Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Genellikle CBR250R alma aşamasındaki arkadaşların ikinci el fiyatlarından yakındıklarına şahit oluyoruz. Motoru çoğunlukla 2011 yılında yaklaşık 9.000 TL gibi alan arkadaşların satma aşamasına geldiklerinde neden 2012 yılının fiyatını 9.900 TL’yi baz aldıklarını irdeliyorlar. Tabi ki bu irdelemenin arkasında yatan gerçek, bu arkadaşların satın almak istemiş oldukları motorların maliyet fiyatlarını daha aşağıya çekmek. Fakat bunu yaparken kanaatimce mantıksız davranıyorlar. Dünyanın neresine giderseniz gidin göreceksiniz ki bir malın ikinci el fiyatı o malın güncel sıfır bedelinden amortisman yani eskime payı düşülerek yapılır. “Antika mallar bu tasnif dışındadır.” Kısacası ikinci el fiyatını sıfır ürünün fiyatı belirler. Hal böyle iken ikinci el almak isteyen arkadaşların “vay arkadaş sen nasıl yeni fiyatları dikkate alarak fiyat verirsin, bir yıl önce almış olduğun fatura bedeli üzerinden düşerek fiyat vermelisin” gibi feryat etmeleri abesle iştigal olmakta. İşe bir de tersten bakarak 2011 yılı fiyatlarının 9.000 TL, 2012 yılı fiyatlarının ise 8.000 TL olduğunu düşünsek acaba bu arkadaşlar aynı tavrı gösterirler miydi. Ben cevap vereyim göstermediler. Hatırlarsanız Honda geçen aylarda sitesinde fiyat değişikliği yaparken bir ara hatalı olarak düşük fiyat girdi. Akabinde forumda “mallar elinizde nasılda patladı” mealindeki mesajlar ardı ardına gelmeye başladı. Yani buradan da anlaşılıyor ki fırsatçılar her iki tarafta da olabiliyor. İşin doğrusu şu ki 2007 model 10.000 – 15.000 km arasındaki eski teknoloji CBF 250’ler hala 6.500-7.250 TL arasında satışa sunulurken kimse 3.000 – 6.000 km arasındaki 2011 model yeni teknoloji CBR250R’ların cari ederlerinin altında satılmasını beklemesin. Bunu bekleyen arkadaşlar için söylüyorum bu istasyonda öyle bir tren geçmiyor. Kimse malının yada cebindeki paranın düşmanı değil ki bile bile lades desin. İkinci el fiyatları özellikle sıfırının %10 altında olan fiyatları beğenmeyen arkadaşlara tavsiyem sıfır almaları. Böylece hem sıfır motor sahibi olurlar hem de bir yıl geçtikten sonra morlarını satmak istediklerinde herkezden daha düşük fiyat vererek daha çabuk satma şansını yakalarlar (Sürç-i lisan ettiysek affola)
    LASTROMANTIC, Yuce123, RuzgarSA ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    Fasulity

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    beyler jant şeridi almaya gittin antep'te bir mağazaya kırmızı istedim yoktu mavi vardı bende bari mavi olsun dedim ne kadar fiyat 25 dolar 20 dolar yaparım 35 lira yapar internette 25 lira olan keiti jant şeridini 35 lira deyince vazgeçtim 30 yap alayım dedim yok dedi eldiven gördüm sordum ne kadar abi sna gelmez felan dedi la ne kadar dedim 60 euro büyük motorlar için dedim bizimki küçükmü
    adamın satmaya ihtiyacı yokmuş gibi bi tavır gelen müşteriye sana gelmez ne demek ya :D anlamıyorum yırtık kot giyiyordum ondan mı acaba adam bizi fakir gördü heralde

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler jant şeridi almaya gittin antep'te bir mağazaya kırmızı istedim yoktu mavi vardı bende bari mavi olsun dedim ne kadar fiyat 25 dolar 20 dolar yaparım 35 lira yapar internette 25 lira olan keiti jant şeridini 35 lira deyince vazgeçtim 30 yap alayım dedim yok dedi eldiven gördüm sordum ne kadar abi sna gelmez felan dedi la ne kadar dedim 60 euro büyük motorlar için dedim bizimki küçükmü
    adamın satmaya ihtiyacı yokmuş gibi bi tavır gelen müşteriye sana gelmez ne demek ya :D anlamıyorum yırtık kot giyiyordum ondan mı acaba adam bizi fakir gördü heralde
    25 liraya çok rahat bulursun keiti jant şeridi

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    beyler sadece arka lastiği değiştirsek nasıl olur?
    var mı böyle yapan...ön lastik yeni sayılır 2000 km de daha...arkayı iyi bişey alsak yine aynı performansı alır mıyız? performasn derken tekerin kaymaması normal sürüşte güven vermesi ve bazı yeni başlayan hatalarını tolore edebilmesini kastediyorum...

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler sadece arka lastiği değiştirsek nasıl olur?
    var mı böyle yapan...ön lastik yeni sayılır 2000 km de daha...arkayı iyi bişey alsak yine aynı performansı alır mıyız? performasn derken tekerin kaymaması normal sürüşte güven vermesi ve bazı yeni başlayan hatalarını tolore edebilmesini kastediyorum...
    Bence hiç gerek yok.Bende korkuyordum lastiklerden.geçen pazar kmk grubuyla izmir e gittik geldik.yolda motorumu bu işi bilen hocalık yapan bi abime verdim arkasına bindim.lastikler ısındıktan sonra hiç bi sorun yaşamadık.motor önceden yatmadığı kadar yüksek hızlarda ahmetbeyli virajlarına girdi.indikten sonrada sordum lastikler nasıldı hocam diye.hiç bi sorun yok lastikler iyi dedi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı Yuce123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hiç gerek yok.Bende korkuyordum lastiklerden.geçen pazar kmk grubuyla izmir e gittik geldik.yolda motorumu bu işi bilen hocalık yapan bi abime verdim arkasına bindim.lastikler ısındıktan sonra hiç bi sorun yaşamadık.motor önceden yatmadığı kadar yüksek hızlarda ahmetbeyli virajlarına girdi.indikten sonrada sordum lastikler nasıldı hocam diye.hiç bi sorun yok lastikler iyi dedi.
    ahmetbeyli virajları dedin beni duygulandırdın...her sene bi kaç kere geçtiğim yol yazlıkla izmir arasında gidip gelirken...

valla benim şehir içi kullanımımda lastikler ısınacak kadar çok kullanabileceğim fırsat az olur herhalde...iş ev arası 6 km...ama ısınınca iyi diyosan öyledir tabi...ne bileyim işte acemi olduğum için bi iki kere kaydırınca etkilendim....
    Yuce123 bunu beğendi.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    lastikler ısındıktan sonra problem yaşatmıyor bizzat denedim
    hatalı sollama sonucu kontra ile motoru limitlerine kadar yatırmam gerekti
    kaydı kayacak derken kaymadı

ısınan lastiklere kimse kötüdiyemez bence

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı erro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahmetbeyli virajları dedin beni duygulandırdın...her sene bi kaç kere geçtiğim yol yazlıkla izmir arasında gidip gelirken...

valla benim şehir içi kullanımımda lastikler ısınacak kadar çok kullanabileceğim fırsat az olur herhalde...iş ev arası 6 km...ama ısınınca iyi diyosan öyledir tabi...ne bileyim işte acemi olduğum için bi iki kere kaydırınca etkilendim....
    bende ilk aldığımda her bindiğimde kaydırıyodum arka tekerleği.kullanıma bağlı oluyo galiba çünkü alışınca motorun tepkilerini öğrenince kayma yapmıyor.bi kaç haftaya kullana kullana kaymaların azaldığını anlarsın ister istemez.Bende tam bilmiyorumda işte tahminimce yani

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Arka tekerin iyidir bence, sen bir de benimkileri gör Şaka bir yana asıl sebep ankaranın asfaltları... Ayrıca ısındığı zaman iş de değişiyor tabi orası ayrı bir mevzu. Hem madem işin de yakın benim gibi, gidip gelirken fazla abanmazsın motora, kaydırmazsın arkayı
    #sürenadam

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    beyler motoru çıkardım sonunda elcik ve denge topuzunu takmadım daha birde honda yazan mavi parça kaldı oda ne zaman gelirse artık bi kaç resim

teocan94 bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    maasallah.

sakalı boyattın mı kaplattın mı? cok yakısmıs.

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    boyattım alt sakalı kaplama sağlıklı olmuyor dediler kalkar hemen diye boyattım bende

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı yashukawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyattım alt sakalı kaplama sağlıklı olmuyor dediler kalkar hemen diye boyattım bende
    Öncelikle tekrardan geçmiş olsun, gözün aydın motoruna kavuştun Sadece boyatma işi ne kadar tuttu acaba ? Bir de nasıl bir boya ile hangi yöntem kullanıldı (hiç fikrim olmadığı için 2sini de sordum ) ?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun, cana gelmesin kardeşim önemli olan bu.
    bende bugun gün içinde honda bayisine gittim kaporamı verdim mayıs sonu/haziran başı gibi gelecek inşallah sağsalim bi aksilik çıkmazsa renk olarakda çok ikilemde kaldım ama siyah tercih ettim.

Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende geçen hafta polonezköye kadar gittim. tamam şile üzerinden ağva yapalım bana uyar. saat kaçta buluşuruz ve nerede?
    Haftasonuna son dakikada bişey girmezse kesin yoldayız. ÖM attım sana RüzgarSA. Bize katılmak isteyen arkadaşlar olursa bana yada RüzgarSA' ya mesaj atsın lüften.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bugün arka plakalığı sökmeye servise götürdüm,söktüler ama youtube daki video gibi olmuyor görüntü,arkada sadece metal bir iskelet kalıyor,bende geri taktırdım.Artık sadece plakayı küçülteceğim,yapacak birşey yok.

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Beyler Birşey danişacağım, ilk defa 0 kask aldım ve medium biraz sıktı özellikle çenenin yan tarafları ve yanaklarımı da yukarı dogru biraz bastırıyor, agv nin sv stealth modeli. Zamanla %10 genişleme yapar diyorlar, bu konuda fikir verebilecek olan varmı? Large ında da başım kaskın içinde hareket ediyor biraz e ondada esneme payı olsa iyice bollaşır, işin kotusu istedigim renk artık üretilmiyormus ve son partiden kalan son model =) yani olmassa komple baska bir model alıcam ne diyorsunuz genişleme yaptımı kasklarınız ve sizdede sıkma varmı? ok bol olmaması biraz sıkması gerekiyor diyor satıcı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=LH7NikY3X9s

bu parçayı e bay den satın alıosun ve kızın anlattıgı gibi takıosun, yanı mevcud plakalığın ara parcası sokulerek elde edemessın o goruntuyu, onumuzdeki hafta alıcam ben bundan takmayı deniycem, suan dısardayım e bay linkini bulamadım bi arastır ;)

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı anildurmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler Birşey danişacağım, ilk defa 0 kask aldım ve medium biraz sıktı özellikle çenenin yan tarafları ve yanaklarımı da yukarı dogru biraz bastırıyor, agv nin sv stealth modeli. Zamanla %10 genişleme yapar diyorlar, bu konuda fikir verebilecek olan varmı? Large ında da başım kaskın içinde hareket ediyor biraz e ondada esneme payı olsa iyice bollaşır, işin kotusu istedigim renk artık üretilmiyormus ve son partiden kalan son model =) yani olmassa komple baska bir model alıcam ne diyorsunuz genişleme yaptımı kasklarınız ve sizdede sıkma varmı? ok bol olmaması biraz sıkması gerekiyor diyor satıcı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=LH7NikY3X9s

bu parçayı e bay den satın alıosun ve kızın anlattıgı gibi takıosun, yanı mevcud plakalığın ara parcası sokulerek elde edemessın o goruntuyu, onumuzdeki hafta alıcam ben bundan takmayı deniycem, suan dısardayım e bay linkini bulamadım bi arastır ;)
    hadi yaa,15tl boşuna söktürüp taktırdım serviste ozaman,dikkat etmemişim o parçaya,abi o zaman sen yap,senden sonra yaparım ben

anildurmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yapacam ama gelmesi ne kadar sürer bilmiorum, oyuzden beni beklersen biraz bekleyebilirsin haberin olsun=)

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    anıl bende de stealth sv var. aldıgımda kulaklarım yanaklarım vs bayag sıkıyordu. suan sungerler vs ler alısınca super oldu. dedıklerı gıbı oran veremesemde rahatladıgı ve yuzunun hatlarının seklını aldıgı asıkar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler