

Hem bütçene uygun hemde dolu motor alırsan hem daha kullanışlı olur hemde satması kolay olur bunun içinde sabretmek gerek. Piyasa çok degişken .

Egzantirik zincirini ustaya götür anlaşılmıcak bir ses kesinlikle degilde yinede yamaha servisine götürmende yarar var .

Gidonda boşluk varmı onada baktırmalısın. Kısacası yamaha servise git gerisini düşünme. İzmirden Fazer alırsan bende yardımcı olurum aklında bulunsun.
    canta demırı 265 tl den uygun fıyata bır turlu bulamadım. bu arada nette gormustum fazer ıcın two brothers eksoz var 750 tl almayı dusunuyordum fakat vazgecdım. 750 lastık 250 top case demırı 1000 tl lastık derken 2bın tl para gıtcek satarken uste 2000 bın tl ıstesen kımse vermez normal fazerlerle aynı rakama gıder dıye vazgecdım. cem bu arada senın motorda koruma topuzu varmı ben bır topuz ayarladım ama dustugunde cok fazla + saglamayacagı ıcın gerı vazgecdım fazer ıcın en az 5 - 7 cm uzunlugunda bır topuzun ıs gorecegını dusunuyorum.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Motor koruma demiri mevcut. Malesef topuz yok fakat önceki sayfalarda cihan54'ün topuz çalışması vardı. Amaç depoyu korusun ve şaseyi .

Bende yaptıracagım kısmet zaman bulamıyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler