Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Arkadaşlar motorlar gelince sesi güzelleştirmek için ne yapabiliriz?
    Bir bildiği olan var mı acaba?
    bu motora uygun performans egzoz üretiliyor mudur?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blindfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motorlar gelince sesi güzelleştirmek için ne yapabiliriz?
    Bir bildiği olan var mı acaba?
    bu motora uygun performans egzoz üretiliyor mudur?
    Birinci sayfada bikaç tane video var onlara bakabilirsin.( http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html ) Tabiki ilerleyen zamanlarda devil ve yoshi'de performans egzsosu çıkaracaktır diye düşünüyorum.
    Girerken Yalvarmadık ki, Çıkarken İcazet Alalım.

pol@ris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YBR 125, Hyosung GV 250, Honda CBR 250R
    Alıntı Blindfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birinci sayfada bikaç tane video var onlara bakabilirsin.( http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html ) Tabiki ilerleyen zamanlarda devil ve yoshi'de performans egzsosu çıkaracaktır diye düşünüyorum.
    evet videolarda egzozlar var fakat nasıl ce nereden satın alacağız onu bilmiyorum. bir de bu egzozları takmak için tadilat gerekir mi motora?

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı pol@ris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet videolarda egzozlar var fakat nasıl ce nereden satın alacağız onu bilmiyorum. bir de bu egzozları takmak için tadilat gerekir mi motora?
    Yakın zamanda gelmesi zor motosikletin kendisi bile gelemedi daha Biraz zaman geçmesi gerekecek en azından 6 ay diye tahmin edebilirim ama bu sadece tahmin dahada uzun sürebilir. Sök tak dışında bir Tadilat gerekeceğini düşünmüyorum motosiklete özel yapılırsa (CBR250R) fakat sen tutar başka egsoz uydurmaya çalışırsan o zaman gerekebilir.

Motosikleti
    Kısmetse cbr 250r
    motukurt abi dediğin motorlar bugun gemiyle gelecekti ben 1 hafta once soylemiştim hatırlıyosan
    pazatesi gunu gormek isteyenler showroom lara gidebilir ama acele sedin neredeyse hepsi sahipli. Alanlara hayırlı olsun yorumları bekliyoruz.

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150

Caner 85

Alıntı caner85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motukurt abi dediğin motorlar bugun gemiyle gelecekti ben 1 hafta once soylemiştim hatırlıyosan
    pazatesi gunu gormek isteyenler showroom lara gidebilir ama acele sedin neredeyse hepsi sahipli. Alanlara hayırlı olsun yorumları bekliyoruz.
    Doğru sen bir hafta önce söylemiştin . Galiba istihbaratın doğru çıkacak hadi hayırlısı..
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    HONDA CBF150 (2011)siyah
    mrb arkadaşlar
    ben cbf 150 almak için bayiiye kapora verdim ama halaa kafam çok karışık cbr250r mi alsam diye düşünüyorum.ben çanakkale de ikamet ediyorum genellikle şehir içi kullanıcam bazende şehir dışına çıkarım tabiki hafta sonları ASSOS falan turlarım.
    sizler daha tecrübeli arkadaşlar olarak bana hsngisini önerirsiniz ve neden inide açoıklarsanız sevinirim.
    şunu belirtmeyi unuttumdu..motor alma konusunda maddi sorunum yok ama çok kullanacağım için yakıt önemli tabiki benim için.
    fikirlerinizi bekliyorum.
    saygılarımla hoşcakalın
    Allah kazasız cezasız sürüşler nasip etsin.
    Ercan MALERİ.
    Not:ÇANAKKALE ye şehitliklerimize ve cıvarına gezmeye gelmek isteyen arkadaşlar fesbuk tan ismimden bena ulaşabilirler yardımcı olurum.

Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu site bilgi paylaşım sitesi biz bildigimizi koyarken bilmediğimizi de ögrenicez
    Ama sen "silindir başına düşen devir" gibi bir anlayışı sana hatalı olduğunu söylememize rağmen devam ettiriyorsun?

İnsan bildiğini sandığı bir şeyi öğrenemez ve sen bu konuda gerçekte yanlış olanı doğru olarak bildiğini sanıyorsun.

Motosikleti
    Yamaha R25
    Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar
    ben cbf 150 almak için bayiiye kapora verdim ama halaa kafam çok karışık cbr250r mi alsam diye düşünüyorum.ben çanakkale de ikamet ediyorum genellikle şehir içi kullanıcam bazende şehir dışına çıkarım tabiki hafta sonları ASSOS falan turlarım.
    sizler daha tecrübeli arkadaşlar olarak bana hsngisini önerirsiniz ve neden inide açoıklarsanız sevinirim.
    şunu belirtmeyi unuttumdu..motor alma konusunda maddi sorunum yok ama çok kullanacağım için yakıt önemli tabiki benim için.
    saygılarımla hoşcakalın
    Ercan MALERİ.
    Not:ÇANAKKALE ye şehitliklerimize ve cıvarına gezmeye gelmek isteyen arkadaşlar fesbuk tan ismimden bena ulaşabilirler yardımcı olurum.
    Sevgili Ercan öncelikle forumu baştan sona okumanı öneririm. Eklenmiş olan çok güzel resimlerde var içine sinerse şiddetle bunu almanı öneririm. Yakıt konusunda ise 100 km'de cbfye göre yarım litre daha fazla yakar diye tahmin ediyorum. Bir kaç güne kadar bayilere gelecek, o zaman alan arkadaşlardan daha iyi bilgiler alabiliriz. Zaten sitede ilk alacak olan motokurt abi, oda o degerli bilgilerini bizimle paylaşmaktan mutluluk duyacaktır.

Motosikleti

Dil bir bayraktır ,bayrağına sahip çık

Hayatı rutin insanlardan farklı algılıyan,özgürlüğü motor üstünde yüzüne vuran rüzgarda yaşayan kişilik sahibi genç kardeşlerim,Lütfen bir düşünün.... ! Bu sitede ne ingiliz ler le ,ne fransız lar la nede başka bir milletle yazışıyoruz. sadece biz bize görüşmüyormuyuz...? peki biz bize görüşüyorsak İngilizce veya başka bir dille isim veya imza kullanmak niye ? sizi o isim veya imza ile gören kişinin sizin kültürlü bir kişi olduğunuz kanısınamı varacağını zannediyorsunuz?ben iki yabancı dilde tercüme yapacak kadar hakim bir kardeşiniz olarak hiç bir milletin bu kadar diline saygısızlık ettiğini görmediğimi utanarak söylemek zorundayım.. GENÇ ARKADAŞ..! MİLLETİ OLMAYAN VATAN.DİLİ OLMAYAN MİLLET OLMAZ. DİLİMİZE , DOLAYISIYLA GELECEĞİNE LÜTFEN SAHİP ÇIK.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:44 ----------

Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatı rutin insanlardan farklı algılıyan,özgürlüğü motor üstünde yüzüne vuran rüzgarda yaşayan kişilik sahibi genç kardeşlerim,Lütfen bir düşünün.... ! Bu sitede ne ingiliz ler le ,ne fransız lar la nede başka bir milletle yazışıyoruz. sadece biz bize görüşmüyormuyuz...? peki biz bize görüşüyorsak İngilizce veya başka bir dille isim veya imza kullanmak niye ? sizi o isim veya imza ile gören kişinin sizin kültürlü bir kişi olduğunuz kanısınamı varacağını zannediyorsunuz?ben iki yabancı dilde tercüme yapacak kadar hakim bir kardeşiniz olarak hiç bir milletin bu kadar diline saygısızlık ettiğini görmediğimi utanarak söylemek zorundayım.. GENÇ ARKADAŞ..! MİLLETİ OLMAYAN VATAN.DİLİ OLMAYAN MİLLET OLMAZ. DİLİMİZE , DOLAYISIYLA GELECEĞİNE LÜTFEN SAHİP ÇIK.
    Diline, dolayısyla kendine saygı duymayan bir millete, sen saygı duyarmısın.?
    Senin saygıdeğer bulmadığın bir Millete kimsenin saygı duymasını bekleme...
    Diline ,milletine saygı duyulmuyorsa suçu sağda solda arama suç diline hor bakan aşağılayan sende
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

DaBEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 125 Duke... bide 250 cc ögrenci akbili..
    Motokurt üstadım, abim.. yaşça benden büyük olduğunu düşünerekten abim dememin uygun olucağını düşünüyorum.. Konuyu biraz dağıtıcagız ama bende insanların kendilerine seçtikleri üyelik isimlerinin ya da imzaların Türkçe' mize nasıl zarar verdiğini anlamıyorum?? Buradaki üyelik ismi Türkçe olupta yazı yazmayı bilmeyen insanlar kadar zarar veriyor muyuz acaba?? Benimde üyelik ismim Türkçe değil ama dilimi elimden geldiğince düzgün kullanmaya çalışıyorum.. Bırakın insanlar özdeşleşmek istedikleri, sevdikleri kişilerin ya da figürlerin isimlerini kullansınlar, bundan kimseye zarar gelmez.. tabi geri kalan hayatında dilini düzgün kullandıkça.. Ayrıca kendilerine özel isim gibi üyelik isimlerini kullanan ya da kullanmak isteyen kişileri soyutlucagız mı yoksa git yeni bi isim bul gel mi diyecegiz?? Örnek Kamikaze.. özel bi isim, türkçeleştiremeyiz.. Tanrının rüzgarı olarak aptal çeviri yapabiliriz.. peki bundan kim ne anladı??

konuya dönersek bu pazartesi ya da haftaiçi motorlar bayilerin eline ulaşıcakmış.. Ama bir coğu çoktan satılmış durumda dediler..

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Forumda dikatimi çeken özellikle genç arkadaşların boyutlara çok takılıp acaba motorun üzerinde nasıl dururum düşüncesinin motoru seçerken 1. kıstas olarak almaları ve teknik detaylardan bi hayli habersiz ve bilgisiz olması

Bide seçilen modelden beklentide pek ayakların yere basmaması yani 8.800 e motor alıp 27.000 - 30.000 liralık R6 gibi bişey beklemeleri

Neyseki motordan beklenti konusunda ne istediğini bilen ve bu modelle gerçekten ilgilenen arkadaşlar için fuarda çektiğim fotoları üşenmeyip yüklüyorum

Boyut konusu çok konuşuldu. yinede kıstas yapılabilmesi için üzerindekilerin boyunu belirtiyim

Ben 1.81 im bu manken arkadaş benden bariz uzundu ve 1.86-1.87 civarı bişeydi

Uploaded with ImageShack.us

CBR125 in üzerindeki ise 185 civarı falandı

Bu japon hondanın fuardaki türkiye yetkililerinden biriydi sanırım. boyuda 1.72.175 arsı bişeydi. diğerleriyle pek ilgilenmeyip 250 liğin üstünden pek inmedi. 250 cc segmentinden beklentilerin yüksek olduğu anlaşılıyo tavırından

Bunlarda diğer fotolar..

Beklentileri çok yüksek tutmamakta fayda var.. Fiyatı ve segmenti belli bir makine sonuçta..Ben göstergeleri digital ve fiyatı aynı olsa kesinlikle Kawasaki derdim..

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Bu kadar zamandır muhabbeti dönüyor bu motosikletin de ilk kez inceleme fırsatı buldum. O egsoz ne öyle allah aşkına. Şaka mı bu ?
    deprogadias bunu beğendi.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drumtoens adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorların şekli ve çizgileri güzel ama boyut olarak küçük gördüm ninjaya ve hyoya kıyaslatekerlekleri falan göz doldurmuyor bilhassa ön tekerlekler
    Göz yanılması olmuş sanırım, teknik detayları verelim ki insanları burada okuduklarından dolayı yanlış yönlendirmeyelim :

Uzunluk/Genişlik/Yükseklik

HONDA CBR250R :
    2,030 x 709.5 x 1,127 mm

KAWASAKİ Ninja250R :
    2,085 x 715 x 1,115 mm

Yani yeni CBR250R, Ninja'dan 5,5 cm kısa, 5,5 cm geniş ve 12 cm yüksek.

Ayrıca 3 makinanın da ön tekerlek ölçüleri aynı "110/70/17" olmakla beraber, Ninja'da arka lastik 130'luk, Honda'da 140'lık, Hyo'da 150'lik kullanılmıştır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:01 ----------

Alıntı asil17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb arkadaşlar
    saygılarımla hoşcakalın
    Ercan MALERİ.
    Eğer imkanın varsa ben senin yerinde olsam kesinlikle 250'lik tercih ederdim.
    CBF150 ile 110 km/h süratte gitmek için çevireceğin devir ve kullanacağın enerjiyle, CBR250R ile aynı süratte gitmek için harcayacağın efor çok daha az olacaktır. Bu da motor ömrü/yıpranmasına direkt bir etken olmakla beraber, yakıt konusunda da ekonomi sağlayacaktır.
    Ayrıca 250cc bir motosikletin ivmelenmesi, tehlikelerden kaçış süresi ve belli bir süratten sonra sollamalardaki avantajı da göz ardı edilemez. Bu da uzun yolda daha güvenli bir sürüş demektir.
    Görsellik olarak zaten konuşmaya bile gerek duymuyorum.

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    bu motoru alacam)

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Kim nederse desin bence herşeyiyle çok güzel bir motor oldu..

Motosikleti
    Honda CBR 250r
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda dikatimi çeken özellikle genç arkadaşların boyutlara çok takılıp acaba motorun üzerinde nasıl dururum düşüncesinin motoru seçerken 1. kıstas olarak almaları ve teknik detaylardan bi hayli habersiz ve bilgisiz olması

Bide seçilen modelden beklentide pek ayakların yere basmaması yani 8.800 e motor alıp 27.000 - 30.000 liralık R6 gibi bişey beklemeleri

Neyseki motordan beklenti konusunda ne istediğini bilen ve bu modelle gerçekten ilgilenen arkadaşlar için fuarda çektiğim fotoları üşenmeyip yüklüyorum
    Çok doğru bir teşhis koymuşsunuz tebrik ederim.

İnsan alacağı şeyin ne olduğunu neye para vereceğini, daha doğrusu neye ihtiyacı olduğunu bilmeli.

Bence genelde şehir içi kullanılacak ara sıra uzun yolda sürücüsünü yormayacak kaba boyutlara sahip olmayan çevik hareketlerde bulunabilecek ekonomik, kaba saba ve en önemlisi sesi çıkmıyan bir motor listeyene CBR 250R biçilmiş kaftan. Ben sessizlik taraftayım. neden millet sesi çıksın ister anlayamadım.

Bu arada alanya ve muğla bayilerini aradım. Mayısa kadar bize gelecek motor yok dediler.

Motosikleti
    Alıntı NetteTek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok doğru bir teşhis koymuşsunuz tebrik ederim.

İnsan alacağı şeyin ne olduğunu neye para vereceğini, daha doğrusu neye ihtiyacı olduğunu bilmeli.

Bence genelde şehir içi kullanılacak ara sıra uzun yolda sürücüsünü yormayacak kaba boyutlara sahip olmayan çevik hareketlerde bulunabilecek ekonomik, kaba saba ve en önemlisi sesi çıkmıyan bir motor listeyene CBR 250R biçilmiş kaftan. Ben sessizlik taraftayım. neden millet sesi çıksın ister anlayamadım.

Bu arada alanya ve muğla bayilerini aradım. Mayısa kadar bize gelecek motor yok dediler.
    Nette Tek arkadaşımın görüşlerine tamamiyle katılıyorum benim içinde az ses çıkaran eksoz makbuldür.

Sabırsızlıkla bekliyoruz ilk yorumları ve Fotoğrafları...........

Gelsin Artık Şu CBR 250 R

Sipariş verip de motorunu teslim alan var mı ilk partiden?..
    Bir çok bayiyi aradım. İkinci parti teslimi için mayıs ortası diyorlar.
    Ne kadar güvenilir sizce, gelir mi gerçekten verdikleri tarihte 2. parti?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler