Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    CaptainHakan'la aynı şeyleri düşünerek CBR250R tercih etmişiz. CBR250R benim beklentilerimi %100 karşıladı. Otobanda hızlı arabalardan kaçışımı sağladı, şehir içinde dar alanlarda kısa paslaşma yaptı, ciks mekanlarda gezerken dikkat çekti, laf atanlar, soranlar çok oldu çok süratle az yaktı, servis tıkır tıkır bakım yaptı. 250CC'ler gerek CBR gerek NİNJA olsun tam şehir motoru. Şehir içinde her gün gezeceksen, işe gideceksen 250 CC İDEAL. Üç kelime ile HIZLI-UCUZ-GÖSTERİŞLİ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakım onarım masrafları oldukça can acıtıcı motor bence cbr 250 cbf 250 ninja 250 dir. ufak bir düşme sonucu granajlarınız 400 tl den başlıyor. zincir 400 tl km saati 1100 tl sinyal 140 tl depoda bulunan benzin otamatiği 1050 tl arka amartüsör 1500 dolar.
    nerde ekonomi

bence bu rakamlar çok astronomik cbr 600 f in çıkma parçası bulunurken cbr 250 nin yada ninjanın çıkması yan sanayisi malesef yok bu motorların parça fiyatları çok pahalı.
    bu videodaki adam galiba 150 kg yada yarım gaz gidiyor.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded
    valla ninja'nın parça fiyatlarıda bir hayli yüksek. aşağıdaki fiyatlar z-moto'dan pazartesi günü telefonda aldım.

ön dişli 140TL
    arka dişli 275TL
    zincir 345TL
    zincir takozu 140TL (1 set - mayıs ayında aldığım fiyat)

Allah'tan yan sanayi kaliteli markalar var yoksa yanmıştık...
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    rahat vurmaz hatta mümkün değil cbr 250 r ile ninjayı kapıştıran video da bile adam motorun imiğini sıktıda 147 ancak gördü. biraz ufak atmak lazım yenmiyor.
    bende gördüm 2 kişi 160 yalan borcummu var sana

bu arada cbr ve ninja arasında lastik farkıda var
    bu fark aradan kalkınca hızlarıda eşitlenir diye dşünüyorum şünkü arabamın lastiklerini genişletti ve benzinde artış oldu ama yol tutüşu açısından daha güvenli hale geldi

cbr a da 130 luk lastik takıp denemek isterim kaç yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:39 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=HaWTB...eature=related

cbr ında sesi kötü ama şu videodaki hoşuma gitti
    diğerleri cub motorların sesi gibi...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne 147si abartmayalım 160 ı rahat yapar ama cbr ın 147de kaldığı yolda ninja ezmiş onu görmüş olduk varsa gazcı arkadaş cbr hyosung karşılaştırması yapalım dicem ama 2008modellede karşılaştırma yapılmaz
    yahu ne lastik farkı zaten ikisindede stock lastik var oldu olacak cbr a 1silindir daha ekleyin daha adil olur
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne 147si abartmayalım 160 ı rahat yapar ama cbr ın 147de kaldığı yolda ninja ezmiş onu görmüş olduk varsa gazcı arkadaş cbr hyosung karşılaştırması yapalım dicem ama 2008modellede karşılaştırma yapılmaz
    yahu ne lastik farkı zaten ikisindede stock lastik var oldu olacak cbr a 1silindir daha ekleyin daha adil olur
    aynen istediğin lastiği tak cbr250r ninja 250 ile aynı güce hıza ulasamaz tamam cbr güzel alette ninja kadar performanslı değil kabul etmek lazım :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    acun0 seni anlamakta güçlük çekiyorum.2011 CBR 125 hafif yokuşta 151,2011 cbr 150 160 vuruyorken sen neye göre ( rahat yada zor ) cbr 250 160 a ulaşması imkansız diyosun anlamıyorum.

Motosikleti
    cygnus rs
    cbr 125 ile 170 gördüm krank kırıldı.

stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CaptainHakan'la aynı şeyleri düşünerek CBR250R tercih etmişiz. CBR250R benim beklentilerimi %100 karşıladı. Otobanda hızlı arabalardan kaçışımı sağladı, şehir içinde dar alanlarda kısa paslaşma yaptı, ciks mekanlarda gezerken dikkat çekti, laf atanlar, soranlar çok oldu çok süratle az yaktı, servis tıkır tıkır bakım yaptı. 250CC'ler gerek CBR gerek NİNJA olsun tam şehir motoru. Şehir içinde her gün gezeceksen, işe gideceksen 250 CC İDEAL. Üç kelime ile HIZLI-UCUZ-GÖSTERİŞLİ
    Söylediklerin cok dogru. Tam bende bu sebepler yuzunden cbr250 aldim.
    İlk onceleri er-5 bakiyordum. Motor gucu malum ortada.
    Son derece hizli ve kivrak motor. 100 km'ye 5.2 sn'de cikabiliyor.
    Ama temizini almaya kalksaniz 6500-7000 'ni gozden cikarmaniz lazim.
    E lastik degistireyim deseniz en az 600 TL. Nasil kullanildigida mechul. O kafar para ona verecegime, 8950'ye sifir cbr250 almak bana daha mantikli geldi.
    Sifir olsun benim olsun dedim. İyikide oyle yapmisim. Dedigin gibi hizsa hiz, gorunusse gorunus.
    Yakit degerleri super, torku bana yetiyorda artiyor bile. Daha ne olsun.
    Sehirici evden ise isten eve icin en ideal motor bence.
    Varsin ninjadan biraz daha yavas olsun ne olmus yani. Zaten arada bir silindir fark var. cbr'da bir silindir daha olsaydi ninja minja kalmazdi ortalikta. 12 kusure sifir ninja almak hic mantikli degil. Arada tam 3bin TL fark var. Az para degil aradaki fark.

Acun arkadas parcasi pahali demis, ninjanin cok mu ucuz? Bu standartlarda bu fiyata satilan, az yakan, gorunusuyle dikkat ceken, parcasi bu motordan daha ucuz olan bir motor soylermisin, bilmeyen arkadaslarda ogrenmis olur hem.

Bu arada cbr'la isiklarda uc arabayla kapisma tecrubem oldu. Benim bir sucum yok, kendileri heveslendiler, bende onlari kiramadim.Rodajda oldugum ici cok fazla zorlamadan uc arabada dikiz aynamda kaldi.
    Markalari ise mini cooper, ford fiesta yeni kasa, renault megane sedan.

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:07 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    acun0 seni anlamakta güçlük çekiyorum.2011 CBR 125 hafif yokuşta 151,2011 cbr 150 160 vuruyorken sen neye göre ( rahat yada zor ) cbr 250 160 a ulaşması imkansız diyosun anlamıyorum.
    Forumdan aytac arkasimizin goruntuleri var youtube'da. Orada merak edenler yada kafasindan atan arkadaslar veya herseyin en iyisini kendilerinin bildigini zannedenler bakabilirler kac yapiyor bu motor.
    Aytacaksel diye aratirsaniz cikar.

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslan stepfunk..parçala..şu an tek seçenek cbr 250r....

Motosikleti
    GSR600 K9
    Bakim onarim masraflari cokmus..
    1,5 litre yagi koyarsin, yag ve hava filtresini degistirirsin olur biter. Sifir motorun zincirini niye degistireyim kaza bela olmadiktan sonra.. Bu kalitede bu performasta bu fiyata baska motor yok. Var diyen alternatifini soylesin.
    Son hizdan, silindirden farkindan bahsetmesinler hic.
    Tek silindirle 100 km/h'e 8 saniyede cikiyor daha ne olsun.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    bakım onarım masrafları oldukça can acıtıcı motor bence cbr 250 cbf 250 ninja 250 dir. ufak bir düşme sonucu granajlarınız 400 tl den başlıyor. zincir 400 tl km saati 1100 tl sinyal 140 tl depoda bulunan benzin otamatiği 1050 tl arka amartüsör 1500 dolar.
    nerde ekonomi

bence bu rakamlar çok astronomik cbr 600 f in çıkma parçası bulunurken cbr 250 nin yada ninjanın çıkması yan sanayisi malesef yok bu motorların parça fiyatları çok pahalı.
    bu videodaki adam galiba 150 kg yada yarım gaz gidiyor.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded
    dost cbr ninjayı ı geçseydi o zaman anarmollik olmazmıydı seninkide sanki iş he
    arada onca beygir farkı var elbette geçicek ama geri kalan herşey için honda
    bi kere bu motorlarla pistemi giriceksinde bu kadar önemsiyosun hızını trafikte sana yeticek herşey ondaa
    honda adını gerektiğince kötülemeye çalışıyosun kasıtlı olarak güya cbf150 almışsın yesinler seni

yarı gaz gidiyormuş şuna bak dalgaya :D
    Mustafa Kemal Atatürk

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı theplatoon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslan stepfunk..parçala..şu an tek seçenek cbr 250r....
    Bu ne şimdi?

cok açıklayıcı olmuş

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    rahat vurmaz hatta mümkün değil cbr 250 r ile ninjayı kapıştıran video da bile adam motorun imiğini sıktıda 147 ancak gördü. biraz ufak atmak lazım yenmiyor.
    SAYIN ACUN''O'' SEN UZUN ZAMANDIR MUHALEFET OLAMADIN ZATEN HOŞ GELDİN NERDEN BULUYORSUN BU SAÇMALIKLARI ANLAMIYORUM ŞU KONUŞMALARI Bİ DİNLESEN ANLIYCAN AMA SEN HEP TERS MUHABBETLERDESİN DEVAM O ZAMAN
    honda cbr 250r siyah

Motosikleti
    GSR600 K9
    Ağzı olan konuşuyor. Biz demiyoruzki cbr250 ninjayı yer diye.

---------- Post added at 21:19 ---------- Previous post was at 21:15 ----------

Forumdan aytaç arkadaşımızın videosu, 147'yi çok rahat geçtiğini görebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=KsgSC...eature=related
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı efe tolga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cbr 125 ile 170 gördüm krank kırıldı.
    Sen neyin kafasını yaşıyosun onuda anlamış değilim.Bi dalga geçme çabası 2011 CBR 125 151,2011 CBR 150 160 KM Hıza ulaşıyor (Düzde değil ),kanıtlanmış bişey.Her .oka muhalefetsin.Demiyim demiyim diyorumda her muhabbette espri yapmaya çalıyosun ama olmuyo.Bi yaran varsa bu motorları kullanamıyorum filan diye ben veririm emin ol

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stepfunk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumdan aytac arkasimizin goruntuleri var youtube'da. Orada merak edenler yada kafasindan atan arkadaslar veya herseyin en iyisini kendilerinin bildigini zannedenler bakabilirler kac yapiyor bu motor.
    Aytacaksel diye aratirsaniz cikar.
    O Motor Pert Oldu Malesef ama Aytaç Kardeşimize Bir Şey Olmamış Çok Şükür Bu da Kaza Konusu ;

http://www.motordelisi.com/forum/mot...apattim-p.html

Motosikleti
    GSR600 K9
    Haydaa çok üzüldüm, hiç haberim yoktu
    Arkadaşta birşey olmaması sevindirici.
    "Cahillerle tartışmaya girmeyin çünkü ben hiç yenemedim!"
    İmam-ı Gazâli Hazretleri (k.s)

Herkese merhaba bende cbr 250 r hayranıyım.Sonunda ailemi ikna ettim motor almaya ancak forumdan okuduğuma göre kırmızı rengi ve abs li olan modeli Türkiye'ye gelmiycekmiş.Daha önce scoother tarzında vitessiz motor kullanıyordum ancak benim ilk vitesli motorum olucaktı bu ki siyahı yada 3 renklisi de kalmamış sanırım hiç öyle yazılarda vardı.ben öncelikle vitesli motora cbr250 ile başlamak tehlikeli olur mu diye sorucaktım? daha sonra abs olmaması ve lastiklerden şikayet ediliyor gördüğüm bu tehlike yaratır mı? ninja 250 alsam daha faydalı olur mu ? rodaj ve bakın işleri zorluk yaratır mı ?

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    ya çok üzüldüm kardeşim büyük geçmiş olsun onlar hallolur sende şükür bişey yokmuş kendine iyi bak bu arada bende ups de çalışıyorum aracın plakası bellimi
    honda cbr 250r siyah

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen neyin kafasını yaşıyosun onuda anlamış değilim.Bi dalga geçme çabası 2011 CBR 125 151,2011 CBR 150 160 KM Hıza ulaşıyor (Düzde değil ),kanıtlanmış bişey.Her .oka muhalefetsin.Demiyim demiyim diyorumda her muhabbette espri yapmaya çalıyosun ama olmuyo.Bi yaran varsa bu motorları kullanamıyorum filan diye ben veririm emin ol
    efe yi tanıyorum maytap geçiyor orası doru ama cbr 125 101-55km hızları eğimli yollarda yapıyor orasıda bi gerçek dümdüz bi yolda 151km hızı cbr125 ulaştığını kimse ispatlıyamaz bana hemde 150km hızda o motor redline nin neresindedir artık orasıda bi muamma :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler