Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Merhaba arkadaslar size birkaç soru sormak istiyorum. Bende Daha önce er-5 vardı yeniden er 5 alcaktım ama aklıma enduro mu alsam sorusu geldi. Ayrıca uygun fiyata bir fazer gördüm yükseltsem iyi olabilir mi ? tam kararsız kaldım ne yapacam bilemedim. Forumdan bir arkadaşın mı acaba ilanda ki motor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kacirilmayacak-firsat-92636300/detay

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaslar size birkaç soru sormak istiyorum. Bende Daha önce er-5 vardı yeniden er 5 alcaktım ama aklıma enduro mu alsam sorusu geldi. Ayrıca uygun fiyata bir fazer gördüm yükseltsem iyi olabilir mi ? tam kararsız kaldım ne yapacam bilemedim. Forumdan bir arkadaşın mı acaba ilanda ki motor ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...92636300/detay
    http://www.sahibinden.com/121489945
    BU NASIL OLUYO BU FİYATA BU KİLOMETRE

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-kacirilmayacak-firsat-92636300/detay
    Egsozu anlayamadım ne yapmış boyamış mı.. İlginç. Valla 47 bin km 2007 12000 bence normal bir fiyat. Motorun tek albenisi üzerindeki iki aylık M5'ler..

Alıntı sentepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/121489945
    BU NASIL OLUYO BU FİYATA BU KİLOMETRE
    Extreme bir ilan km ve model yılına göre tabiiki çok çok makul bir fiyat.. Ardahan olmasından sebep olabilir. O taraflarda motorlar çok talep görmediğinden daha önceleri de ucuz fiyatlı ilanlarla karşılaşmıştım. Veya akla gelen kötü şeyler de olabilir tabi..
    "CaRPe DieM"

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Ya bunlara gerek yok eğer dünya üzerinde böyle bir motor varsa ve bu adam 13 14 15 gibi fiyatlar da yazsa aynı gün satılır. Kaldı ki daha yüksak kmlerde
    daha yüksek fiyatlı motorların da satıldığına şahit olduk. Neyse bakalım...

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    bugün yeni metzeller M5 lastiklerimi taktırdım..takma dahil 890 TL...michelin için 850 TL fiyat vermişlerdi fakat ellerinde yoktu, salı günü diyince ben de metzeller aldım..
    mücahit_89 ve wolrath bunu beğendiler.

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    metzeller iyidir..bende 1000 km oldu kullanıyorum..harika lastik..ısınınca yapışıyorsun asfalta resmen..eminim memnun kalacaksın..
    kazasız belasız sürüşler..bu arada yakıtım tek çizgiye indiğinde fulledim..12 litre aldı..60 tl'ye doldu..ve şu an yine tek çizgideyim..km 249 gösteriyor..ve sefaköy bütükçekmece arasında yaptım bu yolu..sanırım uzun yolda ve stabil bir kullanışta 300 km'ye yaklaşacak...şu an km'de 24 kr gibi...
    erro bunu beğendi.
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün yeni metzeller M5 lastiklerimi taktırdım..takma dahil 890 TL...michelin için 850 TL fiyat vermişlerdi fakat ellerinde yoktu, salı günü diyince ben de metzeller aldım..

Hayırlı olsun doğru tercih. ben de benim M3 miyadını doldurduğunda M5 alıcam. Peki balans yaptılar mı?

Alıntı ayvazdeniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    metzeller iyidir..bende 1000 km oldu kullanıyorum..harika lastik..ısınınca yapışıyorsun asfalta resmen..eminim memnun kalacaksın..
    kazasız belasız sürüşler..bu arada yakıtım tek çizgiye indiğinde fulledim..12 litre aldı..60 tl'ye doldu..ve şu an yine tek çizgideyim..km 249 gösteriyor..ve sefaköy bütükçekmece arasında yaptım bu yolu..sanırım uzun yolda ve stabil bir kullanışta 300 km'ye yaklaşacak...şu an km'de 24 kr gibi...
    Uzun yolda stabil kullanım da çok daha az da yaktırabiliyorsun
    "CaRPe DieM"

ÖMER FARUK İ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Retired Rider
    Uzun yolda çok daha az yakarsın hocam. Ben de geçen fulledim. 180 km uzun yolda sadece 2 çizgi düştü. Şehir içi 15 km kadar daha yaptım 3. çizgi
    de düştü. daha önceki depoda şehir içi şehir dışı toplam 288 km'de 14.9 lt aldı.(ağırlıklı şehir dışı)

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    herkese tekrardan merhabalar...
    üst taraflar da frenler kilitliyor yorumlarını okudum...
    size diyeceğim tek şey balatalarınızı değiştirin, yumuşak sinter balata koyun, kilitlemesinin en büyük sebebidir...
    ybr 125 balatasıda takabilirsiniz

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun doğru tercih. ben de benim M3 miyadını doldurduğunda M5 alıcam. Peki balans yaptılar mı?

:
    lastikte 2 tane kırmızı nokta var, sibop o iki nokta arasına getirince balansa gerek kalmıyomuş, raatsızlık hissedersen getir balansını yaparız dedi...bu şekilde ihtiyaç yok dedi..kontrol de etti bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum...

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    lastikte 2 tane kırmızı nokta var, sibop o iki nokta arasına getirince balansa gerek kalmıyomuş, raatsızlık hissedersen getir balansını yaparız dedi...bu şekilde ihtiyaç yok dedi..kontrol de etti bi sıkıntı olduğunu düşünmüyorum...
    HANGİ LASTİKÇİDE TAKDIRDINIZ BENİMDE İHTİYACIM OLACAK

Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı sentepeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HANGİ LASTİKÇİDE TAKDIRDINIZ BENİMDE İHTİYACIM OLACAK
    ulusan da taktırdım...oraya gezmeye gitmiştim, çıkarken elemanın biri lastiğin inik olduğunu farketti...lastiğin bitik olduğunun farkındaydım ama inanmak istemiyodum, tamir ettirmek yerine yeni lastik alayım bari dedim..metzeller m5 takım 890, michelin için 850 fiyat verdiler ama iki gün sonra dediler...iki fiyat da takma dahil...ben de hiç fiyat araştırmadan aldım metzelleri..orda hallettiler...bir miktar ulusan kazığı yemiş olabilirim ama ankara da lastik alacak pek yer yok...istanbuldan araştır getirt taktır derken yaklaşık o fiyata geleceğini düşünüyorum..hemen öncesinde yamaha baydara sordum michelin için 850 lastik 70 lira da takma parası istediler...

bu arada motoru aldık, beklediğim gibi havalar bozdu...motorun sübap ve senkron ayarını yaptırcam, bi arkadaşım ve lastiği takan usta da ihtiyacı olduğunu söyledi...takribi ne kadar tutar bilen var mı?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben de sana soru soracaktım. Geçenlerdeki ABS muhabbetin ne oldu yav. cumartesi servise götürcem demiştin. ne oldu, sonuç nedir?
    "CaRPe DieM"

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    arkadaşlar herkese selam. cbr 600 f almayı düşünüyordum ama bütçeme uygun temiz bir motor bulamadım fazer bakıyororum şuan .Linkteki motoru bilen ya da sahibini tanıyan var mı?Fiyatı nasıl sizce?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...21350890/detay
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Motosikleti
    tracer 900
    Ben de sana soru soracaktım. Geçenlerdeki ABS muhabbetin ne oldu yav. cumartesi servise götürcem demiştin. ne oldu, sonuç nedir?
    daha götüremedim cihan...geçen denememde bi sorun yoktu...haftaya hafta içi götürcem artık bi gözden geçirsinler sistemi...arada çalışıp arada çalışmaması gibi bi durum olabilir mi acaba?

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Aslında ben de bi evham yapmıştım aynı bu şekilde, acaba sen de bu durumda olabilir misin çünkü, abs herzaman ve sürekli devreye girmiyo. Sadece kayacağını anladığında devreye giriyor. Gerçi sen kitliyor ama abs devreye girmiyor diyosun. Acaba kitlemiyor da sana kitliyor hissi verebilir mi diye dusunuyorum
    "CaRPe DieM"

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Egsozu anlayamadım ne yapmış boyamış mı.. İlginç. Valla 47 bin km 2007 12000 bence normal bir fiyat. Motorun tek albenisi üzerindeki iki aylık M5'ler..

Extreme bir ilan km ve model yılına göre tabiiki çok çok makul bir fiyat.. Ardahan olmasından sebep olabilir. O taraflarda motorlar çok talep görmediğinden daha önceleri de ucuz fiyatlı ilanlarla karşılaşmıştım. Veya akla gelen kötü şeyler de olabilir tabi..
    Arkadaşım yani motor kötü mü demek istedin tam olarak anlamadım kusura bakma... pazartesi antalyadan gidecem de bakmaya tam olarak yorum yaparsanız sevinirim???

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Görülüp gösterilmesi lazım. Gerçekten temiz kullanılmışsa neden alınmasın
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    tracer 900
    Aslında ben de bi evham yapmıştım aynı bu şekilde, acaba sen de bu durumda olabilir misin çünkü, abs herzaman ve sürekli devreye girmiyo. Sadece kayacağını anladığında devreye giriyor. Gerçi sen kitliyor ama abs devreye girmiyor diyosun. Acaba kitlemiyor da sana kitliyor hissi verebilir mi diye dusunuyorum
    yok müdür bildiğin kitliyor, ön arka frenaj yapınca kitlemiyo...ABS de arada devreye giriyo gibi de girmiyo gibi de, ABS daha önce motorda kullanmadığım için, ya da korkudan adam gibi fren yapmadığım için tam anlayamıyorum çalışıp çalışmadığını

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    ABS'yi tam anlamıyla test etmen için biraz risk alman gerekiyo aslına bakarsan. Çünkü zemin, kaymaya çok müsait olmalı. Yaş olabilir, tozlu olabilir, eriyik asfalt olabilir. Bu sayede abs herhangi bir etkiye hemen tepki verebiliyor. Aksi taktirde; şöyle düşün. Önünde düz bir yol var ve dalmışsın gidiyorsun 60-70km hızla falan.Son anda farkettiğin bir tümseğe geldiğini ve yumuşak geçmek zorunda olduğunu, veya son anda farkettiğin bir sokağa gireceğini varsayarak asılmalısın frene. Bu da tetikliyor abs'yi... Çünkü nasılsa panik frende kayacaksın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:21 ----------

Bu arada bugünden bi enstantane Fazer Fazer olalı böyle eziyet görmedi adı altında yayınlıyorum. Şimşek McQueen'imi tepeleme yüklemişim vuruyorum yollara

İlk foto Gemlik manzarasından

erro ve selloo bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler