Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    büyük ihtimalle ABS'li modellerin renk seçenekleride farklı olduğu için bu modeller gelmiyor
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Test verilerine göre CBR'ın 0-400 metre performansı Ninja'ya göre daha iyi, top speed olarak da arada sadece 7.64 km/h fark var :

CBR250R ............. Ninja 250R
    0-50m.....4.26 ........... 4.68
    0-100m....6.46 ........... 6.91
    0-200m....9.99 ........... 10.38
    0-400m...15.95 ........... 16.04

Top Speed...CBR250R ...... Ninja 250R

............151.38 kph........159.02 kph

http://www.motorcycle-usa.com/9/9134...inja-250R.aspx

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    ne kadar bayılsam da bu motora bence gerçek değerler değil gibi
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    adanada siyahı var devamlı önümden geçiyor ama durupda ayrıntılı bakma imkanım olmadı
    Her asker yeşil bereli olamaz

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Test verilerine göre CBR'ın 0-400 metre performansı Ninja'ya göre daha iyi, top speed olarak da arada sadece 7.64 km/h fark var :

CBR250R ............. Ninja 250R
    0-50m.....4.26 ........... 4.68
    0-100m....6.46 ........... 6.91
    0-200m....9.99 ........... 10.38
    0-400m...15.95 ........... 16.04

Top Speed...CBR250R ...... Ninja 250R

............151.38 kph........159.02 kph

http://www.motorcycle-usa.com/9/9134...inja-250R.aspx
    doğru olabilir yorum yapmak şu etapta denemeden yanlış olur..

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Her renk gider Three Colour dedim aldım bir tane. Sonra kasksız olmaz dedik aldık bir tane, sonra eldivensiz olmaz dedik aldık bir tane, sonra montsuz olmaz dedik aldık bir tane, sonra eldiveni kışlık aldık hava ısındı aldık yazlık bir tane, sonra üstünü örteceğiz dedik branda aldık bir tane, sonra zincir yağsız olmaz dedik aldık bir tane, sonra cilasız parlamaz dedik aldık bir tane, sonra çizilmesin microfiber bezle silelim dedik aldık bir tane, sonra lastikler tozlanmasın hemde parlasın dedik parlatcı aldık bir tane, sonra boğazımıza rüzgar gelmesin zaten çabuk hastalanıyoruz dedik buff aldık bir tane, şimdi disk kilidi bakıyorum alacağım bir tane, sonra benim ufaklığın kaskı yok ona da alacağız bir tane. Daha motorou almadan önce basınçlı yıkama makinesi almıştım bir tane. Hanımın bu motora KUMA adını koymasına şaşmamalı. Zira kendisinden daha fazla masrafı var aile bütçesine. Ama keyifli be meret.
    Fasulity

reonur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her renk gider Three Colour dedim aldım bir tane. Sonra kasksız olmaz dedik aldık bir tane, sonra eldivensiz olmaz dedik aldık bir tane, sonra montsuz olmaz dedik aldık bir tane, sonra eldiveni kışlık aldık hava ısındı aldık yazlık bir tane, sonra üstünü örteceğiz dedik branda aldık bir tane, sonra zincir yağsız olmaz dedik aldık bir tane, sonra cilasız parlamaz dedik aldık bir tane, sonra çizilmesin microfiber bezle silelim dedik aldık bir tane, sonra lastikler tozlanmasın hemde parlasın dedik parlatcı aldık bir tane, sonra boğazımıza rüzgar gelmesin zaten çabuk hastalanıyoruz dedik buff aldık bir tane, şimdi disk kilidi bakıyorum alacağım bir tane, sonra benim ufaklığın kaskı yok ona da alacağız bir tane. Daha motorou almadan önce basınçlı yıkama makinesi almıştım bir tane. Hanımın bu motora KUMA adını koymasına şaşmamalı. Zira kendisinden daha fazla masrafı var aile bütçesine. Ama keyifli be meret.
    güzel yaklaşım..

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi güldürdün beni be Allah da seni güldürsün

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    gri rengi harikaymış bayıldım !!!

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bende griyi begendim en cok gercegi cok daha hos duruyor, gri renkli olanlar ABS li, bir terslik cikmazsa motorlarimi satip gri alacagim haziran ayinda

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    kürşat, sizin oraya çoktan gelmiştir tabi tüm renkleri, abs lisi abs sizi
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    ikinci ele de dustu ama yeni daha ucuz hem taksitle su ikinci el olayi tum dunyada mi boyle?

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi marka ve model? Markasi varsa ve cc 250 uzeri degilse cok olmaz ama marka yoksa dolayisiyla servisi de olmayacak ve cok masrafli oldugunu duydum, sifirinin bedeli kadar da vergisi falan cikiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:24 ----------

Tayland Bangkoktan CBR250 almak isteyen ( Turkiyede olmayan CBR250 ABS dahil ) mesaj yazsin, 10 kisi olursa toplu kargo ve gumruk islemleri icin anlasacaginiz bir gumruk firmasi ile urunleri Turkiyeden ucuza ve hemen teslim alabilirsiniz, Turkiyede olan bir model oldugu ve 250cc ve alti oldugu icin gumruk vergileri belli, mali musavir ile toplu anlasirsaniz yada icinizde bu isi yapan bir tanidigi olan varsa uygun olur, avrupaya bu sekilde cok fazla gondri yapiliyor, turkiyede aracilara bos yere para vermeyin, turkiyede bulunmayan motorlar icin gumrukten gecirmek cok zor ve pahali ama bulunan model icin turkiyeden temin edeceginiz kullanim klavuzu ve servisleri gosterir belge ve gumruk bedellerinin odenmesi yeterli, CBR250 modeli Taylandda uretiliyor bilmeyen arkadaslar icin.
    Piaggio mp3 300ie Hybrid 8.000 € avrupa satış fiyatı.
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

teknik verilerin hangisi doğru.
    ninja 250 son hız 176
    cbr 250 son hız 163
    ninja 7,7 sn de 60 mil
    cbr 8,5 sn de 60 mil

http://www.youtube.com/watch?v=7_GwGu0Jzr0

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piaggio mp3 300ie Hybrid 8.000 € avrupa satış fiyatı.
    anlamadim konuyla ilgisini

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    büyük ihtimalle ABS'li modellerin renk seçenekleride farklı olduğu için bu modeller gelmiyor
    absliyi getirmeyi hiç düşünmüyorlar

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    absli normalden %15daha pahali burada, o yuzden getirmezler

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    absli normalden %15daha pahali burada, o yuzden getirmezler
    yani
    zaten talepte olcanı sanmıyorum millet ucuzdan yırtmaya bakıyor motor işlerinde...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı
    Hangi marka ve model? Markasi varsa ve cc 250 uzeri degilse cok olmaz ama marka yoksa dolayisiyla servisi de olmayacak ve cok masrafli oldugunu duydum, sifirinin bedeli kadar da vergisi falan cikiyor

Tayland Bangkoktan CBR250 almak isteyen ( Turkiyede olmayan CBR250 ABS dahil ) mesaj yazsin, 10 kisi olursa toplu kargo ve gumruk islemleri icin anlasacaginiz bir gumruk firmasi ile urunleri Turkiyeden ucuza ve hemen teslim alabilirsiniz, Turkiyede olan bir model oldugu ve 250cc ve alti oldugu icin gumruk vergileri belli, mali musavir ile toplu anlasirsaniz yada icinizde bu isi yapan bir tanidigi olan varsa uygun olur, avrupaya bu sekilde cok fazla gondri yapiliyor, turkiyede aracilara bos yere para vermeyin, turkiyede bulunmayan motorlar icin gumrukten gecirmek cok zor ve pahali ama bulunan model icin turkiyeden temin edeceginiz kullanim klavuzu ve servisleri gosterir belge ve gumruk bedellerinin odenmesi yeterli, CBR250 modeli Taylandda uretiliyor bilmeyen arkadaslar icin.
    CBR 250 Tayland'da 100500 baht, yani TL karşılığı 5250 civarı yapıyor. Vergisi 1800, ıvırı zıvırıyla 2000 olur yazmışsınız bir önceki mesajınızda. Peki navlunu ne kadar tutacak ? Sonuçta taa oradan buralara bedavaya gelmeyecek bu motor.

Bir de hepsinin üstüne ithalat izni olmadan nasıl sokacağız motoru Türkiye'ye ? Şu anki yasalar/yönetmelikler Türkiye'de satılan bir modelin ithalatı gerçekleştiren firma dışındaki şahıslara ülkeye aynı modeli sokma olanağı tanıyor mu ?

Daha önce hiç kimse denememiş demişsiniz önceki bir mesajınızda. Bu konuda büyük ihtimalle bürokratik belirsizlik veya engeller var, dolayısıyla insanların risk almak istemiyor olmaları kuvvetle muhtemel.

Bütün bunlara rağmen "haydi" dedik giriştik bu işe. Oradan kim aracılık yapacak bize ?
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler