Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

1. sırada kalite niçin honda gelir. anlayamadım. 2008 den 2010 yılına kadar yağ yakan tek model 1000 rr dır. cbr 250 nin yağ yakmadığını nerden biliyorsunuz.birisi şimdiden motor yağsızlıktan komple motor degiştirdi bile. bunlar önemli degilse kaliteyi belirleyen sebep nedir.? bir kawasaki motoru 100 bin giderken honda 120 bin gidebiliyorsa aynı sürücü sürmek kaydı ile ozaman honda kaitelidir. demek lazım.
    kaliteyi müsteri çok alıyor diyerek belirlersek ozaman en kaliteli çin motorları olurdu.
    honda motoru ile çok sorun yaşayan ben hatta cbf 250 den nefret eden ben bu kalitelidir. lafını sadece duyumdan ibaret olduğunu düşünüyorum.
    şu ninja ile cbr 250 yi kalitede kıyaslama yapın hondanın neyi daha üstün.

motoran dergisinden bir alıntı.
    kawasaki gaza yüklendiğinizde daha sağlam ve dengeli gövde ye sahip olduğunu belli ediyor.

bu alıntıdan bir şey çıkarılması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    cbr'a bu yönden çok yüklenmemek lazım. sonuçta ninja 1992'den bu yana geliştirilen bir model..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. sırada kalite niçin honda gelir. anlayamadım. 2008 den 2010 yılına kadar yağ yakan tek model 1000 rr dır. cbr 250 nin yağ yakmadığını nerden biliyorsunuz.birisi şimdiden motor yağsızlıktan komple motor degiştirdi bile. bunlar önemli degilse kaliteyi belirleyen sebep nedir.? bir kawasaki motoru 100 bin giderken honda 120 bin gidebiliyorsa aynı sürücü sürmek kaydı ile ozaman honda kaitelidir. demek lazım.
    kaliteyi müsteri çok alıyor diyerek belirlersek ozaman en kaliteli çin motorları olurdu.
    honda motoru ile çok sorun yaşayan ben hatta cbf 250 den nefret eden ben bu kalitelidir. lafını sadece duyumdan ibaret olduğunu düşünüyorum.
    şu ninja ile cbr 250 yi kalitede kıyaslama yapın hondanın neyi daha üstün.

motoran dergisinden bir alıntı.
    kawasaki gaza yüklendiğinizde daha sağlam ve dengeli gövde ye sahip olduğunu belli ediyor.

bu alıntıdan bir şey çıkarılması lazım.
    ninja 250 ve cbr250 karşılaştırmasında cbr ninjanın yanından geçemez,ninja her yönden çok üstün,benim kaliteden kastım genel marka klasmanında:
    parça kalitesi,parçalar daha sağlam,gözle görünür elle tutulur derecede
    ayrıca ben 3,5 4 sene honda kullandım 1 gün bile yağ yakmadı,hondalar yağ yakıyor genellemesi bence çok saçma
    Her asker yeşil bereli olamaz

arkadaslar zincir için hangi yağı kullanıyorsunuz veya hangi yağı tavsiye edersiniz

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    castrol chaın lube ( böylemi yazılıyodu bilmiyorum ) kullanıyorum memnunum,tavsiye ederim...
    Not : shell marka zincir yağını kesinlikle alma kullanma !!!

mugla ili ve ilçelerindeki kıvrak motoru bi ara istersen cbr 250 olacaktı galiba

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Ben, okuduğum ve izlediğim bütün yabancı testlerde Honda CBR250R'ın Ninja'dan az farkla da olsa yüksek puan aldığını hatırlıyorum. Tek bir test sürücüsü bile olumsuz bir yorum yapmamış CBR hakkında. Ninja tabi ki daha hızlı bir motor ancak ara hızlanmalar açısından bir fark yok. Son süratin ne olduğunun da benim için bir önemi yok. Kalite mevzusuna gelince, bununla ilgili olarak kimsenin elinde somut bir veri bulunmuyor, herkes kendi görüşünü yazıyor. Kaliteyi zaman gösterir. Buradaki tek somut veri Ninja'nın uzun süredir üretilen ve kendini ispatlamış bir model olması. Yakında CBR250R'nın baskısıyla bu modeli yenilerlerse o zaman gerçekten en iyi olabilir. Ama hem görünüş olarak, hem yeni bir model olmasından, hem de aradaki büyük fiyat farkından dolayı benim tercihim her zaman CBR250R olur.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul ve İzmir'de, elinde CBR250-CBR 125 olan bayi var mı bildiğiniz? Motor alma aşamasındayım seneler sonra.Paraya kıyıp CBR 250 mi alayım, CBR125 mi TVS apache mi alayım karar veremedim
    İstanbul Pendik Güngör motorda tri color cbr 250 gri turuncu renk cbr 125 var.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben, okuduğum ve izlediğim bütün yabancı testlerde Honda CBR250R'ın Ninja'dan az farkla da olsa yüksek puan aldığını hatırlıyorum. Tek bir test sürücüsü bile olumsuz bir yorum yapmamış CBR hakkında. Ninja tabi ki daha hızlı bir motor ancak ara hızlanmalar açısından bir fark yok. Son süratin ne olduğunun da benim için bir önemi yok. Kalite mevzusuna gelince, bununla ilgili olarak kimsenin elinde somut bir veri bulunmuyor, herkes kendi görüşünü yazıyor. Kaliteyi zaman gösterir. Buradaki tek somut veri Ninja'nın uzun süredir üretilen ve kendini ispatlamış bir model olması. Yakında CBR250R'nın baskısıyla bu modeli yenilerlerse o zaman gerçekten en iyi olabilir. Ama hem görünüş olarak, hem yeni bir model olmasından, hem de aradaki büyük fiyat farkından dolayı benim tercihim her zaman CBR250R olur.
    katiliyorum çok doğru

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar hafta sonu bira araya gelelim diyorum kimse yaklaşmıyor hayırdır sadece nette konuşmak daha mı iyi ?
    ben bir araya gelip bir fikir alışverişi yapmayı daha iyi olur diye düşünüyorum eh artık cevap yoksa benden pes

Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Tekrar merhaba. Daha önce bahsettiğim gibi motor alma arifesindeyim. CBR 250 almak istiyorum ama kafamı karıştıran bir kaç şey söz konusu.

İlk olarak İzmir'de üniversite öğrencisiyim. Öğrenebildiğim kadarıyla Yükseliş Motor var İzmir'de yetkili bayi olarak. Hakkında pek iyi şeyler duymadım konu hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Şimdilik en uzak merkez'den Urla-Gülbahçe veya Çeşme'ye (otoban yaklaşık 100-170 kilometre) gitmeyi düşünüyorum. Aslında TVS Apache alacaktım ama otobanda sağa çakılmak istemediğim için yöneldim. Sizce o kadar paraya değer mi?

Bu paraya neden büyük makine almıyorsun diyenler için de benim için yakıt tüketimi ve yedek parça-servis olayı çok önemli , hız yapmayı sevmem. 600'lük makinenin ne benzinine yetişebilirim ne başına bir şey geldiğinde parçasına. Ha neden CBR 250 alıyorsun o zaman o da fahiş fiyatlı diyeceksiniz, elimdeki en uygun alternatif bu.

özellikle Yükseliş Honda ve motor tavsiyelerinizi bekliyorum. Şu 2 hafta içinde almayı düşünüyorum.
    anladığım kadarıyla 250 lik performansı iyi bir makina arıyorsun,cbr 250r , ninja 250r ve hyosug gt 250r topiclerini aç oku,aradığın bütün soruların cevapları orda var...

ufuk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha R25
    Hepsini takip ediyorum zaten aylardır. Karar veremiyorum işte. Dediğim gibi , o kadar paraya değecek diye oturtsam kafama alacağım CBR250'yi. Tüm dergilerdeki, yabancı sitelerdeki karşılaştırmaları okudum.

Şu an TVS'in tek kötü yanı karbüratör ve otoban performansı..
    Eğer otoban yada uzun yolda çok kullanıcaksan 250'lik bi motor alman daha mantıklı

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun çok büyük bir fırst kaçırdım honda 250R 2011 model 900 km de çift renk "mavi beyaz" alacak karşılığı birinden adam motor almış 6,000 TL ye sattı adam ilanı koymasıyla satışması bir oldu yetişemedim adam sadece 6 binlira ver algit ne yapıyorsanız yapın ben motordan anlamam diyen biri. KAZASIZ intihar etmek istiyorum şu anda ilan kalkmış satmış adam 2 saatte motoru.... :(( ŞANSIN BÖLESİ
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun çok büyük bir fırst kaçırdım honda 250R 2011 model 900 km de çift renk "mavi beyaz" alacak karşılığı birinden adam motor almış 6,000 TL ye sattı adam ilanı koymasıyla satışması bir oldu yetişemedim adam sadece 6 binlira ver algit ne yapıyorsanız yapın ben motordan anlamam diyen biri. KAZASIZ intihar etmek istiyorum şu anda ilan kalkmış satmış adam 2 saatte motoru.... :(( ŞANSIN BÖLESİ
    ben de gördüm aynı ilanı ve dün akşam ilanı ilk görenlerin arasındayım hemen tel. sarıldım ve adamı aradım. şuan afyondayım 450 km yolum kaldı motoru almaya geliyorum dedim ve adam hiç oralı bile olmadı ben bu ilanın ciddi olduğuna innanmıyorum neden 7 bin deyilde 6 bin.? 7 bin yazsa bile hemen satacağı kesindi. fake olduğunu düşünüyorum...

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jönysf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de gördüm aynı ilanı ve dün akşam ilanı ilk görenlerin arasındayım hemen tel. sarıldım ve adamı aradım. şuan afyondayım 450 km yolum kaldı motoru almaya geliyorum dedim ve adam hiç oralı bile olmadı ben bu ilanın ciddi olduğuna innanmıyorum neden 7 bin deyilde 6 bin.? 7 bin yazsa bile hemen satacağı kesindi. fake olduğunu düşünüyorum...
    Benim anladığım bu adamın sadece 6.000 tl alacağı varmış ve bi moktan anlamadığından ve pazarlıkdı piyasaydı uğraşmamakdan satmış motoru.! tabi fake olabilir..!!
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

fyildirok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda
    hocam mıllet pıyasadakı motorun fıyatını dusurmek ıcn her yolu hak sanıyor...sahte olan o kadar ılan varki..ama ALLAH herkze bır cbr 250 nasıb etsn:D cııddı olay bı makına

benzın nekadar yakıyo dıye hesaplama yaptım cbr 250 benzın konusunda bıraz sıkıntılı 20 tl benzın ıle 140km yaptım ısık yanıp sonmeye basladı 30 tl atmıstım onlada yaklasık 210 km yaptım cbr 125 2011 vardı onla 50 tl ıle 510 km yapmıstım yanı benzın sarfıyat konusunda nerdeyse yarıya yaklasık fark var cbr 250 nın guzel tarafı tork ve beygır gucu rahatlıkla 120 km ye cıkabılıyorsunuz cbr 125 te sıkıntı oluyodu ama ben 6.vıtes 9000 devır 145 gordum dahada zorlamadım ama dıger kullanan arkadaslardada varmı bılmıyorum 1.vıteset gazı verıp bıraktıgımda on taraftan tak dıye bır ses gelıyo bıde amortısorlerı pek sevmedım..sımdı nınja 250 r bence cbr 250 den daha kalıtelı gıdon u tuttugunuz an bunu fark edersınız tek kotu yyanı nınjanın gostergesı oda seneye bence degıstırıcek kasayı zaten ozman yıkar gecer pıayasayı parası olanlara nınja tavsıye ederım cbr 250 kulanan bırı olarak

Motosikleti
    S&T GT250R 2011
    Alıntı mehmet onur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzın nekadar yakıyo dıye hesaplama yaptım cbr 250 benzın konusunda bıraz sıkıntılı 20 tl benzın ıle 140km yaptım ısık yanıp sonmeye basladı 30 tl atmıstım onlada yaklasık 210 km yaptım cbr 125 2011 vardı onla 50 tl ıle 510 km yapmıstım yanı benzın sarfıyat konusunda nerdeyse yarıya yaklasık fark var cbr 250 nın guzel tarafı tork ve beygır gucu rahatlıkla 120 km ye cıkabılıyorsunuz cbr 125 te sıkıntı oluyodu ama ben 6.vıtes 9000 devır 145 gordum dahada zorlamadım ama dıger kullanan arkadaslardada varmı bılmıyorum 1.vıteset gazı verıp bıraktıgımda on taraftan tak dıye bır ses gelıyo bıde amortısorlerı pek sevmedım..sımdı nınja 250 r bence cbr 250 den daha kalıtelı gıdon u tuttugunuz an bunu fark edersınız tek kotu yyanı nınjanın gostergesı oda seneye bence degıstırıcek kasayı zaten ozman yıkar gecer pıayasayı parası olanlara nınja tavsıye ederım cbr 250 kulanan bırı olarak
    14 Krş. yakıyorsun senin hesabınla km. de. 250 cc. motorla 10 Krş yakıyormuşsun 125 cc. motorla. Hemde eskiden. Bence hesabına birdaha bak. bu durumda cbr 125 boyutuna göre daha fazla harcıyor demektir. cbr 250 daha israflı...

yanlıs anlamıssın cbr 125r 2011 ıle 50 tl ye 510 km gıtıım yanı kmde 0.10 kurus yakıyodu cbr 250 r ıle 20 tl ye 130 km gıttım yanı yaklasık 0.15 kurus yakıyo yanı yarısı kadar fazla yakıyo bu degerler bence cbr 250 r ıcın fazla benzın sıkıntı olabılır kullananlar acısından

ya arkadaslar 720 km oldu alalı zinciri yaglayım diye düşündüm ama bugun bi baktım zincire bayagı uzun ya temizle temizle bitmez :D motorcuya yaptırsam nekadar alırki?

---------- Post added at 14:20 ---------- Previous post was at 14:08 ----------

Bodrumda olupta bu motordan alan arkadas varmı acaba_?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler