Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    süleyman abi aküyü ölçtürdüm bitmiş şarjettirdim.kaçak olduğunu ve sürekli aküden yediğini veya şarjetmediğini söyledi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    arkadaşlar yaz boyu motorumu kullanmadığım için aküm bitmiş mecburen yenisini alıcam ama bizim motorlar için 9 ah mi kullanıyoduk

Motosikleti
    Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yaz boyu motorumu kullanmadığım için aküm bitmiş mecburen yenisini alıcam ama bizim motorlar için 9 ah mi kullanıyoduk
    motorcu bana 9ah olur dedi

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Arkadaşlar ozaman size 12 v 12 amp akü tavsiye ederim. Sis farı da takarsanız rahat rahat kaldırır.

Avşaroğlu senin motordaki kaçağı tespit ettirmen lazım. Eğer öylebirşey varsa yeni alacağın akü de bitecek. Sen motoru kapattığında motoru gidonun sağındaki kırmızı düğmeden de kapatıyormusun ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    bisan road star black devıl
    selam arkadaşlar ben kışın motoru garaja çekiyorum acaba kışlık için bakım yapmam lazımmı yapacaksam neler yapmalıyım yazın elimize aldığımızda motor çaışmazsa nerden baksan 5 ay falan kullanmayız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:41 ----------

arkadaşlar bi kaç sorum olacak road star kilometrede ne yakıyor bi yerde okumuştum 250cclik motorda en az yakanlardan biriymiş ve sıfır titreşim oldunu sölüyor bu motorun sıfırı ne kadar bizim burda bu yaz sordum ben 5500 var 6500 var dedi bazı yerlerde bu motorun sıfırı 3700 civarında olduğu söleniyor ben motoru satın aldığım arkadaşdan bana 3500 aldım deyince inanamadım peki bizim burda neden bukdar pahalı anlamadım savaş abi bi arkadaşa sahibinden.arkadaşa motor önermiş 3100 civarında yani 3500 sıfırını almak daha mantıklı değilmi birde arkadaşlara benden tavsiye road starı siyah renginden başka almayın derim bi ihtimal gri olablir ama diğer renkleri sakın seçmeyin resmen motorun içine etmişler abi road starın mavisi olurmu yaaaaaaaaa moto temiz olabilir ama renk de önemli

Motosikleti
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ozaman size 12 v 12 amp akü tavsiye ederim. Sis farı da takarsanız rahat rahat kaldırır.

Avşaroğlu senin motordaki kaçağı tespit ettirmen lazım. Eğer öylebirşey varsa yeni alacağın akü de bitecek. Sen motoru kapattığında motoru gidonun sağındaki kırmızı düğmeden de kapatıyormusun ?
    kaçak varmı bakacam abi şarj etmiyoda olabilir biraz kullanıp tekrar ölçtürecem aküyü ozaman belli olur.kırmızı stop düğmesini kapatmıyom hiç kapatıyımmı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı avşaroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçak varmı bakacam abi şarj etmiyoda olabilir biraz kullanıp tekrar ölçtürecem aküyü ozaman belli olur.kırmızı stop düğmesini kapatmıyom hiç kapatıyımmı
    önce voltmetre ile akünün iki ucunu kontrol et,şarj ediyorsa 13,5-14 v gibi bir volt göstermesi lazım.

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    aslında aynı dertten bende biraz muzdaribim marş motorunun girişindeki somunlar paslanmamış, şarjınıda ölçtürdüm gayet iyi çıktı, yeni akü alıcam ama kışın boş yere akü ömrü tükeneceğinden almak istemiyorum, neticede vurdurarak çalıştırıyorum tavsiyeleriniz varmı ???

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında aynı dertten bende biraz muzdaribim marş motorunun girişindeki somunlar paslanmamış, şarjınıda ölçtürdüm gayet iyi çıktı, yeni akü alıcam ama kışın boş yere akü ömrü tükeneceğinden almak istemiyorum, neticede vurdurarak çalıştırıyorum tavsiyeleriniz varmı ???
    40-50 Tl ye 9 Ah Bosh akuler var F650Gs de kullanıyorum ara sıra motoru calıstırmak yeterli.Vurdurarak çalıştırmak karizmayı çizer

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    aynen!!! zaten apartmanın arkasında çalıştırıyorum

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akünün şarjı iyi çıktıysa neden akü alıyorsunki. Paslanmış somunlara pas sökücü sık tekrar marş alır motor ozaman.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    yani motosikletin aküyü şarj etmesi gayet iyi derken (yerini bilmiyorum ama mutlaka bir şarj dinamosu vardır) akünün içindeki kurşun plakaların durumu iyi olmadığından şarj tutmuyor manasında söylemiştim.

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    süleyman abi aküyü ölçtürdüm bitmiş şarjettirdim.kaçak olduğunu ve sürekli aküden yediğini veya şarjetmediğini söyledi
    servis bana ; buji kablolarının bujilere takıldığı yerdeki metal kılıfların zamanla ve özellikle yağmurlu havalarda kısadevre yaptırdığını ve onları tırnaklarından açarak çıkarmamı tavsiye etmişti. elektrik kaçağı oradan olabilir.

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Evet ıslandığı zaman böyle bir kaçak oluyor. Ben bu olayı tesadüfen yaşadım. Yağmurda motoru kullanıyordum durduğumda ellerimi ısıtmak için motoru tutmamla çarpılmam bir oldu
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    şu an gayet iyi durumda ama narkozcunun da dediği gibi akünün içindeki plakaların vadesinin dolmuş olduğunu düşünüyorum biri körelse akım geçmiyor ve şarj tam anlamıyla olmuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    şu an gayet iyi durumda ama narkozcunun da dediği gibi akünün içindeki plakaların vadesinin dolmuş olduğunu düşünüyorum biri körelse akım geçmiyor ve şarj tam anlamıyla olmuyor.
    Roadstar'ın orijinal aküsü çok kaliteli değil.
    Akü bozulmuşsa değişecektir,başka yolu yok zaten.

Motosikleti
    Artık Yok...
    geçen bir roadstar gördüm adamla sohbetde ettim çıtırdan bir custom yapmış
    arka lastiği büyütmüş motor arkadan bakdınmı tok görünüyordu 600 lük motor gibi..
    h4 bi xenon far falan yapmış arka stopu led li yapmış aynalar almış custom güzel chopper aynaları selenin derisini değiştirmiş falan adam uğraşmış biraz güzeldi öyle abartmadan çıtırdan bir şeyler yapmış orjinalliğini bozmadan.

adam yazları kumburgaza geçiyormuş ailesiyle istanbula işe kumburgazdan motorla gidip geliyormuş çok keyif aldığını falan söyledi satmam diyordu bana yetiyor falan dedi ona buradan da bahsettim belki gelir..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi de kullandığın motor zaten çok ekonomik.
    Daha ne kadar az yakmasını bekliyorsun?.
    Kmde 11.6 ykr ila 12.7 ykr yakmaya başladı son zamlardan sonra normalmi sence abi? Seyhan 150c
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kmde 11.6 ykr ila 12.7 ykr yakmaya başladı son zamlardan sonra normalmi sence abi? Seyhan 150c
    o zaman Roadstar al bi tane,125 cc lik motorlarla arasında fark yok yakıtta.

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Roadstar dahamı az yakar diosun yani?
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler