Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Bugraaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her 2000de bir servisemi gidilir abicim honda bu, beni 6binde cagirdilar ? Icime kurt dustu simdi !

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:32 ----------

Rodajdan sonra 6kda gel dediler ben 5de gidicektim
    Ben geçen gittim öyle birşey yok kaldı ki 6 ayı geçti adam dedi ki arada sürdüysen sıkıntı değil 6 ay boyunca hep yatmadıysa motor. Bence hiç sıkıntısı yok zaten kitapçıkta da öyle yazıyor . Garanti dışı da kalmıyor.(Pendik'te yetkili Honda'ya sordum.)

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:46 ----------

Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkadaşlar bazen boştan 1e düşürürken veya 1deyken üst vitese geçirmek istediğimde takılıyor gibi olup vites geçmekte zorlanıyor neden olabilir ?
    Birde vites geçerken çok tak tuk ses geliyor gibi ağaç dalı kırılıyormuşcasına normali böyle midir? diğer motorumda neredeyse hiç sessiz geçiyordu

Not:Motor 2000km de daha
    Ben bu sorunun aynısını Honda Güvenli Sürüşte sormuştum sert basmamı tavsiye etmişti.1,2 arasında bende öyle yapıyorum bazen boşa düşüyordu çünkü hele rampa da olması hiç hoş değildi. Sert basınca şak diye ses geliyor zaten
    No matter how bad your day is

Your bike will always make you feel better.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Garanti Konusunda Ben Honda ile görüştüm Arkadaşlar.
    İlk Bakım : 1000 Km
    İkinci Bakım : 4.000 Km
    Üçüncü Bakım:8.000 Km
    Dördüncü Bakım : 12.000 Km
    Beşinci Bakım : 16.000 Km
    Altıncı Bakım :20.000 Km
    Yedinci Bakım: 24.000 Km
    Sekizinci Bakım: 28.000 Km
    Dokuzuncu Bakım : 32.000 Km

Bu 4.000 km aralıklarla devam ediyor ve Garantiden Çıkmıyormuş. 12-24-32 km bakımları ise AĞIR bakım olarak nitelendiriliyor.

12.000 de : YAĞ + YAĞ FİLTRESİ + HAVA FİLTRESİ + BALATALAR(GEREKİRSE) Değişiyor.
    24.000 de : YAĞ + YAĞ FİLTRESİ + HAVA FİLTRESİ + BALATALAR + HİDROLİK SIVILARI DEĞİŞİYOR.

Lastik Konusuna değinmeden edemeyeceğim : PİRELLİ DİABLO ROSSO 2 ÖN:110/70/17, ARKA:140/70/17 ebatları Alın.

1
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti Konusunda Ben Honda ile görüştüm Arkadaşlar.
    İlk Bakım : 1000 Km
    İkinci Bakım : 4.000 Km
    Üçüncü Bakım:8.000 Km
    Dördüncü Bakım : 12.000 Km
    Beşinci Bakım : 16.000 Km
    Altıncı Bakım :20.000 Km
    Yedinci Bakım: 24.000 Km
    Sekizinci Bakım: 28.000 Km
    Dokuzuncu Bakım : 32.000 Km

Bu 4.000 km aralıklarla devam ediyor ve Garantiden Çıkmıyormuş. 12-24-32 km bakımları ise AĞIR bakım olarak nitelendiriliyor.

12.000 de : YAĞ + YAĞ FİLTRESİ + HAVA FİLTRESİ + BALATALAR(GEREKİRSE) Değişiyor.
    24.000 de : YAĞ + YAĞ FİLTRESİ + HAVA FİLTRESİ + BALATALAR + HİDROLİK SIVILARI DEĞİŞİYOR.

Lastik Konusuna değinmeden edemeyeceğim : PİRELLİ DİABLO ROSSO 2 ÖN:110/70/17, ARKA:140/70/17 ebatları Alın.

1
    Dostum 2014 cbr250 m var her 3 binde servise uğruyorum yani bir sonraki yağ değişimi için 3bin km veriyorlar. Bu servisten servise değişiyormudur neye göre anlamıyorum.
    KUBA CG150(2011)>> HONDA CBR125R(2014) >> HONDA CBR250R(2014)>> ???

mucoist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Bu bakım aralığı anladığım kadarıyla servislerin yoğunluk durumuna göre değişiyor. Ben bakımları Esengül'de yaptırıyorum. 1.000-6.000-12.000 km'lerde çağırdılar beni. Esengül'den randevu almaya çalışırsanız 3-4 günden önceye sıra vermiyor. Tabii doğal olarak bakım için ne kadar seyrek motor gelirse o kadar iyi Esengül için. Diğer tarafta müşterisi daha az olan Honda servisleri, bakımlardan daha çok para kazanabilmek için 4.000-3.000 artık ne kadar sık çağırabilirse o kadar sık çağırıyor.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı mustafaaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum 2014 cbr250 m var her 3 binde servise uğruyorum yani bir sonraki yağ değişimi için 3bin km veriyorlar. Bu servisten servise değişiyormudur neye göre anlamıyorum.
    Vallaha dostum . 2013 model motorumu 1 kere servise götürdüm. Sonra hiç götürmedim. 4000 km de 1 bakımını kendım yaptım. 20.000 de sattım. Kırmızı 2014 aldım bende.Garantiden düşmesın diye 4000 bakımı Arkadas yaptırdı. 8000 kmde servis gel dedi. servise gitsemde gitmesemde bu bakımı zaten ben 4000 kmde yapıyorum. 50 tl fazla verip garantide tutacam makıneyi durum bundan ıbaret.

Bu arada bazı servisler 1 den sonra 4de gel 4den sonra 6da gel 6dan sonra 8 de gel. sonra 12 de gel dıyolarmıs. Para kazanma işi olduğu belli . 2000 km sonra yıne çağırıyo. SAÇMALIK.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 yıla uzattılar garantiyi o yüzden :D
    2 yıl bizi kesmez 4 yıl öpeceğiz sizi diyorlar
    1-6-12-18-24 şeklinde gitmeniz kafi
    Yani benim asıl merak ettiğim; motor aksamı eski kasa ve yeni kasalarda aynı bildiğim kadarıyla. Yani eski kasaları ilk alanlar 12 bin km aralıklarla yağ değiştirdi ise yeni kasaları da bu şekilde yağ değişimi yapabilirsiniz herhalde ? Motorun sağlamlığı açısından önemli bir detay gibi geldi bana.
    " Koş gölge yele, bize hızın gerçek anlamını göster! "

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    Sanki cift zamanli yaris motoru kullaniyoruz... Bu nedir ya

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    Alıntı mustafaaytar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçıkta 6bin km diyor, ancak bu kullanıma da bağlı olarak değişir, çok agresif kullanıyosanız 4bin iyidir

Alıntı Serkan S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7k devirden sonra bi cizirti basliyor arkadaslar neden oldugu konusunda fikri olan var mi ? Son 25km de basladi daha oncesinde yoktu
    aynı sorun bende de vardı. 7500 devire gelince bir zırıltı gelip geçiyordu. servise götürdüm usta motoru sürdü ve bunlarda böyle olur normal dedi fakat bana pek inandırıcı gelmedi. onunda sesin nereden geldiğini anlamadığını anladım. daha sonra ben sese odaklandım ve bunun bir titreşim sonucu oluştuğunu anladım. motorun en güçlü devrinde oluyordu birde.daha sonra motor üzerinde bu titreşimi ne yapabilir diye inceleme yaptım ve nedenini buldum. ön camın vidalı olduğu grenajı parmağımla esnetip hızlıca bırakınca bu ses geldi. yolda giderken elini cama bastırırsan sesin kesildiğini anlarsın. çözüm olarakda cam vidalarını ve aynaları söküp cam ile camın vidalı olduğu grenaj arasına lastik parçası koydum sağa ve sola, birde camın bağlı olduğu grenaj ile göstergenin bağlı olduğu siyah plastik bölümün arasında boşluk kalıyor sağ ve sol tarafta yine oralara da lastik koydum sesi kesti. biraz incelersen halledersin. kolay gelsin.

Bugraaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14'Honda CBR250R Repsol - Triumph Daytona 675 Red
    5bin devirle 5.5 devir arasinda ki zirilti vardi ama o zincirde geliyo, yaglayinca geciyo bunuda dip not yaziyim dedim

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar hangi hızlarda ne kadar yakıt tüketimi olduğunu söyleyebilecek var mı?

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı ilkerakdag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hala hazırda kullanmaya devam ettiğim yzf125r'mi cc yükseltmek için satışa çıkarttım arkadaşlar. Oturuş pozisyonu vs. daha dik biliyorum fakat yamaha ve kawasaki'nin parça ve servis fiyatları hondaya göre yüksek olduğundan bundan sonra ki 2 teker serüvenine honda ile devam etmeyi düşünüyorum.

cbr250r sürme fırsatım olmadı sizden + ve - lerini öğrenmek istiyorum. Ayrıca 2013 düşük km arayışındayım satmayı düşünen yada tanıdığı vs. olan varsa bana ulaşabilir.

Saygılar.
    Hocam motor sessiz, titreşimi az, yedek parça ucuz, görüntü kaliteli. Vitesler biraz sert gibi, yakışı ekonomik diyorlar ama 7 8 9 bin devirlerde geziyorsan arabayla aynı yakıyor, honda kalitesi malum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hangi hızlarda ne kadar yakıt tüketimi olduğunu söyleyebilecek var mı?
    hız değilde devir daha bvelirleyici faktör sanırım.
    5 6 bin devirde giden arkadaşlar 3.5 yakıyormuş.
    AEA incelemesindeki genç ben yüksek devirde sürüyorum 3.5 i geçemedim dedi.
    Ben 8 9 binde sürüyorum 5.2 yaktı.
    bu pazar depoyu fulledim tekrar deneyeceğim. bakalım hesap hatası mı gerçekten böyle mi yakyor.

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motor sessiz, titreşimi az, yedek parça ucuz, görüntü kaliteli. Vitesler biraz sert gibi, yakışı ekonomik diyorlar ama 7 8 9 bin devirlerde geziyorsan arabayla aynı yakıyor, honda kalitesi malum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:55 ----------

hız değilde devir daha bvelirleyici faktör sanırım.
    5 6 bin devirde giden arkadaşlar 3.5 yakıyormuş.
    AEA incelemesindeki genç ben yüksek devirde sürüyorum 3.5 i geçemedim dedi.
    Ben 8 9 binde sürüyorum 5.2 yaktı.
    bu pazar depoyu fulledim tekrar deneyeceğim. bakalım hesap hatası mı gerçekten böyle mi yakyor.
    Arkadaslar ben evden ise tam 72 km yol yapiyorum binmeden en az 2 cizgi isitiyorum hiz sinirini kesinlikle riayet ediyorum tamamen uyumlu bir insan oldugum icin yani yolumun uzerinde ki 3 radar noktasiyla ilgisi yok :-) 3-4 kez denememde de yakit hep ayni cikti 100 km ortalamasi 2.8lt ama dedigim gibi 6 bin deviri cok nadir gecerim total km su an itibariyle 1020 km...belirtmeyi unutmadan sehir disi yapiliyo 72 km
    ardacik ve obarey bunu beğendiler.

Arkadaslar merhaba motorum satilik ilgelenen olursa ilan no 208524970

obarey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda CBR 250R (10k), 2015 Yamaha R25
    Alıntı umuttuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba motorum satilik ilgelenen olursa ilan no 208524970
    Allah'ını seversen düzgün bir foto yükle sahibinen e

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

Alıntı fey112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben evden ise tam 72 km yol yapiyorum binmeden en az 2 cizgi isitiyorum hiz sinirini kesinlikle riayet ediyorum tamamen uyumlu bir insan oldugum icin yani yolumun uzerinde ki 3 radar noktasiyla ilgisi yok :-) 3-4 kez denememde de yakit hep ayni cikti 100 km ortalamasi 2.8lt ama dedigim gibi 6 bin deviri cok nadir gecerim total km su an itibariyle 1020 km...belirtmeyi unutmadan sehir disi yapiliyo 72 km
    radarların bizle alakası yok sonuçta önde plaka yok

Motosikleti
    CBR250R 2015
    Alıntı obarey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah'ını seversen düzgün bir foto yükle sahibinen e

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:34 ----------

radarların bizle alakası yok sonuçta önde plaka yok
    o
    Evet yaw bir de o konu var konu hakkinda bilgisi olan yazsin nasil oluyo da motorlar radar cezasi yiyor ama kesin bilgiler konussun

Serkan S - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Alıntı berjayk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorun bende de vardı. 7500 devire gelince bir zırıltı gelip geçiyordu. servise götürdüm usta motoru sürdü ve bunlarda böyle olur normal dedi fakat bana pek inandırıcı gelmedi. onunda sesin nereden geldiğini anlamadığını anladım. daha sonra ben sese odaklandım ve bunun bir titreşim sonucu oluştuğunu anladım. motorun en güçlü devrinde oluyordu birde.daha sonra motor üzerinde bu titreşimi ne yapabilir diye inceleme yaptım ve nedenini buldum. ön camın vidalı olduğu grenajı parmağımla esnetip hızlıca bırakınca bu ses geldi. yolda giderken elini cama bastırırsan sesin kesildiğini anlarsın. çözüm olarakda cam vidalarını ve aynaları söküp cam ile camın vidalı olduğu grenaj arasına lastik parçası koydum sağa ve sola, birde camın bağlı olduğu grenaj ile göstergenin bağlı olduğu siyah plastik bölümün arasında boşluk kalıyor sağ ve sol tarafta yine oralara da lastik koydum sesi kesti. biraz incelersen halledersin. kolay gelsin.
    Eyvallah hocam kac gundur kafama takiliyordu yarin 4000bakimina goturecegim ondan sonra hallederim sanirim sagolasin

ardacik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pazar gunu 225 km de 8.88lt yakmis makine genelde yuksek devir kullaniyorum

sali@com - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://youtu.be/LX5RvNexwhE

Kamp yeri tavsiyesidir

mustafaaytar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CG150(2011) - HONDA CBR250R(2014)
    Arkadaşlar motorumu satıyorum ilgilenenler mesaj atabilir; 2014 CBR250R REPSOL

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3406425/detay/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler