Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Alıntı Efe Şenkader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 devir ile 6000 devir arasında benimde anlam veremediğim duhaf bir ses var ne zamandır burada sizinle paylaşmakta istiyordum aslında fırsat olmadı sizlerde de varmı acaba bu ses ?
    Şu an motorum 12000 km de İzmir e gelen ilk CBR 250 R...
    İzmir Trabzon gidiş dönüş uzun yol seyehatim de oldu. Bu uzun yol sırasında 135 km ile uzun müddet gittiğimde , 150 km ye çıktığımda, 5500 devirde 7000 devirde, yani her şekilde sürdüğüm oldu .

Hatta izmirden yozgata kadar sadece benzin ikmalinde ve yemek molasında toplam (35 dakika) ara verdim. Motorun sesinde hiçbir değişiklik, hararetinde hiçbir yükselme, performansında hiçbir değişiklik, görmedim.....Ve kolay kolayda ananormal bir ses geleceğinide pek zannetmiyorum.

(motor tecrübeniz var mı ?yok mu? bilemiyorum ama belkide yüksek devirde olması gereken sese siz biraz hassas yaklaşıyorsunuz diye düşünüyorum.)
    Ama kafanızda bir soru işareti olarak saklamaktansa servise bir dinletin
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    38 mi ? Gerçekten o kadarsa inanılmazında ötesi
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    casillas00 gerçekten 35 tl mi yan grenaj ? şaka gibi ya süpermiş öyleyse ?
    Arkadaş kaza yaptı grenajlar değişti şansa benimde motoru teslim aldığım gün oda motorunu almaya gelmiş faturaya baktım direk fiyatlar nasıl diye orda gördüm.
    Gidon'un bitanesi 50 lira benim 2008 cbr125'in 120TL idi.

Okur_tr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    kaç oktan benzin almalıyım arkadaslar?

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pazarbaşı motorda yeşim hnm. 95 almalısın bu motorlar 95 oktana göre yapılmış diyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:21 ----------

Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş kaza yaptı grenajlar değişti şansa benimde motoru teslim aldığım gün oda motorunu almaya gelmiş faturaya baktım direk fiyatlar nasıl diye orda gördüm.
    Gidon'un bitanesi 50 lira benim 2008 cbr125'in 120TL idi.
    sercan sen ciddisin değilmi ben daha pahalı diye hiç yanaşmıyordum servise sormaya
    honda cbr 250r siyah

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    Alıntı motokurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an motorum 12000 km de İzmir e gelen ilk CBR 250 R...
    İzmir Trabzon gidiş dönüş uzun yol seyehatim de oldu. Bu uzun yol sırasında 135 km ile uzun müddet gittiğimde , 150 km ye çıktığımda, 5500 devirde 7000 devirde, yani her şekilde sürdüğüm oldu .

Hatta izmirden yozgata kadar sadece benzin ikmalinde ve yemek molasında toplam (35 dakika) ara verdim. Motorun sesinde hiçbir değişiklik, hararetinde hiçbir yükselme, performansında hiçbir değişiklik, görmedim.....Ve kolay kolayda ananormal bir ses geleceğinide pek zannetmiyorum.

(motor tecrübeniz var mı ?yok mu? bilemiyorum ama belkide yüksek devirde olması gereken sese siz biraz hassas yaklaşıyorsunuz diye düşünüyorum.)
    Ama kafanızda bir soru işareti olarak saklamaktansa servise bir dinletin
    6000 devirden sonra bende de sorun var motor surekli yuksek devir istiyor dusuk devirde gidemiyor surekli ayni devir gidislerde de ıııı ıııı ıııı diye bir inleme var benim tecrubem az bunu zaten kayinco fark edip bana soyledi sonrasinda ben fark ettim onda da 125 ligi var 2011 model 20 yildir motor kullaniyor ve 5000 devirden direk gaz acinca carpma sesi geliyor onun motorda gelmiyor sadece kafa kaldiracak gibi tepki veriyor servise soyledim zincirden geliyor o ses dedi ayarlariz dediler ama hala ayni bursa servisi hic iyi degil 1000 bakiminda 85 tl aldilar castrol zincir yagininda parasi icinde yarisini kullanip yarisini geri verdiler almasam zinciri yaglamayacak gibi takildilar ben anlamadim istanbul izmirde boylemi usenmem servise size getiririm valla

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yüce,
    Sökede yağmur, kar yok biniyorsun ne güzel Kıskandım valla 1 haftadır motora binemiyorum....
    Valla O konuda şanslıyım yaa herkes bu soğukta binme binme diyor ama ben binmeden duramıyorum

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Efe Şenkader adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5.500 devir ile 6000 devir arasında benimde anlam veremediğim duhaf bir ses var ne zamandır burada sizinle paylaşmakta istiyordum aslında fırsat olmadı sizlerde de varmı acaba bu ses ?
    Benimde şüphelendiğim bir durum, evet arkadaş sanki yüksek devirlerde bir şakırdama var acaba sadece bende mi oluyor diyordum, o biraraya gelip motorlarımızı değişip test etmeliyiz.

Sanki o ses zincirden geliyor gibiydi, arka arkaya 2 gün zinciri güzelce yağlattım servise ama o ses yine var. Belki olması gereken birşey bilemiyorum ilk vitesli motorum olduğundan kıyaslama yapacak birşey bulamıyorum.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    egzantriktn gelmesin o ses? bi servise götürün isterseniz, kitlerse yolda başınıza bela açar
    Bi motor ustası arkadaştan duymuştum cbr250lerde 6bin km sonrasında, genelinde egzantrikten ses geliyo diye ama doğru olmayabilir
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzantriktn gelmesin o ses? bi servise götürün isterseniz, kitlerse yolda başınıza bela açar
    Bi motor ustası arkadaştan duymuştum cbr250lerde 6bin km sonrasında, genelinde egzantrikten ses geliyo diye ama doğru olmayabilir
    Söylediğinde haklı olabilirsin

"Kam milinin yardımcı görevleri ise, yağ pompasına ve bunun dışında varsa yakıt otomatiğine ve distribitöre hareket vermektir. Aşınma daha çok kamın ucunda ve yanaklarında gerçekleşir. Uçtaki aşıntı supapların daha az açılmasına; yanaklardaki aşıntı ise, supapların sesli çalışmasına ve erken açılıp kapanmalarına neden olur. Aşınma hızı ve süresi, kam yüzeyinin sertliğine, supap boşluğuna, supap yayı sertliğine ve değiştirilme süresine göre değişir. Sübapların açılıp-kapanma zamanlamasındaki en ufak değişim kötü yanmaya, dolayısıyla motorun güçten düşmesine neden olur.

Devamı: http://www.bilgiustam.com/kam-miliegzantrik-mili-nedir-nasil-calisir/#ixzz1kpw3TsE8"

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı Okur_tr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kıtapta 91" ve ustu yazıyor. 95" alabılırsın yanı. zaten ulkemın 95'ı muhtemelen 91" kalıtesındedır

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Daha bir ay önce Mutluhan Honda'dan sağ grenajım için fiyat sorduğumda 134 tl dediler. Bir yanlışlık olmasın

CBR 250 R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax 250 abs
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar çok büyük bir sorunum var. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Bana motor haziran başında lazım, fakat maaş almaya başlamadığım için yani maaş bordrom olmadığı için bankalardan kredi çekemiyorum. Babam da kredi çekemiyor (banka borçlarından dolayı). Maaş almaya ağustos sonunda başlıcam o zaman olsa kredi çekip değil 9.250TL, 15.000TL bile veririm. Kredi kartıyla alınabiliyor ama 10.000TL limitli kredi kartı ne bende ne de çevremdeki insanlarda var. Sorum şu: "Ben bu motoru haziran da nasıl alabilirim?". Senet falan yapan Honda bayi var mı? yada başka bir seçeneğim var mı??? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Bu arada ben Edirne de oturuyorum.
    Arkadaşlar dün bir sorum olmuştu, sorumu tekrarlıyorum lütfen yardımcı olun.
    Don't ride faster than your angels can fly

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha bir ay önce Mutluhan Honda'dan sağ grenajım için fiyat sorduğumda 134 tl dediler. Bir yanlışlık olmasın
    Bencede 38 tl cok az hatta 134 bile uygun bir fiyat bence. benim mondialın bile kuyruk grenajlari 35 tl civariydi sanirim. eger hondanınkide o kadar ucuz olursa gofret gibi olur o plastikler

Motosikleti
    Yamaha MT-09
    http://www.youtube.com/watch?feature...v=YFQlAc3qTBQ#!
    Bizim buradan bu kadar cbr250 çıkar mı

Motosikleti
    CBR 250 R
    Deryali videoyu izledim kırmızılar bir başka duruyor ayrıca bir tanesinde flaşör yanıyordu , bizim motorlarda flaşör yok ...

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı erginaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deryali videoyu izledim kırmızılar bir başka duruyor ayrıca bir tanesinde flaşör yanıyordu , bizim motorlarda flaşör yok ...
    bu konuyu faceden konustuk cbr250r fun club da flasor cok basit arkadaslar belki ilgilenirsiniz buyrun link
    http://www.surucukursu.info/motosikl...-flasor-yapimi
    >>>CBR250R<<<

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı suhasonisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuyu faceden konustuk cbr250r fun club da flasor cok basit arkadaslar belki ilgilenirsiniz buyrun link
    http://www.surucukursu.info/motosikl...-flasor-yapimi
    Bu flaşör olayı nedir arkadaşlar.Ben led sinyal aldım motora,flaşör mü ne lazımmış.Montajı filan nasıl olur,kime yaptırabilirim acaba ?

http://www.bluemavi.com/vitrin/tablo..._id=753532#ara

Şu ürünü buldum.Bu ürünle halledilebilir mi ?

alphertunga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25
    griler müthiş duruyor siyah jantlar yeşil şerit müthiş

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

Motosikleti
    Honda CBR250R
    benim bahsettigim 4 lu sinyalleri yakmak icin...
    >>>CBR250R<<<

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler