Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı erginaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gp500 sen motor konusunda deneyimlimisindir , cbr 250 r ın ön tekeri 120 arkayı 150 yapsam olur mu ? yakıt sarfiyatı , motor gücü verimi düşer mi ?
    Bende yeni kasa cbrimin arka tekerini 140 yapmak istiyodum,fakat vazgectim.Herkesten gelen ortak yorum,hizin duser ve yakit sarfiyatin cok olmasada artar.Bu kesin bisey

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı miwaly_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben birkaç bayiiye sordum da nedense hiçbir yer internet fiyatıyla satmıyor...biri 9.500 dedi, biri 9.400 ama nakit ödeme yaparsanız 9.250ye düşebiliriz falan dedi...biri 5.000tl peşin almadan sipariş veremeyeceklerini söyledi...
    şiimdi de 9.000tl ye alınabileceğini okudum siz yazınca...

neden böyle? araba alırken hiç böyle şeylerle karşılaşmamıştım...internet fiyatı ne ise direkt onu söylüyorlardı...dolandırıcı bayiilere mi denk geldim ben? Honda ya mail atıp şikayet mi edeyim ne yapayım?!..

bir de şunu sorayım bilen varsa, motoru aldıktan sonra plaka vs vs masraflarıne kadar tutuyor ve nerede yapılıyor bunlar???
    valla şikayet edin ben 8.500 e aldım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:08 ----------

plakayada 250 tl verdim a aldığım yerden yaptırmadım plakayı..

yani plaka masrafıyla birlikte 9.300 tl verip alabilirim bayiiden, öyle mi?!...

pekii farklı masrafları veya trafiğe, şöförler federasyonuna vs vs gidip yapmam gereken birşey var mı?

karışık birkaç işlem daha yapmak gerekiyor mu?

Motosikleti
    Honda CBR 250 R-Honda Ps 150i
    yani plaka masrafıyla birlikte 9.300 tl verip alabilirim bayiiden, öyle mi?!...

pekii farklı masrafları veya trafiğe, şöförler federasyonuna vs vs gidip yapmam gereken birşey var mı?

karışık birkaç işlem daha yapmak gerekiyor mu?
    Bayiye sen 350 lirayı veriyorsun. Gerisine karışmıyosun. 3. Motorumu alıyorum Anes motordan. 3 kerede böyle yaptım. Motorumu getirdiler. 2-3 gün sonrada postayla plakam geldi. Banada takmak kaldı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    350 çok fazla birde vekalet vericeksiniz oda 50 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

bu arada daha egzos yok dimi piyasada gerçi garantinin bitmesine var baya anca ozamana

Motosikleti
    CBR 250R
    Arkadaslar bu hondanın sitesindeki aksesuar bölümündeki karbon kaplamalar cok güzel duruo..3-4 ayrı bölme için yapmıslar egzoz için de vardı..ama fiyatları yazmıo..Honda almanyaya girip
    baktıgımda her birinin ortalama 120-150 TL oldugunu gördum..o kadar pahalı olmasa hepsini taktırırdım ben

Motosikleti
    CBR 250 R
    arkadaşlar merhaba yaklaşık 1 ay önce nette bir CBR 250 nin yan kısmına şeffaf giydirme yapmışları. rekleftif harflerle yan kısmını cbr 250 r yazılarıyla doldurmuşlardı.gündüz gözükmeyen ama gece parlayacak gibi bir işlem galiba. ama şimdi fotoğrafını bulamıyorum. bu fotoyu görmüş olupta adresini bilen yazabilirmi* teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR250R
    ben birkaç bayiiye sordum da nedense hiçbir yer internet fiyatıyla satmıyor...biri 9.500 dedi, biri 9.400 ama nakit ödeme yaparsanız 9.250ye düşebiliriz falan dedi...biri 5.000tl peşin almadan sipariş veremeyeceklerini söyledi...
    şiimdi de 9.000tl ye alınabileceğini okudum siz yazınca...

neden böyle? araba alırken hiç böyle şeylerle karşılaşmamıştım...internet fiyatı ne ise direkt onu söylüyorlardı...dolandırıcı bayiilere mi denk geldim ben? Honda ya mail atıp şikayet mi edeyim ne yapayım?!..

bir de şunu sorayım bilen varsa, motoru aldıktan sonra plaka vs vs masraflarıne kadar tutuyor ve nerede yapılıyor bunlar???
    Benim aldığım bayinin sahibi sohbetimiz esnasında bayilerin internet fiyatının altında satış yapabildiklerini ama üzerindeki bir fiyata satış yapamayacaklarını eğer böyle birşey yapılır ve Honda merkezin haberi olursa bayiliklerinin iptal edildiğini söylemişti. Ben o günkü internet fiyatı üzerinden aldım motoru. Hatta ödemeyi yaptığım günün ertesi günü internet fiyatı birazcık yükseldi ben önceki fiyattan almış oldum. Motor çok tutulduğu için pazarlık yapamıyorsunuz sadece. Yoksa en yüksek satış yapabilecekleri fiyat internet üzerindeki fiyatı. Buna ilave olarak plaka ve trafik sigortası için 130TL takipçiye ödeme yaptım. Ruhsat elime hazır geldi. 6 aylık bandrolünü sonra kendim 30 TL ye aldım.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de çok istiyorum saddle bag. Bi ara çok araştırdım ama %100 içime sinen bişey bulamadım. Bi de saddle bag monte etmek için ayrı bi düzenek yerleştirmek gerekir mi bilemedim. Şu markaların bizim CBR250R lara uyan modelleri vardı => cortech , dowco ... istersen internette bi arattır
    walla ben bitane aldim ama cokta saglam durmuyo gibi geldi ama 165 km hiza ciktigim oldu herhangi bir problem yok gayet basarili

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Arkadaşlar şu anda Bodrum'da tatildeyim. Motorumdan ayrılalı 1 hafta kadar oldu ve tatilde olmama rağmen motorumu çok özledim. Hatta bi ara gaza geldim. Gidip motoru getirmek için sonra 5 saat otobüs yolculuğu yemedi vazgeçtim

Bodrum'da kaliteli Alpinestars, revit, icon vb... korumalı mont satan bildiğiniz iyi yerler var mı?

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

Alıntı suhasonisik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla ben bitane aldim ama cokta saglam durmuyo gibi geldi ama 165 km hiza ciktigim oldu herhangi bir problem yok gayet basarili
    Nereden ve kaça aldın yazarsan sevinirim. Resimleri hazırda varsa eklersen süper olur. Motordaki şimdiye kadar çözemediğim tek sorun bagaj eksikliği.

Motosikleti
    Honda CBR250R
    Alıntı CaptainHakan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu anda Bodrum'da tatildeyim. Motorumdan ayrılalı 1 hafta kadar oldu ve tatilde olmama rağmen motorumu çok özledim. Hatta bi ara gaza geldim. Gidip motoru getirmek için sonra 5 saat otobüs yolculuğu yemedi vazgeçtim

Bodrum'da kaliteli Alpinestars, revit, icon vb... korumalı mont satan bildiğiniz iyi yerler var mı?

---------- Post added at 00:37 ---------- Previous post was at 00:35 ----------

Nereden ve kaça aldın yazarsan sevinirim. Resimleri hazırda varsa eklersen süper olur. Motordaki şimdiye kadar çözemediğim tek sorun bagaj eksikliği.
    walla sahibinden.com dan aldim arkadasin biri yeni almis ama motoruna takamadan motoru satmis onla anlastim 60 TL ye aldim plastiklerini ben actim sifir. aynisi bayide 85 tl ilan numarasi 18701413 fakat ilan kalkmis sanirim http://www.sahibinden.com/ceylanmoto...XQQdisplayuser bu link saticinin profili burdan ulasabilirsin

Motosikleti
    CBR 250 R
    bugün aracı benden 260 lira istedi plaka ve ruhsat için , telefonla konuştum ,izindeyim şu an yarın gidip kendim çıkarmayı deniycem zaten daha ehliyetimde yok , bu cumartesi ehliyet sınavına giricem , birkaç günde sürse kendim halledivericem

@erginaruz

Konya da mısınız? eğer öyle ise birkaç ay içinde bende motoru alınca bir buluşma ayarlayalım...gerçi biraz uzaktayım ama Konya yı bilirim...dümdüz ve çok düzenli yolları var...orada sürüş yapmak harikadır eminim...orada sürüş yapmak için kesinlikle Konyaya uğramayı düşünüyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:06 ----------

bu arada birşey sormak istiyorum...
    normalde cbr 250r nin lastikleri ön 110/70-17 arka 140/70-17 boyutlarıda...motorun stoklastikleri güzel fakat ben çok aradım metzeller m3 veya m5in bu boyutlarda olanlarını bulamadım...bayiilere söylesek getiriyorlar mı?

ben metzeller roadtec z6 lasstikler buldum ancak onların da boyutları 120/70-17 ve 150/70-17...bu lastikler cbr250r a uyar mı? motor sahiplerinden acil cevap bekliyorum...
    eski cbr a bir miktar daha büyük lastik takmak mümkündü...bu yeni 250r da da arkaya büyük lastik takmak çok büyük problem olmayacaktır ancak asıl aklıma takılan ön lastik...ön lastiğe bir 120/70 lik sığar mı? ne dersiniz?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar ilk bakımda zincir geriliyormu acaba

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Alıntı wolky-ksk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ilk bakımda zincir geriliyormu acaba
    Bakılır, ihtiyaç varsa gerilir, gerekmiyorsa gerilmez.

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Evet ayarını tekrar değiştiriyorlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:42 ----------

150 tabanlı arka lastik koyduğumuzda son hızda nekadarlık bir fark olur? Hızlanmasında bariz değişiklik olurmu?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    teşekkürler servise gidiyorumda birazdan biraz fazla gevşek zincirim

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Rica ederim bakalim size hangi islemler uygulayacaklar. Benim sadece yağı değiştirmişlerdi.

Motosikleti
    CBR 250 R
    bugün plakayı çıkardım , saat 14 de şöför odasına girdim , 16:30 da plakayı aldım , aracı 260 tl istemişti , dosya 15 , plaka 14 , ruhsat 117 , siğorta 45 ayrıca motorlu taşıt vergisi için 30 gün vaktim varmış ben hemen ödedim oda 42 lira ...

toplam iki buçuk saatte hepsini halledip plakayı aldım .

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    yağ değişti yağ filtresi değişti bazı vidaların sıkılığı kontrol edildi yıkanıp teslim edildi 60 tl bayıldım..
    bitane pcx vardı arkasında honda racing yazan kumaş çanta vardı 200 tl imiş hoşuma gitti ama çok pahalı kaçt
    onun yerine yaz sonuna 140 tl ye xenon taktıracağım servis takıyor anahtarda takıcaklar bakalım yaptırırm belki...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler