Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Sercan yeni gezoz ne zaman gelir sana?
    Dün NC700s'i inceledim Pazarbaşı Honda'da. Baya hoşuma gitti.
    Fakat benzin deposunun arkada olması tuhaf geldi biraz bana.
    Benzin alırken Arka seleyi açmamız lazım. Birde yan ayakta depo da yan duracak.
    Tam nasıl fullenecek depo bilemedim..

Zincirden gelen sesi halldemediler, zincirin bol dedi usta. Ayarını yaptılar ama ses hala devam ediyor.
    Ön dişlide sanki bir yerlere sürtüyor gibi? Bir sorun var ama anlamadım.. Açıp bakmak lazım.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fabrika cbf150 nin de yağ yaktığını kabul etmiyor sercan ona bakarsan bazı servisler bile inkar ediyor ama yakıyor :D bu sözlerimle acun0 savunmuyom yanlış anlaşılmasın :D
    Fabrika cbf150 için 10-40 yağ koyarsanız yakar diyor.15-50 Yağ öneriyor.Ve 8000Km cbf150 kulllanan arkadaşım var 15-50 mobil1 yağ kullanıyor 3000kmde eksilttiği yağ 150gr.

2012 Cbr1000 yağ yakma sorunundan dolayı geçtigimiz haftalarda fabrikaya şikayetde bulundu motorda kullanılan yağ 10-40 full sentetik.Ve kullanıcının kendi söyledi akkı var 250'den aşagı düşmeden gazladım diyor.
    Limitlerde yağ yakmıycak bir motosiklet yoktur. Yağların şöyle bir özelliği var full sentetik yağ buharlaşmaya ve yanmaya daha meyillidir.Bu yüzden fabrika 1000rr'lar içinde yarı sentetik kullanın diyor.

Cbr250'yede Yurtdışında 12000Km'de bir bakım periyotlarının olduğunuda servislerden öğrenebilirsiniz.Ama bizim ülke şartlarında bunu servisler 6000Kmde bir diyorlar.

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 13:50 ----------

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan yeni gezoz ne zaman gelir sana?
    Dün NC700s'i inceledim Pazarbaşı Honda'da. Baya hoşuma gitti.
    Fakat benzin deposunun arkada olması tuhaf geldi biraz bana.
    Benzin alırken Arka seleyi açmamız lazım. Birde yan ayakta depo da yan duracak.
    Tam nasıl fullenecek depo bilemedim..

Zincirden gelen sesi halldemediler, zincirin bol dedi usta. Ayarını yaptılar ama ses hala devam ediyor.
    Ön dişlide sanki bir yerlere sürtüyor gibi? Bir sorun var ama anlamadım.. Açıp bakmak lazım.
    Egzozu kargoya vermişler bakalım bugün yarın gelir.

acun arkadaşım neden bir beyin doktoruna gitmiyorsun? gerçekten çok üzülüyorum senin için. en kısa zamanda sağlığına kavuşursun inşallah.
    teocan94 bunu beğendi.

1sthanbul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki m800
    yaw arkadaş şu koskoca istanbulda bi 10 tane 250 r yokmu buluşup sürelim biraz.geçen sefer etkinlik açtık 3 kişi geldi. ne antisosyalsiniz siz ya )))

---------- Post added at 14:50 ---------- Previous post was at 14:48 ----------

Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bizim motorların fren sistemi hakkında net bir bilgisi olan var mı ? benim asıl merakım bizim fren sistemi ABS mi ?
    bizimki ASD arkadaşım durmuyor hiç bi şekilde. baya bi mesafe tutman lazım aranda yoksa zor.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bence honda cbr almadn önce 2 kere düşünün ben aldım krank milinde ve blansör dişlisinde vurma yapıyor tıkır tıkır ses çıkarıyor honda da malına sahip çıkmıyor yaptıklarını hondanın anlatsam parmaklarınızıo ıssırırsınız mahkemeye hep honda geliyor sorunlu valla yanmayın diye yazıyorum ben 1 yıldır mahkemeliğim hondayla motorumu yardılar değiştirecez bir kontrol edelim dediler yardıktan sonra siz istediğiniz için yaptık sorun yok dediler. Ama bilir kişi mahkemenin 2 kere geldi ikisinded sorunlu ayıplı mal diye rapor verdi. Honda CBR 250 R ALACAK ARKADAŞLARA MOTOSİKLET.NET sitesi aracılığıyla uyarıyorum aldığınız honda da sorun çıkarsa sizi çok uğraştırıylar.Allaha şükürki türk adeleti var hiç çekinmeyin mahkemeye başvurun.Adamlar mahkemede arızalı motor getirip mahkemeyi bile yanılmaya kadar çirkinlik yapıyor lar.Ama allah doğrunun yanındadır. 250 lik makina düşünüyorsanız kawaski derim sorunsuz makine mahkeme bitince allahın izniyle alacağım

bu adam neler diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:58 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2685076

Bak kardeşim, amacın ne bilmiyorum. Amacın gerçekten insanları uyarmaksa, yanlış yolu izliyorsun. Senin bu motorla gerçekten sorunun oldu mu? Olduğunu varsayalım. Bunların yanında tüketici davası ile boğuştuğunu dile getirmişsin. Benim sana tavsiyem, bilir kişi raporlarını bir sun bakalım. Neler dönüyor biz de görelim. Böylelikle sana cephe alan arkadaşları da yanıltmış olursun. Aksi halde, seni tanımayan insanların bile, sana karşı tavır aldığını görmek pek hoş olmaz. Suncağın bu rapor bize (eğer gerçekten böyle bir olay varsa) ışık tutacaktır ki, ben müşteri ilişkilerine önem veren firmalarla çalışmak isterim. Benim de şu anda otomobil davam var ve 1.5 yıl oldu. Hala sürmekte olan bu davam dan üstelik iki kere olumlu rapor aldım. Fakat hala uzadıkça, uzuyor. Gerçi, eninde sonunda bu olay lehime sonuçlanacak.

Neyse, dediğim gibi. Bilirkişi raporlarını biz tüketicilere sunarsan, konuşarak zaman harcamak yerine, daha hızlı bir yolsan bizi uyarmış olursun, buna emin ol ;)...
    Önce emniyet, sonra hareket...

Egzozum gelmiş sabahtan evi bulamamışlar
    Gittim aldım başka egzoz geldi bunda egzoz 2 bölüme ayrılmış yani bi tarafından bakınca öbür taraf gözükmüyor artık

Yeni egzozlada bi video çeker atarım.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittim aldım başka egzoz geldi bunda egzoz 2 bölüme ayrılmış yani bi tarafından bakınca öbür taraf gözükmüyor artık

Ne çabuk geliyo arkadaş sizinkiler ya

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

sercan mumkunse sabit kameradan uzaklasma ve yakinlasma seklinde de yapabilirsin. onboard da desibeli ve tam tinisi anlasilmiyor. uzak cekimler daha gercege yakin fikir veriyor

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne çabuk geliyo arkadaş sizinkiler ya
    heehehe lojistikçiyim hacı ben ulaştırmak bizim işimiz

Ürün yoksa 2 günde felan hazırlıyorlar kargoda akşamdan verseler sabahkı dağıtımda elinde.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sercan mumkunse sabit kameradan uzaklasma ve yakinlasma seklinde de yapabilirsin. onboard da desibeli ve tam tinisi anlasilmiyor. uzak cekimler daha gercege yakin fikir veriyor
    tamam öylede yapayım.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    heehehe lojistikçiyim hacı ben ulaştırmak bizim işimiz

Ürün yoksa 2 günde felan hazırlıyorlar kargoda akşamdan verseler sabahkı dağıtımda elinde.

tamam öylede yapayım.
    Hayırlı olsun Sercan.Valla fatih kılıçlı 1 gün içinde getirebileceğini söyledi pazartesi söylemiştim ben çarşamba kargolarız dedi ama ses seda yok.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Sercan.Valla fatih kılıçlı 1 gün içinde getirebileceğini söyledi pazartesi söylemiştim ben çarşamba kargolarız dedi ama ses seda yok.
    Sen onu gene ara unutuyo bazen

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Arkadaşlar 19 Mayıs günü İstanbuldan Yalova Kent Ormanlarına bir gezi planı hazırladım.Kocaeliden CBR250 kullanıcıları da katılacaklar. Gezi CBR250 R kullanıcıları arkadaşların biraraya gelmesi amacıyladır İlgilenin ve gelin tanışalım gezelim lütfen Gezi detayları aşağıdaki linktedir.
    Buluşmak tanışmak dileğiyle

http://www.facebook.com/events/173689169425380/
    http://www.facebook.com/CBR250RFANCLUB
    Tüm CBR kullanıcı dostlarım davetlidirler...

Akşam bi 50km felan dolaştım egzozla geçenki egzozu beğenmeyen herkes süper olmuş işte böyle dediler.

Motor daha bi zevkli oldu böyle
    Güzel bir video çekicem ama biraz zaman ayırmak gerek.
    pol@ris ve wolrath bunu beğendiler.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ben de cumartesı kıller'ımı taktıracagım kısmetse

hayırlı olsun sercan ;)

*bu arada tiger'a da gercekten helal olsun.kalıte olarak ıyıler,sekıl olarak ıyıler,hafıflık olarak ıyıler ve daha ıyıye gıtmeye calısıyorlar.bır eksıklerı oldugunu gormusler,duzeltmısler.

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de cumartesı kıller'ımı taktıracagım kısmetse

hayırlı olsun sercan ;)

*bu arada tiger'a da gercekten helal olsun.kalıte olarak ıyıler,sekıl olarak ıyıler,hafıflık olarak ıyıler ve daha ıyıye gıtmeye calısıyorlar.bır eksıklerı oldugunu gormusler,duzeltmısler.
    Kesinlikle öyle ben bunun sesi çok beğenmedim dedim direk geri gönder kardeşim dedi Serkan Bey gönderdiğim egzozuda hiç açmamış başka bir egzoz yollamış.
    Malının arkasında daima yerli üretimlerimiz çok güzel yoshi'ye akra'ya hiç boşuna para vermelere gerek yok.
    wolrath bunu beğendi.

CoSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa GT200 / BMW K1200GT
    cts hava yağmurlu gözüküyor.. nası olacak bu gezi olayı??

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    arkadaşlar benm aklıma takılan birşey var burgman kullanırken bu duyguyu hissetmiyorum ama cbr'ımı kullanırken virajlarda hep bu duyguyu yaşıyorum motor üstünde kendimi fazla kasıyorum ve virajlarda belki 60larda dönebilecekken 40lara 30lara düşüyorum ve arkadaki araçlardan haklı olarak baskı yiyorum 2. olarakta frenler frenler cidden bana güven vermiyor bir kazamı lastiklerin yeni olmasından ve ani fren sonucu lastiklerin kayması sonucu geçirdim o zamandan sonra frenlerden ve virajlardan korkar oldum bu motorum tam olarak sınırı nedir belki onu bilmememden kaynaklanıyor bu ama genede bu üstümdeki stresi belkide korkuyu artık ne derseniz bir şekil atmam lazım yardımcı olursanız sevinirim.

Birde çok yanlış düşünüyor olabilirim ama sonuçta ss motor ve oturuş pozisyonu dolayısı ile belki yanlış bir kelime olarak ama tam olarak motora adapte olamıyorum sanki ktm duke 125 tarzı bir motor ile kendimi daha rahat hissedebilirim çünkü tamamiyle dik bir oturuş ile gidon hakimyeti ve manevra kabiliyeti daha üst bir motor belki klasik bir duygudur belki garip gelmiş olabilir ama burgmanda her türlü olayı yapıyorum iş cıbıra gelince strese biniyorum.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    vıraj olayı tamamen motora alıskınlık-tecrube ıle alakalı. egzozu denemek ıcın tura cıkan abımız akrobası tımınde. o kullanırken ızledım, ben bu motoru kullanıyor muyum dedım ıcımden :D

frenler konusunda servısın ayarları sonrası fıkrım degıstı . daha erken tepkıme alıyorum artık, yıne de kıtleme yapmıyor ıstedıgım gıbı (ön). elbette racıng performansı gostermıyordur ama 250cc lıkler arasında en ıyı frenaja sahıbız dıye bılıyorum, tek dıske ragmen.

oturus pozısyonununda kesınlıkle hak vermıyorum zıra tam olarak dık olmasa da sport tourıng tarzı bır konuma sahıp kullanıcı. cok korktugum bel agrıları-sırt agrılarına hıc maruz kalmadım 1-2 saat duraksız kullanımlarda bıle.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    motorumuzun frenleri mükemmel laf söyleyecek birşey yok geçen gün servisin ustasına götürdüm adı ahmet dedi bin arkaya 1 tur atalım inanılmaz fren yapıyo dedim ben fren yapmayı bilmiyormuşum o kadar kısa mesafede ben duramazdım açıkçası bence motorla gitmekten çok durmak üzerine çalışmak lazım boş bir otopark olur fren yapmaya iyice alışmak lazım bizim motorlar için söylüyorum zaten alışırsınız ondan sonra
    wolrath bunu beğendi.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumuzun frenleri mükemmel laf söyleyecek birşey yok geçen gün servisin ustasına götürdüm adı ahmet dedi bin arkaya 1 tur atalım inanılmaz fren yapıyo dedim ben fren yapmayı bilmiyormuşum o kadar kısa mesafede ben duramazdım açıkçası bence motorla gitmekten çok durmak üzerine çalışmak lazım boş bir otopark olur fren yapmaya iyice alışmak lazım bizim motorlar için söylüyorum zaten alışırsınız ondan sonra
    sizin motorlar normal motorun geçemeyeceği aradan bile geçiyor : ))) ne fren tutmaması

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler