Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Lastiği değiştir, ya da yağmurlu havalarda, ıslak asfaltta kullanma motoru. Motorun üstünde gelen lastikler hiç şakaya gelmiyor.
    ybalci bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ormankebabi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiği değiştir, ya da yağmurlu havalarda, ıslak asfaltta kullanma motoru. Motorun üstünde gelen lastikler hiç şakaya gelmiyor.
    bildiğin açık havada yapıyor bunları. arkadaşa çarpıyordum çocuk scooter ile durdu ben koca motoru durduramadım. kampana frenle durabildi mondial. dalga geçti benimle arkadaş resmen.

değiştirebilirim lastikleri. alternatif lastik önerisi var mı michelin alpine den başka?

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabilir nerede karşılaştık
    Benantalyadan çıktım denizliye doğru gidiyordum sanırım oralarda gördüm sizi

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Michelin Pilot Activ :D kullanıyorum, çok memnunum.

Hamuru çok güzel yumuşak, çabuk ısınıyor, yağmurda çok güzel yol tutuşu sağlıyor, viraj ve fren performansıda gayet iyi...

Metzeller ve Pirelli'ye de bakabilirsin. Pirelli Diablo Rosso 2 için yabancı bir iki sitede çok olumlu yorumlar okudum.

Bu arada lastiğin durumu o kadar kötü ise rodajını tamamlamadığı için veya ısınmadığı için olabilir. Yine de ben değiştirdikten sonra çok rahat ettim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

baya pahalı lastikler neyse artık ya kıyacağız paraya ya da idare edeceğiz bir şekilde. ama güven vermiyor şu an bana o kesin.

Motosikleti
    Honda
    orjinal lastikleri ırc road winner lastik - Kısacası inova lastik . Lastikler yeterince iyi değil.ön fren ve arka fren paralel kullanılırsa max duruş sağlıyor.%60 nı ön % 40 nı arka fren durduruyor.Bazıları frenleme iyi falan lastikler iyi diyor.önceki motorsiklerine bakarak yorum yapmak yanlış.Olağan üstü (ani) frenlemelerdeki performansı yeterince değil (nankörlük edebilir).zemin de etkili faktör.Lastik ve asfalt tamlayan olsa yanlayanlar genelde tek teker şaha kalkardı.lastik kötü + arka yük indeksi az+ zemin kaygan sa = yanlayacak.Bu doğal .
    bence frenleme ön fren kaymayacak düzeyde sıkılmalı ağrılık merkezi öne kaydıkça biraz daha sıkılmalı ve bunun parelelinde arka fren kullanılırsa max kısa mesafede durma sağlanabilir.
    lastikler michelin pilot aktive veya vb. olursa olay biraz daha güzelleşeceğine inanıyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Ben biraz lastikleri yaktım sanki biraz aşınınca daha iyi performans gösterir gibi oldular
    Twin bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım senin lastikler fabrika çıkışlı lastikler mi? Eğer öyleyse gayet normal. Motosikletimizin torku yüksek. Lastikler de güneş tepedeyken kendinden geçiyor. Ben her kırmızı ışıkta bilinçli pati yapıyorum :D Arka tekeri sağımda buluyorum hemen. Ayrı bir keyif ama durma konusunda aynen söylediğin gibi bayağı sıkıntı oluyor.

Bizim lastikler ilginç bir şekilde yağışlı ve kapalı havalarda mükemmel performans gösteriyor. Ama azıcık güneş görünce dötü başı oynuyor. Hele bir de kavşak, kırmızı ışık vs.'deyseniz yolun kayganlığı da buna ekleniyor ve motosiklet normalde olduğundan da fazla kayıyor. Bunların KM ile ilgisi yok.

Ben öneriler üzerine Michelin Alpine lastik siparişi verdim. Lastikler de geldi ancak "arka dişli takozu" gelmediği için sök-tak olmasın diye lastikleri taktırmadım henüz.

Fabrika çıkışlı lastik kullanan CBR 250 kullanıcılarına söylüyorum; lastiklere dikkat edin. Tabi motosiklete ne kadar hakimseniz lastiklerden de o kadar az etkilenirsiniz ;)
    lastikler yeterli değil, sakin durmada geçerli.Ama ani duruşlarda olağan durumlarda kayma nankörlüğü yapabilir.Lastiktir kayar, iki tekerdir kayar diyenlere normalin üstünde kaymasından bahsediyorum.ABS olmadığına göre frenleme yapacağımız zaman zemine göre frenlere dokunarak (kitledi / kitlemedi /kitleyecek noktası) frenleme yapılmalı.Lastiklerden güven alamıyorum arkadaşlar . Lastiklerin d
    aha kaliteli , kullanıcıların özgüvenini kazanmış lastik kullanmakta daha rahat kullanım sağlanacağını inanıyorum.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Arkadaşlar fabrika çıkış lastiklerinin performansı kapalı ve yağışlı havada gayet yeterli. Ama havada güneş varsa lastikler çok sıkıntı çıkarıyor, kendinden geçiyor.

Ben CBR 250'yi 2 Şubat'ta aldım. Şubat, Mart ayları boyunca yağmurda, çamurda her türlü kapalı havada kullandım. Virajlarda yatar oldum.
    Sonra Nisan ayı başladı. Güneşi gördüm! Güneşi gördüğüm ilk gün viraja giremeyip ters şeride girdim lastiklerin azizliği yüzünden. Tabi kapalı havadaki tepkiyi güneşli havada beklediğim için böyle oldu.

Sonra sonra açık havadaki huyunu suyunu da öğrendim. Allah'ın izniyle şu an sorun yaşamıyorum. Lastik paramı biriktirdim ancak yeni lastikleri takmak için "arka dişli takozu" bekliyorum.
    Bu arada Honda yedek parçada iyidir diyen arkadaşlar, gidin şakacıktan bi CBR 250 parçası isteyin. Adamlar tarih bile vermiyorlar. Amerika'dan sipariş ettim takozları. Bekliyorum...

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    2 gün önce Photoshop yükledim. Can sıkıntısına uğraşırken böyle bir şey çıktı ortaya Sizce nasıl olmuş?

Tardigrat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 gün önce Photoshop yükledim. Can sıkıntısına uğraşırken böyle bir şey çıktı ortaya Sizce nasıl olmuş?

http://k1306.hizliresim.com/1b/8/nwv88.jpg
    farlar başarısız =/ sinyal lambası gibi durmuş
    Twin ve theplatoon bunu beğendiler.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Alıntı Tardigrat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farlar başarısız =/ sinyal lambası gibi durmuş
    Park lambalarının olduğu kısmı bilerek o şekilde yaptım. Maksadım, şöyle bir görüntü yakalamaktı.

Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    Alıntı xismailaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar fabrika çıkış lastiklerinin performansı kapalı ve yağışlı havada gayet yeterli. Ama havada güneş varsa lastikler çok sıkıntı çıkarıyor, kendinden geçiyor.

Ben CBR 250'yi 2 Şubat'ta aldım. Şubat, Mart ayları boyunca yağmurda, çamurda her türlü kapalı havada kullandım. Virajlarda yatar oldum.
    Sonra Nisan ayı başladı. Güneşi gördüm! Güneşi gördüğüm ilk gün viraja giremeyip ters şeride girdim lastiklerin azizliği yüzünden. Tabi kapalı havadaki tepkiyi güneşli havada beklediğim için böyle oldu.

Sonra sonra açık havadaki huyunu suyunu da öğrendim. Allah'ın izniyle şu an sorun yaşamıyorum. Lastik paramı biriktirdim ancak yeni lastikleri takmak için "arka dişli takozu" bekliyorum.
    Bu arada Honda yedek parçada iyidir diyen arkadaşlar, gidin şakacıktan bi CBR 250 parçası isteyin. Adamlar tarih bile vermiyorlar. Amerika'dan sipariş ettim takozları. Bekliyorum...

ismail çok haklısın kardeşim sıcak asfaltta lastik çok dandik ama kapalı ve yağışlarda bence iyi derecede
    siz biyerlere gitmek için arabanıza binersiniz, biz ise motorumuza binmek için biyerlere gideriz... E.C.

xismailaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Voge 525 DSX
    Alıntı erdem_cengiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ismail çok haklısın kardeşim sıcak asfaltta lastik çok dandik ama kapalı ve yağışlarda bence iyi derecede
    Abi arka dişli takozu gelince Michelin Pilot taktıracağım ama bir yandan da lastikleri değiştirmeyi pek istemiyorum.
    Kırmızı ışıkta kalkışlarda 1. 2. 3. viteste bile pati çekiyorum, %5-%8 arası yanlaya yanlaya gidiyorum, çok keyifli oluyor.
    (TABİ BUNLAR HEP KONTROLLÜ! Motosikletinize ne kadar hakim olduğunuzu bilmiyorsanız daha çok dikkat etmelisiniz.)

Michelin lastik gelince bu keyfimden vazgeçmek zorunda kalacağım sanırsam...

erdem_cengiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f 5i
    bencede artık teker yaparsın sende

ozgurs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbr 250r Tricolor
    Herkes motoruyla gezmede heralde, kimsecikler yok

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    cbr e bu çanta yakışırmı hudsan deride gördüm 32 lt fiyatı 60 tl sizce çirkin dururmu?
    egsoz koruma demiri karbonla kaplattım.

Uploaded with ImageShack.us

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çantanın rengi mat sanırım?

honda sitesndeki çanta çok yakışıyor bence

Daha sportif bi çanta olsa iyi olur bence.

Biraz scooter'a kaçıyor bu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler