Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Arkadaşlar ufak bir sorum olacak,
    Benzin göstergesi yanıp sönmeye başladığında motorun çekişi değişiyor giderken sarsılıyor gibi, ivmelenme falan azalıyor. Merak ettiğim herhangi bir elektronik bir kısıtlama falan mı devreye giriyor yoksa benzin azlığından dolayı mı ya da piskolojik mi ?
    Bu arada bir depo ile en fazla 340 km gittim, bu bahsettiğim olaylar özellikle 280- 340 km aralarında oluyor. Son 60 km hiç zevk vermiyor bu yüzden...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    Motorunu servise götürecek arkadaşların dikkatine..... Periyodik bakımlarda servisin yaptığı işlerden biride zincir gergisinin boşluğunu almaktır. Servis elemanı gereğinden fazla zincir gergisini ayarlarsa, öndeki dişli rulmanının anasını ağlatıyor. Serviste mutlaka kendiniz kontrol edin. Zincir gergisini yaparken üzerine bineceği yüküde hesap edilmesi gerekiyor. Motor orta süspansiyon sistemine sahip olduğu için, fazla gergidirilen zincire artçılı bindinizmi öndeki dişli başlıyor ses yapmaya. Eğer böyle kullanılmaya devam edilirse bağlı olduğu mili kırma tehlikesi var. Zincir gergi ayarı yapıldıktan sonra motoru bir iki tur kasksız olarak kullanıp dinleyin sürtme, ses, vırıltı varsa fazla gerilmiş anlamına geliyor.

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı iguven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ufak bir sorum olacak,
    Benzin göstergesi yanıp sönmeye başladığında motorun çekişi değişiyor giderken sarsılıyor gibi, ivmelenme falan azalıyor. Merak ettiğim herhangi bir elektronik bir kısıtlama falan mı devreye giriyor yoksa benzin azlığından dolayı mı ya da piskolojik mi ?
    Bu arada bir depo ile en fazla 340 km gittim, bu bahsettiğim olaylar özellikle 280- 340 km aralarında oluyor. Son 60 km hiç zevk vermiyor bu yüzden...
    Yakıt pompası deponun önüne doğru bir yerde,yokuş yada rampada benzin geriye doğru geldiğinden benzinin azlığına göre motorun stop ettiğine bile denk geldim(dik bir yokuşta).Servistede söylediler,sakın az benzinle,yedek depoyla gezme diye.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    slm, arkadaşlar.
    bende dün aranıza katıldım. mondial 150 mcx-road racer den sonra üçüncü ve son motorum olacak olan Honda Cbr 250R Anes motordan satın aldım.
    ilk izlenimlerim daha 100 km yol yaptım. far ve lastikler bana yeterli geldi iyiki mağazada gaza gelip full aksesuarlı olanı almamışım. farın aydınlatması iyi ve lastiklerde yol tutuşundan memnun kaldım hafif ıslak yerlerde kayma yapmadı ortalam 50- 60 hızda.
    Benim sizlere sorum şunlar.
    -Anes bana kullanım kitapcığı yok diye vermedi bu doğru mu ?
    -Rolantide yüksek çalışıyor 1.500 devir bu normal mi benim bildiğim 1.100 devir rolanti için uygundur.
    -Bunlarda çikle varmı varsa nerede ?
    -Birde rolanti ayarını biz yapabilir miyiz ?
    -Son olarak motor rolantide sesli çalışıyor gibi geldi. buradaki forumlarda 97 oktan kullanarak bu işi çözen arkadaşlar olmuş. ben servise sordum 95 oktan dediler bu konudada fikir belirtirseniz sevinirim.
    -Şimdiden herkese teşekkürler. herkese keyifli sürüşler.

Motosikleti
    CBR 250R
    Istanbul ticaret unide okuyan 250cbrin sahibi burdanmidir?

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    arkadaşlar, bayiye motor almaya gittiğimizde dikkat etmemiz gereken püf noktalar var mı? acil cevap verilebilirse çok makbule geçer
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    slm arkadaşlar, bugün etimesgut askeriyenin orda, heralde cbr 250r olmalıki 3 renkli bana korna çaldı.Motoru yeni aldığım için şaşkınlıktan cevap veremedim kusura bakmasın )
    yashukawa bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunu servise götürecek arkadaşların dikkatine..... Periyodik bakımlarda servisin yaptığı işlerden biride zincir gergisinin boşluğunu almaktır. Servis elemanı gereğinden fazla zincir gergisini ayarlarsa, öndeki dişli rulmanının anasını ağlatıyor. Serviste mutlaka kendiniz kontrol edin. Zincir gergisini yaparken üzerine bineceği yüküde hesap edilmesi gerekiyor. Motor orta süspansiyon sistemine sahip olduğu için, fazla gergidirilen zincire artçılı bindinizmi öndeki dişli başlıyor ses yapmaya. Eğer böyle kullanılmaya devam edilirse bağlı olduğu mili kırma tehlikesi var. Zincir gergi ayarı yapıldıktan sonra motoru bir iki tur kasksız olarak kullanıp dinleyin sürtme, ses, vırıltı varsa fazla gerilmiş anlamına geliyor.
    + zıncırın ne kadar gergın olacagı , zıncır koruma demırının ustune ıslenmıs durumda .

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    bugün cevizliden sahil yoluna bağlanan tricolor buradamı:D

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Arkadaşlar İstinye sahildeki honda servisine gitmeyin aslaaaa...

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Yeri gelmişken bir resimle destekliyeyim zincir gergisi durumunu.

"Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, bayiye motor almaya gittiğimizde dikkat etmemiz gereken püf noktalar var mı? acil cevap verilebilirse çok makbule geçer
    soruya cevap gelmeden ben motoru aldım bugün ;)

o da olur bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore
    hayırlı olsun

koruma takozları guzelmıs
    avcagatay bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorda koruma takozu, arka çanta demiri, givi 33 çanta, elcik tank ped ve seritlerle aksesuarlı aldınız heralde...FuLL+Full deriz ya biz Türkler

Güle güle kullanın....
    avcagatay bunu beğendi.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Ooo hayirli olsun motorunuz, kazasiz belasiz binin insallah. Cok guzel olmus hersey. Elcikler ve koruma takozunun maliyetlerini ogrenebilirmiyim?

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    böyle hazır yapılı görünce bütçeyi zorladım xenon far da eklemişler ama daha önce de bahsedildiği gibi sol ve sağdaki lambalar yine sarı renk ...

Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo hayirli olsun motorunuz, kazasiz belasiz binin insallah. Cok guzel olmus hersey. Elcikler ve koruma takozunun maliyetlerini ogrenebilirmiyim?
    teşekkürler,aslında bütün aksesuarların fiyatını gösteren bir liste vardı ,liste orada kaldığı için hatırlamıyorum net fiyatları, toplamda aksesuarlar 1255 tl tutmuş ,ancak 1000 tl civarlarına inildi pazarlıkla, motor tesliminde ayrıntılı fatura elime geçince hepsini ayrı ayrı yazarım

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Tricolor olmadığı için mi siyah alınıyor genelde, yoksa gerçekten siyahın daha güzel olduğunu mu düşünüyorlar.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    avcagatay bunu beğendi.

Motosikleti
    pani / 3colore

Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı kimi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tricolor olmadığı için mi siyah alınıyor genelde, yoksa gerçekten siyahın daha güzel olduğunu mu düşünüyorlar.
    tricolor yok gerçekten de , o da çok hoş duruyor ama benim siyah takıntım var

bu benim yarım depo mazotla 740 km gittiğim aracım ,polo 1,2 tdi,,, cbr de siyah ve az yakıyor, daha ne isterim

overcloud bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler