Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    medium mu var sende de? birde ne kadar sürede alıstı sungerlerin esnemesi ve hani oran olarak soleyemesende esneme payını biraz detaylı anlatabilirmisin? birde kaskın kabuk yapısından dolayı alt kısmı yani basına taktıgın yer çok elips seklinde oldugu için takarken kulaklarını baya acıtıyo ya, cok begenerek aldım ama pişman oldum ya umarım dedigin gibi esneme yapar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    large benım kı. valla tam sure olarak hatırlamıyorum ama 5-6 defa takınca kendıne geldı dıyebılırım.
    takarken kulakları acıtıyordu evet ve kulaklarım hep ters kalıyordu fıtıl oluyordum. maskeyle takınca sorun yoktu ama dırek kafama takınca oluyordu bu. artık maskesız takıyorum ahavalardan dolayı yıne de kulaklarım duz kalıyor. merak etme yanı. bır de kaskı takarken dırek kafanın ortasından bastır.yan bastırınca kulakların katlanıyordur. takma seklındekı hatalarda can acıtıyor cogunlukla.
    pısman olma.super kask bence.havalandırması vs si super.ben suan sadece sıyah vızorle kullanıyorum.ruzgarın dolasımı arkadan cıkması felan gozlerını hıc rahatsız etmeden yuksek suratte seyır yapabılıyorsun.
    sen de hangı renk vardı ?

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    benim kask pompalı...gayet konforlu...kafamın üst noktasına baskı yapıyo sadece...

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Can Özcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonuna son dakikada bişey girmezse kesin yoldayız. ÖM attım sana RüzgarSA. Bize katılmak isteyen arkadaşlar olursa bana yada RüzgarSA' ya mesaj atsın lüften.
    tamam pazar günü görüşmek dileğiyle

Devriм - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Selamlar Cumartesi Sabahı 6:30 da yağmur ha yağdı ha yağacak tereddütüne rağmen yola çıktım
    Kız arkadaşımın çıkış saatine yetişebilmek için, bekleme yapma ihtimalim pek olmadı. Resim de çekemedim N yazık ki
    Yol değerlendirmesi nasıl yapılır pek onu da bilemiyorum. Genel hatlarıyla anlatayım. Benim gibi yeni yola çıkacak biri(leri)ne belki bi katkım olur.

Akşamdan yol hazırlığını yaptım kendimce, ederimce
    Gündüz vakti, güneşin gazıyla önce zincir yağımı sürdüm. Genel bi kolaçan ettim. Yol malzemelerimi kontrol ettim (Sigorta, lastik tamir kiti, zincir yağı, KGS, Su ..)
    Fazla malzeme bulundurmamaya dikkat ettim. Fileye kızarkadaşımla gezeceğim için, kaskı koydum. Kask taşımak için yapılmış sanki. Görevini gayet iyi yerine getirdi.
    Sabah da bi kolaçan ettikten sonra, Bismillah deyip hareket ettim

Mahallemin çevresinden dolaşıp, 2. Köprüden ilk kez kendi aracımla geçmenin heyecanıyla, yola çıktım.

Bi gün öncesinden orta seviyede benzin vardı. Her ihtimale karşı Küçükyalı istikametinde benzinliğe girip, fulledim. 30 tl işimizi gördü (6,550 lt)

Daha seri şekilde gideceğimi düşünüp, Gebze'den TEM Ücretli yola giriş yaptım. Yol harikaydı. Ve şansıma hava açmaya başlıyordu
    Yol rotam Ücretli yolla devam etti. Ankara'ya giriş yapana kadar.
    Dehşet bi tutku sardı bedenimi. O rüzgarın esintisi, kulağımda cıvıl cıvıl şakıyor gibiydi sanki.

Boş ve rahat yolun verdiği azim ve gazla, ilkin 150 / 160 km lerde seyrettim. Sonradan benzin ibresinin azaldığını farkedip, Ankara'ya varana kadar 110 / 120 km aralığında devam ettim.
    Benzin istasyonları:
    06:50 - Küçükyalı => 30 TL
    08:53 - Yalvaçlar Hendek - Sakarya => 26,50 TL
    12:04 - Kocalar Kazan => 38 TL

ile Ankara turunu tamamladım. Kazan istikametine geldiğimde, benzin Ankaraya kadar götürecek durumdaydı. Yine de şansa bırakmak istemedim.
    Sonrasında hesap edince, malî açıdan baktığımda, otobüsle gitmek çok çok mantıklıca geldi. Lakin yaptığım seyahatin tadını almak için buna değerdi diye düşünüyorum.
    Gidişte olabildiğince rahattım

Dönüş kısmına gelince.
    Yola çıkmadan almayı akıl ettiğim, reflektörlü yeleği sırtıma geçirdim. Akşam 11 gibi yola çıktım.
    Sabaha doğru, Hendek civarına geldiğimde, çiğ başladı. (Tabii çiğ olduğunu, istasyon noktasına gelince sorduğumda anlayabildim.) Böyle bir şey, N gördüm, N de duydum. Zaten bir çok noktada, ışıklar kapalı yol üzerinde. Mecburen uzun farları yakarak önünüzü görebiliyorsunuz.(Bilginiz olsun, uzun farlar önünüzdeki araçların hiç hoşuna gitmiyor ..) Birden nokta nokta halinde, üzerime yağan zerreleri, ilkin yağmur diye düşündüm. Lakin, kask ve önümü görmek için mecburiyetten açtığım vizörden içeri sızdığında yüzüm haricinde, ıslanan bir tarafım yoktu. 4 bir yandan noktalar halinde üzerime yağan çiğ, yaydığı sisle, görüş mesafesini olabildiğince azaltmıştı. Aynı zamanda, 4 bi yandan yaptığı rüzgar etkisi, dengede kalmayı olabilidiğince güçleştiriyordu. Düşmeden kurtulduğuma defalarca defalarca şükrettim. Bir kez daha edeyim. Allahıma şükürler olsun ki, sağ salim gelebildim.
    Hızımı 100 km de sabitleyip, yolun orta şeridinden gitmeye devam ettim. Bir yandan da, arka frene aralıklarla basıp, arkadan gelen araçların beni görmesi için ihtimalleri daha da arttırdım. Sağ şeritten devam eden bir minübüs gördüğümde, denizin ortasında bir sala tutunmuş gibi sevindim. Minübüsün stopları net göründüğünden, onu takip ederek ilerlemeyi akıl ettim. Minübüs de benim gibi, en yakın istasyon noktasına girmeyi bekliyordu anlaşılan. Birlikte istasyon noktasına gittik.
    1 buçuk saat kadar bekledim istasyonda, çiğ geçer diye düşündüm. Ordakilere sorduğumda, sabaha kadar devam ettiğini ve bi kaç km sonra, çiğin biteceğini söylediler. Yeniden çıktım yola. Yalnız 50 km (tahmini) boyunca çiğ bir türlü bitmedi. Çiğin bitişini görene kadar 4 istasyona girip mola verdim. İzmit taraflarında ve nihayet çiğin bittiğini gördüm. Sonrasında bi sıkıntı yaşamadan yoluma devam ettim.
    06:45 civarında istanbul sınırlarına girdim. 07:10 'da Levent'te evimin önündeydim. Defalarca ve defalarca şükrederek, evimden içeri girdim. Alelacele iş elbiselerimi giyinip, traşımı olup, işin yolunu tuttum. Ucu ucuna 07:30 da işbaşı yaptım.

Önemli hatırlatma: Benim gibi ilk kez uzun yola çıkacak olan arkadaşlar ya da gece yarısı yola çıkacak olan arkadaşlar, BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN ve çiğ'e çok çok dikkat edin. Öyle böyle birşey değil ..
    Shrieker bunu beğendi.

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle tekrardan geçmiş olsun, gözün aydın motoruna kavuştun Sadece boyatma işi ne kadar tuttu acaba ? Bir de nasıl bir boya ile hangi yöntem kullanıldı (hiç fikrim olmadığı için 2sini de sordum ) ?
    alt sakalın yüzeyi pürüzlü karenajlar öyle değil boyatırsan bu halde farklılık olur tutmaz birbirini dediler 40 lira verdim boyaya ama grenaj gibi pürüzsüz oldu valla ustanın nasıl yaptıgını bilmiyorum ama sırf benim parçaya özek vernik almış 2 kat felan boya atmış tazyikli su ile yıkasan bile birşey olmaz felan bişeyler söyledi :D

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Devriм adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar Cumartesi Sabahı 6:30 da yağmur ha yağdı ha yağacak tereddütüne rağmen yola çıktım
    Kız arkadaşımın çıkış saatine yetişebilmek için, bekleme yapma ihtimalim pek olmadı. Resim de çekemedim N yazık ki
    Yol değerlendirmesi nasıl yapılır pek onu da bilemiyorum. Genel hatlarıyla anlatayım. Benim gibi yeni yola çıkacak biri(leri)ne belki bi katkım olur.

http://desmond.imageshack.us/Himg593...pg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg825...pg&res=landing

http://desmond.imageshack.us/Himg28/...pg&res=landing

Akşamdan yol hazırlığını yaptım kendimce, ederimce
    Gündüz vakti, güneşin gazıyla önce zincir yağımı sürdüm. Genel bi kolaçan ettim. Yol malzemelerimi kontrol ettim (Sigorta, lastik tamir kiti, zincir yağı, KGS, Su ..)
    Fazla malzeme bulundurmamaya dikkat ettim. Fileye kızarkadaşımla gezeceğim için, kaskı koydum. Kask taşımak için yapılmış sanki. Görevini gayet iyi yerine getirdi.
    Sabah da bi kolaçan ettikten sonra, Bismillah deyip hareket ettim

Mahallemin çevresinden dolaşıp, 2. Köprüden ilk kez kendi aracımla geçmenin heyecanıyla, yola çıktım.

Bi gün öncesinden orta seviyede benzin vardı. Her ihtimale karşı Küçükyalı istikametinde benzinliğe girip, fulledim. 30 tl işimizi gördü (6,550 lt)

Daha seri şekilde gideceğimi düşünüp, Gebze'den TEM Ücretli yola giriş yaptım. Yol harikaydı. Ve şansıma hava açmaya başlıyordu
    Yol rotam Ücretli yolla devam etti. Ankara'ya giriş yapana kadar.
    Dehşet bi tutku sardı bedenimi. O rüzgarın esintisi, kulağımda cıvıl cıvıl şakıyor gibiydi sanki.

Boş ve rahat yolun verdiği azim ve gazla, ilkin 150 / 160 km lerde seyrettim. Sonradan benzin ibresinin azaldığını farkedip, Ankara'ya varana kadar 110 / 120 km aralığında devam ettim.
    Benzin istasyonları:
    06:50 - Küçükyalı => 30 TL
    08:53 - Yalvaçlar Hendek - Sakarya => 26,50 TL
    12:04 - Kocalar Kazan => 38 TL

ile Ankara turunu tamamladım. Kazan istikametine geldiğimde, benzin Ankaraya kadar götürecek durumdaydı. Yine de şansa bırakmak istemedim.
    Sonrasında hesap edince, malî açıdan baktığımda, otobüsle gitmek çok çok mantıklıca geldi. Lakin yaptığım seyahatin tadını almak için buna değerdi diye düşünüyorum.
    Gidişte olabildiğince rahattım

Dönüş kısmına gelince.
    Yola çıkmadan almayı akıl ettiğim, reflektörlü yeleği sırtıma geçirdim. Akşam 11 gibi yola çıktım.
    Sabaha doğru, Hendek civarına geldiğimde, çiğ başladı. (Tabii çiğ olduğunu, istasyon noktasına gelince sorduğumda anlayabildim.) Böyle bir şey, N gördüm, N de duydum. Zaten bir çok noktada, ışıklar kapalı yol üzerinde. Mecburen uzun farları yakarak önünüzü görebiliyorsunuz.(Bilginiz olsun, uzun farlar önünüzdeki araçların hiç hoşuna gitmiyor ..) Birden nokta nokta halinde, üzerime yağan zerreleri, ilkin yağmur diye düşündüm. Lakin, kask ve önümü görmek için mecburiyetten açtığım vizörden içeri sızdığında yüzüm haricinde, ıslanan bir tarafım yoktu. 4 bir yandan noktalar halinde üzerime yağan çiğ, yaydığı sisle, görüş mesafesini olabildiğince azaltmıştı. Aynı zamanda, 4 bi yandan yaptığı rüzgar etkisi, dengede kalmayı olabilidiğince güçleştiriyordu. Düşmeden kurtulduğuma defalarca defalarca şükrettim. Bir kez daha edeyim. Allahıma şükürler olsun ki, sağ salim gelebildim.
    Hızımı 100 km de sabitleyip, yolun orta şeridinden gitmeye devam ettim. Bir yandan da, arka frene aralıklarla basıp, arkadan gelen araçların beni görmesi için ihtimalleri daha da arttırdım. Sağ şeritten devam eden bir minübüs gördüğümde, denizin ortasında bir sala tutunmuş gibi sevindim. Minübüsün stopları net göründüğünden, onu takip ederek ilerlemeyi akıl ettim. Minübüs de benim gibi, en yakın istasyon noktasına girmeyi bekliyordu anlaşılan. Birlikte istasyon noktasına gittik.
    1 buçuk saat kadar bekledim istasyonda, çiğ geçer diye düşündüm. Ordakilere sorduğumda, sabaha kadar devam ettiğini ve bi kaç km sonra, çiğin biteceğini söylediler. Yeniden çıktım yola. Yalnız 50 km (tahmini) boyunca çiğ bir türlü bitmedi. Çiğin bitişini görene kadar 4 istasyona girip mola verdim. İzmit taraflarında ve nihayet çiğin bittiğini gördüm. Sonrasında bi sıkıntı yaşamadan yoluma devam ettim.
    06:45 civarında istanbul sınırlarına girdim. 07:10 'da Levent'te evimin önündeydim. Defalarca ve defalarca şükrederek, evimden içeri girdim. Alelacele iş elbiselerimi giyinip, traşımı olup, işin yolunu tuttum. Ucu ucuna 07:30 da işbaşı yaptım.

Önemli hatırlatma: Benim gibi ilk kez uzun yola çıkacak olan arkadaşlar ya da gece yarısı yola çıkacak olan arkadaşlar, BİR KEZ DAHA DÜŞÜNÜN ve çiğ'e çok çok dikkat edin. Öyle böyle birşey değil ..
    ben arabayla gece yola çıkmaya tırsıyom motorla ilk defa çıkman gerçekten cesaret gerektiren bi olay...

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    motorla uzun yola çıkmak tecrübe isteyen bir durum, resmen kumar yani. ilk uzun yol seyahatinizi tecrübeli motorcularla yapmak hatta 3-5 kez yapmak en mantıklısı.

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    @Devriм
    Ah beni bıraksalar ne yollara gideceğim ama Gece yolculuk ve çiğ dışında hepsi gayet güzel bence de Uzun yol yapmak için de dur 1-2 sene binim kendimi geliştirim gereksiz bence. Kontrollü dinlenerek ve bilinçli gittikten sonra gerisi hikaye. Uzun yol tecrübesi ancak uzun yol yaparak elde edilir bence. Aynı şey araba içinde geçerlidir. Yıllarca şehir içinde süren, çok iyi uzun yol yapar diye bişey yoktur. He aileminde dediği gibi ilk zamanlarda birkaç motosiklet beraber gitmekte fayda vardır. Ailemin görüşü en azından sana bişey olsa hemen yanına gelirler şeklinde ki bence haklılarda.

Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alt sakalın yüzeyi pürüzlü karenajlar öyle değil boyatırsan bu halde farklılık olur tutmaz birbirini dediler 40 lira verdim boyaya ama grenaj gibi pürüzsüz oldu valla ustanın nasıl yaptıgını bilmiyorum ama sırf benim parçaya özek vernik almış 2 kat felan boya atmış tazyikli su ile yıkasan bile birşey olmaz felan bişeyler söyledi :D
    Yalnız takdir ettim ustayı o zaman baya güzel olmuş

Beyaz alt parça çok güzel olmuş bu arada, söylemeden geçemicem :D. Orjinal parça gibi duruyor, hiç sırıtmamış.
    yashukawa bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    cbr 125 sahibi olarak ilk uzun yoluma siteden yzf 125 sahibi yasin_942 ile gittim
    istikamet kocaeli çanakkale yönü

ona defalarca teşekkür etsem azdır çok sağolsun patlak amortisorle beni yalnız bırakmadı.
    uzun yola çıkmak gerçekten deneyim isteyen birşey
    ekim'den beri motora biniyorum ilk viteslim
    uzun yol başka birşey kim ne derse desin

yasin ile bandırma'da ayrıldıktan sonra hava kararmak üzereydi
    tırsa tırsa basa basa lapseki'ye vardım

daha öncesinden de aksamları kocaeli istanbul yapıyordum
    korkutuyor ama zifiri karanlıkta motorla yol almanın tadı hiçbirşeyde yok.

hatta bu akşam kocaeli istanbul arası yol yapıp geri döneceğim
    eşlik etmek isteyen varsa

arkadaşlar,motosikletime alacağım magnetli çanta v.b şeyler için antep'te hiçbirşey bulamıyorum.adana,maraş gibi yakın yerlerde yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?haftasonu gitmeyi planlıyorum.internet üzerinden almak hiç mantıklı gelmiyor deneme şansı olmadığı için.öncede sormuştum ama cevap alamamıştım;1400 km oldu artık sıkıştırıp bir top speed yapsam mı?

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı hmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,motosikletime alacağım magnetli çanta v.b şeyler için antep'te hiçbirşey bulamıyorum.adana,maraş gibi yakın yerlerde yaşayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi?haftasonu gitmeyi planlıyorum.internet üzerinden almak hiç mantıklı gelmiyor deneme şansı olmadığı için.öncede sormuştum ama cevap alamamıştım;1400 km oldu artık sıkıştırıp bir top speed yapsam mı?
    1400 km bence geç bile kaldınız şahsen ben o kadar sabretmedim :D

birde arkadaşlar gaz kolunda hafif boşluk varya onu ayarlattım süper oldu motorun tepkisi sesi gidişi değişti tabi bana göre değişmemişte olabilir

Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yağmur veriyor Pazara yatar gibi bizim gezi

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı Can Özcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmur veriyor Pazara yatar gibi bizim gezi
    dur bakalım, hemen havamızı bozma pazar günü 21 derece güneşli diyor hava durumu.

Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur bakalım, hemen havamızı bozma pazar günü 21 derece güneşli diyor hava durumu.
    DMİ den bakıyorum gök gürültülü diyor.

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    selam cbr ci gençlik :d direk konuya giriyorum bu motor 100 km de kaç litre yakıyor devirli kullanımda ve normal kullanımda?
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam cbr ci gençlik :d direk konuya giriyorum bu motor 100 km de kaç litre yakıyor devirli kullanımda ve normal kullanımda?
    Benimki km başına 17 kuruş sakin kullanımda.Devirlide 18-19 kuruş arası oluyor

Bu arada arkadaşlar parça fiyatı sordurttum.Sağ Küçük grenaj 43 tl sol küçük grenaj 132 tl çok saçma sapan bi fark var Koltuğun altındaki kısım da sol taraftakı tırtıklı olan yer adını tam bilmiyorum 23 tl

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimki km başına 17 kuruş sakin kullanımda.Devirlide 18-19 kuruş arası oluyor

Bu arada arkadaşlar parça fiyatı sordurttum.Sağ Küçük grenaj 43 tl sol küçük grenaj 132 tl çok saçma sapan bi fark var Koltuğun altındaki kısım da sol taraftakı tırtıklı olan yer adını tam bilmiyorum 23 tl
    çok sağol bende 20 kuruş yakar o zaman fena değil yine.
    Yuce123 bunu beğendi.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    ben istanbulda sürekli e-5 ve TEM kullanıyorum, yaptıgım yolun yüzde sekseni yüksek devirlerde geçiyor. buna rağmen hep 3.6/100 km civarı yakıyorum. kuruş hesabında da 15 krş civarı yapıyor. ama dediğim gibi sürekli 120-130-150 ile gidiyorum. bu hızlara ulaşamadığında da trafikte sıkışmış oluyorum zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler