Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    psychocake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende kullanıyordum kulaklık telefonumla gelen HTC kulaklık bir tarafını kesmiştim gaza gelip çift takmayayım diye... Kaskı takarken çok rahat gidiyor ve oynamıyor kulakla ama çıkartırken resmen kulağını yırtıyor LS2 kullanırken problem olmuyordu ama AGV de kullanamıyorum artık.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    culers bunu beğendi.

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim yeşilin her tonu olan şu karadeniz içimde ukte oldu gitti. Bi motorla çıkıp gidemedim orlara. Hep de hayalimdir. Sen Trabzondan geçmişsin sanırım Artvine... Ahh ahh...
    - - Booooobbbb... buuuuuuuuu - -

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Çarşamba Günü : Amasra
    Perşembe Günü: Kıyı Şeritten Sinop
    Cuma Günü:Ankara
    Cuma Günü: Eskişehir. Festivvale Uçuyoruz
    uthec bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çarşamba Günü : Amasra
    Perşembe Günü: Kıyı Şeritten Sinop
    Cuma Günü:Ankara
    Cuma Günü: Eskişehir. Festivvale Uçuyoruz
    Kardeşim Eskişehir Festivali Organizayonu 2 ye bölünmüş diyorlar. Bende bu sene gitmeyi düşünüyordum, ortalık karışmış sanırım. Vazgeçtim. Tam bi bilgin var mı?

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    karadeniz güzeldir. her motorcunun hayatında bir kere bu yolalrda sürmesi gerekir diye düşünüyorum..
    evet ben Trabzon'dayım.
    Youtube: YOL AVCISI

hesbup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Arkadaslar, gecenlerde motorda yasadigim guvensizlikden bahsetmistim. Bugun yeni aldigim kask ve koruyucu ekipmanlarla birlikte motoru da yeniden bir denemek istedim. Duz temiz ( cilalanmis gibi duz ) asfaltda en yumusak donuslerde bile arka tekerin kaydigini fark ettim, gidonu 40-50 km lerde giderken sag sola hafif yatislar icin yada zikzak hareket icin cevirdigimde gercekten kendimi cok guvensiz hissettim. Tekerler kayiyor gibi geliyor ve gercekten de kayiyor galiba. Suratli de donus ya da sert fren denemeye korktum, neme lazim duserim falan cok korktum. Korkudan 60 km yi gecemedim, 5-6 km surusden sonra eve dondum vallahi Lastikler ROAD WINNER diye bir marka, onceden yazdigim gibi tarihi de 48/2012 yani yeni, motorda zaten 2000 km de, yani lastiklerde asinma da yok. Acaba sizlerin motorlarindaki orjinal lastikler de bu marka midir ? Sizde de bu sorunlar yasandi mi ? Eski sayfalarda lastiklerin pirelli ya da michelin ile degistirilmesi tavsiye olunmustu, eger degistirirsem bu sorunlar bitermi acaba.

cok tesekkurler

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı hesbup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, gecenlerde motorda yasadigim guvensizlikden bahsetmistim. Bugun yeni aldigim kask ve koruyucu ekipmanlarla birlikte motoru da yeniden bir denemek istedim. Duz temiz ( cilalanmis gibi duz ) asfaltda en yumusak donuslerde bile arka tekerin kaydigini fark ettim, gidonu 40-50 km lerde giderken sag sola hafif yatislar icin yada zikzak hareket icin cevirdigimde gercekten kendimi cok guvensiz hissettim. Tekerler kayiyor gibi geliyor ve gercekten de kayiyor galiba. Suratli de donus ya da sert fren denemeye korktum, neme lazim duserim falan cok korktum. Korkudan 60 km yi gecemedim, 5-6 km surusden sonra eve dondum vallahi Lastikler ROAD WINNER diye bir marka, onceden yazdigim gibi tarihi de 48/2012 yani yeni, motorda zaten 2000 km de, yani lastiklerde asinma da yok. Acaba sizlerin motorlarindaki orjinal lastikler de bu marka midir ? Sizde de bu sorunlar yasandi mi ? Eski sayfalarda lastiklerin pirelli ya da michelin ile degistirilmesi tavsiye olunmustu, eger degistirirsem bu sorunlar bitermi acaba.

cok tesekkurler
    Lastikler Fabrıka lastikleri kardeş aynen. götü başı oynuyor bizim motorların bu lastikle. dikkat etmek lazım.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

culers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r

cok tesekkurler
    daha önce dile getirmiştim bu durumu ama cevap veren olmamıştı..

demek ki böyle hisseden bir ben değilmişim..

lastikler çok kötü, değiştirmeye kalksanız 650-700 tl civarı adam gibi markalar..

kısa vadede motoru değiştirmeyi düşünüyorsanız idare edin bence..ben öyle yapıyorum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    fabrika lastiklerle o kadar frenleme yaptım abartıldıgı gibi değil

culers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrika lastiklerle o kadar frenleme yaptım abartıldıgı gibi değil
    frenlemede abartıldığı kadar..virajlarda abartıldığından beter )

hee şimdi sizin tecrübeniz az..şöyle süremiyosunuz böyle süremiyosunuz diyenler olacaktır..

iyi de ben bu motoru öğrenmek için aldım zaten..o kadar tecrübem olsa başka birşeye binerim..

yeni başlayanların yanlışlarını tolere edebilmeli bu tarz motorlar..ve bu motorda malzemeden kısılacaksa o ''lastik'' olmamalı

diye düşünüyorum..
    hesbup, Dezinho, avcagatay ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Kesinlikle katiliyorum, bu motor baslangic icin ideal deniyor, binenler de herkes olmasa da azimsanmayacak sayida acemi diye nitelendirilen ya yeni baslayan ya da benim gibi uzun sure ara vermis insanlar, lastik dedigimiz motosikletdeki en onemli unsur.

Ben lastikleri degistirmeden bir daha binmeyi dusunmuyorum, 600-650 tl canimizdan kiymetli mi ? Satilana kadar idare etmek hususunda ayni fikirde degilim, o kadar cevvalseniz onu bilemem Ben kendimi buz pistinde gibi hissediyorum,boyle motosiklet surulur mu ya. Ilk defa basima geliyor boyle birsey, daha onceki motorlarda bu kadar bilincli olmamama ragmen boyle bir seyle karsilasmadim.

Sanirim benim yasadiklarim sizin de yasamakta oldugunuz gibi gayet normal, ben acaba psikolojik mi ya da pimpiriklimiyim diye kendimden biraz suphe ettigimden sizlere danismak istedim ki durum ortada, paylasimlariniz icin tesekkurler. Anes de on-arka takim michelin pilot activ 625 tl, acaba uygun mudur ? Pirelli diablo rosso II de olabilir, istanbul' da en uygun fiyata hangisini nereden taktirabilirim acaba ?

Tesekkurler

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    lastik soğukken ve üzerine toz yapışmışsa haklısınız düz bir yolla çıkıp 20 km kadar gidin sonra deneyin bence birde lastiğede alışmak gerekiyor motorla.lastiğe alışmak daha zor :D

CBR250R'ı satmadan önce ebay'den manet siparişi vermiştim.

http://www.ebay.com/itm/251308641394...84.m1497.l2649 linkteki manetler. Manet gümüş renk, ileri geri ayar ibresi kırmızı, normal uzunlukta. Açıkçası oldukça iyi çıktılar, almak isteyen varsa 50 TL'ye satıyorum . Fren ve debriyaj maneti bir arada.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.ebay.com/itm/251308641394...84.m1497.l2649 linkteki manetler. Manet gümüş renk, ileri geri ayar ibresi kırmızı, normal uzunlukta. Açıkçası oldukça iyi çıktılar, almak isteyen varsa 50 TL'ye satıyorum . Fren ve debriyaj maneti bir arada.
    benim bi arkadaşım istiyodu alabiliriz manetleri

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Arkadaşlar şu anda istanbulda herhangi bir bayide cbr250 varmı? Yoksa hepsi yine siparişim alıyor?

Motosikleti

cok tesekkurler
    Hesbup, hiç şüphen olmasın aynı durumu bende yaşıyorum mesela 3 ile kısa bir viraj dönüyorum 3 den 2 ye attığımda arka teker kayıyor birkaç kez bu başıma geldi. Birde şuna kanaat getirdim. Bir commuter cbf yada ybr yada herhangi bir naked motorda arkada da yeteri kadar ağırlık ar. Bizim bu cbr da arka teker uçuyor. Ben doğru dürüst yere bastığından da emin değilim. Kim bilir belki daha ne kadar kayıyorda farkında değiliz.

Lastik fiyatları internette baktığım üzere Michelin Pilot Sporty ön arka 600 TL diye. Pirelli için bi araştırma yapmadım. Lastik uzun vadeli düşünüyorsak değiştirmekte fayda var. Ben cbr ı 2 yıl göze aldım yakn zamanda almayı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:30 ----------

Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şahsi fikrim, bu manetlerde motorun ağır başlılığını bozuyor. Oyuncak gibi oluyor motor.

Alıntı BesimAga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu anda istanbulda herhangi bir bayide cbr250 varmı? Yoksa hepsi yine siparişim alıyor?
    şuan hiç bi bayide yok türkiyeye gelen bi gemi varmış eylül ayı içinde gelebilirmiş

Motosikleti
    Tiger 800 xcx
    Kesinlikle katiliyorum, bu motor baslangic icin ideal deniyor, binenler de herkes olmasa da azimsanmayacak sayida acemi diye nitelendirilen ya yeni baslayan ya da benim gibi uzun sure ara vermis insanlar, lastik dedigimiz motosikletdeki en onemli unsur.

Ben lastikleri degistirmeden bir daha binmeyi dusunmuyorum, 600-650 tl canimizdan kiymetli mi ? Satilana kadar idare etmek hususunda ayni fikirde degilim, o kadar cevvalseniz onu bilemem Ben kendimi buz pistinde gibi hissediyorum,boyle motosiklet surulur mu ya. Ilk defa basima geliyor boyle birsey, daha onceki motorlarda bu kadar bilincli olmamama ragmen boyle bir seyle karsilasmadim.

Sanirim benim yasadiklarim sizin de yasamakta oldugunuz gibi gayet normal, ben acaba psikolojik mi ya da pimpiriklimiyim diye kendimden biraz suphe ettigimden sizlere danismak istedim ki durum ortada, paylasimlariniz icin tesekkurler. Anes de on-arka takim michelin pilot activ 625 tl, acaba uygun mudur ? Pirelli diablo rosso II de olabilir, istanbul' da en uygun fiyata hangisini nereden taktirabilirim acaba ?

Tesekkurler
    Selam, 3800ncü km de lastikleri değiştirdim aynı sebepten ötürü.. 10 km ile giderken ön teker kaydı, yuh dedim, uçukladım.. gidip Michelin pilot Activ aldım... Aradaki fark çok fazla.. Bayramda 2200 km yol yaptım bana mısın demedi.. Arka tekerleğin fren anında tutunması bile çok farklı.. tavsiye ederim...

Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Retrogus,

Acaba Istanbul dan misiniz ? Lastikleri nereden ne kadar fiyata aldiniz ?

Tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler