Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    motorumu bugun teslim aldım ancak daha süremiyorum çünkü kalkış yapmayı beceremedim 3-4 denemede..ilk defa vitesli motor kullandıgımdan debriyaj gaz uyumunu yapamadım ve hep istop
    ettim.yarın biraz daha deniyecem..eğitim almayı düşündüm ancak adana'daki çukurova motor 750 TL fiyat çekti!
    Şimdilik kuzenimin gözetiminde ögrenmeye çalişiyorum.Kendisi Endurocu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR250R
    hONDAQ öncelikle hayırlı olsun. Yanlış anlaşılmasın kesinlikle eğitim alma demiyorum ama sadece motoru nasıl kaldıracağını öğrenmekse derdin şu videoya göz at. İlk kez vitesli motor kullanıyorsan faydasını göreceksin. Oradaki motor farklı ama olaylar aynı. Motoru hiç gaz vermeden sadece debriyajı yavaşça bırakarak kavrama noktasına geldiğinde motorla beraber yürümeye başlayarak kaldırmayı rahatlıkla öğrenebilirsin. Ben kardeşime bu yöntemle 5 dakikada öğretmiştim cbr250'yi kaldırmayı hem de ilk defa vitesli motor kullanıyordu

Motosikleti
    CBR 250R
    videoya baktım kısaca yarın ilk iş izlemek olacak.Valla keşke bende öle 5 dk da ögrenebilsem bugun resmen kafam basmadı olaya..Ama dedigin tekniği yarın denicem.Şimdi düşününce mantıklı
    geldi yöntem.Umarım bende kardeşin gibi başırılı olurum..Motoru çok begendim sadece elçikler hoşuma gitmedi,ilerde nasip olursa rizona ile değiştirmek istiyorum.
    Saygılar,saol cevabın için..

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Hondaq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    videoya baktım kısaca yarın ilk iş izlemek olacak.Valla keşke bende öle 5 dk da ögrenebilsem bugun resmen kafam basmadı olaya..Ama dedigin tekniği yarın denicem.Şimdi düşününce mantıklı
    geldi yöntem.Umarım bende kardeşin gibi başırılı olurum..Motoru çok begendim sadece elçikler hoşuma gitmedi,ilerde nasip olursa rizona ile değiştirmek istiyorum.
    Saygılar,saol cevabın için..
    Aynı durumdaydım motoru ılk aldıgımda.Sureklı ıstop ettırdım Baslarım dedım boyle ıse beceremıcem.Sonra bı kere basarılı olunca devamı geldı.Hıc merak etme

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    hondaq hayırlı olsun

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sayın aytacaksel videolarınızı izledim, kameranın çekim kalitesi ve müzikler çok hoş elinize sağlık ancak aynı şeyi sürüşünüz için söyleyemeyeceğim tehlikeli gördüğüm bi kaç nokta var; mesela sıkışık trafikte bariyerlere yakın mesafede 100km hızlara kadar çıkmak pekte akıl karı değil, ayrıca sinyal veren araçların yanından geçmek baya tehlikeli son olarakta trafikte geniş boşluğu görüp oraya girmek isteyecek sürücüleri de düşünmemiz gerekiyor, kısacası trafikte biraz paronayak olmalıyız önümüzdeki-yanımızdaki araçların bizi tehlikeye atacak en ufak hareketi yapabileceğini düşünüp ona göre sürüşümüzü gerçekleştirmeliyiz. Yeni videolarınızı bekliyorum, bu arada kullandığınız kamera go-pro mu?

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondaq hayırlı olsun
    eyvallah saol

---------- Post added at 11:55 ---------- Previous post was at 11:53 ----------

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı durumdaydım motoru ılk aldıgımda.Sureklı ıstop ettırdım Baslarım dedım boyle ıse beceremıcem.Sonra bı kere basarılı olunca devamı geldı.Hıc merak etme
    valla bende aynı şeyleri dedim de bugun hallederiz inşallah

kamera dandik bi fotograf makinesi 640x480 30 fps cekiyor. aparati ben yaptim 3 miknatis tutuyo depo ustu. normalde bu sekilde kullanmam kamera gaza getirmis olabilir yada son 3 4 gun icinde yasadiklarim. genel olarak slalomlarda sikinti yokta, o bariyere okadar yaklasilirmi.. hatalarimi biliyorum.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    aytacaksel biliyorsan sorun yok. Ama izlerken ben korktum Motorda şehir içi trafiğinde en önemli kurallardan biri görünmez olduğunu kabul etmek çünkü ve trafikte iki araç arasındaki boşluklara çok dikkat etmelisin. Arabalar aniden direksiyon kırıp boşlukları doldurma eğilimindeler çünkü. Allah kazasız belasız sürüşler versin. Ben özellikle sinyal veren arabaların yanına hızla dalmandan endişe ettim. Bu kamerayı mıknatısla monte etme yöntemini bana da öğretmelisin. Hazırda kameram varken sırf motor için ayrı bir kamera almaktan kurtarmış olursun beni ;)

HondaQ debriyajı kavrama noktasına kadar yavaş yavaş bırakarak kavrama noktasında motor hareket etmeye başladığında hiç gaz vermeden motorla birlikte yürürsen kesinlikle beş dakikada kaldırmaya alışırsın motoru. Bu kadar basit. Kasların hafızası diye bi olay var. Bütün olay el kaslarının kavrama noktasını hafızaya almasıyla ilgili. Senden bi ricam var. Kesinlikle motoru kaldırır kaldırmaz trafiğe dalma. Önce sakin bi yolda vites geçişlerine çalış. Motorun fren tepkisini iyice öğren. Bir iki püf noktası vereyim sana. Vitesli motorda gazı bırakınca otomatik olarak motor freni yapıyor. Buna alış sadece hız kesiceksen bütünüyle gazı bırakma. Vites yükseltmek büyük problem değil ama düşürürken kesinlikle bir miktar gaz vermeyi unutma motor aniden fren yapar yoksa hiç gaz vermeden vites düşürürsen. Bir de sadece ön freni kullan. Arka freni bütünüyle unut. Ön freni kullanırken de sadece orta parmağını kullan. Zaten fren o kadar hassas ki bir tık sesi duyacaksın. Eğer aniden sert fren yapman gerekirse orta parmak artı işaret parmağını kullanabilirsin ama sakın tün parmaklarınla frene asılma. Ön lastik kilitlenirse freni bir saniye içinde bırakıp tekrar basmalısın yoksa motor ön lastik üzerinde döner ve öne çakılırsın. Sakın ama sakın sadece arka fren kullanma çünkü arka lastik kaymaya çok meyillidir ve dengeni kolayca kaybedersin. Bir de sert frenlerde arkadan gelen arabaları kontrol et. Çünkü motor hafif olduğundan arabadan daha kısa mesafede duruyor ve arkadaki araba seni direkt önüne yapıştırabilir. Aklıma geldikçe yazarım daha sonra. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bunlara alışınca scooterlardan çok daha güvenli cbr250r.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aytacaksel biliyorsan sorun yok. Ama izlerken ben korktum Motorda şehir içi trafiğinde en önemli kurallardan biri görünmez olduğunu kabul etmek çünkü ve trafikte iki araç arasındaki boşluklara çok dikkat etmelisin. Arabalar aniden direksiyon kırıp boşlukları doldurma eğilimindeler çünkü. Allah kazasız belasız sürüşler versin. Ben özellikle sinyal veren arabaların yanına hızla dalmandan endişe ettim. Bu kamerayı mıknatısla monte etme yöntemini bana da öğretmelisin. Hazırda kameram varken sırf motor için ayrı bir kamera almaktan kurtarmış olursun beni ;)

HondaQ debriyajı kavrama noktasına kadar yavaş yavaş bırakarak kavrama noktasında motor hareket etmeye başladığında hiç gaz vermeden motorla birlikte yürürsen kesinlikle beş dakikada kaldırmaya alışırsın motoru. Bu kadar basit. Kasların hafızası diye bi olay var. Bütün olay el kaslarının kavrama noktasını hafızaya almasıyla ilgili. Senden bi ricam var. Kesinlikle motoru kaldırır kaldırmaz trafiğe dalma. Önce sakin bi yolda vites geçişlerine çalış. Motorun fren tepkisini iyice öğren. Bir iki püf noktası vereyim sana. Vitesli motorda gazı bırakınca otomatik olarak motor freni yapıyor. Buna alış sadece hız kesiceksen bütünüyle gazı bırakma. Vites yükseltmek büyük problem değil ama düşürürken kesinlikle bir miktar gaz vermeyi unutma motor aniden fren yapar yoksa hiç gaz vermeden vites düşürürsen. Bir de sadece ön freni kullan. Arka freni bütünüyle unut. Ön freni kullanırken de sadece orta parmağını kullan. Zaten fren o kadar hassas ki bir tık sesi duyacaksın. Eğer aniden sert fren yapman gerekirse orta parmak artı işaret parmağını kullanabilirsin ama sakın tün parmaklarınla frene asılma. Ön lastik kilitlenirse freni bir saniye içinde bırakıp tekrar basmalısın yoksa motor ön lastik üzerinde döner ve öne çakılırsın. Sakın ama sakın sadece arka fren kullanma çünkü arka lastik kaymaya çok meyillidir ve dengeni kolayca kaybedersin. Bir de sert frenlerde arkadan gelen arabaları kontrol et. Çünkü motor hafif olduğundan arabadan daha kısa mesafede duruyor ve arkadaki araba seni direkt önüne yapıştırabilir. Aklıma geldikçe yazarım daha sonra. Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Bunlara alışınca scooterlardan çok daha güvenli cbr250r.
    Video'ya baktım çocuk cok güzel ve basit anlatmiş her şeyi,baya hoşuma gitti.Aynı elemanın diger videolarını da izledim.Saol tekrar...Evt zaten plaka yetişmedi,bayram sonrasına
    kadar çıkmayı düşünmüyorum trafiğe.Tavsiyelerin çok mantıklı,bu forumun bana zaten çok katkısı oluyor,baya faydalı bir site bence..Tamam Kaptan şimdilik saol,aklına başka bişiler
    gelirse gene seve seve okurum Daha süremesem de çok sevdim zaten 250r'ı...
    Saygılar..

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    merhaba daha önce cbr 125 serüvenim vardı aldım kullandım sattım. şimdi ise cbr 250 niyetim var ve ciddi ciddi hayalım oldu. para biriktirmeye başladım bile en yakın zamanda alacağım ama sıfır almayı düşünüyorum. normalde ikinci el daha ucuz olur ama ilan sitesinde uçmuşlar sıfırından daha pahalı ilanlar var.
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    kamera dandik bi fotograf makinesi 640x480 30 fps cekiyor. aparati ben yaptim 3 miknatis tutuyo depo ustu. normalde bu sekilde kullanmam kamera gaza getirmis olabilir yada son 3 4 gun icinde yasadiklarim. genel olarak slalomlarda sikinti yokta, o bariyere okadar yaklasilirmi.. hatalarimi biliyorum.

nasıl yaptın aparatı veya bu apaeatı nerden temin edriz bilgi verirsen sevinirim

ya da bilen varsa yardım lütfen

Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yaptın aparatı veya bu apaeatı nerden temin edriz bilgi verirsen sevinirim

ya da bilen varsa yardım lütfen
    aparatin resimlerini atmistim buraya.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2377848

son cektigim video istanbul - sapanca buyrun : http://www.youtube.com/watch?v=E6ckdvxmzfI

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 21:54 ----------

motorun duz yoldaki son hizinin 160 oldugu gozukuyor dimi acik olarak

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Ben Kawasaki ninja mı yoksa Honda cbr250r mı tartışmalarının uzağında bi adamım ama o kadar çok bahsi geçti ki ilginizi çeker diye bunu koyuyorum.

Bi japon dergisi üşenmemiş 2 motoru eşit şartlarda test etmiş.
    İşte sonuçlar:

.........CBR250R ...... Ninja 250R
    0-50m.....4.26 ........... 4.68
    0-100m....6.46 ........... 6.91
    0-200m....9.99 ........... 10.38
    0-400m...15.95 ........... 16.04

Top Speed...CBR250R ...... Ninja 250R

............151.38 kph.......159.02 kph

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Ben Kawasaki ninja mı yoksa Honda cbr250r mı tartışmalarının uzağında bi adamım ama o kadar çok bahsi geçti ki ilginizi çeker diye bunu koyuyorum.

İşte sonuçlar:

bence cok yanlıs veriler ninjanın 159km hızı elini sallıyarak geçtiğini herkez biliyor vede çift silidir ve 7bg fazlasıyla nasıl bu kadar geri kalmıs bilmiyorum
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD

son cektigim video istanbul - sapanca buyrun : http://www.youtube.com/watch?v=E6ckdvxmzfI

162 ye kadar çıkartmışsın hacı
    video çok ama çok güzelde artık 30 zunuda geldin bak korkuyoz çok tehlikeli sürüyon :S
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda CBR 250 R

video çekimleri gayet güzel eline sağlık tekerin düz bassın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

İşte sonuçlar:

ilginç sonuçlar çıkmış ikiside güzel motorlar

Merhaba arkadaşlar. Geçen hafta Antalya'da 1000 km. bakımına girdim ve Burdur'a dönerken hız denemesi yaptım. Yol dümdüz, rüzgar normal. kilom 90. son hız 162 km/h.

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba daha önce cbr 125 serüvenim vardı aldım kullandım sattım. şimdi ise cbr 250 niyetim var ve ciddi ciddi hayalım oldu. para biriktirmeye başladım bile en yakın zamanda alacağım ama sıfır almayı düşünüyorum. normalde ikinci el daha ucuz olur ama ilan sitesinde uçmuşlar sıfırından daha pahalı ilanlar var.
    Alicim merhaba nasılsın nasıl gidiyor?Görüşemedik senle ya üniversite ne oldu umarım istediğin yer olmuştur satmışsın motoru kaça gitti bende satım İzmirde bence 250cc ye hiç girme fiyatlar çok yüksek.. olsa sıfır cbr250 güzel aslında ama bayilerde zor bulunuyor hala sanırım ninja al derim 250 lik oda çok pahalı eurodaki artıştan dolayı 2. eller aldı başını yürüdü bende 600f alıcam kısmet olursa kasım gibi.

pitoresk35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    ben zaten anlamıyorum bu satıcıları adamlar sıfırından fazla fiyat çekiyolar bahane olarakta e plaka alınıyo onlarada masraf gidiyo deniyo. çok komik. şahsi görüşüm 1000-1500 lira daha veririm gider hiç el değmemişini alırım acaba nasıl rodaj yapıldı hararet yaptırdımı sert kullandımı diye kafamı bulandırmam ben sıfır motorla 25 km yol yapıp motor yiyen insanlar biliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler