Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Birden fazla servise sordurmakta fayda olabiliyor bazen. İsim vermeyeceğim ama ilk servis 400-410 lira civarı parça fiyatı ve 236 lira işçilik çıkarmıştı, kaza sonrası motosiklet sola çekiyor, gidon yamuk falan demiştim, fark etmediler.

Sonra gittim 2. bir servise burdaysa toplam 510 lira dediler, işçilik 80-90 lira arası. Ama burdaki eleman motosiklete binmesiyle sorunu anladı, sen bu haliyle binme sola çekiyor, mesnetleri yamulmuş olabilir falan dedi.

Yani ikisi de orjinal Honda servisi ama çıkardıkları parça listesi ve işçilik ücreti çok farklı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM Duke 125 ve CBR 250R
    Benim bir ustam var zaten salı günü parçaları alıp orda onunla beraber takmayı düşünüyorum aldığım yerde orasıydı ilgilenmelerine servis kalitesine bir lafım yok ama işçilik fiyatından sadece muzdaribim yoksa yaptıkları iştede bi problem yok ilk başta o fiyatı vermeyeceklerdi ben daha motoru alırken demiştim her problemimde sizdeyim ona göre fiyatlarınızı verin diye ama unutulmuş bundan sonra bir tek inceleme ve parça getirmesi için uğrarım o kadar. benden 50 lira işcilik isteseler devamlı müşteri kazanıcaklardı herkes mutlu olacaktı ki ciddende benim nazarımca ederi odur o işlerin ama beni kaybettiler sağlık olsun.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    arkadaşlar lastikler gerçekten çok iyi ve bu motor virajlara çok güzel ve rahat giriyo.yol güzelse hiç çekinmeyin yatırın yatırabildiğiniz kadar.Bu arada cbf 1000 e 2-3 km de olsa binme fırsatım oldu.eşşekten inip ata binmek gibi birşey yahu

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar lastikler gerçekten çok iyi ve bu motor virajlara çok güzel ve rahat giriyo.yol güzelse hiç çekinmeyin yatırın yatırabildiğiniz kadar.Bu arada cbf 1000 e 2-3 km de olsa binme fırsatım oldu.eşşekten inip ata binmek gibi birşey yahu
    altın elbiseli adam'ın cbr 125 ve cbr 250 inceleme videolarında lastiklerin tırt olduğunu yazıyordu sürekli kıç atıyor falan diyordu doğruluk payı nedir hocam, şahsen ben kullanmadım ama merak ediyorum cidden
    Yuce123 bunu beğendi.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı spawn1984 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    altın elbiseli adam'ın cbr 125 ve cbr 250 inceleme videolarında lastiklerin tırt olduğunu yazıyordu sürekli kıç atıyor falan diyordu doğruluk payı nedir hocam, şahsen ben kullanmadım ama merak ediyorum cidden
    Valla ısındıktan sonra hiç bi sorun yok.zaten havalar ısındı artık ısınma süreside azalmıştır lastiğin diye tahmin ediyorum.bende korkuyordum lastiklerden eğitim aldığım hocaya denettim hocam siz bi deneyin bakın lastiklere kötü diyolar dedim.ahmetbeyli virajlarını izmirliler fln bilir o keskin virajlarda denedi lastikleri.çok iyi hiç bi sorun yok dedi.bu haftada bende deniyim dedim ahmetbeyli virajlarında.tek değildim arkamda kız arkadaşımlaydık.motoru limitlerine kadar yatırdım kaldırdım hiç bi kayma yaşamadım.hatta bi ara kız arkadaşımın titreşimden ayağı uyuşmuş ve farketmeden ayağı pegden düşmüş yere sürtmüş virajdayken ona rağmen bile hiç bi kayma olmadı ben farketmedim bile indiğimizde söyledi böyle böyle diye.hatta dizliklerim sürttü bazı virajlarda dedi inanmadım ama göstercem dizlikteki çizikleri diyip duruyo

Arkadaslar merhaba
    Dun kaza yaptim motorla maalesef. Ben hic suc yoktu allahtan. 50 km ile giderken yolun kenarinda bekleyen ticari hic arkasina bakmadan u donusu yapip karsi taraftan gitmeye calisti ama fren measafesi kalmadiginda girdim sol camurluga. Tutanak felan tuttuk adam herseyi kabul etti. Trafik sigorta policesi ruhsat ehliyet fotokopisini aldim. 2 sorum olacak size:

1. Taksime cok yakinim. Hangi servise gidim?

2. Motoru yaptirirken nasil bir yol izlemem gerekiyo?

Simdiden tesekkurler

Alıntı mctsnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba
    Dun kaza yaptim motorla maalesef. Ben hic suc yoktu allahtan. 50 km ile giderken yolun kenarinda bekleyen ticari hic arkasina bakmadan u donusu yapip karsi taraftan gitmeye calisti ama fren measafesi kalmadiginda girdim sol camurluga. Tutanak felan tuttuk adam herseyi kabul etti. Trafik sigorta policesi ruhsat ehliyet fotokopisini aldim. 2 sorum olacak size:

Simdiden tesekkurler
    bugun motoru honda çiftkurtlara verdim tutanakla beraber. yanlız adamın ehliyet fotokopisini aldım ama üstünde tc kimlik no yok adamda yan cizmeye basladı simdi. tek eksik o kaldı nasıl halledebilirim bu durumu acaba bilgisi olan varmı?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    arka freni kullanmadığın sürece lastikler iyi...gerçi viraja falan girmedim hiç...acemi olduğum için benim kullanım hatam da olabilir ama çok düşük hızlarda kırmızı ışıkda durmak için arka freni kullandığımda arka biraz salladı...birinde yokuş aşağı iniyodum diğeri düz yoldu ama hızım 20 gibi bişeydi...bir kere de vites küçültürken alt vitesin hızına inmiş olmama rağmen silkeledi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:47 ----------

Arkadaslar merhaba

Simdiden tesekkurler
    çok geçmiş olsun..karşı tarafın trafik sigortasının anlaşmalı olduğu bir yere gitmen gerekiyor diye biliyorum...TC kimlik bulunur o problem değil sanırım...

Motosikleti
    CBR 250R
    Herkeze selamlar tekrardan neden bilmiyorum ama uzaklastirma almisim neyse caniniz sagolsun artik bi gorusme ayarlansinda tanisalim bu aralar etrafta bizim motorlardan gormuyorum pek herkeze tekrardan selam buarada benim motor 700km oldu zincir sanirsam biraz bol 1000km yi beklemem gerekirmi yoksa goturimmi buarada telefondan yazdigim icin bagzi harflerde nokta koyamiyorum anlayisiniz icin tesekkur ederim...

bugun motoru honda çiftkurtlara verdim tutanakla beraber. yanlız adamın ehliyet fotokopisini aldım ama üstünde tc kimlik no yok adamda yan cizmeye basladı simdi. tek eksik o kaldı nasıl halledebilirim bu durumu acaba bilgisi olan varmı?
    Tutanağın üzerine de mi yazmadınız? TC Kimlik no bölümü vardı.

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ehliyet fotokopisi mevcutsa aşağıdaki linkten nüfus bilgileri ile tc noyu öğrenebilirsin.
    https://tckimlik.nvi.gov.tr/TCKimlik...orguModul.aspx

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    bugun ılk defa arka frenajda kıcım kaydı. gercı bayag dık bır yokus ve asfalt degıl duz betondu. normal sanırım kıcın kayması ?

AVM'lerin kapalı otoparklarına bir uğraman lazım o zaman :D. İstinye Park'ta arka frene dokunmamla kayması bir oldu, aklım çıkmıştı ilk olduğunda.

Arka tekerleğin kaymasında sakınca yok da kaydığı zaman ani tepkiler yapmamak lazım, mesela freni hızlıca bırakmak gibi, onun haricinde 1-2 savrulup düzeliyor.
    wolrath bunu beğendi.

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun ılk defa arka frenajda kıcım kaydı. gercı bayag dık bır yokus ve asfalt degıl duz betondu. normal sanırım kıcın kayması ?
    Benim arka frenim biraz hafif gibi ama sanki daha iyi gibi, ön frenle birlikte durmaya alıştırıyorum kendimi Ben de vites küçülterek motor freni yaptığımda 2 kere kıç kaydırdım, acemilikten olsa gerek Artık direksiyon sınavını da verdiğim için evden okula motorla gidiyorum. Trafiğe çıktığım için dizliklerimi taktım ama Maslak Beşiktaş yönünde o kadar dur kalk yaptıktan sonra ayağımı sürekli yere koy kaldır modunda depoyu çizmişim. Bu dizlik kullanmaya alışamadım gitti. Depoyuda sıkamıyorum. Neyse bir çözüm bulacağım buna da
    wolrath bunu beğendi.

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @wolrath Egzozunuz Hayırlı Olsun Hocam Çok Hoş Görünüyor Kaskla da Çok Uymuş Alt Sakalı Beyaza Boyatmayı Düşündünüzmü Hiç ? Daha İyi Bir Görüntü Alınabileceğini Düşünüyorum

@mctsnr Geçmiş Olsun :(
    wolrath bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı teocan94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @wolrath Egzozunuz Hayırlı Olsun Hocam Çok Hoş Görünüyor Kaskla da Çok Uymuş Alt Sakalı Beyaza Boyatmayı Düşündünüzmü Hiç ? Daha İyi Bir Görüntü Alınabileceğini Düşünüyorum

@mctsnr Geçmiş Olsun :(
    tesekkurler

alt sakalı boyatmayı ya da kaplatmayı dusunuyorum ama zamanım ve tandıgım yok.ızmır'den yardımcı olabılecek bırısı olursa cok sevınırım

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    beyler yakın zamanda ehliyet alan var mı? özelden birşey sormak istiyorum.

Benim yakın sayılır, 12 Aralık yazıyor. Özel mesaj attım ama gitmedi, sorun var galiba.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim arka frenim biraz hafif gibi ama sanki daha iyi gibi, ön frenle birlikte durmaya alıştırıyorum kendimi Ben de vites küçülterek motor freni yaptığımda 2 kere kıç kaydırdım, acemilikten olsa gerek Artık direksiyon sınavını da verdiğim için evden okula motorla gidiyorum. Trafiğe çıktığım için dizliklerimi taktım ama Maslak Beşiktaş yönünde o kadar dur kalk yaptıktan sonra ayağımı sürekli yere koy kaldır modunda depoyu çizmişim. Bu dizlik kullanmaya alışamadım gitti. Depoyuda sıkamıyorum. Neyse bir çözüm bulacağım buna da
    ben pantalonun altına giyiyorum dizlikleri, şimdilik sorun yok.
    bu arada arka frenin km artıkça daha iyi tutacağını düşünüyorum,başlangıçta bana da gevşek geldi
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben pantalonun altına giyiyorum dizlikleri, şimdilik sorun yok.
    bu arada arka frenin km artıkça daha iyi tutacağını düşünüyorum,başlangıçta bana da gevşek geldi
    Altına giymiyorum da başka çözümler üretecem kendimce Evet fren konusunda bende öyle düşünüyorum. Ama korkum gevşekken basmaya alışıp sonradan sağlamlaşırsa sorun yaşar mıyım acep diye..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler