Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.84
    dizleri aynen dedigin gibi yapiyorum dirseklerede dikkat ediyorum fakat uzun oldugumdan sanirim biraz fazla egiliyor olabilirim
    ne kadar egildiginizi nasil anlatabilirsiniz bana varmi bir olcusu acaba
    ben agırlığımı geriye veriyorum,dirsekler kırık ve ellerim gevşek.rahat oluyor.hızlandığımda öne doğru eğiliyorum..bi de ben de air hawk minder var..ağrı,sızı,uyuşma olmuyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı onoank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyum 1.84
    dizleri aynen dedigin gibi yapiyorum dirseklerede dikkat ediyorum fakat uzun oldugumdan sanirim biraz fazla egiliyor olabilirim
    ne kadar egildiginizi nasil anlatabilirsiniz bana varmi bir olcusu acaba
    Boyum 190 en iyi bilgiyi sanırım ben verebilirim :D Şöyle söyleyeyim ilk zamanlar benimde bileklerim ve belim ağrıyordu fakat şuan hiç bi sıkıntım kalmadı.
    1. Öncelikle tam racing gibi oturmaya calısma istesende olmuyor otursanda komik görünüyor. )
    2. Boyun uzun oldugu için mümkün mertebe geride oturmaya çalış.
    3. Büyük ihtimal ayagını fren ve vitese olması gerektıgı gıbı koydugunda deponun oyuklarına dizlerin uymuyor oturmuyor yani. Onun için ben ayak uclarımla basıyorum pedallara vites veya freni kullanacağımda getiriyorum ayaklarımı üzerine. (Bu dediğimi tam olarak dene çünkü yükünü depoya verdiğinde hem bileklerine binen yük %75 azalacak, hemde makina sana değil sen makinaya hakim olacaksın.)
    4. Ne yaparsak yapalım bu motora yakışmıyoruz uzun boylular olarak bunu bil :D
    35 FA 1995 İzmir/Buca

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    arkadaşlar ben hondanın orjinal 10w 30 yağını kullanmanızı tavsiye ederim 10w 40 yağ motora biraz kalın geliyor motor sesli çalışıyor ve vites geçişleri daha sert oluyor. Ne hikmetse tüm yetkili servisler de 10w 30 yağ zor bulunduğu için 10w 40 yağ koyuyor dikkatli kullanan arkadaşlar yağı değiştirdiğinde farkı görecekler.
    ödemiş35 bunu beğendi.

tuc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim motora bir keresinde 10w 50 koymuşlardı bir dahakine 10w 30 diyelim bakalım.rodajda yakaladığım rahatlığı performansı ve yakıt ekonomisini sonraki dönemlerin hiçbirinde yakalayamadım

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bende farkı ördüm servisler zorunlu 10/30 koyuyor artık.Benimde motorun bütün sesi gitti gerçekten rahatladı motor

can_frat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 ABS
    Alıntı tuc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora bir keresinde 10w 50 koymuşlardı bir dahakine 10w 30 diyelim bakalım.rodajda yakaladığım rahatlığı performansı ve yakıt ekonomisini sonraki dönemlerin hiçbirinde yakalayamadım
    aynen benim de öyle oldu ilk 1000km deki ataklık ve sessizlik bakımdan sonra kayboldu hemen yağı ve filtreyi değiştirip rahata kavuştum

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İşte tüm çıplaklığıyla cbr 250

Motoru bu halde kullanmak bambaşka

Nasıl bu halde geldik derseniz Yükseliş hondanın motoruma garantiden değişen farın yenisini takmasıyla başladı herşey...
    Motoru teslim ettiler bir baktım hiçbir parçası yerine oturmuyor.Servis müdürüne ilettim düzeltelim dediler..Yemezler dedim
    En küçük parçasına kadar temizledim ama sonuç ne yine pis

Motosikleti
    fizy 125 , Forza 250
    Arkadaşlar merhaba ,
    son dönemde kasko yaptırmış elinde güncel kasko fiyat bilgisi olan biri var mı ? bizi aydınlatsa olabildiğince detayla

kaç yaşında
    kaç yıldır motor sürücüsü
    motor sıfır mı
    hangi şehir plakalı araç
    hangi şehirde yaptırdı

bir fikir alabilmek adına soruyorum , ortalama bir fiyat araştırması yapıyorum . bütçe çalışması gibi

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı can_frat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben hondanın orjinal 10w 30 yağını kullanmanızı tavsiye ederim 10w 40 yağ motora biraz kalın geliyor motor sesli çalışıyor ve vites geçişleri daha sert oluyor. Ne hikmetse tüm yetkili servisler de 10w 30 yağ zor bulunduğu için 10w 40 yağ koyuyor dikkatli kullanan arkadaşlar yağı değiştirdiğinde farkı görecekler.
    Merhaba Fırat,

Ben 10.000 bakımını 9.600 küsür KM'de yaptırdım. Hep IPONE yağ kullanıyorum. Bayide bi tane 10/40 kalmıştı. Eleman önce 10/40'ın tamamını kullandı. Geri kalanı da 10/50 ile tamamladı.

Açıkçası son bakımdan sonraki performanstan pek memnun değildim. Motosiklet pek hoşnut gibi değil bana göre de.

Senin verdiğin bilgiye dayanarak denemek için 12.700'de olan motosikletime bugün 10/30 yağ ile yağ bakımı yaptıracağım. Bakalım nasıl olacak.

Zaten zincir dişli takozu bekliyorum. Performansı beğenmezsem takoz gelince yine 10/40 IPONE yağa dönerim. Ama bence de 10/30 iyi gelecek gibi geliyor.

RİDER54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çiftsilindir glardıon teneke- skyjet150 - cbr250r
    arkadaşlar radara gireniniz var mı çevirmesi olmayan araç içinden çekilen radar plakayı çekebiliyor mu ??
    otomobil 90 motosiklet hız limiti 70 otobanda 80 mişşş bu arada herkezin dikkatine !!!

Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı RİDER54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar radara gireniniz var mı çevirmesi olmayan araç içinden çekilen radar plakayı çekebiliyor mu ??
    otomobil 90 motosiklet hız limiti 70 otobanda 80 mişşş bu arada herkezin dikkatine !!!
    Kardeş 2 kere radara girdim. Biri seyir halindeki radar. Arkadan gördüğü için yapıştırmış cezayı. Ceza 2 ay sonra eve geldi.

Bir diğeri de çevirmeli yerdeydi. Radar olan aracın önünü görüyorsan yakalayamıyor ama çevirme olunca ilerde durduruyorlar. Çevirme yoksa ceza gelmez.

Motosikleti
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş 2 kere radara girdim. Biri seyir halindeki radar. Arkadan gördüğü için yapıştırmış cezayı. Ceza 2 ay sonra eve geldi.

Bir diğeri de çevirmeli yerdeydi. Radar olan aracın önünü görüyorsan yakalayamıyor ama çevirme olunca ilerde durduruyorlar. Çevirme yoksa ceza gelmez.
    Geçmiş olsun gelmemesini umuyorum hızım 110 falandı son anda farkedip 95 e flan düşebildim aracın önü bana dönüktü belki geçerken yandan arka plakayı görebilir diye düşünüyorum ama çok saçma bu hız limitleri şeytan diyor sök plakayı ..

Bu arada cezanızı ve vergi borcunuzu bu linkten görebilirsiniz https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...=IVD_MTV_SORGU

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Motosiklet geldiği anda ilk pazar günümü böle değerlendırecem. 378 Kmlik 1 yol ßakalım sizce nasıl Karabükten çıkıyorum yola.

theplatoon bunu beğendi.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Bugün yolum istoç tarafına düştü. Zamanım da vardı anes motora bir uğradım. Cbr250 için fiyat sordum. Şuan ellerinde yokmuş 1 temmuzda bir parti gelecekmiş. 5-10 tane gelir dediler. Birine fiyat sordum plaka dahil 10700 dedi. Sonra çıktım taksit sormak aklıma geldi geri döndüm. Biraz önce sorduğum eleman bi yere gitmişti başka biri vardı ona sordum. Plaka hariç 10500 + 600 tl plaka masrafı var dedi. Taksitle alırsak da 12 taksit 11100 tl'ye geliyormuş. İki elemanın söylediği birbirini tutmuyor anlamadım. Biri 10700e nakit plaka dahil diyor öbürü dolaylı yoldan 1100 nakit plaka dahil diyor sonra taksitliye de aynı fiyatı veriyor. Kafam karıştı. Hemen o an alıcak olmadığım için de oturup fazla ciddi konuşmadım. Ben bir yeri yanlış anlamış olabilir miyim? Bir de bu fiyatlar sizce nasıl? Barodi nickli arkadaş anesten almıştı hatırladığım kadarıyla. Kendisi kaça aldığını ve aldığında ne gibi ödeme imkanları olduğunu bana burdan veya özelden yazabilirse memnun olurum. Teşekkürler

Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı RİDER54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun gelmemesini umuyorum hızım 110 falandı son anda farkedip 95 e flan düşebildim aracın önü bana dönüktü belki geçerken yandan arka plakayı görebilir diye düşünüyorum ama çok saçma bu hız limitleri şeytan diyor sök plakayı ..

Bu arada cezanızı ve vergi borcunuzu bu linkten görebilirsiniz https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/...=IVD_MTV_SORGU
    İki cezayı da internetten ödedim. Ödendi belgelerinin çıktılarını alıp ruhsatlık içinde uygun bir yere koydum.

Bu iki ceza sonrasında plaka ile ilgili çok güzel düşüncelerim var benim de ;)
    RİDER54 bunu beğendi.

otobanda 80 ne demek ya şaka gibi. 80'le gidersek ölürüz otobanda.

inşallah ben de yakalanmamışımdır. bir tane polis aracı solladım ama hiç bir fikrim yok radar mıydı değil miydi. 90 la falan solladım. adam en sağdan 60 la gidiyordu.

arabalar 150-160 larla gidiyor uzun yolda. ben de aynı hızlarda arkalarından gidebiliyorum arada. mantıken ben yakalanırsam herkesin yakalanması lazım.

Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yolum istoç tarafına düştü. Zamanım da vardı anes motora bir uğradım. Cbr250 için fiyat sordum. Şuan ellerinde yokmuş 1 temmuzda bir parti gelecekmiş. 5-10 tane gelir dediler. Birine fiyat sordum plaka dahil 10700 dedi. Sonra çıktım taksit sormak aklıma geldi geri döndüm. Biraz önce sorduğum eleman bi yere gitmişti başka biri vardı ona sordum. Plaka hariç 10500 + 600 tl plaka masrafı var dedi. Taksitle alırsak da 12 taksit 11100 tl'ye geliyormuş. İki elemanın söylediği birbirini tutmuyor anlamadım. Biri 10700e nakit plaka dahil diyor öbürü dolaylı yoldan 1100 nakit plaka dahil diyor sonra taksitliye de aynı fiyatı veriyor. Kafam karıştı. Hemen o an alıcak olmadığım için de oturup fazla ciddi konuşmadım. Ben bir yeri yanlış anlamış olabilir miyim? Bir de bu fiyatlar sizce nasıl? Barodi nickli arkadaş anesten almıştı hatırladığım kadarıyla. Kendisi kaça aldığını ve aldığında ne gibi ödeme imkanları olduğunu bana burdan veya özelden yazabilirse memnun olurum. Teşekkürler
    Kardeş CBR 250'nin liste fiyatı 10.500 ve çok rağbet gördüğünden nakitte bile indirim yapmıyorlar genelde. 2013 HYO 10.600 olmasına rağmen nakit 10.000'e alan var.

Plaka masrafı da her ile göre değişiyor. Bu yıl gelen ilk parti CBR 250'ler 10.300'e gelmişti. Öyle satıldı ve çok tutulunca sonradan 10.500 yaptı fiyatı Honda. İkinci elin de piyasayı yükseltti dallamalar.

Motosikleti
    tam emin değilim otobanda 100 yazan kaynaklarda var 90 yazanda var güncel olanı bulamıyorum bulan paylaşsın güncelini ama şehirler arası çift yönlü yolda 90 la giderken ceza yiyenleri duydum

ben bir tek ceza yiyim plakamı açmalı kapamalı yaparım. uzun yolda kapatırım. hiç çekemem radarmış neymiş. sanki 200 le gidiyoruz da bir de ceza yicez.
    RİDER54 ve koray gfb bunu beğendiler.

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş CBR 250'nin liste fiyatı 10.500 ve çok rağbet gördüğünden nakitte bile indirim yapmıyorlar genelde. 2013 HYO 10.600 olmasına rağmen nakit 10.000'e alan var.

Plaka masrafı da her ile göre değişiyor. Bu yıl gelen ilk parti CBR 250'ler 10.300'e gelmişti. Öyle satıldı ve çok tutulunca sonradan 10.500 yaptı fiyatı Honda. İkinci elin de piyasayı yükseltti dallamalar.
    Yakın bir arkadaşımda da hyo var o da 10.000e aldı güzel motor fiyat da uygun ama benim için rahatlık ona göre bir adım daha ön planda olduğundan ve bir de grenaj fiyatlarından cbra karar verdim Peki sizce cbr bu fiyatlara alınır mı? Pazarlıkla zorlasak biraz daha fiyat düşürülebilir mi? Bir de motoru ve korumaları aldıktan sonra bana trafik vergi vs ne masraflar çıkar ve ne kadar tutar? Yaşım bir ay sonra 18 olacak ve istanbulda oturuyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler