Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Motorunuzu alana kadar nasıl sabrettiniz acaba? Bu konuda önerilere ihtiyacım var. Rüyalarıma girmeye başladı ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Faturada 38lira yazıyodu ya sol grenaj diye tekrar bakıyım faturasına arkadasın başka grenaj mı kontrol edelim.

Öğlen hava açık diye çıktım giyindim yola çıktım kar yağmaya başladı baya dolaştım lastikler abartıldığı kadar kötü gelmedi bana ama 60km hızlarda felan gittim genelde iyiydi frenajları virajlarıda yüksek süratlerde ne olur bilmiyorum rodajdan sonra onuda denerim.

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Suhacığım dörtlü flaşör yapımı ile ilgili yayımlamış olduğun yazı ve şemadan çok yararlandım. Benim gibi çok arkadaşda yararlanmıştır , çok teşekkürler...

Alıntı suhasonisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu faceden konustuk cbr250r fun club da flasor cok basit arkadaslar belki ilgilenirsiniz buyrun link
    http://www.surucukursu.info/motosikl...-flasor-yapimi

---------- Post added at 23:10 ---------- Previous post was at 22:33 ----------

Sevgili Alpertunga 246. sayfada 4914 cü mesajdada yazdığım gibi Türkiyede servislerin yeterliliğine inanmıyorum . Yeni çıkan bir model hakkında eğitim aldıklarını,farklılıklarının neler olduğunu öğrendiklerini zannetmiyorum. Onlarda servise gelen elalemin motorunu söke taka el yordamıyla öğrendiklerine inanıyorum.

Senin motorun sonucunu çok merak ettim. Zannedersem garanti kapsamında ; Bana sorarsan motorunu servise götür sıkıntının çözülmesi için bastır, bunlar böyledir diyorlarsa serviste başka bir (CBR 250 R) motoru çalıştırıp sesini mukayese edin sonucu bizlerle paylaşırsan çok memnun oluruz.. Hoşçakal herşey gönlünce olsun
    Alıntı alphertunga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 devirden sonra bende de sorun var motor surekli yuksek devir istiyor dusuk devirde gidemiyor surekli ayni devir gidislerde de ıııı ıııı ıııı diye bir inleme var benim tecrubem az bunu zaten kayinco fark edip bana soyledi sonrasinda ben fark ettim onda da 125 ligi var 2011 model 20 yildir motor kullaniyor ve 5000 devirden direk gaz acinca carpma sesi geliyor onun motorda gelmiyor sadece kafa kaldiracak gibi tepki veriyor servise soyledim zincirden geliyor o ses dedi ayarlariz dediler ama hala ayni bursa servisi hic iyi degil 1000 bakiminda 85 tl aldilar castrol zincir yagininda parasi icinde yarisini kullanip yarisini geri verdiler almasam zinciri yaglamayacak gibi takildilar ben anlamadim istanbul izmirde boylemi usenmem servise size getiririm valla
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok büyük bir sorunum var. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Bana motor haziran başında lazım, fakat maaş almaya başlamadığım için yani maaş bordrom olmadığı için bankalardan kredi çekemiyorum. Babam da kredi çekemiyor (banka borçlarından dolayı). Maaş almaya ağustos sonunda başlıcam o zaman olsa kredi çekip değil 9.250TL, 15.000TL bile veririm. Kredi kartıyla alınabiliyor ama 10.000TL limitli kredi kartı ne bende ne de çevremdeki insanlarda var. Sorum şu: "Ben bu motoru haziran da nasıl alabilirim?". Senet falan yapan Honda bayi var mı? yada başka bir seçeneğim var mı??? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Bu arada ben Edirne de oturuyorum.
    Bankalardan bordron olmadığı için kredi alamazsın. Baban da kredi geçmişi yüzünden alamaz. Ancak senet ile alabilirsin. O da edirne'de ise mümkün.

Bugün ki kısa turlamadan fotolar.

Motosikleti
    CBR250R
    vay maşallah bu karda kışta iyi çıkmışsınız.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    casillas kalamis mı orası?

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Suhacığım dörtlü flaşör yapımı ile ilgili yayımlamış olduğun yazı ve şemadan çok yararlandım. Benim gibi çok arkadaşda yararlanmıştır , çok teşekkürler...
    Rica ederim Erhan abi gercekten cok faydali basit bir buton ile motorumuza 4 lu flasor yapabiliyoruz. Yardimci olabildigime sevindim..

casillas00 valla helal olsun bugun bende motoru cikardim bi devirdaim olsun diye site icinde bir tur attim gercekten cok soguktu )
    >>>CBR250R<<<

Motosikleti
    Çok zor ! zannetmiyorum ; Birde çoğu üye avatarına hangi şehirde oturduğunu yazmıyor. yazsa en azından bu site üyesi hangi şehirde kaç tane CBR 250 r var bir fikrimiz olur.

NOT : Arkadaşlar konu açılmışken bir öneride bulunmak istiyorum. Nerede bir CBR 250 R sahibi görsek Motosiklet .net e üye olup bu Topik e girmesini önerelim İşte O zaman ha dedin mi ! aşağıdaki video da izlediğiniz kadar kalabalığa ulaşabiliriz.. Honda CBR 250 R kullanıcıları bilgi paylaşımı Topiği o zaman daha anlam kazanır.

Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?feature...v=YFQlAc3qTBQ#!
    Bizim buradan bu kadar cbr250 çıkar mı
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Motosikleti
    HONDA CBR250r
    Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok zor ! zannetmiyorum ; Birde çoğu üye avatarına hangi şehirde oturduğunu yazmıyor. yazsa en azından bu site üyesi hangi şehirde kaç tane CBR 250 r var bir fikrimiz olur.

NOT : Arkadaşlar konu açılmışken bir öneride bulunmak istiyorum. Nerede bir CBR 250 R sahibi görsek Motosiklet .net e üye olup bu Topik e girmesini önerelim İşte O zaman ha dedin mi ! aşağıdaki video da izlediğiniz kadar kalabalığa ulaşabiliriz.. Honda CBR 250 R kullanıcıları bilgi paylaşımı Topiği o zaman daha anlam kazanır.
    Bir arkadaşımız söylemişti şimdi hatırlamıyorum ''yolda bir cbr250 görsem durdurup kullanıcısına sarılasım geliyor '' gibi birşey söylemişti sanırım:D
    Ben motorumun kenarına bir kaç çıkartma hazırlıyorum siz söyleyince benimde aklıma çıkartmalardan birini ''cngzaltn'' şeklinde tasarlamak geldi. Böylece belki biri ile karşılaşırsak tanır yada motor park halindeyken kimin olduğu belli olur:D

Motosikleti
    cbr250r
    @cngzaltn
    nick çıkartması güzel fikir. aklıma yattı benim.

Motosikleti
    Evet o genç kardeşimizin samimi duygularını ve yazısını çok iyi hatırlıyorumve sende bu çıkartma meselesini Çok iyi düşündün Bende bu fikri senden alarak en kısa zamanda motoruma bir (motokurt ) çıkartması tasarlayıp yapıştırmayı düşünüyorum . Fikir için teşekkürler
    Alıntı cngzaltn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir arkadaşımız söylemişti şimdi hatırlamıyorum ''yolda bir cbr250 görsem durdurup kullanıcısına sarılasım geliyor '' gibi birşey söylemişti sanırım:D
    Ben motorumun kenarına bir kaç çıkartma hazırlıyorum siz söyleyince benimde aklıma çıkartmalardan birini ''cngzaltn'' şeklinde tasarlamak geldi. Böylece belki biri ile karşılaşırsak tanır yada motor park halindeyken kimin olduğu belli olur:D

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı erreeen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım merhaba, ben de haziranda Samsun'da kullanmak için motor alacaktım, hatta yarın honda bayisine uğrayıp getirtip getirmeyeceklerini soracaktım ki senin mesajını gördüm. Samsun'da satışı da doğrudan honda bayii yapacak değil mi sana verilen bilgi bu yönde miydi, gerçi yarın yine de soracağım ama birden heyecan yaptım .
    Honda Çimart motosiklet için başvuru yapmış ve onaylanmış..Şubat ayı içerisinde Samsun'da Honda Çimart motosiklet bayii açılacakmış..
    Youtube: YOL AVCISI

Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    casillas kalamis mı orası?
    Yok İst. Sarıyer.
    Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay maşallah bu karda kışta iyi çıkmışsınız.
    Çıkmıycaktım ama dayanamadım geçen 2 hafta önceki kardada Nişantaşından Ayazağa'ya 2 saatde geldim
    Alıntı suhasonisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim Erhan abi gercekten cok faydali basit bir buton ile motorumuza 4 lu flasor yapabiliyoruz. Yardimci olabildigime sevindim..

casillas00 valla helal olsun bugun bende motoru cikardim bi devirdaim olsun diye site icinde bir tur attim gercekten cok soguktu )
    Dayanamadım bende motoru aldık garajda öyle yatmasına

erreeen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R Tricolor
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Çimart motosiklet için başvuru yapmış ve onaylanmış..Şubat ayı içerisinde Samsun'da Honda Çimart motosiklet bayii açılacakmış..
    Çok tesekkür ederim dün de bizzat uğrayıp sordum son durumun ne olduğunu, aslında senin yazından önce sipariş ile getirip getirmeyeceklerini soracaktım belli ücret karşılığında getiriyorlarmış ama Şubat'ta açıldıktan sonra artık ücret talep etmezler muhtemelen en azından nakliyeyi düşünmeden rahatça alabileceğim kolay gelsin
    metal kan bunu beğendi.

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dur bi sakin ol önce soluklan acun kardeş..

Sonra objektif olabiliceğine inandığın bi an videoyu bi daha izle... Cbr 250 nin gps ile ölçülen gerçek son sürat değeri 152 km/s.(Ninja 160)

Verilen videoda motorun son süratinin 145 olduğunu söylediği anda saniye değeri 45 bile değil. Hangi araç ulaştığı son değere 40 saniyede ulaşır?

Adamlar zorlanmadan 40 sn de görebileceği hızı vermiş. o sırada motor yaklaşık 1400 m civarı yol almış durumda.

Benim 1.6 100 beygir aracımda 197 civarı yapıyor düzde ama yaklasık 140-150 saniye basmam lazım yani 3-4 km

Ünlü Motosiklet dergileri örneğin BIKE son sürat değeri verirken Hayabusa- R1 gibi motorları yaklaşık 3km mesafede ulaştığı değeri yazarlar. Bu araçlar o mesafeyi de yine 40 sn civarında alır.

Yani sende biliyosun bunları tecruben var ama gaza gelip motoru karalıyorsun.. Ninjada aynı sürede 153 te falan kalır..

Motorun Son sürat değerleri ve Hızlanma kapasitesi senin eski motorun hava soğutmalı cbf 250 den çok ilerde.. Sen geçmişde yaşıyosun hala

Motorun uzun yol kapasitesi var üstüne yatmadan dik vaziyette 155'i kolayca görüyor. fiyat/Performans oranı Kawasakinin çok ötesinde.

Bu motordan ne istiyosun ki. Bakımları periyodik yapılınca 50-60-70 binleri hiç problemsiz görecek bu motor biraz sabret..
    motoron degisinin 72. sayısını bulup biraz göz atmanı tavsiye ederim.
    400 mt ölçümlerinde
    honda 15 sn de 123,4 km

kawasaki 15 sn de 141,6 km hıza çıkmış
    ani hızlanma zaten herşey burda yatıyor. niçin insanlar 600 lükten 1000 liğe geçiyor. aralarındaki son sürat 30 km ama biri aniden yapıyor.

performans deyince 250 cc de ninja nın eline su döken olmaz. hatta bence başka forumlarda da okuduğum kadarıyla ninja 2008 yılından beri sorunsuz binilmekte bende 16 bin km bir buji dahi değiştirmedim ses di ot tu çöptü demeden.
    ama cbr 250 şimdiden ses di yağdı. motor yaptırdım. yok mahkemeye veriyorum gibi konular bir yıllık motor için şimdiden çok erken şeyler bunlar. 50 bin 60 bin meselesine gelirsek bozulan parçayı değiştirdikden sonra 300 binde mobiletim var. hala kullanırım.
    bence motor sorunsuz zincir bile değiştirmeden kaç km gidecek bu önemli.
    ne kadar ekmek o kadar köfte gibi. bu paraya bu performans ve dayanıklılık.
    zaten bu video da anlatıyor herşeyi.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoron degisinin 72. sayısını bulup biraz göz atmanı tavsiye ederim.
    400 mt ölçümlerinde
    honda 15 sn de 123,4 km

kawasaki 15 sn de 141,6 km hıza çıkmış
    ani hızlanma zaten herşey burda yatıyor. niçin insanlar 600 lükten 1000 liğe geçiyor. aralarındaki son sürat 30 km ama biri aniden yapıyor.

performans deyince 250 cc de ninja nın eline su döken olmaz. hatta bence başka forumlarda da okuduğum kadarıyla ninja 2008 yılından beri sorunsuz binilmekte bende 16 bin km bir buji dahi değiştirmedim ses di ot tu çöptü demeden.
    ama cbr 250 şimdiden ses di yağdı. motor yaptırdım. yok mahkemeye veriyorum gibi konular bir yıllık motor için şimdiden çok erken şeyler bunlar. 50 bin 60 bin meselesine gelirsek bozulan parçayı değiştirdikden sonra 300 binde mobiletim var. hala kullanırım.
    bence motor sorunsuz zincir bile değiştirmeden kaç km gidecek bu önemli.
    ne kadar ekmek o kadar köfte gibi. bu paraya bu performans ve dayanıklılık.
    zaten bu video da anlatıyor herşeyi.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded
    Sana söylenecek o kadar çok şey varki ama değmez senin gibi insanlara.

Eğlen sen, kafana göre takıl koçum.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Herkes sığınaklara Liseli geldi

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Ses yapmayınca gidiyordu dimi bunlar
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Motosikleti
    cbr250r
    beyler kendimi tanıtmadım daha önce, istanbul cekmekoyde oturuyorum. gecen hafta Pazartesi umraniye d& b Honda dan aldığım cbr250 siyah ile aranıza katıldım ama gecen hafta Perşembe hazır olacağ soylenen plaka ruhsat bugun aksama kesin deniliyor! halen teslim alamadım. bugun de muhtemelen alamayacağım. acayip kar var. soz verdikleri Perşembe gün teslim etmemelerine çok sınır oluyorum. iste kafamı toplayamiyorm bı yüzden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler