Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeş sen kafaya koymuşsun satmayı...dip bucak girmeyip normal olması gerekenleri yapıp sat bence 2 sene sonra artık ne zamansa...yani bu ayardaki makinalar için artık ekstra masraf fiyatına koymuyo...keyfiyete giriyor...egzantirik yaptıcaksan beraber sipariş edelim şu gergi otomatiği vs...

Kafaya koymadım satmayı be İçime sinmiyo satmak, oğlum o benim biraz daha ilanda dursun, çekecem zaten ilanı.

Egzantrik için de benimle birlikte değişmek isteyip bekleyen 3 arkadaş daha var ama değiştirirsem 2500km daha yapıp öyle değiştirmek istiyorum. Kasım sonu Aralık başı gibi falan olur o da. Ki ben girdim mi tam girerim sanırım, Egzantrik zinciri-gergisi değiştiririm, subap şimlerini yenilerim ayarını yaptırırım, iridium bujileri yenilerim. Hazır açılmış bari gerisini de hallederiz.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bulent78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Yukseklik disinda motor gucu de var tabii, 800 un gucu digerlerine gore daha fazla, f800 gt deki, eski st ve s modellerindeki motor iste, onceden 85 beygir gucu ve 86 nm torku vardi, simdiki F800 Gs de nasildir bilmiyorum. F800 Gs digerlerine gore daha bir Adventure tadinda, on lastik daha buyuk ve ince, alet daha yuksek, onun disinda kullanimda farkedecegin ciddi farklari var midir bilmiyorum, aslinda benim icin F700 daha uygun, daha kolay kullanilir, daha kucuk capli onlastik falan. Insan almisken elinin altinda fazladan guc olsun istiyor biraz, hep kullanacagindan degil de iste, arada bir lazim olur, acariz rahatlariz kapatiriz seklinde, F800 un gucunu F700 e koysunlar, sonra da o motoru bana versinler

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:55 ----------

Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafaya koymadım satmayı be İçime sinmiyo satmak, oğlum o benim biraz daha ilanda dursun, çekecem zaten ilanı.

Egzantrik için de benimle birlikte değişmek isteyip bekleyen 3 arkadaş daha var ama değiştirirsem 2500km daha yapıp öyle değiştirmek istiyorum. Kasım sonu Aralık başı gibi falan olur o da. Ki ben girdim mi tam girerim sanırım, Egzantrik zinciri-gergisi değiştiririm, subap şimlerini yenilerim ayarını yaptırırım, iridium bujileri yenilerim. Hazır açılmış bari gerisini de hallederiz.
    Hayatimda bu kadar da isteksiz satici gormedim arkadas, utanmasa arayanlara motoru kotuleyecek, yaa zaten egzantirik den de ses geliyor, alma hocam sen bu motoru basini agritir ilerde falan diyecek
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Egzantrikten bu km'lerde her fazerda ses geliyo zaten. Ben kaskın içinden duymuyorum sıkıntı çıkarmasın diye değiştircem işte..

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Egzantrikten bu km'lerde her fazerda ses geliyo zaten. Ben kaskın içinden duymuyorum sıkıntı çıkarmasın diye değiştircem işte..
    hacı zaten ses rolantide duyuluyo...güçteyken gerildiği için pek vermiyo o sesi...ama motorun gücünü etkiliyor sanırım...bollaşan egzantirik zinciri, ya da gergi otomatiğinin gevşemesiyle gerilemeyen zincir sübap ayarını bozuyo ve dolayısıyla yine gidişi etkiliyo...

sanırım problem otomatik gergiden kaynaklanıyo..manuel olsa bir müddet daha götürebilir...

cihan ben de satmak istemiştim bir ara ama başka motorlarda benim için yine eksikler olacak...şu an benim isteklerimin %90 ını karşılayacak tek motor sanırım 1200 gs diğerlerinin huzursuz edecek bi yönü var elbet denediğim kadarıyla

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

yaz başı sübap ayarı yapsın diye 300 lira verdim o yalan oldu ona yanıyom...terbiyesiz deseydi bu egzantiriktendir diye...güya o zaman kontrol etmişti..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Tamam beraber değiştiririz egzantriği, ben de formaliteden tutuyorum artık ilanı.. Önümüzdeki ay düze çıkmaya başlıycam inşallah, motorun taksitleri daha geçen hafta bitti. Durumları tam düzeltip motora gireyim, yaza hazırlayım Ben ustayı ayarlarım 3-4 motoru toplu getircem egzantrik bakımına, uygun bişeyler yap bize diye. Haberdar ederim durumdan

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    BMW test gununde, K1200 r icin, bu aletlerin bazilarinda komple motor blogu degismis garantiden, nedendir diye sorduk, eleman da egzantrik gergisi hataliydi, zinciri geremiyordu, o da sente atlayip piston subap bulusmasini sagliyordu dedi Aman diyeyim, egzantrik gergisi ciddi sonuclar dogurabiliyor.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Geç kalmaya gelmez, 200'le giderken motoru kitlemesiyle doğacak sonuçları akıldan çıkarmamak gerekir...

Motosikleti
    tracer 900
    Geç kalmaya gelmez, 200'le giderken motoru kitlemesiyle doğacak sonuçları akıldan çıkarmamak gerekir...
    pek iegzantirik zinciri bakımı isteyen motor bir müddet böyle kullanılınca bahsi geçen problemler aşama aşama mı motora zarar veriyor yoksa etkisi birden zart diye ortaya mı çıkıyor...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aşama aşama yaptığı birşey yok, ses gelmeye başlaması zaten beni değiştir demesi oluyo. Takriben 50 bin km'e kadar riskli gideri var. Sonra her an bekleyebiliyorsun diye biliyorum.
    CEM. bunu beğendi.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Ben bu konuyu ustamla konuştum kendisinede güvenirim egzantirik zinciri kolay kolay kopmaz kopması için aşırı zorlamak lazım motoru dedi.

Onuda ss sürüceleri yapar genelde dedi.Motoru zorlamadıkca yüksek devirlere çıkarmadıkca canını almaya çalışmadıkca zamanı gelen eksantirik zincirini 5bin km kullanmak zarar vermiyecegini söyledi.
    Biraz daha binip yakın zamanda egzantirik olayını bende çözecegim.

Benim rolantide egzantirik zincir sesi yok. vites aralıklarındada çok duyulmuyor fakat düşük devirde yüksek viteste gittginiz zaman ciyak ciyak bagırıyor.

Yada boştayken gaz verip bırakıncada öttügü oluyor.

Dün gezi yaptım egzantirik ötmesiyle beraber bazı arkadaşlar inanmayabilir fakat bende şok oldum yakıt ölçümünde :/

yedegedüşen depoma 40tllik benzin aldım 220km sonra tekrar yedege
    düştü.

100km 4ltnin biraz üstünde yakmış oluyor fakat 6ncı viteste 70-80 seyrettim yolun tamamını . ara hızlanmalarda en fazla 180-190 yapmışımdır. oda 1-2 kere.

fakat gittgim yer foça ve virajları yokuş aşagı yukarı oldugu için belki birazda onunda etkisi olabilir diye düşünüyorum.

fakat yakıt degeri çok çok iyi. Ben motora alıştıkca vites aralıklarını motor sesini vites istedigi devri tutturdukca yakıtım düşüyor.

Motosikleti
    Honda CB 600f Hornet
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu konuyu ustamla konuştum kendisinede güvenirim egzantirik zinciri kolay kolay kopmaz kopması için aşırı zorlamak lazım motoru dedi.

Onuda ss sürüceleri yapar genelde dedi.Motoru zorlamadıkca yüksek devirlere çıkarmadıkca canını almaya çalışmadıkca zamanı gelen eksantirik zincirini 5bin km kullanmak zarar vermiyecegini söyledi.
    Biraz daha binip yakın zamanda egzantirik olayını bende çözecegim.

Benim rolantide egzantirik zincir sesi yok. vites aralıklarındada çok duyulmuyor fakat düşük devirde yüksek viteste gittginiz zaman ciyak ciyak bagırıyor.

Yada boştayken gaz verip bırakıncada öttügü oluyor.

Dün gezi yaptım egzantirik ötmesiyle beraber bazı arkadaşlar inanmayabilir fakat bende şok oldum yakıt ölçümünde :/

yedegedüşen depoma 40tllik benzin aldım 220km sonra tekrar yedege
    düştü.

100km 4ltnin biraz üstünde yakmış oluyor fakat 6ncı viteste 70-80 seyrettim yolun tamamını . ara hızlanmalarda en fazla 180-190 yapmışımdır. oda 1-2 kere.

fakat gittgim yer foça ve virajları yokuş aşagı yukarı oldugu için belki birazda onunda etkisi olabilir diye düşünüyorum.

fakat yakıt degeri çok çok iyi. Ben motora alıştıkca vites aralıklarını motor sesini vites istedigi devri tutturdukca yakıtım düşüyor.
    Mevzu egzantrik zincirinin kopması değil.

Zincir kopmasa da gergi işini yapamadığında zinciri yeterince gerememiş oluyor, yani zincir bollaşıyor, iyice bollaştığında da diş atlıyor, bu da subap zamanlamasının bozulması demek, yani piston kafasıyla, subapın birbirine kafa goz dalması demek, hiçbirimiz bunu istemeyiz, kavga etmesinler, hep iyi geçinsinler isteriz
    CEM. bunu beğendi.
    ANGARAJ
    Whatever it is, it's better in the wind.
    Only a biker knows why a dog sticks his head out of a car window.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı Bulent78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mevzu egzantrik zincirinin kopması değil.

Zincir kopmasa da gergi işini yapamadığında zinciri yeterince gerememiş oluyor, yani zincir bollaşıyor, iyice bollaştığında da diş atlıyor, bu da subap zamanlamasının bozulması demek, yani piston kafasıyla, subapın birbirine kafa goz dalması demek, hiçbirimiz bunu istemeyiz, kavga etmesinler, hep iyi geçinsinler isteriz
    aynen buda olabilir.

fakat bu genelde düşük bir ihtimal sanırım dimi ? çünkü aşırı bollaşması lazım dişli atlaması için.

Bunu ben normal zincir ile kıyaslıyorum oda bollaştıgında şaseye çarpıp ses çıkarıyor kopması daha büyük ihtimal genelde yada yerinden çıkması ama dişli atladıgını duymadım hiç acaba yanlışmı kıyaslama yapıyorum.

egzantirik zinciri konusunda sizin kadar bilgili degilim ögreniyoruz yavaş yavaş

Bu arada fazer sahibi abi ve kardeşlerimden rica ediyorum Egzantirik degişimi için servisten yada ustadan aldıkları fiyatları yazarlarsa bizde piyasasını ögrenmiş oluruz

ortalamasını en azından bulmuş oluruz

Motosikleti
    tracer 900

Bu arada fazer sahibi abi ve kardeşlerimden rica ediyorum Egzantirik degişimi için servisten yada ustadan aldıkları fiyatları yazarlarsa bizde piyasasını ögrenmiş oluruz

ortalamasını en azından bulmuş oluruz
    sadece sübap ayarı için 1000 tl isteyen, skapağın kapakçıya gideceğini söyleyen ankara baydar ın egzantirik zinciri otomatiği gergisi için ne fiyat vereceğini hiç merak etmedim açıkçası

yurtdışı ve yurtiçinde gergi otomatiği 125 euro civarı
    egzantirik zinciri 65 tl ye (motoliz) de var 200 tl ye de (sahibinden)...ucuzu yan sanayi midir bilemem..
    işçilik 200 tl verdi usta...ama genelde üst kapaın açılması için 300 tl istiyolar...

yurtdışıında kimisi otomatik gergiyi manuel ile değiştirdiğini gördüm, R1 de yapmışlardı, fazer için de konuşuluyodu ama ayarlaması maharet ister...manuel gergi de 100 tl gibi bişeydi...

ek olarak sübap ayarı da bozulmuşsa değişecek şimler için maliyet doğacak...şimlerin pahalı olduğunu düşünmüyorum 5-10 lira bişeydir....
    geçmiş zaman tam hatılamıyorum usta zincir ya da gergiden birinin değişmeyebileceğini kontrol sonrasında belli olacağını söylemişti...
    CEM. ve cihan54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece sübap ayarı için 1000 tl isteyen, skapağın kapakçıya gideceğini söyleyen ankara baydar ın egzantirik zinciri otomatiği gergisi için ne fiyat vereceğini hiç merak etmedim açıkçası

yurtdışı ve yurtiçinde gergi otomatiği 125 euro civarı
    egzantirik zinciri 65 tl ye (motoliz) de var 200 tl ye de (sahibinden)...ucuzu yan sanayi midir bilemem..
    işçilik 200 tl verdi usta...ama genelde üst kapaın açılması için 300 tl istiyolar...

yurtdışıında kimisi otomatik gergiyi manuel ile değiştirdiğini gördüm, R1 de yapmışlardı, fazer için de konuşuluyodu ama ayarlaması maharet ister...manuel gergi de 100 tl gibi bişeydi...

ek olarak sübap ayarı da bozulmuşsa değişecek şimler için maliyet doğacak...şimlerin pahalı olduğunu düşünmüyorum 5-10 lira bişeydir....
    geçmiş zaman tam hatılamıyorum usta zincir ya da gergiden birinin değişmeyebileceğini kontrol sonrasında belli olacağını söylemişti...
    kabaca en iyi ihtimal 500 -600tl ozaman diyoruz.

benim araştırıp ögrendigim fiyat aralıgıda buydu.

Peki birde egzantirik zincirini gerdirme yöntemine ne diyorsunuz ne kadar saglıklı olur ?

Ben o yöntemi uygun bulmadım aslında kopma ihtimalini düşünürsek fakat bilgi edinmek lazım.

Motosikleti
    tracer 900
    o değil 40 bin, 50 bin mildir aynı otomatik gergiyi ve zinciri kullannalar da var bi kaç yere göz attım şimdi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:56 ----------

kabaca en iyi ihtimal 500 -600tl ozaman diyoruz.

benim araştırıp ögrendigim fiyat aralıgıda buydu.

Peki birde egzantirik zincirini gerdirme yöntemine ne diyorsunuz ne kadar saglıklı olur ?

Ben o yöntemi uygun bulmadım aslında kopma ihtimalini düşünürsek fakat bilgi edinmek lazım.
    egzantirik zincirini geren alet otomatik zaten...benim düşünceme göre iki ihtimal var;

otomatik gergi bozulduğu için gerilememe (zincir sağlam)
    zincir artık folloş olduğu için gerilememe (otomatik gergi sağlam)

sanırım anlayan birinin otomatik gergi zımbırtısının görevini yerine getirip getiremediğine karar vermesi gerekiyo..otomatik gerginin içinde yay var ve sürekli baskı uyguluyo zincire...işte bu yayıyn özelliğini kaybetmesi olayı otomatik gerginin işlevini yerine getiremediğini gösteriyo...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Konu hararetli Ben de ustamdan fiyat almıştım. Egzantrik zincir geri değişimi subap şimleri ayarları hepsi 100-150 lira işçilik tutar demişti. Parça fiyatları da motolizdeki ile birebir oluyo.. Benim ustada fiyatlandırma böyle

Motosikleti
    tracer 900
    Konu hararetli Ben de ustamdan fiyat almıştım. Egzantrik zincir geri değişimi subap şimleri ayarları hepsi 100-150 lira işçilik tutar demişti. Parça fiyatları da motolizdeki ile birebir oluyo.. Benim ustada fiyatlandırma böyle
    motolizden alalım diyosun yani..zincir fiyatının o kadar farketmesi beni kılandırdı açıkçası..65 e 200, ve işçilik için güzel fiyat vermiş...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    yok zaten 65tl değil alman gereken. Komple set olarak geliyo. o da en son 400 lira civarındaydı..

Motosikleti
    tracer 900
    konu olan parçalar buradaki 5-6 ve 9 nolu parçalar...fiyatları da yazmakta...

https://www.motorcyclespareparts.eu/...74&part=354264

yok zaten 65tl değil alman gereken. Komple set olarak geliyo. o da en son 400 lira civarındaydı..
    hacı sen bi link atmıştın zincir ayrı gergi ayrı parçaydı orda...

mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    erhanım
    motolizden neden almakta tereddüt ediyorsun
    motoliz yamaha bayiisi bildiğim kadarıyla bir sorun çıkmaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler