Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet o yolun üzerinde orkide var hemen yanı Honda olarak diğilde mitsubishi olarak geçiyor siz izmirin neresindesiniz
    Hmm tamam, üniversite sapağına girmeden evvel. Tabii yanlış hatırlamıyorsam . Ben Üçkuyular da ikamet ediyorum. Güzelyalı'ya yakınız oldukça. Tanışalım bir ara müsait olduğunuz da . Bu teklifim diğer İzmir'li arkadaşlar içinde geçerlidir tabi ki..
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bı de lojmandayım amıraller gebertıcek bı gun kı rolantıde gıdıorum anayol harıc :D
    kalem var bende de hatta fotolarda gormussujndur road wınner yaptım ben de.sıyah motor sarı cızgılerı ve yazılar guzel durdu demek ıstemıstım bı turlu derdımı anlatamadım :D

egzoz +ları

flowun rahatlaması + orta&ust devırlerın cıldırması + ses

egzoz - lerı
    alt devırın bıraz kısırlasması + aır&fuel oranının bazen sapıtmasından dolayı yersız stop etmeler (ender de olsa gorulecektır )

video guzel olmus bu arada ;)

hayırlı olsun memnun kalacaksın ama taktırmadan once kıller yaptır ;)
    Flow'un rahatlaması derken ? cbr 125 de tork namına bişey yok,iyice mala bağlamasın motor alt devirde :/ eyvaah eyvah.bu egzosttan sonra güzel bi ayar çekilemez mi motora

Motosikleti
    CBR 250
    Arkadaşlar motorumla 2000km'yi devirdikten sonra yeniden aranızdayım .
    Diğer kullanıcı arkadaşlardan bir konuda yorumlarını bekliyorum... Bugüne kadar motorla bir çok defa kaza tehlikesi atlattım ama bugün motordan indiğimde farkettim ki bütün bu tehlikeler hep bir şekilde lastiğin düşük yol tutuş kabiliyetinden kaynaklanıyordu. Ani frende çok çabuk arka teker kontrolünü kaybediyorsunuz, hızlı vites düşürmelerde aynı şekilde motor kavramayı gerçekleştirdiği anda arka teker yeniden kaymaya başlıyor. Islak zeminde gerçekten çok başarısız olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bugün elimle lastiklerin de malzeme sertliğini kontrol ettiğimde kullandığım bütün araba lastiklerinden daha kötü kalitede bir malzemeden yapılmış hissi verdi...
    Siz bu roadrunner marka lastikler hakkında ne düşünüyorsunuz?? Kucak dolusu para verip metzeler falan almaya değer mi?
    kardesim bence dedegın mantıksız geldı hem dıosunkı lastıkler yuzunden bır suru kaza atlattım hemde 300 yerıne 500 versemmı dıe dusunuosun bu bana sacma geldı tabı tercıh senın sonucta bisey dıyemem yalnız ustundekı sensın unutma yanı 3 kurus daha az verıyım dıede dahdıgını alma bence saygılar

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı motosev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesim bence dedegın mantıksız geldı hem dıosunkı lastıkler yuzunden bır suru kaza atlattım hemde 300 yerıne 500 versemmı dıe dusunuosun bu bana sacma geldı tabı tercıh senın sonucta bisey dıyemem yalnız ustundekı sensın unutma yanı 3 kurus daha az verıyım dıede dahdıgını alma bence saygılar
    Kimden alıntı yaptığınızı bulamadım ama o arkadaşa cevabım:Evet lastikler iyi değil,gerçi yeterince ısındıktan sonra idare edecek bir performansta alınıyor.Fakat arka teker kitlenmesi muhtemelen sizden kaynaklanıyor,ön frene ağırlık vermelisiniz,panik haliyle arka frene asılıyorsunuzdur,bu da dengenizi kaybettirir.

Motosikleti
    CBR 250
    valla bende anlamadım bır yazdı sonra sıldı galıba :D

Bu arada konuları okumaya devam ederken, bu forum dışında da 5.000 devirle oluşan bir takım tıkırtılardan bahsedilmiş. Bu sorun güncelliğini koruyor mu? Bu konu hakkında ne gibi çözümler üretildi? Kronik bir sorun mudur?[/QUOTE]

evet arkadaşım,benim motor 2000 km ye yaklaştı ve devam ediyor bu ses.forumda yazdım ama arkadaşlar beni "acun" sandılar galiba pek ses çıkmadı.şunu fark ettim;motor özellikle 3 vites(tüm viteslerde var) ve 5000-6000 devir aralığında yapıyor,kaskın içinden duyulacak kadar net.yabancı forumlarda takip edebildiğim kadar şöyle tanımlamışlar sesi "mikserin içindeki mermer parçası" tarife tam uyuyor.saçma sapan laflar var bununla ilgili söylenen; motoru kötü kullanıyorsunuz,rodajı kötü yapılmıştır falan filan...rodaj sürecim:ilk 500 km devir aralığı max 5000 ve sonunda yağ değişimi/ 500-1000 km aralığı devir max 7000 / 1000-1500 km aralığı devir max 8500.bu yazdıklarıma ek olarak hiç artçı almadım,hiç dik yokuş çıkmadım,ani hızlanma ve kalkış yapmadım.şimdi alet 2000 km ye yaklaştı,bu ses dışında hiçbir şikayetim yok ve çok memnunum motorumdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

unutmuşum.sesin geldiği yer,benim tespitim

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İzmirde sadece yükseliş honda var oda bornovada. Peşin alıcaksanız biraz pazarlıkla fiyatı düşürebilirsiniz bana 300 tl lik bi indirim yapmışlardı 8.500 e almıştım
    siz ne zaman almıştınız motorunuzu =) şu an fiyat 9900 TL + plaka ruhsat masrafı = ortalama 10300-10400 e geliyor ben pazarlıkla herşey dahil 10000 TL'ye anlaştım o da cash on the table )

şehir içi şişli bakırköy gidip geliyorum hergün. bugün tam 11 litre benzin aldım. en son benzin aldığımdan beri 341 km yol gitmişim. 11 litre / 341 km yani
    3.2 litre / 100 km ediyor sanırsam. 5000 / 6000 devir kullandım hep. dahada az yakmaz heralde

bu bahsettiğiniz ses benim motorda yok bu arada 6700 kmde motor değişti o zaman düzelttilermi acaba.. :=)
    wolrath bunu beğendi.

bu şıkırtıdan bahsetmeyin. üstünü örtün kimse duymasın. satarken yada yeni alacaklar duymasın ikinci elde satmak zor olur.
    ben bile bahsetmiyorum. farkında değilmisiniz.
    bahseden olursa da bir mahana uydurun. ben duymuyorum sen motoru açamamışsın falan demek lazım.
    unutulsun bu konu küllenen köz gibi.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Arkadaşlar günaydın. Acun hoşgeldin. Geçen fuarda seni sordum MD standına ama daha gelmediğini söylediler.
    Selamımı iletmişlerdir umarım.

Bugün bende egzoz siparişi vereceğim. Yeni gelecek partide sesi biraz daha kısacaklarmış.
    Odacık sayısını azaltacaklarını söylediler. Dün Serca'nın motorunun sesini dinledim. Sağolsun işyerime uğradı.
    Rolantide gerçekten çok iyi ses veriyor. Ama uzarken fazla bağırıyor dediği gibi. O yüzden bende yeni gelecek partiden alacağım.

Bu arada benim zincirden ses geliyor. Sanki birşeylere sürtüyor gibi. Yağıda var ama anlamadım neden?
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu şıkırtıdan bahsetmeyin. üstünü örtün kimse duymasın. satarken yada yeni alacaklar duymasın ikinci elde satmak zor olur.
    bahseden olursa da bir mahana uydurun. ben duymuyorum sen motoru açamamışsın falan demek lazım.
    mahana ne hocam biraz açar mısın ?

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mahana ne hocam biraz açar mısın ?
    Mahana'nın Türkçe karşılığı: Bahane.. Sanırım.

Motor konusuna dönecek olursak. Her kul yapısı olan araçta arızalar meydana gelebilir. Bu çok doğal bir şey. Önemli olan bu sorun ile ilgili distiribütör firmaların ilgi/alakası. Bu sorun şu anda gerçekten var mı? Ben bilmiyorum. Bu iş sadece yazılıp, çizilmelerle olmaz. Bunca insan burada bu motoru kullanıyor. Tartışmak yerine, neden görsel bir şeyler paylaşılmıyor, ben bunu anlamıyorum.

Bir x kişi bu sorun var diye ısrar ediyorsa, çeksin kardeşim vidyo'yu, koysun buraya paşa paşa, hem bilinçlenelim, hem de konunun uzamasını engelleyelim. Şu vidyo çekme olayını, piyasa da bulunan en kötü cep telefonları bile laikiyle yerine getirir. Madem kaskı takınca bile duyuluyor, buyrun, paylaşımlarınızı objektif bir insan olarak bekliyorum.

Sorunları irdelemek yerine, bu husus da çözüm arayışlarına girmek daha mantıklı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:33 ----------

Öte yandan düşünüyorum, taşınıyorum, bu 250'lik ler den ara geçiş motoru olur mu diyorum? Fakat cevabını kendime veremeden, sorunun içinde kayboluyorum. Çünkü 20-30-33 vs. beygirden, 100'lere, 120'lere zıplayacağız. Bu da benim mantığıma nedense ters düşüyor. Demek ki her zaman mantığımızla hareket etmemek gerekiyormuş anlamını çıkarıyorum ben bu işten.

Özetle, 600'lüğe veya daha uç olan 1.000'liğe geçmek için, pişmek isteyen bir kişiye, Gs-500, Er-5 gibi modeller daha uygun olmaz mıydı? Biraz konu dışına çıkçak gibi de olsa, ufak bir yazışma görmek isterim açıkçası bu konuda.

Siz ne dersiniz sevgili forumdaşlarım?
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    CBR 250R
    arkadaslar bende bırtane fotografını paylasıyım dedım fakat ogrendımkı nasıl yapıldıgını bılmıyormusum ufak bı yardım edersenız sevınırım:D
    MABİOSİ

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar günaydın. Acun hoşgeldin. Geçen fuarda seni sordum MD standına ama daha gelmediğini söylediler.
    Selamımı iletmişlerdir umarım.

Bugün bende egzoz siparişi vereceğim. Yeni gelecek partide sesi biraz daha kısacaklarmış.
    Odacık sayısını azaltacaklarını söylediler. Dün Serca'nın motorunun sesini dinledim. Sağolsun işyerime uğradı.
    Rolantide gerçekten çok iyi ses veriyor. Ama uzarken fazla bağırıyor dediği gibi. O yüzden bende yeni gelecek partiden alacağım.

Bu arada benim zincirden ses geliyor. Sanki birşeylere sürtüyor gibi. Yağıda var ama anlamadım neden?
    Abi günaydın.Bende egzost siparişi verdim.Ama iyimi yaptım kötü mü yaptım bilmiyorum.Alt devirler ölüyomuş.E bide benim motor cbr 125 olunca zaten tork namına bişey yok.Bide arada stop etme sorunu yapıyomuş.Yani sonuçta orjinal egzostu değiştiriyoruz.Bu egzostu taktıktan sonra nasıl bi ayar çekilmesi lazım ki motorun ömründen yemeyelim ? Ya da her türlü motorun ömründen yiyecek mi ?

Bide Kn hava filtresi almayı düşünüyorum egzostla beraber verim alabilir miyim acaba ?

Motosikleti
    honda cbr250r hussar 125
    bu kn hava filtresini bende incelemiştim sınırsız mil kullanılıyomuş o nasıl oluyo bu yıkanılabilen filtrelerden mi bu filtrede?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı nsht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kn hava filtresini bende incelemiştim sınırsız mil kullanılıyomuş o nasıl oluyo bu yıkanılabilen filtrelerden mi bu filtrede?
    Hiç bi bilgim yok benimde :(

Motosikleti
    CBR 250R
    bızım motorların hava fıltresı neredekı?
    MABİOSİ

Motosikleti
    honda cbr250r hussar 125
    ön koltuğun altında

Motosikleti
    CBR250R
    Aralık 2011'de aldığım ve 1500 km deki siyah cbr'ımı kask, ayakkabı, dizlik, mont, daha takmadığım tankped ve diğer aksesuarı ile pazarlıksız 8000 TL'ye satıyorum.
    Babama söylemeyin. O, benim motorum yok sanıyor.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Flow'un rahatlaması derken ? cbr 125 de tork namına bişey yok,iyice mala bağlamasın motor alt devirde :/ eyvaah eyvah.bu egzosttan sonra güzel bi ayar çekilemez mi motora
    aır flow. hava gecısı. sonucta katalıtık+son susturucu egzozdakı kılcık gıbıdır. turbo motorlardakı kadar olmasa da atmosferık araclarda da bunların rahatlaması +guc olarak doner. turbo araclarda "hıc egzoz en ıyı egzozdur" derler ama atmosferık araclarda back-pressure lazımgelır dogası geregı. bu yuzden spor son susturucu sarttır bızım orjınal egzozlarda maasallah ses+cevre kırlılıgı ıcın oldukca buyuk-odacıklı ve agır. hem hafıflıyoruz hem motoru rahatlatıyoruz. he fabrıka cıkısı bu sekılde olmadıgı ıcın arada bır motor sogukken normalde 15te1 ısınmadan stop edıyorsa bu 2 olur en fazla. hava gecısı rahatladıgı ıcın buna kaldıracak benzını gondermeyecegı ıcın sogukken arada bır zamanlama kacırabılır.bı sorun degıl yanı ;)

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hmm tamam, üniversite sapağına girmeden evvel. Tabii yanlış hatırlamıyorsam . Ben Üçkuyular da ikamet ediyorum. Güzelyalı'ya yakınız oldukça. Tanışalım bir ara müsait olduğunuz da . Bu teklifim diğer İzmir'li arkadaşlar içinde geçerlidir tabi ki..
    goruselım valla. ben h.sonu apandıs acılarım dınerse gelecegım sehpa + kıller ıcın. gelmem kesınlesırse buraya yazarım ;)

Evet o yolun üzerinde orkide var hemen yanı Honda olarak diğilde mitsubishi olarak geçiyor siz izmirin neresindesiniz
    aynen +
    orkıde fabrıkasından once ana yoldan saga gırıosun. hafıf bır saga ve sola kıvrımdan sonra yan yolda gorursun . mıtsubıshı tabelasını ;)

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ben bu kadar ıstenmedıgı yerde kalan-barınabılen,kufure hakarete doymayan bır adam gormedım gercekten.dıger forumlarda da yazılarını gordum.cbr 250r dan ınsanları sogutmak ıcın elınden gelenı yapıyorsun ama maalesef basarılı olamadın-olamayacaksın. overall da en ıyı 250cc suanda sana ne kadar koysa da.felaket sattı ve satacak da.en ıyı 2.el pıyasasına da sahıp olacak.suan 0ına da zam geldı hala da satıyor kanunı ıle neredeyse aynı fıyat olmasına ragmen.ınsanlar kalıte ıstıyor,otomarsan kadranı degıl? puruz dıye ortaya attıgın sıngırtılar , sangurtular ınsanların cok da umrunda degıl gordugun gıbı. bosuna mesaını harcama buralarda. honda dan sasmayan ama hondayı kotuleyen zeki...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler