Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Benim için CBR250R'ın son hızının Ninja'nın biraz altında olması hiç mesele olmadı. Zaten yarış amaçlı kullanacak olsam direkt ikinci el fazer alırdım ninja'yla da vakit kaybetmezdim. Bence Honda CBR250R ile 250cc segmentinde Ninja'ya alternatif motor çıkarmak yerine yeni bi kullanıcı kitlesini hedeflemiş. Bakım-onarım masrafları minimum olan, az yakan, şehir içinde arabaların hanzo tutumlarıyla hiç muhatap olmayı gerektirmeyecek derecede her devirde dolu dolu tork veren son hızı da günlük kullanım için gayet yeterli olan, ebatları ve ağırlığı kolay manevra ve park için daha az ama görünümü şehirde insanları dönüp baktıracak kadar güzel olan yeni bir motor segmenti.... Bu yüzden hiç Ninja mı CBR250R mı konusuna takılmadım ben. Zaten CBR250R piyasada olmasaydı da gidip Ninja almazdım. Dolayısyla CC'ler aynı belki ama bu iki motorun hedef kitlesi çok farklı. Ben arabam 200'ün üzerine çıkabilmesine rağmen hiç 160'ı geçmedim. Dolayısıyla arabamla gidebildiğim her yere hız konusuna takılmadan CBR20R'ın 145-150km/h son hızıyla da rahatlıkla gidebilirim. Felon'da durumu kendi açısından çok güzel izah etmiş şu mesajında

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bahsettiğin tıkanma ninja'da 175lerde olmaya başlıyor ama 185'e kadar yolu var. imkanın varsa iki modeli de kullanıp karar ver. iki modelde seni üzmez diye düşünüyorum.

fazer'da çok iyi bir seçim ama alacağın modelin sana getireceği ekstra masraflarıda hesaba kat derim (örnek olarak 600'luk modellerin lastikleri çok pahalı).
    2 sini de bi kullanayım inşallah kesin karar vereceğim . ninja nın 175 180 e çıkması hoşuma giden yanı ama fiyat çok abartılı , 2. el almak da kafama yatmıyor bi türlü , cbr ı da tip olarak beğeniyorum ama uzamak istediğim de 150 de kalması kötü . ninjanın motorunu cbr ın kasasına taksak fiyatta cbr fiyatından olsa olmamı

fazer da fazla güçlü zapdedemem diye korkuyorum . bi kaç video baktım müthiş bi sesi var öncelikle 98 ps in 4 silindire etkisiyle 260 a kadar yapan var . o beni şimdilik biraz aşar gibi geliyor ki senin de dediğin gibi en basit masrafları bile bana ağır gelebilir . ama ona baktıktan sesi gidişi gördükten sonra 250 cc iyice küçüldü gözümde

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 21:59 ----------

Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim için CBR250R'ın son hızının Ninja'nın biraz altında olması hiç mesele olmadı. Zaten yarış amaçlı kullanacak olsam direkt ikinci el fazer alırdım ninja'yla da vakit kaybetmezdim. Bence Honda CBR250R ile 250cc segmentinde Ninja'ya alternatif motor çıkarmak yerine yeni bi kullanıcı kitlesini hedeflemiş. Bakım-onarım masrafları minimum olan, az yakan, şehir içinde arabaların hanzo tutumlarıyla hiç muhatap olmayı gerektirmeyecek derecede her devirde dolu dolu tork veren son hızı da günlük kullanım için gayet yeterli olan, ebatları ve ağırlığı kolay manevra ve park için daha az ama görünümü şehirde insanları dönüp baktıracak kadar güzel olan yeni bir motor segmenti.... Bu yüzden hiç Ninja mı CBR250R mı konusuna takılmadım ben. Zaten CBR250R piyasada olmasaydı da gidip Ninja almazdım. Dolayısyla CC'ler aynı belki ama bu iki motorun hedef kitlesi çok farklı. Ben arabam 200'ün üzerine çıkabilmesine rağmen hiç 160'ı geçmedim. Dolayısıyla arabamla gidebildiğim her yere hız konusuna takılmadan CBR20R'ın 145-150km/h son hızıyla da rahatlıkla gidebilirim. Felon'da durumu kendi açısından çok güzel izah etmiş şu mesajında
    söylediklerinde çok haklısın , honda başka bişey yapmaya çalışmış resmen . sonuçta piyasaya sonradan giren honda ve karşında ninja250 modeli var artısını eksisini biliyorsun , isteseler mutlaka hız olarak bi adım önde bi motor siklet üretirlerdi , fiyat artardı büyük ihtimal . onun yerine ucuza mal edip ninja ya yönelen bütün müşterileri görüntü tasarım , yakıt gibi olaylarla kendine çekmeyi planlamış sanırım .

theplatoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    captainhakan doğru söylüyorsun..cbr250r en mantıklı seçenek

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam çok iyi anlatmışsın...

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    arkadaslar son hız konusunda konusmussunuz cbr 125 2009 model 130 km hızı yırtınarak yapıyordu...
    cbr 250 de rodaj bıttıkten sonra denedım ızmır aydın otobanında duz de 155 cıvarı kalıyor hafıf egımde 165 cıvarı kalıyor bı kac km lık yokusta bnm motor sırtımda valız gıbı kocaman sırt cantam varken 170 km gördü.

147 de takılıyor dıyenlere aldanmayın verdıgınız paranın hakkını alırsınız. cbr 125 le alakası yok bu motorun
    cbr 125 le yaptıgım 10bin km den daha zevkllıydı bunun 1000 km rodajı :D

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı forza46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 sini de bi kullanayım inşallah kesin karar vereceğim . ninja nın 175 180 e çıkması hoşuma giden yanı ama fiyat çok abartılı , 2. el almak da kafama yatmıyor bi türlü , cbr ı da tip olarak beğeniyorum ama uzamak istediğim de 150 de kalması kötü . ninjanın motorunu cbr ın kasasına taksak fiyatta cbr fiyatından olsa olmamı

fazer da fazla güçlü zapdedemem diye korkuyorum . bi kaç video baktım müthiş bi sesi var öncelikle 98 ps in 4 silindire etkisiyle 260 a kadar yapan var . o beni şimdilik biraz aşar gibi geliyor ki senin de dediğin gibi en basit masrafları bile bana ağır gelebilir . ama ona baktıktan sesi gidişi gördükten sonra 250 cc iyice küçüldü gözümde [COLOR="Silver"]
    ikinci el ile kafanı yormak istemiyorsan cbr250r al hem için rahat eder hemde motor kullanmanın tadına tekrar varırsın. öyle 147'de kalıyor diye aklını meşgul etme. rodajı düzgünce yaparsın motorunu iyi kullanırsan güzel bir şekilde açılır alet. uzun yolda yaparsın, şehir içinde de rahatça kullanırsın. o motorun gücü seni tatmin edecekir. kaldıki 147'den daha fazlasını yapabilecek bir motor cbr.

bende cbr125'ten ninja'ya geçmiştim. motoru ilk kullandığım gün aldığım tadı anlatamam ben ikinci el aldım ninja'yı, sen cbr'ı sıfır almayı düşünüyorsan emin ol 0km'nin tadı başka olur.

fazler'la ilgili olarak, abimde 2003 model 98bg'lik boru şaseli karburatörlü perf egzost ve ara boru takılı bir fazer var. inanılmaz bir motor ve harika bir sesi var...

ancak ben 7500km'lik cbr125 ve üzerine 17bin km'lik ninja tecrübesininden sonra bile o motoru korkarak kullanıyorum. henüz 3'ncu vitesten yukarı çıkmışlığım yok fazer'da.

gazı her açtığında sanki damarlarındaki kan çekiliyor
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    şu meşhur videoyu izleyip duruyorum 5-10 defa felan izlamişimdir bir arkadaşımız yazmış 147 de tıkandığını gördüm almaktan vazgeçtim arkadaşlar videoyu dikkatli izlerseniz eğer 147 yi 5.ci viteste yapıyo yanlışsam söyleyin 6.cı vitese atamaddan yol bitiyo zaten ha neden 6 ya atmadı onuda anlamış değilim motorun 147 de tıkandığı doğr değildir videoları var 160-170 yapan zaten bu motorda amaç son hız olsaydı eminim tek silindir yapmazlardı

Alıntı aslanefe09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu bu gün akşam teslim aldım süper bi motor cbf den sonra canavar gibi
    hayırlı olsun hocam motorun kazasız belasız kullanırsın inş.

söylediklerine aynen katılıyorum hocam çok güzel açıklamışsın mevzuyu

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    150 - 155 yapıyo diyen arkadaşlar 2 kişi artçılı bindiğinizde motor kaç yapıyo ? tahminimce 150 bile yapmaz yada yapsada 150 yi motor yırtınarak zorlanarak yapar.

benim ninja almamdaki etken 2 kişi rahat çantalı mantalı 150 yi bırakın rahat 165-170 leri görüyo hatta 2 kişi 175 leri bile gördüm ninja kullanan arkadaşlar bilir
    ama cbr250 nin bu performansı bizim için yeterli derseniz eğer ozaman oturulup kawasaki honda tartışması tabiki yapılır...
    Her asker yeşil bereli olamaz

SARP AY52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700X
    HIZ = PARA
    4.000 TL = 130 Km
    9.000 TL = 150 Km
    12.500 TL = 170 Km
    16.000 TL = 190 Km
    20.000 TL = 210 Km
    25.000 TL = 250 Km Nasıl denklem tartışamaya gerek varmı ?

fasulity - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 - 155 yapıyo diyen arkadaşlar 2 kişi artçılı bindiğinizde motor kaç yapıyo ? tahminimce 150 bile yapmaz yada yapsada 150 yi motor yırtınarak zorlanarak yapar.
    Ben 90 kilo, hanım 63 kilo. Toplam 153 kilo. 160'ı rahat bir şekilde gördüm. Şu motora vurun dedik ama öldürmeyinde.
    Fasulity

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı fasulity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 90 kilo, hanım 63 kilo. Toplam 153 kilo. 160'ı rahat bir şekilde gördüm. Şu motora vurun dedik ama öldürmeyinde.
    160 ı eğer dediğin gibi rahat görüyosa zorlanmadan görüyosa çok iyi bir performans bence...
    Her asker yeşil bereli olamaz

rahat vurmaz hatta mümkün değil cbr 250 r ile ninjayı kapıştıran video da bile adam motorun imiğini sıktıda 147 ancak gördü. biraz ufak atmak lazım yenmiyor.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı SARP AY52 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HIZ = PARA
    4.000 TL = 130 Km
    9.000 TL = 150 Km
    12.500 TL = 170 Km
    16.000 TL = 190 Km
    20.000 TL = 210 Km
    25.000 TL = 250 Km Nasıl denklem tartışamaya gerek varmı ?
    Motor gücü açısından güzel denklem Ne kadar ekmek o kadar köfte Ama şunu da ilave etmek lazım motor hacmi artıkça motor daha iyi olmuyor. Her motorun kullanım amacı var. Kalite kullanım amacına uygunluk demek zaten. Yani overcloud'un yazdığı gibi "gazı her açtığında sanki damarlarındaki kan çekilmesini istiyosan" CBR250R kalitesiz motor. O zaman rolercoaster üzerinde gidiyormuşcasına adrenalin pompalatan fazer alıcaksın. Param çok diyosan cbr1000RR alıcaksın. Ama motoru daha çok şehir içi kullanıyorum bakım onarım yakıt masrafları düşük olsun ama görüntüsü ve üretim kalitesi de abilerinden geri kalmasın ama gaza bastığım her an her devirde torku yine de hissedeyim ve son hız 150km/h gayet yeterli diyosan Fazer bu özelliklerin çoğunu karşılamaması nedeniyle kalitesiz motor. O zaman Honda CBR250R alıcaksın. Ninja'nın hedef kitlesi de bence 600cc'lik motor alıcam ama param yetmiyor ikinci el motor da almak istemiyorum ucuz hangi alternatifler var son hızın 10-15km/h fazla olması bile benim için çok önemli diyenler.

Verdiğin fiyat listesinde 4000TL olan motor CBR125 sanırım ama onun fiyatı 5500TL diye biliyorum bir de 16000TL olan motor modelini bilemedim.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar yapmayin,yeni kasa cbr 125 yokus assagi 151 goruyor.Cbr 250 nin duz yolda 160 gorecegini tartismaya gerek yok bence

Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    160 ı eğer dediğin gibi rahat görüyosa zorlanmadan görüyosa çok iyi bir performans bence...
    Bence de bu motorun performansı gayet iyi. Bir de CBR250R ve NİNJA250R arasında "öküz altında buzak arayan" kıyaslamalar yapıyor kimi kardeşler. Bu anlamsız tartışmadan sıyrılmak gerekli, zira iki makine de sınıfının en iyileri. 10-15 km hızlı yavaş gitmenin hiçbir belirleyiciliği yok.
    Önemli olan hangisine bindiğin değil hangisini sevdiğin.
    Fasulity

bakım onarım masrafları oldukça can acıtıcı motor bence cbr 250 cbf 250 ninja 250 dir. ufak bir düşme sonucu granajlarınız 400 tl den başlıyor. zincir 400 tl km saati 1100 tl sinyal 140 tl depoda bulunan benzin otamatiği 1050 tl arka amartüsör 1500 dolar.
    nerde ekonomi

bence bu rakamlar çok astronomik cbr 600 f in çıkma parçası bulunurken cbr 250 nin yada ninjanın çıkması yan sanayisi malesef yok bu motorların parça fiyatları çok pahalı.
    bu videodaki adam galiba 150 kg yada yarım gaz gidiyor.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded

hoyrat79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    MERSİN MEZİTLİ DEYIM

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakım onarım masrafları oldukça can acıtıcı motor bence cbr 250 cbf 250 ninja 250 dir. ufak bir düşme sonucu granajlarınız 400 tl den başlıyor. zincir 400 tl km saati 1100 tl sinyal 140 tl depoda bulunan benzin otamatiği 1050 tl arka amartüsör 1500 dolar.
    nerde ekonomi

bence bu rakamlar çok astronomik cbr 600 f in çıkma parçası bulunurken cbr 250 nin yada ninjanın çıkması yan sanayisi malesef yok bu motorların parça fiyatları çok pahalı.
    bu videodaki adam galiba 150 kg yada yarım gaz gidiyor.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded
    videoyu tekrar izledim , adam 3. vitesde 9.000 devirde falan vites değiştiriyor bana göre motorun son hızının denendiği bi yerde erken bi değişim olmuş . bu motorun son hızını etkilemiş olabilir mi ? belki daha hızlı hızlansa düşük viteste , parkur bitmeden 155 160 ı görecekti .

---------- Post added at 12:21 ---------- Previous post was at 12:08 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=SgrYR...eature=related" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ikinci el ile kafanı yormak istemiyorsan cbr250r al hem için rahat eder hemde motor kullanmanın tadına tekrar varırsın. öyle 147'de kalıyor diye aklını meşgul etme. rodajı düzgünce yaparsın motorunu iyi kullanırsan güzel bir şekilde açılır alet. uzun yolda yaparsın, şehir içinde de rahatça kullanırsın. o motorun gücü seni tatmin edecekir. kaldıki 147'den daha fazlasını yapabilecek bir motor cbr.

bende cbr125'ten ninja'ya geçmiştim. motoru ilk kullandığım gün aldığım tadı anlatamam ben ikinci el aldım ninja'yı, sen cbr'ı sıfır almayı düşünüyorsan emin ol 0km'nin tadı başka olur.

fazler'la ilgili olarak, abimde 2003 model 98bg'lik boru şaseli karburatörlü perf egzost ve ara boru takılı bir fazer var. inanılmaz bir motor ve harika bir sesi var...

ancak ben 7500km'lik cbr125 ve üzerine 17bin km'lik ninja tecrübesininden sonra bile o motoru korkarak kullanıyorum. henüz 3'ncu vitesten yukarı çıkmışlığım yok fazer'da.

gazı her açtığında sanki damarlarındaki kan çekiliyor
    son cümle müthi uymuş benim babam ben kendimi bildim bileli motosiklet tutkunu , bi sürü 600 cc ve üzeri motorumuz oldu . eskiden çok seyahate çıkardık ama o zamanlar yaş itibariyle hiç kullanma fırsatım olmadı , yalnız bütün dularımı onun arkasında öğrendim

bi kaç gündür fazer videoları izliyorum artık hiç 250 cc düşünemiyorum hocam . ama nasip denedikten sonra alırım belki yaza doğru bi 250cc . 45.sn den sonra şu sese bak arkadaş ya

http://www.youtube.com/watch?v=SgrYR...eature=related

Motosikleti
    2015 HONDA PCX 125
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu videodaki adam galiba 150 kg yada yarım gaz gidiyor.http://www.youtube.com/watch?v=IvCar...layer_embedded
    CBR250R 5. veteste redline'a girmeden 147 yapmakta. Nerden biliyorum, motor Allahın günü kıçımın altında da oradan biliyorum.
    Videodaki herif 6. vitese henüz atmadı motoru. Bu motor zaten 5. viteste 160-170 yapmıyor. Dolayısıyla videoyu yanlış değerlendirmemek lazım. Yine söylüyürum bu sınıf motorların son süratlerine fazla takılmayın.
    Fasulity

yashukawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250r
    CBR250R 5. veteste redline'a girmeden 147 yapmakta. Nerden biliyorum, motor Allahın günü kıçımın altında da oradan biliyorum.
    Videodaki herif 6. vitese henüz atmadı motoru. Bu motor zaten 5. viteste 160-170 yapmıyor. Dolayısıyla videoyu yanlış değerlendirmemek lazım. Yine söylüyürum bu sınıf motorların son süratlerine fazla takılmayın.
    aynen hocam bende onu dedim 6.cı vitese atmadı adam
    bu arada 11,11,2011 tarihinde a2 ehliyetimi almış bulunmaktayım 1 aydır dosyam elimde bekliyodum :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)

Bu Konudaki Etiketler